Volvo 850 Forum

Volvo 850/70 Algemeen => Wie ben ik??? => Topic gestart door: Rob81 op 23-10-2015 09:45:43

Titel: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: Rob81 op 23-10-2015 09:45:43
Hallo allen,

ik ben Rob, 34 en woonachtig in Twente. Sinds kort heb ik wegens een verandering van baan de leaseauto moeten inleveren en ben ik op zoek naar mijn eerste eigen auto. Aangezien ik naar het werk met het OV kan en ik verder ook niet perse een auto nodig heb ben ik aan het kijken naar iets leuks in plaats van verstandig/economisch. Onder het kopje leuk is al van alles voorbij gekomen (Saab turbo, BMW 6-cylinders, Alfa's, ...), maar uiteindelijk besloten dat het een Volvo moet worden. Aangezien het budget (<4000) beperkt is en ik het ook een mooi model vind richt ik me op een 855 (alleen T5-R/R) of een V70 classic. Ben er wel uit dat het in ieder geval een geblazen exemplaar moet worden en een leuke T-5R in olive pearl staat bovenaan de wishlist omdat ik het altijd een bijzondere en mooie auto heb gevonden. Die ken ik zelf alleen van een stuk meerijden heel lang geleden dus wellicht spat die droom in het echt wel uit elkaar, dan word het uitwijken naar een V70 non-R.

Helaas is mijn technisch autoinzicht beperkt en zodoende ook hier op het forum beland waar ik naast de informatie die ik al gevonden heb nog meer te weten hoop te komen om een enigzins goede aankoop te doen. Daarbij vind ik het dan wel zo netjes om me even voor te stellen, dus bij deze :)
Titel: Re: Rob stelt zich voor
Bericht door: portlock op 23-10-2015 09:51:29
Hoi Ron ROB welkom, verstandige keus voor een volvo ;D

Succes met de zoek tocht

EDIT: typo, N en B naast elkaar  ;D
Titel: Re: Rob stelt zich voor
Bericht door: LenT-5R op 23-10-2015 10:01:35
Citaat van: portlock op 23-10-2015 09:51:29
Hoi Ron welkom, verstandige keus voor een volvo ;D

Volgens mij heet ie Rob, weet het niet helemaal zeker..... :D
Titel: Re: Rob stelt zich voor
Bericht door: Rob81 op 04-11-2015 21:13:41
Correct :D

De zoektocht is voorlopig teneinde, het is niet geworden wat ik in m'n hoofd had, maar ben toch leuk geslaagd vind ik zelf. Bij nader inzien ging ik het met mijn gestelde budget  waarschijnlijk niet redden om een T-5R te vinden die aan mijn wensen voldeed dus ben na een korte overweging voor een gewone T-5 gegaan die ruim binnen het budget viel. Kan ik mooi wat Volvo ervaring opdoen en wie weet over een tijdje doorstromen ;)

(http://home.caiway.nl/~robterpe/Photos/Auto1.jpg)

(http://home.caiway.nl/~robterpe/Photos/Auto2.jpg)

De eerste paar 100 eigen km zit erop en tot nu geen spijt. Binnenkort mag hij voor een set andere banden en uitlijnen (zit nu een hinderlijke trilling in) en dan laat ik gelijk even een inspectie doen waar hopelijk geen narigheid uit komt (het is toch een gokje gezien de km stand en leeftijd). Voor de rest is de leeftijd te zien aan het interieur (wat slijtage, rammels) waar ik als de auto een tijdje probleemloos blijft wel wat aan wil doen, maar van buiten ziet hij er erg goed uit en ik kijk nu al uit naar het voorjaar om hem eens goed te poetsen.

Weet een kenner hier trouwens zo de kleur? Het is niet zilvergrijs, maar kleurt wat richting goud als de zon er op staat.
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: MrPopo op 04-11-2015 21:54:49
Ziet er goed uit.

