Ter oriëntatie;
Er komt weer een ander projectje op in mijn onrustig brein.
Is er al iemand geweest die een 855 alter 1met m90 bak heeft uitgerust en dus de motor in lengte richting heeft geplaatst?
Ik kan me voorstellen dat je de achteras van een awd inc tank er zo onder
legt. Dan nog even een aandrijfas op maat maken en de grootste lol hebben.
Het verlassen van motorsteunen stelt niks voor, het plaatsen en leggen van koelleidingen ook niet. Een motortunnel aanpassen is ook kinderspel.
De uitlaat word dan een sidepipe net achter het voorwiel.
Of vergeet ik ergens iets?
Alle serieuze input is welkom
Gaat er dan gelijk een turbo blok in? Of een V6?
Denk aan 400 pk ongeveer.
En geen omkeuren tbv kenteken.
Daarom a1 en 5 cilinder,
Titel geeft al aan t5
Klinkt als een mooi project. Is het ook niet nodig om de carterpan aan te passen? Ivm krachten of was het om het subframe. Althans dat meen ik te herrineren toen ik mij verdiepte in een volvo 740 T-5 ombouw.
Ik dacht dat de pan van een 960 werd om gelast om voor een 240 Subframe passend te maken.
Zodat die motor verder naar achter kan. Dacht ik.
Volgens mij is een AWD-achteras (differentieel, aandrijfassen etc) niet berekend op zulke grote krachten. Dan zou je dat ook moeten verbeteren.
Ik ben benieuwd, succes.
Wat hengeveld zegt, dan moet je dus voor een ander Diff shoppen Bas, en daar de assen bij passend maken..
Tevens, 240 is RWD "SB". 850 FWD, dus dat subframe voor is een groot probleem daar waar je bak komt te zitten, ook het stuurhuis zal je naar de voorkant moeten verplaatsen ofzo, en daar weer fusee op aansluiten.. dat en een ander diff passend maken bestand op zulke krachten lijkt mij wat lastig.
Los daarvan, pikkedief van mijn idee! En; meer meer meer :evil: :evil: :evil: wanneer beginnen we :eusa_whistle:
Het subframe is mbt motorsteunen te verlassen.
Qua carterpan denk ik dat de standaard behouden kan worden.
Inderdaad het stuurhuis, das een lastige.
Zou het gaan werken om een Vectra A stuurhuis met veerpoten toe te passen? Dat stuurhuis zit hoog tegen het schutbord
Het diff, ik heb een hoop gehoord over de haakse overbrenging,
Maar nog nooit iets van een achterdiff wat herrie maakt/kapot gaat.
Binnen de oranje lampjes groep heb je kwatro/synkro/voormotion, daar zal dan wel wat beschikbaar van zijn.
Het is nog maar een idee, help me maar op weg.
Vind het idee wel gaaf, maar is het dan niet veel makkelijker om een 700/900 te kopen en daar de 5 cilinder in te proppen ? Dan heb je alles in 1 ;D
Dat is ook veel makkelijker Dirk,
Maar dit is zoals ik het kan vinden nog niet (vaak) gedaan,
En dan word mijn fantasie geprikkeld,
Het ombouwen van een 7/9 serie is geen optie, de bak uit mt960 is een must, het mag uiteindelijk wel een frankenstein worden, daar geef ik echt niet om, als de uiterlijke kenmerken maar Alter 1 blijven, eventueel met een bobbel op de motorkap omdat het blok misschien een eindomhoog moet om over subframe te kunnen ofzo, een vroege A1 hoeft toch niet omgekeurd te worden, daar kan en mag je zo goed als alles mee doen als het maar een 5 pitter blijft
De visco zit ook nog tegen het achterdiff aan; hou je daar ook rekening mee? Die kan op zeker dat geweld niet aan.
Is al gedaan. Oa in dit topic heeft iemand (mcevoya) al zon conversie doorgevoerd:
http://forums.swedespeed.com/showthread.php?142351-RWD-conversion-possible
ziet er interessant uit, maar dit blijven dwars geplaatste focussen,
nog 1 keer uitleg dan,
Het plan is een 855 A1, T-5 motor in lengte richting plaatsen.
