Sinds een aantal dagen blijft mijn startmotor soms hangen. Erg vervelend natuurlijk dus heb ik vandaag een gereviseerde gehaald. Nu vraag ik me alleen af of er een beschrijving is hoe je e.e.a. kunt uitbouwen en weer inbouwen. In Vadis kan ik het namelijk niet vinden (of ik kijk er overheen) en op het forum heb ik er ook nog niks over gezien.
Als iemand tips heeft hoor ik het graag.
:-\
Kluwer is erg summier:
De Volvo 850 is in alle versies uitgerust met een Bosch 1,7 kW-startmotor.
Uitbouwen
- Zet de auto op een hefbrug en maak de massakabel van de accu los.
- Maak de elektrische aansluitingen op de startmotor los.
- Draai de bevestigingsbouten van de startmotor los.
- Verwijder de startmotor.
Ga voor het inbouwen in omgekeerde volgorde van uitbouwen te werk.
Het staat volgens mij niet in Vadis ;D
Alleen hoe dat ding er uit ziet en uit welke onderdelen het bestaat ???
Gezien de Kluwerbeschrijving lijkt het me niet zo'n moeilijke klus.
Gr 8)
CiteerGezien de Kluwerbeschrijving lijkt het me niet zo'n moeilijke klus.
Vergis je niet in de eenvoud van deze klus. Je kan er maar moeilijk bij. Het is idd wel makkelijk om de auto omhoog te zetten om zo van onder e.a. los te draaien. Maar het eruit halen en weer terug plaatsen van de startmotor moet van bovenaf, ja zal de startmotor wel wat moeten manoeuvreren om hem eruit te krijgen maar het gaat. Je kan het beste de luchtpijp die van de luchtfilter naar de ventilator loopt er tussenuit halen, dan heb je weer iets meer "werk" ruimte. Al met al ben je er al snel 1,5 a 2 uur mee bezig.
Succes met het vervangen.
Hopakee, de nieuwe (althans gereviseerde) zit er weer op. Wel even wat werk. Is gewoon moeizaam bij te komen. Van onderaf kun je bijna niks. Van bovenaf is het proppen. Stappenmotor even eraf gehaald en de luchtinlaatslang.
Ik denk ongeveer 2 a 2,5 uur bezig geweest. Komt ook omdat we onzeker waren of de nieuwe zou passen. Is namelijk net even anders qua formaat. Maar met 2 ringetjes ertussen past ie weer perfect. En het belangrijkste, hij start weer goed.
Zaterdag koud, auto geen kik. Op een gegeven moment sloeg die wel aan en ratelde erg. Was wel snel weg dat ratelen. ik denk dat mijn startmotor dus blijft hangen.
Even met estateservice gebeld heeft er geen op voorraad, wie weet waar je deze nog ergens kan halen in de buurt flevopolder?
En dan nog zit ik te twijfelen of dit wel een klusje is voor mij, opzich kan ik wel knutselen maar of dit lukt?
Bas
Citaat van: toycar op 04-05-2005 20:27:12
:-\
Kluwer is erg summier:
De Volvo 850 is in alle versies uitgerust met een Bosch 1,7 kW-startmotor.
Uitbouwen
- Zet de auto op een hefbrug en maak de massakabel van de accu los.
- Maak de elektrische aansluitingen op de startmotor los.
- Draai de bevestigingsbouten van de startmotor los.
- Verwijder de startmotor.
Ga voor het inbouwen in omgekeerde volgorde van uitbouwen te werk.
Hoe zit met mijn alarm eigenlijk, ik weet nog wel dat toen ik mijn automaat flushde en de accu eraf ging deze meteen begon te loeien.
Bas,
Stuur eens een PB naar Huppel. Hij verkoopt alles van een 850, en de startmotor heeft hij nog.
Ed
Iemand mischien een foto of tekening waar de startmotor ongeveer zit.
Alvast bedankt,
Bas
Heb ineens (denk ik) ook problemen met de startmotor. Een foto (met de startmotor omcirkeld ofzo) zou wel handig zijn idd.
Alvast bedankt,
Jens
De startmotor is ondertussen vervangen, is geen leuk klusje zei de garage houder. Je komt er moeilijk bij.
