Hoi allemaal,
Vanaf 2025 komt de korting op de houderschapsbelasting voor voertuigen op LPG-G3 te vervallen. Dit begint voor mij een beetje de druppel te worden en ik heb besloten de auto in te gaan ruilen voor een zogenaamde "Speed pedelec".
Voor wie het niet weet: Een Speed pedelec is een E-bike die 45Km/h gaat en mag. Deze is voorzien van een gele kentekenplaat en valt volgens de wet onder de categorie: Bromfietsen
Dus: Helmplicht (goedgekeurde fietshelm is voldoende. Je hoeft geen intergraal helm op), 16 jaar en ouder, Rijbewijs AM en WA verzekeringsplicht (€4,- per maand bij 80% no-claim orting). Daarbij moet deze ook binnen de kom op de weg tussen de auto's indien er geen verplicht brom-fietspad is.
Een speedpedelec heeft tevens een claxon, dagrijverlichting, zwaardere remmen en een remlicht (ook is een normal fietsbel aanwezig. Wel zo fijn voor andere fietsers op de fietspaden),
Meer info middenmotor met riem versie review: https://www.youtube.com/watch?v=nqzJwpIvfcc
Ikzelf heb gekozen voor de achterwiel motor. Hoewel de middenmotor sterker is (90Nm VS 50Nm) heeft de middenmotor de grootste moeite om 45Km/h te halen. Tot 35 gaat het prima, maar daarna moet je flink aanpoten! Dat ga je niet volhouden op de weg en is niet lekker tussen de auto's. De achterwielmotor daarentegen doet 47Km/h met 2 vingers in je neus. Zit er direct op en dat hou je wel makkelijk vol. Zelfs met harde tegenwind is gebleken heb ik weinig moeite om 45 tot 47Km/h gewoon vol te houden. de "zwakkere" achterwiel motor geaccelereerd ook harder heb ik ondervonden bij de testrit. En in NL hebben we toch geen alpen gebergten. Dus dat voordeel van de middenmotor wordt eigenlijk te niet gedaan.
Ook kies ik voor ketting en derailleur. Derailleur kan groter koppel hebben en is efficiënter. Ketting is makkelijk en goedkoop te onderhouden en te vervangen. Elke fietsenmaker heeft het en met een multitool kun je een gebroken ketting onderweg gewoon fixen. Een riem is duurder en bij pech sta je stil. De meeste fietsenmakers hebben ze tevens niet op voorraad. En een versleten ketting houdt het ook best nog lang vol. :)
En natuurlijk kun je ook rustig 25Km/h of zachter fietsen door hem in standje 2 te zetten.
Dit is mijn aanwinst:
(https://i.ibb.co/d7RVJM6/IMG-0478.jpg) (https://ibb.co/d7RVJM6) (https://i.ibb.co/Jm4ync5/IMG-0482.jpg) (https://ibb.co/Jm4ync5)
Ik noem hem: Speedy. :)
Ik heb er ontzettend veel lol mee! Ik ben sneller op mijn werk dan met de auto. Het valt me op dat ik veel meer zie en hoor als ik naar mijn werk door de Veluwe fiets. Heerlijk rustig is het in de bossen, douw dat over de heide ligt in de vroege ochtend. Je bent ontzetten wendbaar je hoekt overal tussen, Tussen de auto's op de weg was in het begin ff spooky. Maar men houdt gewoon afstand en houdt rekening met je als ze het gele plaatje zien. Brommers rijden ook al even op de weg inmiddels. Afsnijden enzo heb ik nog niet meegemaakt. Wel zie ik verbaasde blikken. Je ziet ook niet elke dag een snelle fietser op de weg natuurlijk! Accu laden kan op mijn werk (gratis brandstof!) en natuurlijk thuis.
Tot nu toe bevalt het super!
Maar nu het trieste nieuws:
Het lijkt erop dat ik de Volvo ga verkopen. De belasting gaat omhoog. Brandstof blijft stijgen als een raket en de lol gaat er vanaf nu.
Zo meteen ga ik meer betalen aan belastingen dan aan de hobby. En ja..... Met zware pijn in mijn hart gaat de hobby voor mij dan echt ophouden...... Ik kan het wel betalen, maar ik wil het gewoon niet. Het is zonde van mijn geld om dat aan de fiscus te betalen!
Dus heb ik deze oplossing bedacht: De Qwic gaat de Volvo vervangen.
Het is een vrij dure fiets, maar met de auto de deur is is die binnen een jaar terugverdient. Daarna is het geld opleveren. Dus het is geen dure fiets, maar een zeer goedkope fiets die zelfs geld gaat opleveren in dat opzicht! En een fiets is veel handiger dan een brommer of scooter. Je pakt hem veel sneller en is goedkoper en makkelijker kwa onderhoud.
Ik hou de auto iig nog tot 2025. Wel zal ik hem van de zomer schorsen. Van februari tot augustus. Bevalt speedy mij dan nog steeds erg goed en zet de roverheid deze belastingplannen door (volgende maand kunnen we naar de stembus)? Dan zal ik met veel pijn en verdriet de Volvo verkopen en er komt geen auto meer voor terug.
Natuurlijk weet ik dat het van de winter koud is en het ook vaak regent. Maar ik heb een compleet regenpak en dikke kleding. Daar word ik niet bang van.
Ook ben ik zelf elektrotechnisch ingenieur die zich jaren geleden heeft laten omscholen tot fietsenmaker (beetje bij toeval, maar ik vindt dit werk zo ontzettend leuk en mensen zijn je zo dankbaar dat ik het zal blijven doen!). Dus ik hou de fiets wel rijdende! :)
Daarbij heb ik een compleet garantiepakket gekocht wat bestaat uit 5 jaar garantie incl accu + all risk verzekering en 5 jaar gratis onderhoudsbeurten.
De fiets gaat mijn auto worden dus veel kilometers maken! Dus goed onderhoud is een must. Ik moet er op kunnen rekenen immers dat hij het altijd doet en voor me klaar staat.
Wat vinden jullie van dit maffe idee? Ik ben benieuwd naar jullie mening en ideeën!
Mooi verhaal, en ik snap je beweegredenen.
Ik zie er hier in Flevoland zo af en toe wel eens eentje voorbij komen. Gaan met een aardige gang. Nu hebben we hier ook mooie lange wegen en fietspaden waarop je lekker kunt doorrijden.
Of ik het zou gaan doen weet ik niet, ik heb nog nooit op één gereden.
Qua werk zit ik op 30 kilometer met de fiets, 26 per auto. Zou dus moeten kunnen.
