Beste forumleden,
Een vraag over een bijgeluid uit de motor van een 850 GLT uit 1993 (2.5 20V met 307.000 km op de teller)
Bij het inhalen of heuvel op rijden wordt de motor extra belast en treedt er een soort pingelend geluid op. We hebben het over een toerental van tussen de 2500 en 3500 toeren, daarboven heb ik niet geprobeerd, maar zal het ook wel optreden. Het geluid wordt ook luider als je meer gas geeft maar is nooit zo hard dat het je op zou vallen als je de radio aan hebt. Je moet er wel echt naar luisteren.
Het is gelijk weer weg als je iets inhoudt en het treedt ook niet altijd op. Ik heb het gevoel dat hoe langer je rijdt, hoe eerder en vaker het optreedt. Ook treedt het op in de 3e, 4e en 5e versnelling. In de 1e en 2e is de overbrenging zodanig dat de motor niet genoeg belast wordt.
Het houdt het midden tussen rammelen en een lagerachtig geluid. Eigenlijk lijkt het op het ouderwetse pingelen dat oude motoren wel eens deden. Vervangen van bougies door originele volvo heeft geen verbetering gegeven.
Waar zou dit aan kunnen liggen? Vooral dat het niet altijd optreedt en toe lijkt te nemen als de motor langer gebruikt wordt. Uitaard wacht ik met zo'n belasting tot de motor helemaal warm is.
Met vriendelijke groet,
Jurjen
lek uitlaatspruitstuk? lager versnellingsbak?
Bedankt voor je reactie.
Lek uitlaatspruitstuk, is dat te checken door de uitlaat dicht te stoppen en te luisteren bij de motor of er lucht ontsnapt uit het spruitstuk?
Toch treedt het niet altijd op, dat lijkt me niet logisch.
Misschien toch eerder een lager dat af en toe niet rammelt, dan weer wel.
Is het niet daadwerkelijk pingelen wat je hoort?
Het klinkt toch iets meer rammelend dan pingelen. Het treedt op in 2,3,4,5 versnelling vanaf zo'n 2000 tot 3000 tpm. Daarboven is er weer een ander geluid dat rinkelender klinkt. Het neemt toe naarmate de belasting en bij gas terug is het onmiddellijk weg.
Even iets anders:
In welke rubriek zal ik dit posten:
Mijn lichting 850's heeft recht op gratis vervanging carterontluchtingslangen. Zowel materiaal als arbeid gratis bij officiële volvo garage, Henk Scholten in mijn geval. Meldden ze uit zichzelf, maar hebben ze uiteraard zelf belang bij want wordt vergoed vanuit Volvo moederconcern lijkt me. Wat kan ik dan meteen mee laten nemen als ze toch de boel openhalen?
Kwestie van kenteken doorbellen naar een dealer en je weet het.
Waar kan ik dit mooie nieuws posten. Is geldig tot 2030 of 1 miljoen km's :)
Dus daar komt iedereen makkelijk voor in aanmerking.
De mijne is een belgië gemaakte uit 1993.
Citaat van: Jurjen850 op 05-08-2015 16:48:40
Het klinkt toch iets meer rammelend dan pingelen. Het treedt op in 2,3,4,5 versnelling vanaf zo'n 2000 tot 3000 tpm. Daarboven is er weer een ander geluid dat rinkelender klinkt. Het neemt toe naarmate de belasting en bij gas terug is het onmiddellijk weg.
Even iets anders:
In welke rubriek zal ik dit posten:
Mijn lichting 850's heeft recht op gratis vervanging carterontluchtingslangen. Zowel materiaal als arbeid gratis bij officiële volvo garage, Henk Scholten in mijn geval. Meldden ze uit zichzelf, maar hebben ze uiteraard zelf belang bij want wordt vergoed vanuit Volvo moederconcern lijkt me. Wat kan ik dan meteen mee laten nemen als ze toch de boel openhalen?
Kwestie van kenteken doorbellen naar een dealer en je weet het.
Waar kan ik dit mooie nieuws posten. Is geldig tot 2030 of 1 miljoen km's :)
Dus daar komt iedereen makkelijk voor in aanmerking.
De mijne is een belgië gemaakte uit 1993.
Ik ben heeeeeeel benieuwd waar je dit verhaal vandaan hebt, verklaar je nader?? :eusa_whistle:
Dit verhaal heb ik van Henk Scholten een officiële volvo dealer in Arnhem. Ze kwamen er uit zichzelf mee toen ik daar een luchttoevoerslang nodig had en ze mijn kenteken invoerden om het onderdeel te kunnen bestellen. Afspraak heb ik al gemaakt en ik mag zelfs van ze meekijken naar hoe ze de slang(en) van de carterventilatie vervangen. Ze hebben er 45 minuten werk aan en het is geheel gratis. Ik hoop dat ze dan ook alle slijtagegevoelige/verdroogde zaken vervangen, ik heb daar ook een lekkage vermoed ik.
