Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => LPG/LPi systemen => Topic gestart door: CarismaMSX op 28-08-2019 18:06:05

Titel: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 28-08-2019 18:06:05
Zijn er hier mensen die ervaring hebben met de montage van Drehmeister LPG injectorhouders voor Keihin LPG injectoren?

(https://shop.hybridsupply.de/images/product_images/info_images/103531.jpg)

Heb een Prins VSI 2.0 installatie in mijn S60 T5. Bij volgas met snelheden >230 km/uur, houdt de auto in. Ik vermoed probleem met te lange openingstijden van de injectoren. Heb eerder een soortgelijk probleem gehad bij een BRC systeem, waar de oplossing was het inkorten van de slangetjes tussen spruitstuk & injector.

Aangezien ik de slangetjes al zo kort als mogelijk heb gemaakt, bleef er weinig anders over dan het zoeken naar alternatieven. Youtube kanaal GM Nagel (autogas inbouwer in Duitsland) maakt regelmatig gebruik van Drehmeister busjes bij prins VSI systemen, waardoor de injectoren veel dichter bij het spruitstuk komen te zitten en de auto in theorie een betere gasresponse heeft.

Op dit moment ga ik uit van een vertraging van 1 ms per 7 cm slanglengte tussen injector & spruitstuk. Vermoedelijk wordt de lengte met omstreeks 10 cm ingekort, wat betekent dat de vertraging tussen het inspuitmoment en het bereiken van het spruitstuk 1,43 ms korter wordt. In theorie net voldoende om bij hoge toeren en vollast niet meer helemaal open te blijven staan omdat de ECU denkt dat er meer ingespoten moet worden, maar in de praktijk de inspuiting gewoon te lang duurt totdat deze de cilinderkop heeft bereikt.



Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: RoelNL op 29-08-2019 09:48:14
Geen idee, maar kan je niet gewoon naar de lpg inbouwer en de software laten aanpassen zodat bij bepaalde load de injectie aanpast ipv moeilijk doen met wat andere connector waarvan je niet eens weet of het gaat werken.
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: arjenT5R op 29-08-2019 10:21:37
Die busjes zullen heus wel werken hoor... snap de vraag niet zo ;D
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 29-08-2019 15:28:26
De vraag was of er iemand ervaring mee heeft. Ik heb ze er vanmorgen ingebouwd. Was even wat passen en meten, maar uiteindelijk is het me gelukt. Met de standaard Prins 5 cilinder rails had ik twee slangetjes van 16cm en 3 slangetjes van 14 cm. Nu 5 slangetjes van 4 cm, met injectoren die rechtop staan i.p.v. liggend. Effectief dus bij twee slangetjes 12cm minder afstand en 3 slangetjes 10 cm minder afstand.

Dit levert bij de voorheen twee langste slangetjes een verkorting van de vertraging van het inspuitmoment van +/- 0,8 ms op. Bij de andere drie 0,66 ms. Dat kan een Heb via youtube kanaal van GM Nagel begrepen dat snelheid van LPG dat uit injector komt rond 150m/seconde is. Zo kom ik ook tot de schatting van 0,8 resp. 0.66. Kan best zijn omdat het een turbo motor is, met variabele LPG druk dat de vertraging bij lage turbodruk verder is gereduceerd dan bij hoge turbo druk.

Heb reeds een testritje gemaakt, waarbij het er op leek dat de response wel beter is geworden. En de auto vooral boven in vlotter aanvoelt. De eerste keer vol doortrekken leverde nog inhouden bij 5500 toeren op. De tweede keer was dit verdwenen.

Ben benieuwd de komende tijd wat dit gaat brengen. Waarbij ik hooguit nog op zoek moet naar 5 nieuwe O-ringen voor de Keihin injectoren.
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: arjenT5R op 30-08-2019 11:07:43
Klinkt goed! Keep us posted zou ik zeggen.

Hoe groot zijn de nozzles die je gebruikt? Je kunt ook de nozzles nog opboren maar dan moet je wel ff opnieuw calibreren.
Heb je de software en de kabel om dat te doen?

Ook de verdamper druk wat hoger afstellen kan goed helpen voor wat meer lpg bovenin.
Als je hogere verdamperdruk draait dan vergroot je de flow over de injectoren.

Ook hierna moet je calibreren natuurlijk dus wel handig om zo'n kabel en de software te hebben.

Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 30-08-2019 14:59:51
Bij koude motor had ik vanochtend nog wat last van LPG lucht. Ik wist dat een injector ringetje beschadigd was, dus de injector gedemonteerd en voorzien van een ander O-ringetje die niet beschadigd was.