Nadeel voor mij is denk ik de onregelmatigheid van mijn werk, ik werk ook wel tot 12 uur 's nachts, en om dan nog een 3 kwartier te moeten fietsen?
Ik zou misschien nog eerder voor een scooter kiezen.
Maar ik ben benieuwd naar je verdere bevindingen, vooral in de koudere maanden.
In Flevoland had ik jaren terug toen ik nog voor Fietned reed ook mijn eerste ervaringen met de Speed pedelec. Ik had toen een aantal klanten in Almere die de fiets gebruikte om naar hun werk te rijden in Amsterdam. Je hebt daar inderdaad geweldige rechte en brede fietspaden met goed overzicht. Studenten nemen in de regel het OV dus de fietspaden zijn (toen die tijd in ieder geval) relatief vrij van verkeer waardoor je lekker kon doortrappen en zo alle Amsterdamse files kon vermijden. Ik wist van het bestaan af, maar had er nog nooit op gereden.
Daarna heb ik kort gewerkt bij een Stromer dealer (de Mercedes onder de speed pedelecs) in Utrecht waar ik een cursus kreeg en ook echt ervaring ermee op kon doen, omdat ik er vanaf dat moment echt op kon rijden (testritjes na reparaties of rijklaar maken en natuurlijk nieuwe modellen testen). Al was toen de wetgeving nog wat onduidelijk. Toen hadden ze nog een blauw plaatje (vanaf 2017 meen ik moest deze omgeruild worden voor een gele).
Het zijn inderdaad hele rappe fietsen. Mijn werk is 20Km rijden en ik doe er ongeveer 20 tot 30min over. Met de auto 30 (Ik moet met de auto een bochtje rijden omdat ik niet ermee door smalle bosweggetjes mag). Maar ik werk gewoon tot 17:00u. Ik kan me voorstellen dat je om 0:00u niet echt zin meer hebt om nog te fietsen. Zeker in de winter niet waar het middernacht ook nog eens stervents koud is! Laat staan als het dan nog gaat regenen ook...... Brrrrrrr... Op een scooter lijkt mij juist veel kouder (je beweegt immers niet). Maar deze gaan in de praktijk wel harder (rond de 60 ofo zie ik gemiddeld als ik opvoeren niet meetel).
Voor de kou heb ik mij voorbereid: Maar hoe het zal gaan en bevallen is natuurlijk nog de echte vraag. Ik ben ook de jongste niet meer dus inmiddels heb ik er meer respect voor gecreëerd.
Voor de regen heb ik een 2 delig regenpak gekocht (€30,- bij de Hema). en mocht het echt koud worden heb ik natuurlijk wel dikke kleding, maar ik heb ook nog een motorpak (ik rij ook motor) die mij bij 130Km/h en -7Gr nog steeds warm weet te houden. In extreme gevallen kan ik de motorjas en motorhandschoenen aantrekken. De motorbroek erbij lijkt wat overdreven, maar wie weet (dat gaat er raar uitzien! :D ).
Maar het blijft een fiets natuurlijk! Je moet blijven trappen. Hierdoor creëer je natuurlijk ook je eigen warmte en ook de regenjas is behoorlijk warm en is natuurlijk ook winddicht. .
Ik heb inmiddels de eerste week op de fiets gereden en tot nu toe gaat het nog prima wat betreft het weer. Het regenpak was zeer effectief de paar regenachtige dagen. Ik bleef droog en warm. Maar de echt koude temperaturen in combinatie met regen en sneeuw moeten nog komen natuurlijk. Ik zit er aan te denken om ook voor de fiets een winterbandenset te kopen (ja, die bestaan).
Ik zal mijn ervaringen blijven posten.
in de winter is er qua licht niet veel verschil om 17:00 of 00:00 ;)
Eerlijk gezegd vind ik het helemaal geen maf idee, juist zeer goed ook ivm 'je leeftijd'. Bewgeging is super belangrijk.
Ik heb jaren terug een windstopper gekocht voor op de fiets, super investering. Heb je ook overschoentjes om je schoene droog te houde ? Ik heb altijd nog natte sokken bij regen, moet nog is zoiets hebben maar fiets nu te weinig.
Eens! Beweging is ook super belangrijk. Hoewel ik nu pas 1,5 week fiets merk ik inderdaad dat ik toch al iets fitter ben geworden. Nog geen dag en nacht, maar ik merk wel voorruitgang. Dat vindt ik best positief! Wie weet hoe ik me voel over een jaar ofzo. Ik laat nu al de auto eigenlijk al staan (ookal regent het, pak ik toch de fiets).
Alleen op de fietspaden moet ik ff rustiger aan doen nu. Want, jawel de herfst vakantie is voorbij, dus de grote fietspaden zijn nu weer lekker druk met scholieren die met 3a4 naast elkaar rijden en nog niet helemaal weten dat je ook even "achter elkaar" kan fietsen als iemand ze wil inhalen ipv stuur tegen stuur naast elkaar en dan 10Cm ruimte voor mij creëren waar ik tussen moet passen ofzo. Dus zo nu en dan geef ik ff aan dat achter elkaar fietsen ook tot de mogelijkheden des levens behoord en na een minuut voorzichtig proberen lukt het ze dan toch eindelijk en heb ik ineens een half fietspad over waar ik toch langs kan Haha!
En je ziet allemaal leuke dingen ineens. Als ik in de auto zit zie ik eigenlijk alleen maar de bumper van mijn voorligger. Nu werd ik een paar dagen geleden omsingeld door een kudde schapen op de Veluwse heide toen ik naar mijn werk fietste! Er zit hier verderop een schaapskooi die van tijd tot tijd schapen op de heide neerzet om de heide te "snoeien". Ik moest heeeeeeeeel rustig ertussendoor fietsen maar ze waren niet bang voor mij. Met de auto kan ik daar niet rijden en moet ik inplaats daarvan een klein stukje snelweg pakken tussen Nunspeet naar afslag Nunspeet-oost (2Km). Deze was ik anders nooit tegen gekomen en dat was best leuk! De herder incl hond waren er ook bij en die haalde de schapen ff van het fietspadje af, :)
Dat is een heel goed idee zo'n windstopper! Nu heb ik gewoon een dikke bouwvakkers jas aan. Hoewel warm is die niet supercomfortabel op de fiets, want het is best een dikke zware jas.
Ook overschoenen zijn er erg goed idee! Vandaag regende het een klein beetje om 17:00. Niks noemenswaardigs, maar door de plassen op het fietspad waren mijn schoenen en het onderste deel van mijn broekspijpen best nat geworden. Ik zal morgen ff kijken bij accell wat ze hebben! Ik kan toch alles inkopen tegen inkoop exc. BTW. En als ik het contant afreken bij mijn werkgever zonder bonnetje vindt die alles best. ;)
Herkenbaar verhaal, ik heb afgelopen zomer ook een E-bike gekocht, ondanks dat ik mezelf er nog wat te jong voor vind ;D (ik fiets veel, en vroeger veel op de mountain-bike).