Ik weet nu waar die zit maar om daar een foto van te maken is al redelijk moeilijk.
Bas
Oke, in ieder geval bedankt... Zal straks eens kijken als ik een "nieuwe" startmotor heb opgehaald.
Heb de startmotor inmiddels vervangen. Heb ook een fotoreportage gemaakt - welliswaar met de foon - zodat julie er ook nog iets aan hebben ;)
Ik plaats de reportage binnenkort online.
Bij deze nog even de link naar de kleine reportage:
kwam er door een pb-tje achter dat ik die hier nog niet gezet had :-[
Startmotor vervagen (http://home.student.utwente.nl/j.l.t.jongenelen/Volvo/startmotor.htm)
mooie reportage, alleen waren de foto's een beetje onscherp....maar heb toch een goede indruk gekregen van de te nemen stappen
Citaat van: johan283 op 19-04-2006 13:38:43
alleen waren de foto's een beetje onscherp....maar heb toch een goede indruk gekregen van de te nemen stappen
Tja, foon camera, redelijk donkere ruimte met wat looplampen om de boel een beetje te verlichten... maar zoals je zegt, 't geeft aanwelke stappen je moet nemen en waar je wat moet zoeken.
vandaag startmotor uitgebouwd.
mijn advies is om de radiator uit te bouwen.
dit maakt het een stuk gemakkelijker en is weinig extra moeite.
(http://img139.imageshack.us/img139/2521/20070411image0003gu0.jpg) (http://imageshack.us)
Je hebt het spruitstuk dus laten zitten?
Nieuwe startmotor er ook al in (werkend en wel)? 8)
Zijn er nog dingen waar je op moet letten?
Gr ;)
Citaat van: thuur op 12-04-2007 13:27:13
Je hebt het spruitstuk dus laten zitten?
Nieuwe startmotor er ook al in (werkend en wel)? 8)
Zijn er nog dingen waar je op moet letten?
Gr ;)
Yep,
Knetterende ring / steeksleutels, als je niet met de accupool begint .. :eusa_whistle:
Heb een jaar geleden ongeveer mijn startmotor vervangen en heb toen een alle stappen hier op het forum gezet. Heb ook een (slechte kwaliteit) Fotoreportage gemaakt. (kan de link zo snel niet vinden)
@thuur. Spruitstuk had ik ook laten zitten.
Radiator had ik niet verwijderd.
Citaat van: Vertigo op 12-04-2007 13:30:20
Heb een jaar geleden ongeveer mijn startmotor vervangen en heb toen een alle stappen hier op het forum gezet. Heb ook een (slechte kwaliteit) Fotoreportage gemaakt. (kan de link zo snel niet vinden)
En maar weer samengevoegd ;)
Gr 8)
werkwijze:
1. accuklemmen los
2. afdekplaten onderzijde verwijderen
3. bedrading fan losmaken
4. water aftappen, koelslangen losm.
5.buisjes ecu- koeling verw.
6. radiator losdraaien en van onderen wegnemen
7. bedrading startm. losm.
8. event. luchtslang gasklephuis verw. (event. gelijk reinigen)
9. steun + 2 bouten aan vliegwielhuis losdraaien
10. starter rustig wegnemen
na inbouw bobinekabel bij bobine losnemen en checken op werking starter
dan alles rustig weer verder afbouwen
als je deze werkwijze aanhoud is het 45 min. werk
wie weet in regio zuidoost limburg een goed adres om de oude startmotor na te zien?
Citaat van: rody op 12-04-2007 15:38:33
wie weet in regio zuidoost limburg een goed adres om de oude startmotor na te zien?
Dirix Automaterialen. Niet goedkoop, maar wel makkelijk met korting ;)
Gr 8)
Nee toch!?
Als je de behuizing van de fan (+fan) weghaalt heb je meer dan genoeg ruimte... :o
Citaat van: Emiel op 12-04-2007 20:32:52
Nee toch!?
Als je de behuizing van de fan (+fan) weghaalt heb je meer dan genoeg ruimte... :o
Ja daarom, stelt egt nix voor als de fan weg is..... ;D
persoonlijk lijkt mij het sneller om de radiator compleet met fan uit te bouwen dan alleen de fan te verwijderen.
radiator uitbouwen duurde ong 5. min.