Ik gebruik 6mm uitwendig nozzles in het spruitstuk. Dat zal bij benadering 4mm inwendig zijn. Niet kleiner dan de opening van de KN8 100cc Prins injectoren.

Voor nu ben ik heel tevreden, omdat het een Prins VSI 2.0 installatie betreft (jammer maar helaas) kun je qua software weinig tot niets met deze installatie. Mijn Mitsubishi Carisma MSX met Landi Omegas is wel helemaal zelf calibreerbaar. En heb helaas voor de Prins VSI 2.0 nog geen aftermarket oplossingen gevonden qua software.

Waarschijnlijk ga ik nog komende maand een keer naar een LPG inbouwer om de installatie nog een keertje bij te stellen. Maar zoals ie nu draait ben ik wel tevreden. Dus moet goed komen. Alternatief is een originele interface bestellen.....wel zo handig, maar niet goedkoop.

En de longterm fuel trim (lower load) stond na een rit van omstreeks 25 km op 3,9. Duidelijk is dat ie onderin te arm staat. Wat ie bovenin doet kan ik alleen met VIDA bekijken, maar zonder DICE interface lukt dat niet. Toch ben ik gelukkig met dit resultaat. Omdat ie voor deze mod onderin een fuel trim had van omstreeks +7%.
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: arjenT5R op 30-08-2019 16:35:01
Choco prins 2.0 ja dat is wel jammer.

Ja wat je dus eventueel nog zou kunnen doen is bij de lpg boer de verdamper druk aflezen via de software en gewoon maximaal toelaatbaar voor de verdamper hoog zetten.
Uiteindelijk wil je maar 1 ding en dan is flow ;D
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 30-08-2019 17:41:35
Heb inmiddels een Poolse leverancier gevonden die software licentie + inlogcodes kan leveren.

Bedankt voor de tip over verdamper druk. Mogelijk dat ik overigens besluit om een dubbele verdamper setup te laten plaatsen. Auto heeft nu (nog) een 16T turbo. Is wel gechipped met nu omstreeks 300 PK. Het is gelukkig niet mijn dagelijkse auto meer, maar wel erg mooi zo'n old school 5 cilinder turbo. De wens is om t.z.t. over te stappen op 19T en de grotere benzine injectoren met daarbij de wens om vooral ook op LPG te blijven rijden.

Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: arjenT5R op 30-08-2019 18:59:45
KME gold is tot 340 pk KME Extreme is tot 410 pk, emer maakt een verdamper tot 300kw ook dus er is wel eea te krijgen je kant het vast met een enkele verdamper wel af.

Zorg dat je leidingwerk toereikend is qua diamater mooiste is 8mm koper onder de auto en de afsluiters op de tank ook minimaal 8mm doorlaat etc etc etc.

Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 31-08-2019 18:01:33
Heb bij mijn weten de 8mm koperen leiding. Zal het voor de zekerheid checken. Zal dus ook de grote afsluiter op tank & verdamper moeten zijn.

Zag dat van Meenen voor de Prins VSI een T-stukje levert om de temperatuursensor in te monteren van het originele Prins VSI systeem. Daarmee moet het dus mogelijk zijn om idd een grotere verdamper te plaatsen.

Vandaag zo'n 240 km gereden. Auto voelt als elastiek aan. Indrukwekkend snel onderin geworden. Plofjes bij schakelen zijn (helaas) verdwenen. maar lijkt me een goed teken. Na deze snelwegrit staat de fueltrim wel hoger. Maar is te verklaren doordat upper load gebied te rijk staat en lower load te arm en op het switchpoint gaat dat zoals ik het begrijp met elkaar conflicteren.

Auto gaat overigens volgende week weer de stalling in, maar mag rond 10 oktober weer de weg op.

Verder vermoed ik dat de verdamper na 130.000 km wel z'n beste tijd heeft gehad. Is een bekend Prins probleem. En vooral bij koude motor te merken, stationair toerental is dan lastig stabiel te houden. Zodra koelvloeistof warm genoeg is (ik vermoed >60 graden), lukt dit prima.
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: arjenT5R op 31-08-2019 18:25:16
Dat er 8mm leiding onder ligt wil niet zeggen dat tank appendages ook grote doorlaat hebben hoor. Dat moet je echt even goed bekijken.

Zo'n KME extreme verdampertje kost in polen ergens in de 100 euro dus dat zijn ook geen vreselijke bedragen.

In nederland moet je het spul niet willen kopen ;D
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 31-08-2019 19:06:22
Dat was me idd al duidelijk :) al vaker LPG onderdelen gehaald in Polen (Nagaz24.com). Zal eens gaan kijken :).

Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: arjenT5R op 31-08-2019 19:39:52
Bedankt voor de link ik heb ook weer eea nodig ;D KME extreme en een paar lpgtech yeti injectoren :D ;D
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: arjenT5R op 31-08-2019 19:43:38
https://www.lpg.auto.pl/en/

is goedkoper!
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: Ries van de Zilverschuit op 31-08-2019 21:10:17
Zijn die Polen zulke lpg-0-fielen dan? Wat merken en wat een assortiment op die sites zeg!
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 31-08-2019 21:25:09
Jazeker, ook merken als Landi maken hun spul in Polen. Tanken is lekker goedkoop daar. Ga je wat meer oostwaarts, kom je ook heel veel LPG voertuigen tegen. Dacht dat Turkije tegenwoordig nummer 1 is qua LPG verkopen.

Na dit experiment ga ik mijn andere LPG auto ook maar voorzien van de Drehmeister busjes. Een atmosferisch Mitsubishi blok met +/- 140 PK. Zal ook nog wel wat ruimte aanwezig zijn om te verbeteren. Al zijn daar de LPG slangetjes naar het spruitstuk max. 10 cm lang. Korter kan natuurlijk altijd.

Hoe los je de aanvoer van de KME-extreme verdamper naar de injectoren op? Is een verdamper met dubbele gas uitgang, kun je die met een T-stukje samenvoegen en daarna door een filter laten lopen met de druk / temp sensor van Bosch er in?
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: arjenT5R op 31-08-2019 21:32:35
Kme extreme is er ook met enkele uitgang.
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 01-09-2019 10:42:22
Heb op de website van KME gekeken, wel enkele 8mm ingang, maar volgens mij altijd de 2x12mm uitgang. Of er moet nog een andere variant van de KME extreme bestaan.
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: arjenT5R op 01-09-2019 12:14:24
Ohh kan ook dat ik abuis ben hoor ;D sorry ;D
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 01-09-2019 12:35:58
Heb inmiddels mijn gasleiding bekeken, is een kunsstof variant van 8mm, equivalent van koper 8mm voorzover ik begrijp. Afsluiter op verdamper is eveneens de 8mm en de afname kraan is een highflow variant, waarop de 8mm slang zit aangesloten.

Auto startte vanochtend best goed, met koude motor loopt ie beetje brommerig. Maar hij schakelt best snel over. Dus vermoed dat het toch met gas temperatuur / hoeveelheid te maken heeft. Stationair is ie netjes ook bij koude motor.
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 02-09-2019 21:57:21
Heb gisteren op een UK site (https://www.lpgshop.co.uk/lpg-autogas-blog/the-10-commandments-for-a-good-autogas-installation/) gelezenover aansluiting van de MAP sensor en vacuüm van de verdamper bij turbo motoren. De stelregel is dat deze vacuumslangen niet langer mogen zijn dan 60cm. Nu zit de verdamper aan de bijrijderskant tegen het schutbord, en de vacuumaansluiting Rechts voor op het inlaattraject. Afstand is sowieso meer dan een meter. En dit komt in theorie de response van de LPG verdamper qua turbo druk niet ten goede.

Ga om die reden ook de vacuüm aansluiting vervangen door ietwat kleinere diameter (3mm)  en proberen er toch nog zo'n 20 cm lengte vanaf te krijgen. Er zit nu een 5mm inwendige vacuümslang op. Van 5 naar 3 en een kleine inkorting zou er voor moeten zorgen dat de vacuüm aansturing van de verdamper sneller wordt  (inhoud slang scheelt omstreeks factor 2,8 bij gelijke lengte).

Overigens die vacuüm "ellende" is bij de nieuwste Prins verdamper EVP500 verleden tijd. Die wordt helemaal elektronisch aangestuurd, en vermoedelijk bij auto's  ingezet waar een traditionele verdamper niet meer werkt.
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 03-09-2019 14:59:21
Vanochtend nog het LPG filter voor de verdamper vervangen. Was best grijs i.p.v. wit geworden. Heeft er omstreeks 60000 km ingezeten. Niet echt vies, maar wel tijd om vervangen te worden. Verder het vacuüm stukje vervangen door 3mm siliconen slangetje. Sluit mooi af, en is wat korter geworden, maar vooral een minder grote diameter. De eerste indruk is goed.
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: arjenT5R op 03-09-2019 19:50:22
Ga vooral zo door zou ik zeggen!!
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 03-09-2019 22:36:28
Komt goed :). Maar auto gaat eerst weer een maandje de stalling in.