M90 handgeschakelde bak, subframe aanpassen. motortunnel aanpassen.
Achterste subframe van een AWD schijnt bolt on te zijn? icm zadeltank, zodat er gewicht achterop blijft.
Differentieel van een BMW 850/750 en daar de aandrijfassen van aanpassen.
De functionaliteit/laadruimte van de 855 mag niet veranderd worden.
Dat met de diverse motoraanpassingen op +/- 400 pk zetten en van buiten er in eerste instantie standaard uit laten zien.
Kan eventueel later nog verbouwd kunnen worden naar RAT-look 2.0 met 4 inch sidepipe recht achter het voorwiel.
Hmm, snap wat je bedoelt ivm in lengte plaatsen vd motor.
Staat op youtube nog een filmpje over een rwd 850. Daar staan wat specs bij, oa welke achteras ze gebruikt hebben:
https://www.youtube.com/watch?v=_Nd_3EU3Mm4
Niet duidelijk of blok in lengte ligt, lijkt me haast wel omdat het een chevy blok is. Misschien kun je eens contact met ze opnemen om te vragen hoe zij dat gedaan hebben.
Een RWD zonder dat het blok in de lengte ligt?
Dat wordt helemaal een uitdaging.
;D
Andere eis is een tandheugel stuurhuis zodat je voelt wat je wielen doen, indirect en kogelkringloop zijn uit den boze.
Of dat dan een stuurhuis van een vag a4 of een vectra is maakt niet zoveel uit, ik ben best goed met een lasapparaat, en wat ik daarmee
verknal kan ik weer afslijpen.
@ KIM, wat doet de visco die voor het diff zit bij een origineel AWD systeem? oneenparigheid tussen voor en achter opvangen?
dan zou die dus kunnen vervallen of leeghalen en doorverbinden. of vergeet ik daar ook iets,
(ik denk in plaatjes.....) heb totaal geen ervaring met achterassen van AWD. behalve dat ze wel eens vast kunnen zitten en dat de wil van 1 persoon dan niet genoeg is.
In principe is de cardanas in een AWD een starre verbinding tussen de voor- en achteras. Om dit te laten werken dient het gemiddelde van de toerentallen van de voor- en achterwielen gelijk te zijn. Daarom ook de aanbeveling om niet met meer dan 2 mm diameterverschillen tussen de voor- en achterwielen te rijden. Een diameter verschil geeft immers bij een zelfde snelheid een verschil in toerental.
Geringe toerentalverschillen tussen voor- en achter zijn echter niet te voorkomen en in het systeem dient dus een ding te zitten om deze op te vangen. Bij ons is dat de Visco koppeling; een apparaat met platen, de helft star verbonden met de voorwielen en de andere helft, je raadt het al, verbonden met de achterwielen, waartussen een visceuze (sliconen) olie zit die toelaat dat de platen enigzins onafhankelijk van elkaar kunnen draaien. De daarbij vrijkomende energie komt vrij als warmte en de olie (en de platen) wordt dus dan warm. Bij een te groot verschil in toerental wordt de olie te warm en gaat de koppeling kapot.
Bij koppelen van de motor direct aan deze cardanas heeft de Viscokoppeling dus geen zin meer. Je zou hem dan kunnen doorverbinden. Ik weet niet of de koppeling het aankan om het volledige motorvermogen aan de achteras door te geven (je zult altijd slip en dus opwarming houden). De olie eruit halen gaat hem zoals je zult begrijpen niet worden. Dan kan het ding geen vermogen meer doorgeven en blijft de wagen staan.
De voorwielaandrijving vervalt volledig.
Dus die visco moet ook vervallen.
Daarom mijn idee om in het achtersubframe een bmw 750/850 diffje te plaatsen dan kun je er ook aardige snelheid uit de setup peuteren.
Dwarse en lange aandrijfassen aanpassen cq balanceren is geen enkel punt.
Leerzaam dit :eusa_clap:
Bas, we willen power!
Dus dat achterdif moet wat turbo geweld kunnen verdragen.
Zo'n bmw achterdif klinkt inderdaad als een goeie optie.
