Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Overige Techniek => Topic gestart door: Lostimmos op 09-12-2015 23:08:45

Titel: Is dit een gevalletje TCV vervangen?
Bericht door: Lostimmos op 09-12-2015 23:08:45
mede 850'ers!

I pruttel lekker door in mijn t-5r en zit inmiddels zelfs over de ton heen (jaja heeeele hoge km-stand ik weet het)

Het leek mij laatst op te vallen dat ik de zogenaamde "overboost" niet meer heb... maar toen ik er op ging letten leek het alsof mijn turbodruk sowieso lager is dan normaal... ik kom net tot 5 a 10 over (dus net over de helft van de meter, het witte in) maar enkele seconden meer met het gaspedaal op de vloer is er niet..

Nou heb ik een paar maanden geleden alle vacuüm slangen van de TCV vervangen, de oude waren uitgedroogd, verbrokkeld en afgebroken. Toen had ik oneindig turbo druk, ver tot aan het einde van het wit. Gelukkig had ik gelijk door wat er aan de hand was en heb ik niet op vollast gereden.

Zou dit een gevalletje kapotte/oude TCV kunnen zijn? De auto heeft net over een Ton gereden.. maar is natuurlijk wel al 20 jaar oud. Motor loopt voor de rest goed, geen problemen dus de MAF zal het niet zijn denk ik. vacuümslangen verkeerd aangesloten lijkt mij niet.. had er een mooi schema'tje bijgezocht en dan zou hij niet normaal rijden lijkt mij.
Titel: Re: Is dit een gevalletje TCV vervangen?
Bericht door: razorx op 10-12-2015 15:10:21
TCV kan maar voor het zelfde geld is het wat anders:
-Tóch een vacuum probleem
-Membraan wastegate actuator brak
-Blow off valve defect
-Brakke cartridge van turbo

Moeilijk om zo ins blaue hinein te zeggen
Titel: Re: Is dit een gevalletje TCV vervangen?
Bericht door: mehn op 10-12-2015 15:15:54
Heb je de stekker weer op de TCV gedaan toen je de slangen vervangen hebt?
Titel: Re: Is dit een gevalletje TCV vervangen?
Bericht door: Lostimmos op 10-12-2015 15:19:06
Citaat van: mehn op 10-12-2015 15:15:54
Heb je de stekker weer op de TCV gedaan toen je de slangen vervangen hebt?


Ik heb de stekker niet los gehaald van de TCV dus ik denk dat die er nog gewoon op zit ;)
Titel: Re: Is dit een gevalletje TCV vervangen?
Bericht door: kevinwalter op 10-12-2015 15:30:44
Meter gaat toch standaard tot de helft van het witte gedeelte? Getuned kan deze wel verder gaan.

Mijne ging ook ver voorbij het witte. Had ik de TCV verkeerd aangesloten.... :P
Titel: Re: Is dit een gevalletje TCV vervangen?
Bericht door: Lostimmos op 10-12-2015 15:32:39
Helft van het witte red ik nu niet, daarnaast had ik eerst een duidelijke "overboost" en die lijkt er nu niet meer te zijn.

Aangezien het misschien sowieso geen kwaad kan de tcv te vervangen na 20 jaar: zijn er nog tips? Ik had zelf mijn oog laten vallen op de ipd versie
Titel: Re: Is dit een gevalletje TCV vervangen?
Bericht door: razorx op 10-12-2015 20:21:21
Het verschil tussen IPD of Volvo is niet meetbaar. ;)
Er is veel mystificatie om commerciële redenen.
Titel: Re: Is dit een gevalletje TCV vervangen?
Bericht door: Lostimmos op 10-12-2015 20:22:49
Citaat van: razorx op 10-12-2015 20:21:21
Het verschil tussen IPD of Volvo is niet meetbaar. ;)
Er is veel mystificatie om commerciële redenen.

Ik dacht dat de IPD variant daadwerkelijk anders in elkaar zat..
Titel: Re: Is dit een gevalletje TCV vervangen?
Bericht door: UserID6342 op 11-12-2015 06:10:08
De IPD tcv is zijn meerprijs niet waard t.o.v. de originele (in mijn optiek), beter eventjes eentje er in hangen waarvan je zeker weet dat deze goed is (is tenslotte het makkelijkste) en kijken of het dan opgelost is.  Heb je het probleem nog, kom je automatisch bij een van de punten van Yits uit.