Maar goed, hoe graag ik ook met mijn oude Volvo rij, ecologisch is het niet te noemen (geen enkele auto). En ook de verkeersdrukte hier is echt absurd aan't worden. Ik sta bijna overal in de file, zelfs in een boerengat buiten de spits?! We weten allemaal wat er moet gebeuren, minder verplaatsingen en als we die wel doen dan zo duurzaam mogelijk. Maar wat blijkt: het autogebruik (en vliegen) neemt alleen maar toe... Hoe op te lossen? tja zeg het maar... dat het (veel) duurder moet worden lijkt me helaas 1 van de weinige oplossingen.
Ik heb ondertussen al 2000km gefietst op 2 maanden en dat bevalt heel goed, al moet ik ook bekennen dat ik de auto nog pak als het heel slecht weer is. Dit is trouwens mijn kiloknaller:
(https://rf-fotografie.be/img/85F/IE-bike.jpg)
IE-bike, ex lease en in die 3 jaar amper een druppel olie of liefde gezien. Ik heb er dus flink wat onderhoud aan moeten doen, voorzien van nieuwe drivetrain en wat andere (minder noodzakelijke maar wel leuke) upgrades. Vroeger veel gesleuteld aan mountainbikes, dus dit voelt als terugkeer naar een oude liefde, haha.
Ik heb ook met alle types motor proef gereden maar moet zeggen dat ik enkel de middenmotor (dit is een Bosch CX trouwens) prettig en natuurlijk vind fietsen. Een achterwielmotor valt voor mij toch meer in de categorie: elektrische scooter, ja je kan trappen maar de meeste Stromer (en vergelijkbare) speed pedelecs die ik zie voorbij komen met een rotvaart, terwijl de voetjes in een slow motion beweging ronddraaien ... dan weet je, dit is 95% E en 5% Me... Maar goed, nog altijd stukken beter dan de auto nemen. Met een middenmotor moet je inderdaad nog zelf aan de bak, wil je 45km/h halen.
Dit is overigens een mtb-frame, die dan door Cannondale wat ge-urbaniseerd is, wat ik wel prettig vind omdat ik hem ook vaak het bos in stuur. Er is de laatste jaren veel veranderd aan de geometrie van mountainbikes waardoor ik nu eindelijk een fiets kan vinden die mij past (ben aan de lange kant en nu is me ook duidelijk waarom ik vroeger zo vaak over het stuur ben gegaan, die mountainbike van toen voelt nu echt aan als een veel te klein kinderfietsje). Tot nog toe: alleen maar fantastisch! (totdat ik er een keertje mee onderuit ga, dan komt er wellicht een dipje in de enthousiasme-curve ;D met daarna een afvlakking). De prijzen die ze nieuw voor deze fietsen vragen is ook zot. In essentie is dit een mtb van 1000 euro (qua specs) met 2 spatborden, een motor en een accu. Dat deze 2 laatste duur zijn lijkt me duidelijk, maar geen 3500 euro extra. Dat gezegd zijnde, er zijn leuke koopjes te doen, zeker 2dehands (zoals deze 8) ).
Er zit een 500W accu in (bijna 4j oud nu) en daarmee kan ik 40km rijden ongeveer op de middelste ondersteuning stand. Dit is vaak net wat te krap dus ik overweeg een nieuwe 625W accu, of een extra range extender voor de keren dat ik wat verder wil. Dit laatste heeft als voordeel dat de fiets niet zwaarder is op kortere tripjes.
..die belastingplannen zijn toch nog niet doorgevoerd? overigens lees ik dat het geen 2025 is maar 2026
Zijn trouwens de plannen van een demissionair kabinet :azn: lees dit artikel maar, laatste zin zegt ook wel wat...
https://www.autoweek.nl/autonieuws/artikel/belastingplan-2024-meer-mrb-voor-lpg-oldtimers-en-campers/
Wow! Wat een gave fiets De Boeing!! Met een mooie vette Bosch CX middenmotor. Bosch blijft mijn favoriete middenmotor. Het CANbus systeem heeft een extreem hoge foutcorrectie, waardoor je daar eigenlijk nooit storingen in de communicatie hebt. Als er iets is, is er ook echt iets aan de hand (Maar er gaat vrijwel nooit wat mis met Bosch. Zijn erg goed gebouwd!). Ook de app op je telefoon is reuze handig en bevat veel interessante info en je telefoon kan zo je display zelfs volledig vervangen incl navigatie. Cool stuff!
Gave voorvork ook! De enkele poots vork heb ik al heel erg lang niet meer gezien in het wild. Fiets ziet er erg strak en lichtgewicht uit, en met een krachtige 85Nm (E)ATB motor!
Ik rij nu inmiddels een dikke week op de fiets en dit is tot nu toe mijn beleving:
Je hebt gelijk kwa cadans!. Als ik 40Km/h of harder fiets heb ik een lage cadans. 95% E en 5% me klopt wel. Op de fietspaden rij ik liever zelf. Standje 3 (van de 4) en een versnelling met een lekkere cadans. Dan zit ik rond de 30 tot 40Km/h en is het een beetje 50%.. De fiets heeft zowel een kracht als een rotatie sensor. Dus hij pikt je cadans en koppel wat je zelf geeft op en verwerkt dat in de mate van ondersteuning aan de hand van de geselecteerde stand word bepaald hoe rustig of krachtig hij daarop reageert. Hierdoor kan ik in de hoogste stand toch keren op de weg zonder voeten aan de vloer (net als Bosch). Dit hoef je niet te proberen met een voorwielmotor met alleen rotatiesensor! Daarbij kun je ook je telefoon verbinden via bleutooth (Net als de Bosch) en met de App kun je dit nog fine tunen en aanpassen enzo.
