Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Overige Techniek => Topic gestart door: The Driver op 31-03-2005 20:15:22

Titel: een rare geur, raar geluid, stoom en een wamere motor
Bericht door: The Driver op 31-03-2005 20:15:22
Het volgende is aan de gang.Was vandaag met een aantal man aan het rijden. En ook een paar keer wat meer gas gegeven. En het volgende is het geval.

Er hing een sterke geur van verbrand rubber terwijl in NIET heb lopen gummen. Ik had het idee dat de motor veel warmer was dan normaal. Tevens hing die verbrande rubber geur bij de bestuurdersportier.

Een ander vreemd ding was toen ik de motorkap open deed. De motor liep nog gewoon en ik liet een vriend van mij de motor in zen stationair is wat toeren draaien( een andere wilde namelijk het geluid wel eens horen). Zo geschiede en hij liet hem ff 5000 toeren lopen. En meteen kwam er een soort stoom van achter de motor vandaan ( de plaats tussen de motor en het hitteschild, net daarachter begint het dashbord). Kan het zijn dat die stoom uit de turbo kwam?Ik kreeg ook de indruk dat de geur van het rubber erger werd op dat moment.

De motor geeft sinds kort een streepje meer aan op de temperatuursmeter. Nu zit ik 2 streepjes onder de rode begrensing ivm 3.

Ook sinds kort heeft de motor een tik als die warmer is. Mijn pa zegt dat dat de kleppen zijn..??

Ook is de olie bij gevuld en een nieuwe oliefilter 2 weken geleden.

Denken jullie dat er iets schort?? Want ik hoop echt van niet! Ik ben er toch wel ongerust over!!  :( :-\
Titel: Re:een rare geur, raar geluid, stoom en een wamere motor
Bericht door: ed op 31-03-2005 20:26:55
Ik zou als eerst je water en oile even checken. Hoe staat het daarmee?
Titel: Re:een rare geur, raar geluid, stoom en een wamere motor
Bericht door: baxie op 31-03-2005 20:34:26
Waterslangetje niet lek achter op het blok?(komt vaker voor) Koelvloeistof op een heet uitlaatspruitstuk kan een nare geur geven hoor! ook zou dit kunnen verklaren dat je temp. oploopt.(te weinig koelvloeistof en lucht in je koelsysteem)

Titel: Re:een rare geur, raar geluid, stoom en een wamere motor
Bericht door: The Driver op 31-03-2005 21:48:05
morgen ga ik ff langs de volvo garage. mss dat zij meer weten. Maar ik had ook het vermoeden dat de slang mss lekte.
Titel: Re:een rare geur, raar geluid, stoom en een wamere motor
Bericht door: The Driver op 01-04-2005 17:50:31
Gelukkig is het de kopakking niet! Het is olie die uit de turbo lekt. Volgens de dealer kan dit nog geen kwaad. Maar het duid er wel op dat de turbo naar mate de tijd vorderd de geest kan gaan geven.
Titel: Re:een rare geur, raar geluid, stoom en een wamere motor
Bericht door: Keesjan op 01-04-2005 20:22:20
Olielekkage die zich openbaart als een soort stoom? Brandt dat niet blauw of zwart als het verhit wordt?
En dan de temperatuurmeter die op loopt. Kan dat met de turbo te maken hebben?
Na, oliepeil en koelvloeistof zou ik eerst denken aan een kapotte of ontregelde thermostaat. Die zou je motor op een te hoge temperatuur kunnen houden voordat hij open gaat.
Affijn, het zijn maar gedachten die ik erbij heb, maar als die volvomonteur een olielek bij je turbo heeft gezien is dat ook niet fijn.
Succes ermee.

Keesjan
Titel: Re:een rare geur, raar geluid, stoom en een wamere motor
Bericht door: reneetje op 01-04-2005 20:32:29
Idd , een vreemde(niet logische) conclusie van die monteur,een druppie olie hangt er altijd onderaan de turbo.
En zo als Keesjan al vermeld, staat dit geheel buiten het sissende geluid en de temperatuurs verhoging.
Was iig niet gerust op deze diagnose........

Rene :-X
Titel: Re:een rare geur, raar geluid, stoom en een wamere motor
Bericht door: b0nkolok op 01-04-2005 21:26:33
Waterpomp? V-snaar?
Titel: Re:een rare geur, raar geluid, stoom en een wamere motor
Bericht door: The Driver op 04-04-2005 15:58:40
De ''stoom'' had een duidelijk blauwige kleur. De temperatuur is verder niet omhoog gegaan, maar stabiel gebleven. En dat rare tikkende geluid schijnt van de injectoren te komen. Hij blijft wel heel duidelijk ruiken naar verbrande olie.
Onze Touareg V6 heeft ook die geur van verbrand olie na het rijden. Misschien is dit meer voorkomend.

De dealer vertelde dus dat de olie van de turbo wat lekt aan de ingang en de uitgang van de turbo. Zijn er meer mensen die dit hebben meegemaakt?

De volvo heb ik 2de hands gekocht. Kan het zijn dat de vorige eigenaar iets te veel met de wagen heeft lopen trappen zonder hem warm te rijden, en de turbo nooit heeft laten uitbollen na het hardrijden???