Ga voor mijn Carisma MSX hetzelfde doen met de LPG injectoren. Maar dat wordt in het voorjaar. Die 'slaapt' tot maart 2020 in de stalling.
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 11-10-2019 13:06:41
De S60 is inmiddels weer uit de schorsing, begin september had ik al uitgevonden dat de vacuümslang tussen verdamper & MAP sensor / inlaatspruitstuk niet langer mag zijn dan 60 cm. De lengte was meer dan 100cm, met een 5mm inwendige diameter slang. Er zit nu een 3mm schiliconenslang op van bij benadering 80 cm. Veel korter was niet mogelijk i.v.m. plaats van de verdamper tegen het schutbord. Maar door de kleinere diameter is dit enigszins te vergelijken.

Voorts vermoedde ik dat er nog een O-ring van een van de benzine injectoren lekte (sissend geluid), dus bij https://allesvooruwvolvo.nl 5 o-ringen besteld. Dit zitten er inmiddels op, net als de ingekorte schiliconenslang. De motor werkt redelijk als een elastiek. Ik voel op dit moment nauwelijks vertraging tussen het gaspedaal intrappen en versnellen. Ook is de motor stiller geworden, en zeer zeker niet langzamer.

Laatste stap is via polen een Prins VSI 2.0 interface bestellen om de installatie bij te stellen. Daarna tijd om te kijken hoe ie het blijft doen met de Prins verdamper. En of een grotere capaciteit verdamper wenselijk is.
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: -D©©©L- op 11-10-2019 20:16:06
Citaat van: CarismaMSX op 11-10-2019 13:06:41
De S60 is inmiddels weer uit de schorsing, begin september had ik al uitgevonden dat de vacuümslang tussen verdamper & MAP sensor / inlaatspruitstuk niet langer mag zijn dan 60 cm. De lengte was meer dan 100cm, met een 5mm inwendige diameter slang. Er zit nu een 3mm schiliconenslang op van bij benadering 80 cm. Veel korter was niet mogelijk i.v.m. plaats van de verdamper tegen het schutbord. Maar door de kleinere diameter is dit enigszins te vergelijken.

Voorts vermoedde ik dat er nog een O-ring van een van de benzine injectoren lekte (sissend geluid), dus bij https://allesvooruwvolvo.nl 5 o-ringen besteld. Dit zitten er inmiddels op, net als de ingekorte schiliconenslang. De motor werkt redelijk als een elastiek. Ik voel op dit moment nauwelijks vertraging tussen het gaspedaal intrappen en versnellen. Ook is de motor stiller geworden, en zeer zeker niet langzamer.

Laatste stap is via polen een Prins VSI 2.0 interface bestellen om de installatie bij te stellen. Daarna tijd om te kijken hoe ie het blijft doen met de Prins verdamper. En of een grotere capaciteit verdamper wenselijk is.


Heeft jou Prins installatie een raildruk/temperatuur sensor ?
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 11-10-2019 21:34:50
Nee, een druk en vermoedelijk temp sensor op het filter. Hoezo die vraag?
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: -D©©©L- op 12-10-2019 16:23:47
Ik ging er vanuit dat de LPG computer met deze meting een eventueel kortstondig of langdurig afwijkende druk of temperatuur zou compenseren. (de drukregeling in de verdamper is sowieso erg traag)
De MAP sensor van de LPG installatie zou ik wel zo dicht mogelijk bij het spruitstuk zetten, de draden laten zich eenvoudig verlengen indien nodig.
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 12-10-2019 17:40:18
Door slangetje tussen spruitstuk en verdamper te verkorten / met kleinere diameter is in ieder geval voldaan aan de inbouw richtlijn van Prins zelf (niet langer dan 60cm). De MAP sensor zit idd 10 cm van het inlaatspruitstuk. Helaas wel met een slangetje met iets grotere diameter.

Blijf verder heel gelukkig met de response van de injectoren. Waarbij korte afstand tussen spruitstuk & injector en inspuiting naast de benzine injector i.p.v. er achter (dus verder weg van de kop) helpend is voor een goede response.

Motor loopt stationair nu heel rustig, zodat trilling van de motor bij stationair toerental nauwelijks tot niet waarneembaar is. Zal komende tijd eens een fotootje posten van het 'werkstuk'.