Dit had eigenlijk voor de 90.000 km moeten gebeuren. Ik vermoed dat dit een gratis service is op een tekortkoming, want onder garantie of gratis servicebeurt zal het echt niet meer vallen. Het zal ook niet voor alle 850's gelden maar voor een bepaalde lichting. Ik zou zeggen bel je volvo dealer en vraag het na d.m.v. je kenteken door te geven. Ik denk al je een alter 1 die in België gemaakt is hebt je een grote kans maakt, of wellicht op de website van volvo te vinden.
Rammelend geluid uit katalisator, zou kunnen, het klinkt wel heel erg uit het vooronder, maar dat is natuurlijk ook een klankkast.
Ik zal er een opname van maken en posten.
ik zet in op echt pingelen.. (wat is je rijprofiel of dat van de vorige eigenaar)
probeer eens RON 98 of 100+ te tanken en kijk of het geluid dan opschuift naar hogere toeren of weggaat, makkelijkere diagnose bestaat niet.. niet piepen over die paar extra centen..
een losse kat blaas je bij belasting volgens mij juist vast en rammelt onbelast..
Is een kenmerk van pingelen niet dat je wel gas geeft maar de motor niet opklimt in toeren? De motor kan niet aan de vraag van het gaspedaal voldoen en krijgt te veel brandstof terwijl hij er niets mee kan.
Dit is echter niet het geval bij mij, zoals je weet heeft een 850 te veel vermogen om te gaan pingelen in de 2e of 3e versnelling, hij trekt altijd wel.
Hij klimt wel degelijk in toeren en trekt ook uitstekend. Hij geeft alleen bijgeluiden die te horen zijn bij niet eens zo flink gas geven. Heuvel op is het eerder hoorbaar dan op de vlakke weg.
Pingelen wordt veroorzaakt door een te vroege ontbranding die je zuiger/krukas als het ware 'terugduwt'. Dit kan komen door een te vroege vonk van de bougie (krappe tune bv) of door zelfontbranding bij een te arm mengsel (te weinig(!) brandstof (slechte injector) of teveel lucht) of een te hete motor (koeling in orde?). Bij een koude motor treedt pingelen dus minder snel op dan bij een warme.
Citaat van: Jurjen850 op 06-08-2015 08:22:37
Is een kenmerk van pingelen niet dat je wel gas geeft maar de motor niet opklimt in toeren? De motor kan niet aan de vraag van het gaspedaal voldoen en krijgt te veel brandstof terwijl hij er niets mee kan.
Nope
Citeer
zoals je weet heeft een 850 te veel vermogen om te gaan pingelen in de 2e of 3e versnelling, hij trekt altijd wel.
Reken maar dat ie kan pingelen in zijn 2e en 3e versnelling .. en flink ook!
Citeer
Heuvel op is het eerder hoorbaar dan op de vlakke weg.
En dat is nou juist wel weer kenmerkend bij pingelen.
Fijn om zo dichter bij de oorzaak te komen. En nu weet ik ook wat pingelen is. Het is niet goed voor de krukas en de lagers lijkt me.
Rijprofiel: Het mijne is rustig, zeker eerst de motor goed warm laten worden, ruim een kwartier voordat ik boven de 2500 toeren ga. Ik wil wel eens doortrekken richting de 4500 bij inhaalmanoeuvre als hij goed warm is maar dat zijn echt uitzonderingen die niet wekelijks voorkomen. Van de vorige eigenaar zou ik zeggen rustig en daarvoor weet ik het niet.
Zouden het de pingelsensoren kunnen zijn die niet goed werken? Zitten die niet onder het inlaatspruitstuk? Het klinkt misschien gek, maar ik heb het al lange tijd en eerst was het een geluid dat een beetje lijkt op dat van een krekel of cicade (franse vakanties in het zuiden gehad?). Het zou bijv. ook een geluid kunnen zijn dat een hoogspanningskast zou kunnen maken. Het geluid lijkt nu in de loop der tijd sterker geworden en meer mechanisch te klinken. Sorry voor dit wat vage verhaal maar hopelijk herkennen jullie er iets in.
bougies heb ik een paar weken terug vervangen van 1 punts NGK naar 3 punts originele volvo bougie. Misschien dat het vanaf toen iets minder gauw optreedt, maar dat is moeilijk te zeggen. Het is zeker niet erger geworden eerder minder.