Ook kun je de firmware via je telefoon updaten. Deze week heb ik een update geïnstalleerd wat een probleem zou corrigeren met het schakeladvies. Ik zag geen problemen daarin, maar ok. Hij is weer bij nu. :)
Maar op de weg tussen de auto's wil je wel echt snelheid halen en houden om het verkeer verder niet onnodig te hinderen en te irriteren wil je gewoon door. Eigenlijk tot je weer het bromfietspad op mag. Met 35Km/h kom je er gewoon niet. Dan ontkom je niet echt aan hoogste stand en door de eventueel harde tegenwind snijden. Eigenlijk wil je daar zo snel mogelijk weg. Al begint het inmiddels goed te wennen. Maar het voelt vreemd als fietser daar te rijden. Daarbij heeft de Qwic een kleine accu (735Wh). Dit is na de accu upgrade. Hoewel de Qwic iets sneller is en een sterkere motor dan een Stromer ST3 (ongeveer 3Km/h harder en 50Nm vs de 35Nm van de Stromer) Heeft de stromer het dubbele kwa accu (plus minder koppel is ook nog eens een lagere belasting van de accu!). Als ik normaal fiets (Lage stand max 25Km/h) haal ik 150Km. Maar op power met 47Km/h (op GPS) reduceert dat naar 55Km actieradius. Ik zit er aan te denken om volgend jaar een 2e accu te kopen (Rond de €1100,- consumenten prijs). Maar voor mijn werk voldoet het prima. Maar voor een dagje normaal fietsen is het net an. Na 4-5 uurtjes moet hij wel aan de lader. Maar gelukkig is de Qwic erg licht. En een achterwiel motor bevat geen tandwielen zoals een midden of voorwiel motor wel heeft. Dus geen weerstand als de motor uit is, alleen extra gewicht. De fiets fietst ook zeer licht met de ondersteuning uit. Je kan er prima ondersteuningsloos mee fietsen. En zelfs met lege accu blijft je lamp branden (handig in het donker).
Kwa remmen heeft de Qwic de Magura MT5e. Dit zijn hydraulische schijfremmen met 4 zuigers per klauw. En wow, wat een stopkracht!!! Ik heb nog nooit een fiets gehad die zo belachelijk snel stilstaat in een noodstop situatie! De Qwic heeft geen ABS (Ja, het systeem is beschikbaar voor fietsen. Bosch heeft dit samen met Magura naar de fietsenwereld gebracht), maar ik bleef wel stabiel. Een goede keus voor een speed pedelec. Remmen zijn nog altijd belangrijker dan snelheid. En hoe harder je gaat, des te meer je remmen moeten kunnen.
Ik weet precies wat je bedoelt kwa weer en verkeer! Verkeer hier valt nog wat mee in ons kleine derpie. De A28 staat soms ff vast ri Harderwijk. Maar ik hoef er maar 2Km op te rijden. Dus ik ben er ook zo weer vanaf met de auto. Dat valt hier nog mee. Gisteren had ik voor het eerst een echt slechte regenachtige dag met de hele dag harde regen. Maar toch heb ik de fiets gepakt! Maar ik zou liegen als de verleiding om de auto te pakken er niet was. Maar ik ga dit toch vroeg of laat meemaken, dus kijken hoe het gaat! Dikke werkbroek aan. Winterjas aan, werkschoenen aan met daarover een 2 delig regenpak. Ik bleef hartstikke droog en warm! Zo doende had ik direct ook geen moeite met de regen. Speed pedelec helm op en het kleine vizier voor de ogen omlaag wat mijn ogen beschermde tegen de regen. Ik had nergens last van. Tenminste..... Mijn schoenen en sokken waren doorweekt! (Yes, ik ga inderdaad overschoenen regelen!). Maar ik zag deze bui al hangen. Dus ik had extra werkschoenen en droge sokken mee in mijn rugzak. Dus in de werkplaats een schoenen en sokken wisselen en ik was klaar.
Eind vd dag waren mijn eerste paar schoenen weer droog. Mijn sokken nog niet. Natte sokken in de plastic tas en het 1e paar schoenen weer aan. Thuis heb ik weer droge schoenen en sokken.
Dus op natte schoenen en sokken na beviel het echter prima de regen. Eenmaal fietsend had ik de auto niet eens meer in mijn hoofd. Het weer deed mij echt niks meer. Ik was immers warm en droog. Met 47Km/h door de plassen heen ratsen was nog best leuk ook. De brede banden verplaatsen best veel water (allemaal over mijn schoenen haha(! :)
Thuis gelijk de fiets droog en schoongemaakt voor de volgende dag.
Mijn ervaring tot nu toe is super positief. Regen is geen bezwaar gebleken met de juiste kleding. Kou en sneeuw ga ik nog testen.
Ik rij nu een ruime week op de fiets en het valt mij op dat ik de auto nu al aan het vergeten ben. Ik denk eerder aan de fiets te pakken dan dat ik ff met de auto ga. Met speedy ben ik er immers ook snel als ik wil. Dus tot nu toe ziet het er slecht uit voor de auto.
Citaat van: henry classic v70 op 28-10-2023 11:06:05..die belastingplannen zijn toch nog niet doorgevoerd? overigens lees ik dat het geen 2025 is maar 2026
Zijn trouwens de plannen van een demissionair kabinet :azn: lees dit artikel maar, laatste zin zegt ook wel wat...
https://www.autoweek.nl/autonieuws/artikel/belastingplan-2024-meer-mrb-voor-lpg-oldtimers-en-campers/
Interessant artikel! Thx voor de link.
Ik weet dat de plannen inderdaad nog niet vast staan. Maar ik acht het zeer aannemelijk dat dit wel gaat gebeuren.
Ze willen van fossiel af en dat gaat ook gewoon gebeuren. Brandstofprijzen en belastingen zullen daardoor ook nooit zakken. Benzine is niet duur zei mijn vader vroeger altijd. Zo goedkoop als het NU is wordt het nooit weer! En damm hij heeft gelijk.
De houderschapsbelasting zal ook niet minder worden. En kilometerheffing als die er ooit komt zal nadeliger uit vallen voor fossiel rijders dan voor elektrische voertuigen.
Betalen gaan we toch en ik betaal nu eigenlijk al meer aan belastingen per maand dan ik aan mijn hobby uit kan geven. Met pijn in mijn hart houdt het gewoon een keer op.
De "prikkel" (meer mes in mijn rug) heeft gewerkt! Ik ga de auto weg doen en over op elektrisch(e fiets) . En betaal dan ook echt niks meer kwa motorrijtuigen belastingen.
Dat geld wat ik overhou kan dan weer naar mijn hobby.
Maar ik wacht inderdaad nog tot maximaal 2026 om te kijken wat er gebeurd (had ergens 2025 gelezen, maar ik heb me kennelijk met een jaartje vergist). Maar het ziet er toch naar uit dat mijn hobby ten einde is tot mijn grote verdriet.
Maar aan de andere kant ga ik ook weer tot mijn vreugde een oude hobby weer oppikken die ik veel ste lang verwaarloosd heb. En dat is de fiets. Wat tot nu toe erg goed bevalt!
