Hallo roffelaars!
Ik vroeg me af of het volgende normaal is?
Als ik doortrek dan loopt de turbo druk op tot 4K toeren 2/3 witte gebied en zodra ik verder doortrek
Houd hij zijn druk niet vast en loopt deze terug tot 1/3 van het witte stuk van de turbo druk meter.
Is dit normaal?
Tcv evt defect?
Als ik een paar keer van het gas en op het gas ga dan houd hij de druk wel vast.
Mvg Jordi
Wastegate misschien afstellen?
TCV defect, lijkt mij een foutcode op te moeten leveren?
Citaat van: ijstheepak op 11-10-2016 15:33:10
Hallo roffelaars!
Ik vroeg me af of het volgende normaal is?
Als ik doortrek dan loopt de turbo druk op tot 4K toeren 2/3 witte gebied en zodra ik verder doortrek
Houd hij zijn druk niet vast en loopt deze terug tot 1/3 van het witte stuk van de turbo druk meter.
Is dit normaal?
Tcv evt defect?
Als ik een paar keer van het gas en op het gas ga dan houd hij de druk wel vast.
Mvg Jordi
Misschien vacuüm lek ergens? Afgezien van het metertje, VOEL je ook dat de druk afneemt of is het enkel visueel?
Wastegate afgesteld volgens Halve maan principe
Geen fouten
Voelt laatste stukje van de toeren ook inkakken
Met het halve maan principe kun je bij oude actuatoren nog al eens de mist in gaan.
Al een paar keer gezien dat je bij een oude actuator daarmee niet meer op de voorgeschreven voorspanning van 4 psi komt.
En dan is er ook het halve maan gemeten van op het asje of naast het asje daar zit ook nog een verschil in als je het niet juist doet.
Groet
Kort om jullie zeggen dat hij strakker moet?
Ik zag dat ipd een tool verkoopt om hem Goed af te stellen
Heb je een originele TCV? Die staan er bekend om, om hun druk te verliezen. Vandaar dat IPD andere TCV's aanbied.
Ik heb hem zelf gemaakt :-)
http://www.matthewsvolvosite.com/forums/viewtopic.php?f=5&t=63047
Wat voor turbo zit er op,..als het een 19T is geld het halve maan principe niet,...19T zit tussen de 1-1.5-max 2 mm voorspanning.
Groet
Heb de waistgate nog een Halve slag strakker gezet!
Houd zijn druk veel beter vast en voelt sterk door het hele toerengebied.
Alsof hij wakker geworden is!
Voor de zekerheid vervang ik ook de Tcv!
Bedankt voor de tips
Is trouwens een 13g turbo
Maar 19t plannen liggen er!
Het halve maan principe werkt, in mijn ogen, als slechts een indicatie goed... Het beste is en blijft de WG af te stellen op 4 PSI druk, dan maakt het verder niet uit welke turbo het is. Bij een nieuwe WG / turbo zul je zien dat die 4 PSI druk behoorlijk overeenkomt met het halve maan principe (vandaar geschikt als indicatie), er zit alleen een maartje aan bij de wat oudere wastegates cq CBV's....
Een oudere WG zal eerder lekken waardoor hij zijn druk niet haalt, idem voor de CBV. De turbo zal dan sloom lijken of totaal afwezig zijn. Cheapfix is dan de WG op te draaien (turbo zal iets langer zijn druk vasthouden) maar betere optie is om de WG cq CBV te vervangen. Standaard zitten hier 0.5 bar veren in en als de auto niet getuned is, is dit meer als voldoende. Bij een getunede auto zou ik persoonlijk kiezen voor op zowel de CBV als WG een 1 bar veer te plaatsen. Turbo is dan iets meer bij de les.
Ohja, waarom op 4 PSI afstellen en niet op bar, 4 PSI is ongeveer 0.28 bar en dus praktisch onleesbaar op de gemiddelde drukmeter ;D
Duidelijk verhaal!
Ik heb momenteel een membraam van ipd in de turbo bov zitten
Deze werd geleverd met een standaard veer en een sterkere veer.
Ik heb de standaard veer gebruikt!
Is het nog van meerwaarde om de sterkere veer te monteren?
Auto is wel gechipt
Met een sterkere veer zal de turbo meer bij de les zijn, dat is iets wat heel simpel is. Maar let op; je auto is getuned, overleg dan ook met de tuner of je deze veer 'zomaar' kunt vervangen en niet dat de tune aangepast moet worden daarna. Je wilt niet dat dadelijk de turbo spikes gaat geven of meer als maximum gaat draaien.... Klein beetje voorzichtigheid is dus geboden hierin.
Volledig mee eens!
Voor de bov maakt dat niet zoveel uit, daar gaat de turbo niet van spiken.
Hij zal alleen wel een hogere druk beter vast kunnen houden, doordat de bov minder snel ongewenst gaat lekken.
Voor de actuator veer (strakkere veer of strakker zetten) moet je inderdaad, zoals Dirk ook al zei, voorzichtig zijn.
Bedankt voor de tips