Is het niet 419?

http://www.ipdusa.com/products/6069/105983-pewter-code-419-spray-paint-12oz-aerosol-can

Auto uit Hengelo? Herken hem van marktplaats. Die man heeft nog wat leuke dingetjes te koop staan voor niet al te veel geld.
Zelf een mooi instructieboekje en een nieuwe guard 2 afstand bij hem gescoord.

http://www.marktplaats.nl/verkopers/1221369.html
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: smurf op 04-11-2015 23:54:24
Veel succes Rob met je nieuwe aanwinst. Wel grappig ik ben zelf ook een Rob en jawel van 1981
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: Lammert op 05-11-2015 00:54:15
Welkom!
De kleur lijkt wel heel erg op mijn eigen: Silversand metallic (419), maar die kleurt niet echt heel goud als de zon erop staat. Je hebt ook nog Taupe metallic (411) die er wat op lijkt, maar beste is om zelf de kleurcode even op te zoeken. Staat op een metalen plaatje onder je motorkap, ik meen tegen de zijkant bestuurderszijde ergens. Zie: http://www.paintscratch.com/touch_up_paint/Volvo/

(http://www.automotivetouchup.com/images/paint-codes/volvo-paint-code-1.jpg)
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: Died850 op 05-11-2015 23:32:10
Welkom op het forum met je mooie 855 T-5!
Kleur is zeker geen 411 maar silversand metallic, 419 dus ;).
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: Rob81 op 07-11-2015 17:41:54
Dank allen. Het is inderdaad de auto uit Hengelo in de kleur 419 wat ik net zag.

Helaas net al de anwb bij de auto gehad ... de turbo bouwt geen druk op lijkt het. De motor loopt koud zeer onregelmatig en slaat zelfs af als hij stationair loopt. Eenmaal op temperatuur gaat het wel beter, maar de wegenwacht liet me zien dat de slang van de turbo af (die bij de grill) niet onder druk kwam te staan. De kick-down geeft ook niet thuis. Vond het wel zeer toevallig nadat ik E10 had getankt ipv 95 in nederland, maar dat zou het volgens de anwb man niet moeten zijn.
Was wel bedacht dat er het e.e.a. aan zou komen bij een 20 jaar oude auto, maar binnen m'n eerste 1000km is wel ff zuur als ik in ogenschouw neem hoeveel de vorige eigenaar al heeft laten doen ... van de week de auto maar eens richting de garage brengen, hopelijk valt het enigzins mee.
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: Jurijn R op 07-11-2015 17:47:50
Wat hangt die Polen-Litouwse antenne daar te doen aan de zijkant van de ruit  :-\ :eusa_naughty: :eusa_think:
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: Rob81 op 07-11-2015 18:21:56
Die hoort bij een van de half achtergebleven carkits, durf hem er nog niet af te halen (zit aan de binnenkant ook nog wat, weet niet of het door het glas heen is of aan beide kanten geplakt).

Iemand trouwens goede Volvo garage ervaring in Almelo of omgeving? Dealer hoef ik niet, maar ik zag bv http://www.stevens-autoservice.nl/ en http://thomdejong.nl/ die zicht richten op Volvo.
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: TonV70R op 07-11-2015 18:36:39
Geen gescheurde slang of een slang eraf? (van of naar de intercooler)?

Niet iemand in de buurt die kan kijken wat er aan de hand is?

Antenne zit aan de binnen en aan de buitenzijde geplakt.
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: portlock op 08-11-2015 12:43:43
lekker die antenne er op laten zitten, zit ook op mijn t5r. heeft wel wat ;D
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: Eric850R op 08-11-2015 12:53:21
Mooi Rob!

