Hoi.
Al een tijdje lees ik hier op het forum. Ik heb nog geen berichten geplaatst maar het leek me wel zo netjes om me voor te stellen.
Ik ben 24 jaar en bezit een 850 2.3 T5 met automaat.
Ik ben nog wel een keer van plan de auto te laten chippen maar weet nog niet waar.
Ik vind het leuk om een forum altijd lekker door te lezen!
Als je al een tijdje mee leest, waar zijn de foto's dan? :eusa_snooty:
Welkom! ;)
De foto's komen nog! Ik weet niet of ik ze via mijn mobiele telefoon er ook op kan zetten. Anders moet ik dat vanavond doen.
Welkom Benny.
Waar uit het zuiden kom je vandaan?
Ik kom uit omgeving Breda.
De Volvo probeer ik zoveel mogelijk zelf te onderhouden.
Ik ben nu bezig met de vacuum slangetjes van de tcv te vervangen. Ik moet alleen de moeilijkste nog een keer doen op de brug.
Ze zeggen dat die het beste onderlangs te vervangen is op gevoel.
Verder heb ik een hobby in het poetsen van auto's.
Ik zal van mijn poetsverzameling ook nog een foto online zetten.
Breda? Dat ligt toch echt een heel stuk naar het noorden ;D
Haha ja dat is natuurlijk maar net hoe je het bekijkt. Maar vanuit hier naar Delfzijl is best een stuk naar het noorden!
Edit 2 Foto's.
(http://i65.tinypic.com/f024vp.jpg)
(http://i68.tinypic.com/1z4yjpg.jpg)
Hoi Benny850, Breda is niet zover van Moergestel, daar vindt je Serfix Autotechniek deze werkt samen met European Tuning en kan je goed informeren over chippen.
Citaat van: mehn op 13-01-2016 13:11:24
Breda? Dat ligt toch echt een heel stuk naar het noorden ;D
Da's onderhand t midden van 't land ;D.
Ach ik moest toch een naam aan het topic geven. Vandaar dan maar uit het zuiden :).
Ik zal serfix ook in mijn achterhoofd houden.
En een automaat hoeft toch geen probleem te vormen met chippen? Had wel gelezen als je verder wilt tunen de automaat wel sneller aan zijn limiet zit..
Citaat van: Benny850 op 16-01-2016 21:16:00
Ach ik moest toch een naam aan het topic geven. Vandaar dan maar uit het zuiden :).
Ik zal serfix ook in mijn achterhoofd houden.
En een automaat hoeft toch geen probleem te vormen met chippen? Had wel gelezen als je verder wilt tunen de automaat wel sneller aan zijn limiet zit..
Chippen kan zeker als je er maar met beleid mee omgaat ;)
Vraag maar eens aan Dirk342 ;D
Haha okee. Stoplichtsprintjes zal denk ik een no go zijn.
Het gaat er mij om dat ik gewoon een lekkere vlotte auto heb met een goede trekkracht.
Dat kan heel makkelijk, ook met automaat hoor ;D
@Dirk hoe was jou automaat getuned dan? En nooit problemen gehad?
De auto is nog steeds getuned hoor en rij er dagelijks mee ;D. De setup in het kort en dan zal ik nog wel wat vergeten; 19T turbo, groene injectoren, vergrote alu intercooler, 3" gasklephuis, 3"uitlaat van voor naar achter. Tuning door Piet en Maarten.
Wat je bij deze bakken absoluut niet moet doen is het vermogen er ineens in laten klappen maar wat rustiger opbouwen als met een handbak. Dit ook omdat ik in de huidige setup geen versterkte drijfstangen heb. De kans dat je de drijfstangen krom trapt met deze setup, is in principe groter dat als je de bak suf trapt.
Stoplicht sprintjes gewoon niet doen, als de auto circa 30-40 km/h rijd en ineens vol gas gewoon niet doen. Maar zit je rond de 3750-3250 rpm en dan vol het gas er op kan heel prima en is er totaal niets aan de hand. Ook niet voor je drijfstangen.
@ Dirk. Goede post hier heb ik wat aan!
Ik had deze gedachte zelf ook om er zo mee om te gaan.
Met een automaat roffelt die T5 zo lekker he. Dit is mijn eerste automaat en vind het super rijden.
In de eerste versnelling de bak zwaar belasten is voor geen enkele auto goed natuurlijk. En daar rij je geen Volvo voor ;)
@Dirk342
Wat voor vermogen heb je ongeveer op die 19T met automaat?
Dat is een verdomd knappe 850 zo op de foto's te zien.
Welkom Benny
Chippen met automaat is geen probleem,
Ik heb geen problemen met de automaat en dik 300pk. Heb ook een ombouw gepost, 18T blauwe injecteurs etc.
Gewoon niet aftrappen.
Citaat van: Jurijn R op 17-01-2016 12:53:48
@Dirk342
Wat voor vermogen heb je ongeveer op die 19T met automaat?
Geen flauw idee en vind ik verder ook niet zo belangrijk. Zal in ieder geval dik boven de 300 PK zijn. En dan is de tune nog niet geoptimaliseerd. Volgens Piet deed hij de laatste keer (aan de hand van de hoeveelheid gemeten lucht langs de LMM) zo rond de 330 PK
Berekend volgens de formule airmass in gram/sec / 0.8.
Dit is natuurlijk slechts een vrij grove benadering van het vermogen.
Een en ander ook nog eens afhankelijk van hoe efficient de O2 m.b.v. de brandstof in energie wordt omgezet.
Die chip komt er binnenkort wel.
Ik ga eerst zelf de automaat nog verversen. De 3e en 4e versnelling hebbeneen licht schokje met opschakelen, en dat hoop ik er uit te krijgen. Baat het niet schaadt het niet.