Op wie we ook mogen stemmen. Uiteindelijk blijven het dezelfde mensen die in de stoelen blijven zitten in de 2e kamer. Ik verwacht geen revolutionaire veranderingen en zeker niet op dit onderwerp. Tenzij heel Nederland op FvD of PVV gaat stemmen (hoop persoonlijk van niet) zal dit in ieder geval niet veranderen is mijn verwachting.
We gaan het zien. Maar ik bereid me al in ieder geval voor.
Weer ff een kleine update van mijn kant.
Momenteel zit ik ziek thuis. Heb denkik toch iets te pakken gehad tijdens het fietsen. Want ja.... Geen kachel, airco en geen dak boven je hoofd.
Gelukkig valt het inmiddels mee. Snip verkouden, last van mijn keel, stem kwijt, ligt in mijn hoofd en koorts. Typische eindejaars griepje. Niks wat onder de dekens blijven met een lekkere kop warme chocomel met slagroom en wat chocopoeder erop niet fixt. :)
Ondanks dit bevalt speedy mij nog steeds zeer goed! Slecht weer en regen begint voor mij steeds minder een obstakel te worden om niet de fiets te pakken. Ik begin eraan te wennen inmiddels. De auto staat inmiddels alweer 3 weken stil. En ik voel in mijn portemonnee nu al de besparing op brandstof. LPG is hier vrij goedkoop. laatst getankt voor €0,69 per L. Onderin Flevoland net boven Harderwijk. Hier in het dorp is het wat duurder: €0,77
Echter kan zelfs de LPG prijs niet op tegen gratis! Ik laadt de accu van mijn fiets gewoon op mijn werk op. en ookal zal ik dat thuis doen, zal dat geen impact hebben op mijn termijnbedrag.
De auto is echter nog niet geschorst. Dus dat zal bizar gaan worden zodra ik dat ga doen. En ik krijg van mijn werkgever een royale reiskosten vergoeding elke maand van boven de €100,- waar ik zelfs met de auto uit kom. Dus met de fiets is dat een dikke vette bonus winst geworden!
Ook op de weg rijden blijkt veilig te kunnen. Tot op heden houden automobilisten keurig afstand en waar het kan geef ik ze gewoon de ruimte om mij veilig in te halen binnen de bebouwde kom. Ik steek goed zichtbaar mijn hand uit als ik afsla en sorteer ook gewoon voor wat de doorstroming bevorderd. Wel heb ik 1x een vrachtwagen achter mij gehad die duidelijk niet volledig op de hoogte was van de wet en regelgeving betreffende speed pedelecs. Deze hield keurig afstand, maar begon op een gegeven moment ff kort te toeteren, maar daar bleef het ook bij en ik zwaaide vriendelijk terug. Eenmaal op het fietspad zag ik een oudere man achter het stuur en we zwaaide nog even naar elkaar en reed hij door. Niks aan de hand dus verder en uiteindelijk was dat ook wel weer grappig.
Vreemd genoeg zie ik de laatste tijd meerdere speed pedelecs! Ik kom dagelijks een zwarte Stromer tegen die in tegengestelde richting rijdt en ook in Uddel rijdt er een stromer die ik van tijd tot tijd tegenkom. Deze laatste rijdt echter illegaal op het fietspad en heeft zijn kentekenplaat verwijderd. Dat is nou weer jammer, want dat is nou weer net niet de bedoeling natuurlijk.
De politie herkent je namelijk echt wel: Plaatje is er afgevallen. Ja tuurlijk joh! Ze zitten ook zo beroerd slecht vast....... ;) ;)
https://www.youtube.com/watch?v=2OoIOUkT7OM
https://www.youtube.com/watch?v=TPeHe48-z6I
De bovenstaande afleveringen zijn al wat ouder. Toen moest een speed pedelec nog een blauw plaatje hebben. door een toen nog maas in de wet.
Dus het lijkt erop dat meerdere mensen op hetzelfde idee zijn gekomen! En dat is wel leuk natuurlijk.
Ik heb de auto volgend jaar nog nodig omdat ik een belofte heb gemaakt nog voor Energy4all te gaan rijden. En dat ga ik ook weer doen!
Daarna gaat de auto de verkoop in tot mijn nog steeds grote verdriet. Maar daar moet ik gewoon ff doorheen bijten. En kan ik ondertussen nog even rustig kijken wat voor mij alternatieven zijn om naar Bormio te rijden voor Energy4all. Ik zit momenteel te denken aan de auto trein en daar de motor op te laden. Deze stopt ook ergens boven in Italie en dan moet ik nog 200Km met de motor verder rijden naar Bormio. Dat is goed te doen.
Zo. Nu eerst weer een kop chocomel pakken. En dan weer onder de dekens op de bank een filmpje kijken. "a bridge to far". Ik ben groot fan van de oudere WW2 films.
En ik heb als filmfanaat een indrukwekkende collectie films op (S)-Betamax, (S)-VHS, DVD, Blu-Ray en HD-DVD. Dus ik vermaak me voorlopig wel. :)
Gisteren ff pech gehad met de Volvo.
Ik had een klein beetje speling op het achterwiel gedetecteerd bij speedy. Ik kon dit gisteren onder garantie laten verhelpen en dat is ook keurig gedaan bij de servicepartner van fietsenwinkel.nl in Harderwijk (zolang er garantie op zit ga ik er niet zelf aan sleutelen).
Maar het regende gisteren de hele middag. Dus ik dacht, ik gooi Speedy ff in de Volvo en rij er ff heen.
De Volvo stond alweer 3 weken stil ofzo, dus kan die weer ff starten en warmlopen. Althans, dat was het idee.
De Volvo wou bijna niet starten. Hij liep ook direct op 2a3 poten en trilde als een gek. Lambda lampje ging ook na een seconde ofzo aan. Maar ik voelde overduidelijk een beste misfire, dus ik hoef hem daar niet voor uit te lezen.
Ff wat gas geven en de rest begon weer mee te doen en daarna liep die weer normaal stationair. Maar als ik gas gaf werd de auto een trekker met een 3 cilinder Diesel erin. Absoluut geen power (kon niet eens optrekken) en op LPG sloeg die ook direct uit en bijna niet meer starten. Motor op benzine warm laten draaien stationair 20min lang ofzo. Maar dit veranderde niet.
Ok, dan maar met de fiets de regen in. Dus ik op de fiets naar Harderwijk. Fietsenmaker had de fiets gefixt en ik weer terug. Maar wat is er loos met de Volvo?
