Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Overige Techniek => Topic gestart door: GVelzen op 25-02-2016 01:41:58

Titel: Stuurbekrachtiging
Bericht door: GVelzen op 25-02-2016 01:41:58
Sinds kort hoor ik als ik de auto start een slijpend/schurend geluid. Heb er niet helemaal op gelet maar volgens mij is dit altijd met koud weer geweest (meestal rond een uur of 1 / 2 als ik weg rijd van werk) en dit hoor ik niet meer als ik thuis aankom en de motor dus opgewarmd is.
Ook moet ik zeggen dat ik tijdens het sturen in een gewone bocht/rotonde een behoorlijk loeiend geluid hoor. Soms lijk ik een lichte tegendruk te voelen, met name het eerste stukje met insturen naar rechts, en de auto zwabbert behoorlijk.
Heeft iemand hier meer ervaring mee?
Titel: Re: Stuurbekrachtiging
Bericht door: gero op 25-02-2016 05:06:35
Is de stuurbekrachtigingsolie op peil ?
Titel: Re: Stuurbekrachtiging
Bericht door: RoelNL op 25-02-2016 08:06:37
Valt af en en toe je stuurdruk ook weg als je stuur in het midden staat? Dat had ik zelf namelijk als ik snel een klein beetje van links naar rechts stuurde, ik voelde dan een kleine hapering tijdens het sturen.
Zelf heb ik een lek stuurhuis en bij mij doet die dat slijpend/schurend geluid dat ook eens in de zoveel tijd als de olie uit het reservoir op is, dat loeien gebeurt bij mij alleen als ik de rotonde wat sneller dan normaal neem.

Zelf zou ik de de stuurolie bijvullen en kijken hoelang het goed blijft gaan, let op er zijn 2 soorten stuurolie. Origineel zit er automaat olie van de AW 42 in het stuurhuis, mocht de dealer de stuurolie geven van de V70N dan is dat geen problem mits je je stuurhuis doet spoelen. De V70N stuurolie is dunner dan automaatolie. Het verbruik van de olie zal dus omhoog gaan.

Zelf ga ik een gereviseerd stuurhuis kopen tezamen met nieuwe slangen en pomp, omdat die toch regelmatig droog staat te pompen :eusa_silenced:.
Titel: Re: Stuurbekrachtiging
Bericht door: GVelzen op 25-02-2016 12:17:35
Olie staat op middelste streepje op dat peilstokje. Vind t beetje raar af te lezen. Weet niet of t normaal is dat de olie borrelt na 5minuten, en hoort de olie troebel te zijn?
Ik voel idd soms een lichte hapering lijkt t wel, maar das echt heeeeeeel af en toe.
Titel: Re: Stuurbekrachtiging
Bericht door: RoelNL op 25-02-2016 12:35:13
Je kan je stuurhuis is proberen te ontluchten? Dit doe je doormiddel van je stuur helemaal naar links te draaien totdat je het overdrukventiel hoort, dan 10 sec vasthouden en en vervolgens de andere kant dit ook te doen. Dit even 2 of 3 keer per kant herhalen. Daarna kun je kijken of je olie reservoir nog steeds op de dezelfde stand staat.

Ik weet niet of dit gaat helpen bij het borrelen want dat doet die bij mij ook. ook na het ontluchten, enige wat ik zeker weet is dat mijn stuurhuis zo lek is als een mantje  :eusa_sick:, waar dat borrelen nog meer mee te maken kan hebben weet ik niet 1 2 3.
Titel: Re: Stuurbekrachtiging
Bericht door: maartendeb op 31-03-2016 21:52:09
Vraagje was dit uiteindelijk een defecte stuurpomp? Ik heb sinds kort dezelfde symptomen, dit topic http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,44272.0.html (http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,44272.0.html) beschrijft het nog iets beter, zagend/gonzend geluid bij bocht naar links/rechts bij 500m à 2km gereden + trilling in het stuur (voelt een beetje unheimisch). Motor dus nog koud'ish, bocht als in afslaan op kruispunt, bij warme motor hoor ik het niet. Olie op peil, stuurhuis ontlucht.
Titel: Re: Stuurbekrachtiging
Bericht door: GVelzen op 01-04-2016 02:27:02
Was uiteindelijk speling is t stuurhuis!