Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Technisch onderhoud => Topic gestart door: TBoss3 op 26-06-2019 12:03:31

Titel: Nivomat lek -> Dilemma?!
Bericht door: TBoss3 op 26-06-2019 12:03:31
Hoi allemaal,

Helaas heb ik gister geconstateerd dat mijn nivomat linksachter lek is  :'(
Ik had al een aantal dagen zo'n vermoeden, dat hij na het parkeren links lager stond dan rechts. Toen dacht ik dat het misschien aan de ondergrond lag die niet waterpas zou zijn. Helaas is het toch een lekke demper. Ook bij bewegen op de trekhaak gaat hij links lager en deinst hij langer door. Zie hieronder voor foto's:

(http://i64.tinypic.com/2uf7dkg.jpg)
(http://i67.tinypic.com/2yys9kg.jpg)

Raad welke lek is...

Nu zit ik in dilemma. Er zijn een aantal opties die ik kan doen, maar ik weet niet zo goed wat het beste is. Hieronder de opties:

Ohja over 2 weken ga ik, met de 850, op vakantie. Dus daarvoor moet ik het fixen... :eusa_eh:

Ik hoor graag wat jullie denken en wat wijsheid is.
Titel: Re: Nivomat lek -> Dilemma?!
Bericht door: volvobug op 26-06-2019 12:12:20
Die op het forum te koop staan zijn voor een verlaagd chassis als we het tenminste over dezelfde hebben. Die zijn niet geschikt.

Zolang hij maar niet lek is kun je iedere gebruikte nivomat eronder zetten, die zal niet veel beter of slechter zijn dan jouw rechterexemplaar.
Titel: Re: Nivomat lek -> Dilemma?!
Bericht door: TBoss3 op 26-06-2019 12:18:05
Mijn 850 is (volgens kenteken) een Sports-line. Ik heb hem ook wel eens naast een "gewone" 850 gezet en dan lijkt hij lager, dus ik denk dat ik zelf ook de verlaagde nivomats heb achter.
Helaas staat er geen leesbaar nummer meer op mijn nivomats en kan de dealer het ook niet uitzoeken a.d.v. chassisnummer. Dus zeker weet ik het niet, maar als ik het goed heb zijn alle Sports-line uitvoeringen geleverd met het verlaagde onderstel.

Died850 heeft mij gewezen op het feit dat als ik gehele ophanging vervang door die van T-5R uit Duitsland ik ook nog nieuwe dempers voor moet, en uitlijnen. Dat is niet echt een haalbare optie om dat klaar te spelen binnen 2 weken.
Titel: Re: Nivomat lek -> Dilemma?!
Bericht door: volvobug op 26-06-2019 13:08:59
Je hoeft geen nieuwe dempers voor als je de ebay veren eronder zou zetten.

De marktplaats nivomat is niet verlaagd, die zou volgens jouw Sportsline onderstel dan weer niet geschikt zijn.

Er zal vast wel ergens een leesbaar nummer ingeslagen zijn, maar misschien moet je hem daarvoor even demonteren om goed rondom te kunnen kijken en schoonborstelen.

Als je perse een verlaagde wil, ik heb nog wel gebruikte blauwe liggen.
Titel: Re: Nivomat lek -> Dilemma?!
Bericht door: TBoss3 op 26-06-2019 13:49:29
Zit er een verschil tussen zwarte verlaagde nivomats en de blauwe nivomats?
Titel: Re: Nivomat lek -> Dilemma?!
Bericht door: vasquez op 26-06-2019 14:22:26
Ehh ja en nee.

De kleur zegt niet perse iets, verlaagde nivomats zijn in zowel zwart als blauw geleverd.
Gewone wellicht alleen in het zwart, ik heb geen idee, zelf alleen maar verlaagde gehad.

Vermoed overigens dat Diederik iets anders bedoelde....

Staar je overigens niet blind op kilometerstand van die dingen, zegt niet altijd wat
Titel: Re: Nivomat lek -> Dilemma?!
Bericht door: arjenT5R op 26-06-2019 15:07:17
Ik heb nog nivomats volgens mij voor een prikkie
Titel: Re: Nivomat lek -> Dilemma?!
Bericht door: TBoss3 op 27-06-2019 22:27:03
Met behulp van arjenT5R nivomats over kunnen kopen!
Van het weekend gaan ze eronder. Ben benieuwd.
Titel: Re: Nivomat lek -> Dilemma?!
Bericht door: Died850 op 28-06-2019 10:39:08
Mooi dat je een setje hebt gescoord! lekker makkelijk en goedkope oplossing zo vlak voor de vakantie. Kun je je ene goede nivomat nog bewaren als reserve ;).

Met het vervangen van de voordempers ging ik ervan uit dat je een standaard onderstel hebt. Anders kan namelijk een standaard demper met ruime ervaring de nek om worden gedraaid wanneer er ineens met lagere veren worden gemonteerd. Zal vast voor een tijdje goed gaan maar voor de langere termijn..