Sinds een tijdje is mijn lambda lampje aangesprongen. De sonde zelf is al vervangen maar het lampje blijft branden. Ik heb helaas nog geen storingen kunnen uitlezen. Als er iemand in de buurt van Oss en omgeving tijd en zin heeft, ik kom graag even op en neer voor een diagnose.
Verder merk ik dat mijn auto vanuit een koude start in de eerste meters héél even inhoud. Daarna is het verholpen maar heb ik soms dat hij vanzelf een beetje gas geeft, alsof je de cc nog aan hebt staan. Ik merkte dat laatst vooral bij stilstaan tijdens een babbeltje met de buurman. Ineens gingen de toeren omhoog alsof ie wilde zeggen 'kom we moeten weer gaan'. Soms bij een rotonde heb ik het ook al gemerkt, remmen voor de rotonde, rem inhouden en de touren gaan omhoog. Heel even maar hoor, maar genoeg om er van te schrikken.
Héél soms start hij ook moeilijk. Startmotor is recentelijk vervangen, dus die vertrouw ik wel.
Iemand een idee van wat dit zou kunnen zijn?
Vacuüm lekkage zoeken en stappenmotor schoonmaken.
Ik heb de auto uitgelezen en de foutmelding geeft aan; koelvloeistoftemperatuursensor. Goeie voor Scrabble...
Deze maar eens vervangen, dan kijken of de storing uitblijft.
Is het schoonmaken van de stappenmotor zelf te doen? Zo ja, is er iemand die hier heeft beschreven hoe dat moet?
Heb je hier iets aan?
https://volvo850forum.nl/index.php/topic,90642.0.html
Koelvloeistof temperatuur sensor kan dit soort dingen zeker veroorzaken ja!
Ik zou wel een originele kopen 8)
Citaat van: Stefan op 24-07-2020 21:54:19
Ik zou wel een originele kopen 8)
slechte ervaringen met niet originele?
Citaat van: marc-850 op 24-07-2020 16:16:57
Heb je hier iets aan?
https://volvo850forum.nl/index.php/topic,90642.0.html
yes! Thanks. Dat kan zeker geen kwaad nog even te doen.
Citaat van: MichielM850 op 25-07-2020 11:18:32
slechte ervaringen met niet originele?
Yep, mijn GLT liep er slecht op en werd er ook niet zuiniger op...
Niet originele sensoren is altijd een slecht plan
Heren, sensor is vervangen. Dank voor het advies voor de originele sensor. Die zit er nu in. De stappenmotor is schoongemaakt en de lampjes blijven uit.
Echter bij het wegrijden na de koude start wordt er toch héél iets ingehouden bij 2000 toeren. Alsof ie iets niet genoeg krijgt, bij 3000 pakt ie 'm ineens weer en heb ik er verder geen last van. Zou dat toch nog de stappenmotor kunnen zijn?
Nee want die werkt alleen bij stationair bedrijf.
De stappenmotor is een (elektronisch gestuurde) by-pass om de motor lucht te geven als je gasklep dicht is. Anders slaat hij/zij af
Heb je de ECU al gereset? (nieuwe sensor=reset, wat mij betreft)
Citaat van: MichielM850 op 25-07-2020 11:18:32
slechte ervaringen met niet originele?
Ja, zonde van tijd en geld.
Voor je andere klacht zoeken naar vacuum lekje.