Op de planning staat nog de kabelboom voor de LPG injectoren te vervangen door een nieuw exemplaar. Ooit geïnstalleerd met KN9 82cc injectoren, krappe 3 jaar terug overgestapt op 100cc KN8 en daarvoor een oude Landi / Keihin kabelboom opgeofferd om de KN9 stekkertjes te vervangen door KN8. Alleen de bedrading naar de stekkertjes ziet er niet zo fris meer uit (lees isolatie begint los te laten bij de stekker) waardoor sommige draadjes zelf zichtbaar zijn i.p.v. alleen de isolatie.
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 18-10-2019 21:23:19
Vandaag heel even op de A3 richting Oberhausen kunnen doorrijden. In vierde versnelling was de versnelling indrukwekkend :). Bij 6000 toeren was het echter over. Maar niet getreurd, dat was voorheen 5500 toeren. Op de teller was die 6000 toeren omstreeks 220km/uur. Vooral de versnelling tussen 160 en 200 was indrukkend, ook in vierde versnelling.

Volgende stap is het afstellen van de LPG installatie. Ik vermoed dat een ietwat hogere druk waarschijnlijk wenselijk is. Maar eens kijken hoe ik dat voor elkaar ga krijgen.

Ergo, mijn andere LPG autootje (atmosferisch blok) ga ik ook voorzien van de Drehmeister LPG injector houdertjes. Ben benieuwd wat dat met de auto gaat doen. Is een blok dat tot 8300 toeren kan maken. Dus ook daar is kortere injectietijd een voordeel.



Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: hilko73 op 24-10-2019 23:02:11
Ik zie dit topic nu pas voor het eerst, maar mijn eerste vraag is: wat doet die verdamper in 's hemelsnaam aan de bijrijderszijde? Die kan toch "gewoon" onder de accubak ingebouwd worden, waar alle kvs rommel ook al in de buurt is?
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: rjverbrugh op 25-10-2019 09:22:30
Zit ie bij mij ook, denk vanwege de aansluitmogelijkheden op de koelwaterslangen die het dashboard in gaan.
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 25-10-2019 10:01:10
Denk dat kvs temperatuur op de plaats tegen het schutbord redelijk snel op temperatuur is. Bij een S60 zit de accu achter in de kofferbak. En plaats verdamper is idd makkelijk i.v.m. aansluiting op slangen die het schutbord in gaan voor de kachel.

Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 25-11-2019 19:00:51
Auto lijkt met de aanpassing van LPG inspuiting met de Drehmeister busjes er echt op vooruit gegaan te zijn. Heb afgelopen week voor het eerst sinds lange tijd iets meer dan 1 op 9 gereden, en met wat snelwegritten in NL daarna lijkt de auto ook qua verbruik weer richting die 1 op 9 te gaan. Stil qua geluid (ondanks 3 inch downpipe en Simons cat back), en met voldoende LPG in de tank in ieder geval tot omstreeks 6500 toeren zonder problemen accelereren in z'n 3e versnelling (190 km/uur).

Komende week nog een nieuw terugslagklepje monteren (ATE) in de slang naar de rem bekrachtiger. Hopelijk doet dat ook nog wat voor het LPG gedeelte. Wat rest is de PRINS kabelboom, die oorspronkelijk voor Kn9 injectoren bedoeld was, te vervangen door een nieuwe kabelboom voor KN8 injectoren van Prins. Leuk klusje voor de kerstperiode.

Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: spijky op 21-01-2020 19:48:00
Hoe ziet dat er uit met die busjes. Ingebouwd.
Heb je een foto?
Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 29-01-2020 20:40:08
Hier een foto toen ik het bijna 100% naar mijn zin in de auto had zitten.

Missen nog wat slangklemmetjes op de foto, maar die zitten er nu natuurlijk wel op. Ben nog steeds super tevreden met de upgrade. Zeker nadat ik ook het LPG filter eens vervangen heb na een krappe 100.000 km.

Titel: Re: Drehmeister LPG busjes voor Keihin injectoren
Bericht door: CarismaMSX op 04-06-2020 19:27:15
Gisteren weer eens wat sneller gereden met de Volvo. Was te druk om langdurig (legaal) hard te rijden, dus bij 230 ben ik maar gestopt. Auto heeft bij versnellen vanaf 100 in 3e versnelling niet ingehouden bij hoge toeren. Die 230 km/uur haalde ik in de vierde versnelling. Daarna mocht ik voor een landgenoot vol in de ankers.

Zonder AFR data durf ik niet langdurig volgas te rijden. Was tevreden hoe ie het gisteren deed. Maar moet nog beter kunnen. Maar dan moet ik verder gaan "zoeken" aan de benzine kant van de auto. LPG met de drehmeister busjes gaat goed zo. Vermoed dat volgas die 250 km/uur ook wel te halen is zoals ie nu rijdt.