Stuurhuis tegen de parafaan zou eventueel kunnen zoals we aan de telefoon besproken hebben.
Wel krijg je een heel andere vorm kwa besturing van de brandstof pomp he.
Tevens na denken over achterremmen die iets anders zijn dan standaard. Ook voor moet natuurlijk tegen power kunnen.
Realiseer je dus dat de randzaken ook geld gaan kosten.
Wat hard gaat moet ook hard stoppen.
Ohw en wat extra stijfheid achterin is ook niet overbodig. ;)
Zo'n station is en blijft een zwabberbak.
Tja, randzaken kunnen altijd nog aangepast worden.
De veerpoten voor zullen icm hoogliggend stuurhuis ook wel een uitdagingkje kunnen worden.
Mbt power, zorgen dat de basis goed is, het blok komt tzt wel goed, kan altijd nog van alles mee.
Brandstotvoorziening, zadeltank onderlangs doorverbinden,
Dubbele pomp (ook bmw 850) eronder en je hebt genoeg benzine om
1: 1,42 te halen
Diff niet vergeten dicht te lassen..
Met de E30 rijd ik 100% sper ;D
100% sper is zo 1900.....
Achteras is niet helemaal bolt-on. Je zult 4 steunen aan het chassis moeten lassen waar het subframe op komt te rusten en waar de bouten inkomen:
(http://i573.photobucket.com/albums/ss175/KIM850R/IMG_3703_zpsm96d2yvy.jpg) (http://s573.photobucket.com/user/KIM850R/media/IMG_3703_zpsm96d2yvy.jpg.html)
Op bovenstaande foto kun je de opgelaste steunen zien zitten.
Citaat van: NinaPaul op 19-12-2015 09:48:01
100% sper is zo 1900.....
Oké, zal het direct veranderen. :eusa_snooty:
Citaat van: leons850 op 18-12-2015 18:22:09
Bas, we willen power!
Dus dat achterdif moet wat turbo geweld kunnen verdragen.
Zo'n bmw achterdif klinkt inderdaad als een goeie optie.
Stuurhuis tegen de parafaan zou eventueel kunnen zoals we aan de telefoon besproken hebben.
Wel krijg je een heel andere vorm kwa besturing van de brandstof pomp he.
Tevens na denken over achterremmen die iets anders zijn dan standaard. Ook voor moet natuurlijk tegen power kunnen.
Realiseer je dus dat de randzaken ook geld gaan kosten.
Wat hard gaat moet ook hard stoppen.
Ohw en wat extra stijfheid achterin is ook niet overbodig. ;)
Zo'n station is en blijft een zwabberbak.
Daar zijn de meningen over verdeeld... al verschillende uit elkaar zien spatten (in de autosport)
Wil je power gebruiken zou ik zoeken naar een rally diff
Zoek als je FB hebt even op Koekie Drift :D
Die is een C70 naar RWD om aan het bouwen ;D
Citaat van: dielie850 op 19-12-2015 15:10:20
Zoek als je FB hebt even op Koekie Drift :D
Die is een C70 naar RWD om aan het bouwen ;D
Maar die gebruikt de voorkant van mijn 960 sloper voor de stuurinrichting en de achteras van een BM&W
(Heb hier ook nog een complete multilink achteras van een 960 liggen)
whoa super vet, een RWD C70!
jammer dat ik geen facebook heb :(
Correct me if i'm wrong.
Dat 960 front stuk, daar zit toch een kogelkringloop stangenstelsel stuurhuis in?
Dat maakt het voor hem een stuk makkelijker, ook om het blok mooi te plaatsen.
En die hoeft ook de openbare weg niet op.
Het project wat ik in het koppie heb moet wel gewoon inzetbaar zijn als daily,
Vandaar dat ik best aan de subframes wil verbouwen maar eigenlijk niet aan het chassis. hooguit de steunen die in de foto van Kornelis staan
Het (boven gemonteerde) stuurhuis icm veerpoten zal toch het grootste struikelblok gaan worden denk ik zo.
of het moet kunnen door een engels stuurhuis op zijn kop onder het voorste subframe te monteren :eusa_think: