Hi Allemaal!
Ik heb een raar geluidje bij het starten.
Normaal gesproken start de auto prima, in 1x. Een halfjaartje geleden heb ik een nieuwe accu geplaatst. Maar soms, wanneer ik te kort start, gaat hij niet aan. Wanneer ik dan direct een 2de keer start lukt dat niet. Is dat normaal? na een minuutje gaat het wel weer maar pruttelt de motor een beetje.
Daarnaast heb ik sinds kort halverwege tot het einde van het aanzwengelen van de motor een huilend geluid, net alsof er iets slipt. Wat is dat en wat kan ik daar aan doen?
Ik las hier en daar al iets over een versleten startmotor?
Mijn wagen heeft inmiddels de 450K gepasseerd, maar wil er graag nog lekker mee naar Zuid-Frankrijk toeren van de zomer. Ik ben dus een beetje wat dingen aan het checken.. voor ik stil sta met vrouw en kind langs de route de soleil.. :eusa_doh:
De bendix (vrijloop) van je startmotor blijft hangen. (volgens mij)
Dat is het asje met tandwiel wat naar buiten komt. Door vervuiling van stof van de koolborstels krijg je dat geluid.
Startmotor vervangen of repareren
Ik heb deze al eens vervangen als geen echte techneut en is mij gelukt.
https://www.volvo850forum.nl/index.php?topic=69665.0
Ziet er niet al te lastig uit inderdaad Johan, maar eens mee aan de slag binnenkort.
Hebben jullie nog tips qua startmotor? Zie veel verschillende prijzen gaan ook van hoog naar laag..
Heb hier nog een ZGAN liggen :eusa_angel:
Citaat van: robbar op 27-01-2019 09:33:05
Heb hier nog een ZGAN liggen :eusa_angel:
Oeh.. wat moet die kosten?