Veel plezier ervan!
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: Rob81 op 12-11-2015 20:53:28
Citaat van: TonV70R op 07-11-2015 18:36:39
Geen gescheurde slang of een slang eraf? (van of naar de intercooler)?

e.e.a. na laten kijken, maar het turbo traject lijkt helemaal in orde. Houd het nu op de E10 die ik vlak er voor had getankt, daarvoor had ik er immers geen last van. Net weer braaf in NL getankt en het zal zich de komende tijd uitwijzen.
Eerste tegenvaller wel gehad (slechte brandstof is eigen schuld natuurlijk), dacht dat het slechte weggedrag door de afgesleten banden kwam, maar helaas bleken ook beide draagarmen zeer slecht. Al getwijfeld of de totale investering wel zin had (inspectie, draagarmen, 4 nieuwe Michelins en nog wat kleine zaken), maar de rest van de auto lijkt goed genoeg dus maar laten repareren. Het weggedrag is er in ieder geval een stuk op vooruit gegaan, hopelijk blijft het even zo voorlopig :)
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: maurice kuyntjes op 15-11-2015 12:16:58
welkom
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: Jan_D. op 15-11-2015 12:39:14
Citaat van: portlock op 08-11-2015 12:43:43
lekker die antenne er op laten zitten, zit ook op mijn t5r. heeft wel wat ;D

Heeft wel een nadeel: fluit hinderlijk boven de 200 km/u.

Nette T-5 trouwens!
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: 850-R op 15-11-2015 14:31:13
Hele mooie 850 heb je Rob! Nog plannen met de wagen of gewoon lekker mee rijden?
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: Hiker op 15-11-2015 15:46:15
Hi, Rob, Welkom.

'Meteen met de neus in de boter'.
Ze lijken qua aankoop vaak goedkoop, maar qua (achterstallig) onderhoud kan het (zeer) tegenvallen. Of je moet al het onderhoud zelf doen of zakelijk bij een specialist laten doen. Dan pas is het relatief 'goedkoop'.

Een goeie 20 jaar oude auto is vaak een illusie: met de tijd moet je alles aanpakken en reviseren. Ik heb de mijne nu bijna 6 jaar en alleen het chassis, carrosserie en bak zijn nog 'origineel'. De rest is vervangen vanwege slijtage of omdat het optisch mooier is........

Veel plezier en succes in ieder geval.
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: devonius op 15-11-2015 22:30:37
Welkom op het forum. Ziet er goed uit.
Oude autos hebben nou eenmaal meer onderhoud, maar dan gaan ze ook wel weer lang mee getuige de vele 850 en v70's die rondrijden.
Hoewel ik ook regelmatig exemplaren zie die er vreselijk aan toe zijn. Maar doe zitten vast niet oo dit forum.
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: Rob81 op 18-11-2015 20:30:51
Citaat van: 850-R op 15-11-2015 14:31:13
Hele mooie 850 heb je Rob! Nog plannen met de wagen of gewoon lekker mee rijden?

Bedankt! Ik heb er voor nu nog geen plannen mee anders dan er (binnen redelijke kosten) inderdaad lekker mee te rijden. Als hij het een tijd goed blijft doen wil ik het interieur misschien aanpakken, daar zie je op sommige plekken de leeftijd wel terug en vol leer zou het wel afmaken. En natuurlijk komend voorjaar de auto van buiten eens goed behandelen kwa poetsen.

Goedkoop zo'n auto rijden had ik ook niet verwacht, daarvoor gelukkig ruimte gereserveerd in m'n budget omdat er inderdaad wel de verwachting was dat er wat aan moest gebeuren. Zolang het geen bak of motor/turbo is valt het ook wel te overzien hoop ik gezien ik er nog geen 7-8000km per jaar mee zal rijden.
Titel: Re: Rob stelt zich voor - Nu met auto!
Bericht door: Bouke op 19-11-2015 06:45:33
Welkom Rob

Je kleur is Moondust als ik mij niet vergis. En E10 houden turbo's niet zo van ;) daar heb ik mij ook is mee vergist en deed de turbo ff niks.
Maar kijk eerst alle vacuümslangen ed maar is na dat helpt ook ;)