Ik vermoed de stroomverdeler van de ontsteking. Het voelde allemaal aan als een ontstekingsprobleem. De bobine vonkt overduidelijk en de kabels en bougies zijn niet oud. De verdeler is de enige waar ik niet wat aan gedaan heb, dus is mijn eerste verdachte. Vandaag ff los gehad en ja hoor. Het midden stukje van de ronddraaiende rotor is helemaal weggesleten (het kunststof onder het koper is zichtbaar geworden) en het uiteinde is vrij ruw weggevreten. Alle koperen contacten zijn groen en alles daaromheen wat rood hoort te zijn is pikzwart. Het heeft duidelijk lekker zitten knetteren daar binnenin (jammer dat die niet transparant is! Lijkt me cool om te zien wat erin gebeurd). Verbaast me dat hij nog "iets" deed. Nou duidelijk. Het is gewoon tijd voor een nieuwe verdelerklap en rotor.
Heb nog een echte gebruikte chingsjong nr42 verdelerklap liggen met rotor. Hoewel die OK oogt zijn de contacten van zowel de verdelerklap als de rotor van aluminium (goedkope shitzooi dus!). Ik heb geen zijn om het later nog eens te doen. Ik bestel gewoon een nieuwe Bosch bij estate. Tot die tijd moet de Volvo nog maar ff wachten. Maar gelukkig is het iets simpels.
Edit: YES! Een Russische automonteur heeft een transparante verdelerklap laten maken! Coooooool. :)
Jammer dat het filmpje vertaald is (Veel humor en bepaalde uitspraken gaan altijd verloren) maar this niet anders. Ook leuk dat hij laat zien wat er gebeurd als de ontstekingstiming word aangepast. Leuk om te zien.
https://www.youtube.com/watch?v=FCBw11fymiQ
Ik heb nu 2 jaar een dure specialized speed pedelec, middenmotor en ketting.
Nooit meer.
Met het Nederlandse weer vreet het kettingen en tandwielen. Schoonmaken wat je wilt, tussen de 800 en 1200 km is het op. Als ik nu de keuze zou hebben dan met riem.
Het is wel heerlijk, ook bij deze temperaturen.
Ik pak wel de fietspaden mee (gedoogd hier). Aantal bijna dood ervaringen gehad tussen de auto en dat risico is mij te groot.
Oh, nice! Foto? :)
Een middenmotor vraagt inderdaad erg veel van je ketting. Het hogere koppel wat middenmotoren kunnen leveren gaat via dezelfde ketting naar je achterwiel. De belasting is dus veel hoger. Zorg er om die reden ook voor dat jouw fietsenmaker ook een speciale E-bike ketting monteert. Deze zijn duurder, maar ook een stuk sterker.
Daarbij worden ook tegenwoordig veel smallere (eigenlijk derailleur) kettingen gemonteerd. Deze passen beter in een kettingkast. Je zou kunnen overwegen om een "wide" ketting te monteren (niet mogelijk voor derailleur fietsen!). Deze zijn nog een schop sterker! En er zit nauwelijks prijsverschil in. KMC maakt hele goede sterke kettingen.
Je kan in theorie jouw fiets ombouwen naar riem. Vroeger hadden riem fietsen de keiharde eis dat de "kettinglijn" echt recht moest zijn. Dit maakte het voor veel frames niet mogelijk omdat van nature deze lijn niet volledig recht was (wat voor een ketting niet uit maakt. Kijk maar naar derailleur fietsen hoe scheef deze kan staan!). Inmiddels zijn we alweer wat jaren verder en hebben riemen een groef in het midden die ook op de tandwielen zit. Nog steeds moet deze lijn redelijk recht zijn, maar er zit veel meer tolerantie in dan vroeger.
Het grootste struikelpunt is dat de achtervork deelbaar moet zijn voor een riem (Een ketting kun je breken. Een riem niet om deze om het frame heen te leggen). Er zijn echter bedrijven die dit op een nette en stevige manier kunnen. Al en al ben je goedkoper uit dan een nieuwe fiets.
Heb je een derailleur fiets? Hier is het ombouwen naar riem een stuk lastiger en kostbaarder.
Ik heb een achterwiel motor. De belasting van de ketting is hier een heel stuk lager. De motor draait het achterwiel direct. Alleen het restant van mij wat ik er zelf op zet naar het achterwiel gaat via de ketting. Die kracht is lager dan bij een normale fiets. Ik zie in de praktijk dat achterwielmotoren erg lang met een ketting kunnen doen.
Spijtig te lezen dat je slechte ervaringen hebt met de speed pedelec.
Ikzelf heb de mazzel dat ik in een relatief rustig dropje woon. Ook mijn rit naar mijn werk gaat door 2 andere kleine dorpjes (Elspeet en Uddel). Hier valt hem mee met het tussen de auto's rijden. Maar het zijn ook geen brede drukke wegen en in 1 dorp ga ik door het centrum waar fietsers sowiezo op de weg rijden.
Ik ben zelf ook motorrijder en ik laat ze er ook gewoon niet langs als ik vindt dat het niet kan! Ik rij links op de weg in het wielspoor van de auto's. Maar ja tegen bumperklevers doe je natuurlijk weinig. :(
Maar als je in een drukke stad woon of een paar grote wegen over moet kan ik me voorstellen dat automobilisten de "trage" speedpedelec niet waarderen. Een middenmotor fiets heeft toch al veel meer moeite om 45Km/h te rijden. Dat ga je niet volhouden. Dit verergert de situatie. En dat is zeer jammer! Het is een geweldig vervoersmiddel en goed alternatief voor de auto! Jammer dat wet en regelgeving en opgefokte automobilisten dit zwaar verpesten. Er zijn inderdaad gemeenten die het dogen op bepaalde stukken om op het fietspad te rijden. Maar als je een handhaver of agent hebt die toch besluit je te bekeuren heb je alsnog geen poot om op te staan. Het blijft een risico.
Ook zijn er stukken waar de gemeentes aan het kijken zijn om een uitzondering te maken voor speed pedelecs om op het fietspad te mogen rijden terwijl echte brommers de weg op moeten. Maar eerder dat rond is......
Dit is ook de reden waarom bij veel speed pedelecs "de kentekenplaat eraf is gevallen".
Hoe bevalt het je nu met de gladheid?
Ik doe mijn schamele woon-werk verkeer met de "normale" elektrische fiets en hoewel ik als oldtimer liefhebber een bloedhekel aan pekel heb vond ik het toch behoorlijk glibberig vanochtend ;D
Kan me voorstellen dat een ijsplakkaatje en 45 km\h geen goede combi zijn op de twee dunne bandjes.
