Hallo,
Ik heb sinds korte tijd een V70. Recent is daar een LPI ringtank ingeplaatst.
Sindsdien zakt de auto achter door en staat hij voor te hoog.
Ik wil nu eerst de achterzijde aanpakken, en later de voorzijde.
Uiteraad heb ik met behulp van de zoekfunctie de nodige info gevonden (deels oude topics) maar ik ben er nog niet helemaal uit en ben benieuwd wat jullie eronder hebben en hoe het rijd?
De rijhoogte achter is wel mooi, maar met 1 krat bier zakt ie al naar beneden.
Ik heb het plan om achter bilstein B4 en verzwaarde achter veren te plaatsen. Hoe wordt de hoogte van de auto? kom deze nu een stuk hoger te staan?
Voor de voorzijde wil ik ook mee aan de slag, zodra de achterzijde naar het zin is. Ik wil best een stukje omlaag, maar niet plat op de weg. Ook wil ik de auto waterpas houden :)
Wat is jullie advies of ervaring?
Heb je momenteel gewone dempers of nivomats aan de achterzijde?
Ik heb geen nivomats. Deze vind ik nieuw te duur, en 2dehands durf ik niet aan.
Met verzwaarde veren komt de auto niet hoger te liggen, hij zakt alleen wat moeilijker in waardoor je minder last hebt van echt inzakken met lading erin. Schokbrekers halen naar mijn weten niks uit qua rijhoogte wel voor het comfort en een meer stabiel gevoel.
Als je de auto echt hoger op de weg wilt hebben zul je naar mijn weten echt een andere veer moeten zoeken. Zijn er bijv. XC70 veren voor een XC70 zonder nivomats? Dan zal de auto daadwerkelijk omhoog komen.
Monreo oppompbare achterdempers monteren. Zit n autoventielaansluiting bij. Last erin en auto weer oppompen tot de gewenste hoogte. Beviel me goed op mn 850.
Uit mn hoofd ride-levelers genoemd.
De auto wil ik niet hoger.
Monroe ride levelers had ik ook gevonden, deze vind ik ook nog prijzig en zijn olie gevuld. Mijn voorkeur is gas gevuld.
Kan je ook verlagen met een lpi ringtank en op zijn tijd een volle belading? Of is het toch beter voor verzwaarde veren te kiezen?
Je kan ook de voorzijde wat verlagen, en achter verzwaarde veren.
Staat de auto weer recht, en zakt achter niet te veel in.
Setje nivomats heb ik nog liggen, compleet met veren en
lagers.
Zijn werkend onder mijn 850 vandaan gekomen.
Ik heb er weer normale veren onder gezet van een t5, met gewone schokbrekers.
Zit ook een lpi tank in, is wel wat gezakt, maar voorzijde is ook verlaagt (iets te veel)
Groet Jan
Set verzwaarde achterveren heb ik via estate services en nieuw setje sachs achterdempers gewoon perfect ook icm met lpg benzine en caravan. Ik heb een estate geen sedan. Als ik achter de laptop zit zal ik ff foto uploaden.
Verzwaarde veren van MAD met Sachs (origineel) dempers. Werkt prima en is goed betaalbaar. Kijk vooral ook even op de sites van onze oosterburen...
Ik denk dat ik ga voor de verzwaarde veren van estateservice. Schokdempers zit ik nog wat in twijfel. Vermoedelijk zal het bilstein b4 worden, deze zijn wat stugger en in UK goedkoop te krijgen.
Voorzijde ga ik daarna bekijken, als achter klaar is. Kan je voor ander merk schokdempers gebruiken?
Over MAD veren kan ik alleen de hulpveren vinden, en dat wik ik niet. Nivomats vind ik nieuw te duur, anders had ik dat ook willen proberen
Ik zie ook uit naar die foto! Heb mijn V70 verlaagd met Eibach pro-kit (-25 mm) maar de achterkant hangt net te laag. Ben benieuwd hoe Sachs met verzwaarde veren staat.
Citaat van: petrolhead2.5 op 19-06-2016 10:24:33
Set verzwaarde achterveren heb ik via estate services en nieuw setje sachs achterdempers gewoon perfect ook icm met lpg benzine en caravan. Ik heb een estate geen sedan. Als ik achter de laptop zit zal ik ff foto uploaden.
Inmiddels de achterzijde klaar. Zitten bilstein b4 met verzwaarde veren onder. De oude schokdempers waren aan vervanging toe, ik kon ze met de hand indrukken en veerde niet meer uit!
Auto is iets hoger komen staan, maar niet te veel. Ik ben er tevreden mee.
Binnenkort aan de slag met de voorzijde. Ik heb van een forumlid voor een mooie prijs verlagings veren over genomen. De auto zal voor 4cm zakken als het goed is. Deze week zal ikde schokdempers (sach super touring), veerpootlagers, taatspotten, stofhoesen en van die bumpers bestellen.
Moet ik nog ergens aan denken om te kopen?
Zodra voorzijde klaar is zal ik voor/na foto plaatsen
Draagarmen (rubbers en fusee) goed nakijken op speling van tevoren.. Als je alles toch los haalt zou je de draagarmen meteen mee kunnen pakken. Zou namelijk zonde zijn als deze op hun eind zitten en je volgend jaar alles weer los kunt halen én weer uit moet laten lijnen.