De bougiekabels zijn nog van 1993 (origineel) Zien er nog keurig uit en merk niet dat hij overslaat o.i.d. Zijn kabels nog te testen? Doormeten met multimeter o.i.d?
Het kan dus geen kwaad om 98 te tanken? Zo nee dan ga ik dat doen, eerst de tank met 95 behoorlijk leeg rijden.
Te krappe tune, is hier makkelijk iets aan te wijzigen of wordt dit een kostbare ingreep. Moet dan de hele ECU vervangen worden of is het in te regelen?
Fijn om zoveel response op dit wat vreemde verhaal te krijgen.
Wacht even, teveel lucht? nu ik mijn luchtslang en koppelstuk richting gasklephuis heb vervangen (eergisteren gedaan) heb ik niet veel meer gereden en het geluid ook niet gehoord. Het kan zijn dat de slang al langer een kleine lekkage had en daardoor te veel lucht. Die slijtage gaat natuurlijk geleidelijk.
Wie weet was het aantrekken van valse lucht wel de oorzaak.
Ik ga eerst eens rijden om te horen of het er nog is. Ik laat het weten.
pingelen is vooral slecht voor zuigers en kleppen.
Je moet juist wel voldoende toeren maken bij belasting.
Een hoge belasting bij (te) lage toeren werkt juist pingelen in de hand.
Daarom moet je ook terugschakelen als je stijl een helling op gaat bv.of wanneer je een inhaalmanoeuvre uitvoert.
Bougiekabels van 1993... serieus?... die zou ik dan sowieso maar eens vervangen.
Vraag me dan ook af hoe de staat van de rest is.....
Verdeelkap en rotor soms ook nog van 1993?
Alle vacuumskangetjes ook nog, verteerd en poreus en al ?
Hmm... zo te horen lijkt het me dat er eerst een grondige stage 0 moet plaatsvinden.
Ik heb het onderhoud inderdaad niet grondig aangepakt vooral omdat de auto bij aanschaf nogal lelijk was, heel veel parkeerschade en roestplekken op de schermen waarvan ook 1 doorgerot voorscherm.
De auto had helaas veel deukjes en roest rondom, en vorig jaar reed iemand achteruit tegen de zijkant aan boven het achterwiel met als gevolg aanlopen wiel bij bagage. Inmiddels met een krik weer uitgedeukt, maar het resultaat was er ook naar. En toen dacht ik helemaal, laat ik er maar niet te veel in investeren. Inmiddels rijd ik er alweer drie jaar in en tot grote tevredenheid qua comfort en wegligging.
Nog een tip: Haal eens in de 5 jaar eens de plastic wielkuipen achter eruit, daaronder was het bij mij al doorgerot, een gat richting zijkant achterbank.
Alle roestplekken heb ik kaalgeschuurd, goed ontvet en opnieuw in primer en daarna bitumenspray.
De inmiddels verholpen lekkage van de luchttoevoer was de oorzaak geweest van het pingelen. Het is nu weg. Heel fijn.
Tijdens de test heb ik hem natuurlijk wat op toeren gejaagd en merk ik wel dat hij rond de 3500 even hapert, 1 a 2 seconden even niet doortrekt en daarna weer wel.
De bougies zijn net vervangen door origineel volvo, dit haperen had hij ook met de vorige bougies.
Bougiekabels misschien? Ze zijn nog origineel uit 1993, toch kost dat geintje ca. 80 euro en ga ik niet doen als het niet nodig is.
Hoe kun je testen of je bougiekabels nog in orde zijn? Weerstand meten? Welke instelling kun je het beste hanteren op de multimeter?
als bougiekabels uit 1993 zijn dan kan het echt geen kwaad die te vervangen. Het is tenslotte 18 jaar oud
22 jaar :)
Kijk, als het niet 80 euro zou zijn dan zou ik het meteen vervangen hebben. Kabels lijken mij niet of nauwelijks te slijten tenzij ze veel bewegen en er draadbreuk optreedt. Ik zou ze eerst graag testen voordat ik 80 euro investeer in iets waar ik er niet mee op vooruit ga.
Citaat van: Jurjen850 op 10-08-2015 12:04:16
22 jaar :)
Kijk, als het niet 80 euro zou zijn dan zou ik het meteen vervangen hebben. Kabels lijken mij niet of nauwelijks te slijten tenzij ze veel bewegen en er draadbreuk optreedt. Ik zou ze eerst graag testen voordat ik 80 euro investeer in iets waar ik er niet mee op vooruit ga.