Glad ja, dat is op hoge snelheid wel even uitkijken. Ik had daarom vandaag maar weer eens mijn akoestisch fiets gepakt @25km/u krijg je het daar bovendien ook nog eens lekker warm van. ;D
En oei: https://nieuwsfiets.nu/2023/11/21/qwic-nu-echt-failliet-hoop-op-doorstart-blijft/ (https://nieuwsfiets.nu/2023/11/21/qwic-nu-echt-failliet-hoop-op-doorstart-blijft/)
Citaat van: Emiel op 03-12-2023 09:45:25Ik heb nu 2 jaar een dure specialized speed pedelec, middenmotor en ketting.
Nooit meer.
Met het Nederlandse weer vreet het kettingen en tandwielen. Schoonmaken wat je wilt, tussen de 800 en 1200 km is het op. Als ik nu de keuze zou hebben dan met riem.
Het is wel heerlijk, ook bij deze temperaturen.
Ik pak wel de fietspaden mee (gedoogd hier). Aantal bijna dood ervaringen gehad tussen de auto en dat risico is mij te groot.
Amai, dat is wel heel weinig. Welke drivetrain zit er op die speedpedelec?
Ik heb er een 12 speed shimano groep opgezet (mix van slx-xt-xtr ;D ) omdat ik met een microspline achterwiel zat. Nu ong 1000km op staan en zit aan 2% ketting rek. Ik ga de 2 kettingen theorie eens testen dus nu een nieuwe ketting erop (weer xt hyperglide). Je zou daardoor langer met achtercassette kunnen doen (die stuk duurder is dan ketting).
Moest ik nu voor de ombouw staan zou ik voor Shimano 11 speed Linkglide gaan, die hebben ze speciaal voor e-bikes en zou 3x zolang mee gaan (wel wat zwaarder)...
Valt me nog reuze mee met de gladheid. Hier in het midden van het land hebben we wat geluk gehad. Het had wel gesneeuwd, maar niet zo heel veel. De wegen en de fietspaden waren gewoon schoon en gestrooid. Al moet ik bekennen dat ik de eerste sneeuwdag met de Volvo ben geweest. 4 wielen met winterbanden voelde toch iets veiliger aan (auto doet het weer prima na het vervangen van de stroomverdelerkap en rotor). En die stond alweer onder een grote hoop bladeren, dus die moest gewoon weer ff lopen.
Maar daarna zat ik alweer op de fiets en dat gaat best goed tot op heden.
En natuurlijk pas ik mijn snelheid aan. Alleen op de weg tussen de auto's rij ik 47Km/h. Op de fietspaden hou ik het nog even bij 25 tot maximaal 30Km/h ivm veel blad op het fietspad tussen Nunspeet en Elspeet (dan ga je door het bos). Dat vertrouw ik toch nog niet helemaal, want het ziet er glad uit. Op dat soort stukken met bochten rij ik toch even stapvoets.
met 25Km/h kun je jezelf al vlink verwonden. Laat staan met 47Km/h. Dat zit wel in mijn achterhoofd. Ik weet er alles van. Ben motorrijder en er zijn 2 typen motorijders:
(1: Die al onderuit zijn gegaan.
(2: Die nog onderuit moeten gaan.
Ik val onder de eerste groep. Dus ik weet hoe het is. En op de fiets heb ik het motorpak niet aan (niet te doen, dat dikke, zware en stijve pak).
En Inderdaad; het fietsen houdt me lekker warm! In de ochten de eerste 5-10 minuten is het wel ff koud. Maar daarna begin ik mijzelf op temperatuur te trappen.
Ik heb mijn dikke stevige motor handschoenen aan en zet mijn motorhelm op! Ziet er niet uit die integraalhelm op de fiets, maar hij is wel heerlijk warm en houdt de kleine sneeuwvlokjes (als je ze dat kunt noemen) uit mijn gezicht. :)
Helaas heb ik ook gehoord inderdaad dat Qwic failliet is. Heb verdikkie 5 jaar onderhoud en 5 jaar extra garantie pakket gekocht (7 jaar in totaal) twv €1000,- :(
Al is dat momenteel het probleem nu van de dealer. Maar die kunnen natuurlijk ook niet aan onderdelen komen nu.
Maar volgens de laatste berichten hebben meerdere partijen interesse in Qwic. Ik heb nog wel hoop. Gelukkig bevat Qwic generieke onderdelen die ik ook elders kan vinden in het allerergste geval (daarom ook mijn keuze voor Qwic. Een display is het frame is mooi! Maar waar kun je die krijgen als die stuk is en de technische ondersteuning weg valt na x jaar?)
Motor, display, controller enzo zijn van TDCM (http://www.tdcm-motor.com/) en kan ik op meerdere plekken krijgen. Stromer gebruikt ook TDCM motoren. Kan ze dus ook daar kopen.
De overige delen zijn standaard Shimano wat je overal en nergens wel kan krijgen. Ik moet het alleen dan zelf betalen.
Maar hopelijk gaat er niks stuk. :)
Ik hou de fiets keurig bij.
Maar ik verwacht dat Qwic opgekocht gaat worden. van Moof is laatst opgekocht en gaat ook gewoon door en Gazelle is ook meerdere malen over de kop gegaan en zijn momenteel in handen van Pon (yes, die van Porsche en Volkswagen :) ).
We hadden het erover en tadaa! Mijn eerste ijzel voor de kiezen gehad eergisteren.
Viel opzich mee. Ik zag het al aankomen. Fietspad werd wit en er lagen een aantal plassen die bevroren waren. Ik ging om die reden links op de rand van het fietspad fietsen met aangepaste snelheid (Door spoorvorming wat je ook op fietspaden hebt, krijg je een ondiepe U in de weg. Water en ijzel verzameld zich in het midden. De randen zijn vaak droog en ijzel vrij). Het was ook een stuk kouder. Mijn mobiel in mijn borstzakje was bevroren. Er zat een dun laagje ijs op het scherm. Ook mijn helm was wit geworden.
Van de kou had ik weinig last. Ik trap mezelf wel warm. Mijn handen hou ik in beweging door op het trapritme kort in de handvaten te knijpen. Voor je het weet krijg je zweethanden en heb ik eigenlijk zoiets van die kunnen wel uit. Niet gedaan natuurlijk, want alles was wit van de bevroren waterdamp op de heiden, bomen en de weg.
Ik zit eraan te denken om winterbanden te kopen. Ik heb de Schwalbe winter marathon op het oog:
(https://www.bike4travel.nl/1094-large_default/schwalbe-marathon-winter.jpg)
Review: https://www.youtube.com/watch?v=HQT_gN2lpsc
Dit zijn anti-lek banden, met winter rubber compound. Zo blijft het rubber net als bij een auto soepel bij lage temperaturen wat de remweg enorm verkort en meer grip genereert. Maar daarbij heeft deze aan de zijkanten ook spikes! Deze graven door ijzel heen, zodat je ook op ijzel grip houd. Ze zijn alleen minder geschikt voor diepe sneeuw en grote hoeveelheden sludge. Dit heeft te maken dat ze erg smal zijn en dus "hun weg" verliezen en gaan zwabberen. Maar nog altijd veel beter dan standaard fietsbanden!