Succes...
maar het fijne is er wel vanaf na 22 jaar en 300dkm lijkt me
Ze zullen toch wel door te meten/beoordelen zijn hoe goed ze nog voldoen. Heeft iemand dit wel eens gedaan?
Weerstand lijkt me de enige factor van belang.
Ik zou zeggen meet ze op en post het hier dan hoor je vanzelf wel of het goed of slecht is.
Bougiekabels slijten door veroudering en na 22 jaar is er echt wel sprake van veroudering.
De mantel wordt steeds poreuzer en hebben steeds meer de neiging door te slaan (we hebben het het hier tenslotte over hoogspanning !).
Dat meet je niet met een weerstandsmeting.
Maar heb je de verdeler al eens uit elkaar gehaald en de rotor en de contactpunten in de verdeler bekeken?
Bekijk ook je bobine maar eens, als deze wit uitgeslagen is zoals aangegeven op dit plaatje wordt het tijd om je ontsteking te vervangen
(http://i58.tinypic.com/9tl92f.jpg)
Citaat van: Jurjen850 op 10-08-2015 12:04:16
22 jaar :)
Kijk, als het niet 80 euro zou zijn dan zou ik het meteen vervangen hebben. Kabels lijken mij niet of nauwelijks te slijten tenzij ze veel bewegen en er draadbreuk optreedt. Ik zou ze eerst graag testen voordat ik 80 euro investeer in iets waar ik er niet mee op vooruit ga.
te weinig koffie op vanochtend. Niets meten gewoon vervangen die ouwe meuk.
neem ook bobine kabel mee dan. Rotor en verdeelkap al wel vervangen door nieuwe Bosch ?
Citaat van: Sbv op 10-08-2015 12:50:46
Citaat van: Jurjen850 op 10-08-2015 12:04:16
22 jaar :)
Kijk, als het niet 80 euro zou zijn dan zou ik het meteen vervangen hebben. Kabels lijken mij niet of nauwelijks te slijten tenzij ze veel bewegen en er draadbreuk optreedt. Ik zou ze eerst graag testen voordat ik 80 euro investeer in iets waar ik er niet mee op vooruit ga.
te weinig koffie op vanochtend. Niets meten gewoon vervangen die ouwe meuk.
neem ook bobine kabel mee dan. Rotor en verdeelkap al wel vervangen door nieuwe Bosch ?
Daar ben ik het wel redelijk mee eens.
Het is een oude auto dus dat betekend investeren aan het begin.
Zelf ook problemen mee gehad, nieuwe ontsteking er op en klaar.
Nu weet ik zeker dat het voorlopig weer in orde is.
Het word hier bijna altijd als eerste gemeld als mensen problemen hebben met veel belasting.
Er zijn al 1001 manieren bedacht om het te testen en uit te sluiten maar het enige wat goed werkt is gewoon vervangen na 3ton. (dat mag dan toch ook wel een keer?)
Als je die ouwe zooi steeds maar weer vervangt als het echt niet anders meer kan, rij je over het algemeen steeds van de ene storing naar de andere storing.
Yep, je zal maar bougiekabeltje zijn en 20 jaar aan enorme hitte en koude worden blootgesteld. Op een gegeven moment ben je dat echt wel beu en heb je geen zin meer.
Zou het zeker vervangen als je nog langer wilt blijven rijden met die auto.
Jullie hebben me wel overtuigd. En inderdaad is het voor de motor niet lekker om geen goede ontsteking te hebben. Bobine en rotor beoordelen is ook een goeie. De verdeler is 3 jaar geleden door de ANWB goed schoongemaakt weet ik nog want hij wilde voor de proefrit niet starten. Daarna liep hij als een zonnetje. Die mensen stonden wel even te kijken maar hadden al een andere auto en wilden er van af.
Een simpel testje om te zien of de bougiekabels niet meer voldoen is met vochtige omstandigheden (of even met een plantenspuit wat nevel er op spuiten) in het donker, of motorklep op ene kiertje kijken of er bij draaiende motor een mooie blauwe waas over je blok heenloopt. Dat is lekkende hoogspanning. Zou ik met de vingertjes niet bijkomen dan ben je wel goed wakker denk ik. Ik denk wel dat het plastic kapje er dan af moet om het te kunnen zien.
Maar ik zal jullie niet langer pesten en ik vervang het heus wel en wissel het om naar de volgende 850 of V70 als hij niet door de apk komt. Ik ben terughoudend met investeren omdat hij ook op de kokerbalken aan het doorrotten is. Dat mag niet meer dan 1/3 van de deurlengte zijn en moet ik nog even goed checken anders is het apk afkeur in december. Om nog te gaan lassen aan deze inmiddels garbagerun achtige brik is niet meer effectief. Hij is echt overal gedeukt en ook roestig.
Ik overweeg om een wat jonger, beter behandeld exemplaar te kopen en goede onderdelen uit te wisselen die ik net heb gestopt in deze. Dan kan ik deze voor o.a. het interieur overdoen aan iemand.
Blauwe halflederen interieur en vooral stoelen voor en achter zijn nog heel netjes, iemand interesse tegen die tijd?
Gewoon helemaal niets aan doen, gewoon door blijven rijden tot de auto van ellend uit elkaar flikkert en dan snel weg doen......
En vooral, ons niet lastig vallen met dat domme gedoe !!
*cynische modus uit*
Ik kan je reactie begrijpen als ik het inderdaad ook deed om jullie lastig te vallen. Jouw opmerking was dan ook cynisch bedoeld.
Natuurlijk waren mijn vragen serieus bedoeld en mijn opmerking van pesten was natuurlijk een flauw grapje.
Ik hoop dat ik ook zelf mag bepalen hoe veel ik nog investeer in een auto die nu echt aan het doorrotten is.
De vragen stelde ik omdat ik werkelijk storingen had die met minimale kosten in eigen beheer verholpen zijn dankzij jullie meedenken.
Ik zal kijken of ik op het forum ook iets nuttigs kan bijdragen ipv vragen te stellen.
Het halflederen blauwe interieur is echt nog heel netjes, dat was geen grap, maar ik heb geenidee of daar interesse voor is, ik zal eens kijken en in de juiste rubriek posten.
Een serieuze tip. Check je kokerbalken of dorpels. Er zit een plastic stopje in je wielkast. Haal dat er eens uit en kijk eens met evt. zo'n cameraatje of hij al doorgerot is. Voor de apk mag het 1/3e weggerot zijn maar in de praktijk zien ze het niet door het plastic omhulsel dat er tegenaan zit.
Persoonlijk als ik het nu allemaal opnieuw gelezen heb zou ik er helemaal niets meer aan doen en blijven rijden tot de auto letterlijk van ellende uit elkaar valt of niet door de APK komt, want het moet het wel waard zijn om iets in de auto te investeren die je waarschijnlijk niet zo heel lang meer blijft rijden.
succes met je keuze en hopelijk kun je het heel lang uitstellen zonder grote kosten te maken.
Dank voor het begrip. Het is natuurlijk niet leuk om een auto zo af te moeten danken, vooral door laksheid van vorige eigenaren, domme pech en ook mijn eigen nalatigheid, dat geef ik toe. 3 jaar terug waren die kokerbalken nog niet doorgerot en was het te voorkomen geweest.
Nu besteed ik mijn aandacht liever aan een exemplaar dat het meer waard is. Toch is het heel leerzaam om zelf te knutselen aan een wat oudere auto.
Hoe erg doorgerot zijn die kokerbalken dan?
een stuk van 10 cm is gewoon weg volgens mij. ik zal er eens een goede foto van maken en posten.
Wel 10 hele centimeters ? Rotte stuk wegslijpen, plaatje erin (laten) lassen en klaar is tie weer. En voor die kosten kun jij geen andere auto kopen.....
Ik ben wel benieuwd naar de foto
Citaat van: Jurjen850 op 11-08-2015 15:17:42
een stuk van 10 cm is gewoon weg volgens mij. ik zal er eens een goede foto van maken en posten.
Ja man, volgens mij valt dit echt wel mee hoor...
Je zal niet de eerste zijn die daar een plaatje ingelast krijgt (en ook niet de laatste)
Ben ook benieuwd naar de foto ;)
Ik hoop dat ik die plastic sierdorpel er af krijg zonder plastic pinnetjes af te breken, ik zal eens kijken op het forum. Foto kan wel even duren, maar probeer het binnen een week te posten.
Ik zie het al, plastic popnagels uitboren om de plastic sierdorpel te verwijderen. Deze zitten onder afdekplaatjes bovenaan. Het er weer opzetten kan wel even wachten en anders even provisories met iets anders weer vastzetten. De dealer zal die dingen misschien wel op voorraad hebben. Ik kan in ieder geval meteen schoonmaken en behandelen zodat het niet verder rot. Daarna even een goedkoop las adres zoeken.
Die pinnen gaan kapot en zijn los te koop. Op voorraad bij dealer...........denk het niet. Gewoon loshalen dan weet je al of je kunt gaan demonteren en ondertussen een andere auto zoeken of dat het prima te maken is. Je kan overigens zonder kap rijden