Nadeel van de spikes zijn zoals je zou verwachten het geluid. Ze maken een mooi tikkend geluid.
Conti heeft ze ook! Daar heten ze de wintercontact. Deze banden hebben alleen geen spikes (dus stil), maar ook dit zijn hele goede winterbanden voor de fiets!
(https://images.internetstores.de/products/396609/02/2087df/Continental_Top_CONTACT_Winter_II_Premium_Reifen_26_Zoll_faltbar_reflex%5B1920x1920%5D.jpg)
https://velo.outsideonline.com/road/road-racing/review-continental-topcontact-winter-ii-tires/
Weinig fietsers monteren winterbanden. Toen ik nog in een echte fietsenzaak werkte verkochten we ze eigenlijk niet. Op een gegeven moment haalde we ze zelfs uit de voorraad. Vandaag besteld is morgen in huis. Maar niemand kocht ze. Jammer, want ze maken een immens verschil in de winter op een 2 wieler!
Ze zijn duurder dan de normale Marathon plus of top-contact van Conti. Maar tja. Waar kies je voor? Veiligheid of een paar tientjes?
En net als de auto moet je ze van de zomer weer wisselen (of iig wanneer het buiten 7 graden of warmer gemiddeld gaat worden). Ze gaan dus best lang mee, want je rijdt er als het goed is niet altijd op. Maar je moet ze wel wisselen. Een fietsenmaker kan dit natuurlijk eventueel doen, net als de garage dat doet voor auto's.
Spikes zijn in de meeste gevallen in Nederland niet nodig
Hoe dan ook. Ik ga er ff naar kijken. Daarbij ga ik volgend jaar ook een 2e accu erbij kopen. Nu ik eindelijk een e-bike heb (had voorheen alleen de spartamet) merk ik dat als ik vrij ben verder fiets dan ik dacht. En dit gaat van de zomer met mooi weer alleen maar erger worden natuurlijk! :)
Citaat van: de Boeing op 04-12-2023 20:41:07Amai, dat is wel heel weinig. Welke drivetrain zit er op die speedpedelec?
:lap tekst:
Specialized Turbo Vado 6.0
https://www.specialized.com/nl/nl/turbo-vado-60---speed-pedelec/p/184403
Heel veel dingen goed aan die fiets. Stabiel, prima zitpositie, ding geeft enorm vertrouwen door weer en wind.
Maar de drivetrain is gewoon niet voor Nederlands weer. Ik rijd met ieder weertype (heb geen andere keuze zeg maar) en dan gaat het hard met de tandwielen en kettingen. Je kan schoonmaken wat je wilt maar tegen de prut die hier op de fietspaden en wegen ligt kan je niet op sleutelen.
Daarnaast is het lease en mij specialist doet er alles aan om het zo degelijk mogelijk te maken.
Mijn middenmotor haalt makkelijk de 45 btw. Bij 47 gaat ie begrenzen.
Ok, Specialized heeft zelfs een eigen motor dus (wellicht flink getuned om hogere snelheden te halen)
Maar drivetrain is standaard mtb spul. Zet er de volgende wissel eens een linkglide groepset op:
https://www.bike-discount.de/en/shimano-deore-linkglide-rd-m5130-10-speed-rear-derailleur (https://www.bike-discount.de/en/shimano-deore-linkglide-rd-m5130-10-speed-rear-derailleur)
https://www.bike-discount.de/en/shimano-cs-lg400-10-speed-linkglide-cassette (https://www.bike-discount.de/en/shimano-cs-lg400-10-speed-linkglide-cassette)
https://www.bike-discount.de/en/shimano-deore-linkglide-sl-m5130-10-speed-shift-lever-right-with-optical-gear-display (https://www.bike-discount.de/en/shimano-deore-linkglide-sl-m5130-10-speed-shift-lever-right-with-optical-gear-display)
https://www.bike-discount.de/en/shimano-cn-lg500-linkglide-10/11-speed-chain-with-quick-link (https://www.bike-discount.de/en/shimano-cn-lg500-linkglide-10/11-speed-chain-with-quick-link)
Prijs valt goed mee vind ik, zeker in vergelijking met het (veel lichtere) normale mtb spul, en zou 3x langer mee moeten gaan. Eventueel dus zelfs met 2 kettingen gaan rijden en die om de 1000km wisselen (daardoor kan je langer met de cassette toe komen).
Mooie fiets man! Die moet je niet weg doen als die verder goed bevalt. Dat zou zonde zijn!
Linkglide zou in theorie inderdaad 3x sterker moeten zijn (zet wel de 11V variant erop in jouw geval ;) Als dat tenminste mag van de lease!)en soepeler schakelen. let wel: 3x sterker houdt aan dat het spul een hoger koppel aankan. Niet dat het 3x langer meegaat!
Daarbij zitten in dit soort claims ook veel marketing onzin. Hoe lang een ketting meegaat is ook eigenlijk niet te zeggen. Dat is 100% afhankelijk van het onderhoud, belasting en rij omstandigheden.
Een racefiets ketting gaat langer mee dan een ATB ketting. De ATB rijdt in de blubber en de racefiets op asfalt Ook als je op beide Deore zou zetten (past en werkt gewoon. Deore is een ATB groep. Alleen campagnolo heeft een andere passing en steek).
Dit is gewoon een kwestie van uitproberen wat het beste werkt.
ALS je dit wilt proberen: Vervang dan eerst alleen de ketting en cassette. Deze doen immers het zware werk. Zal wel minder soepel schakelen dan geadverteerd (maar niet slechter dan jouw huidige configuratie). Scheelt weer in de kosten.
Hoe je het ook went of keert: Het is en blijft een slijtage onderdeel wat van tijd tot tijd vervangen moet worden.
Ik heb ook zat riemen gezien die de beloofde 25000Km bij langena niet hebben gehaald. Ik heb ze zelfs zien breken bij minder dan 1000Km. Heb er zat vervangen.
Je kan ook gewoon pech hebben.
Met 2 kettingen rijden is geen goed idee bij een derailleur. De kans op doortrappen en chainsuck (ketting laat het tandwiel niet meer los) is erg groot. Een ketting slijt in op zijn tandwiel en andersom. Een nieuwe ketting op een ingesleten tandwiel maakt het tandwiel EN de ketting juist sneller kapot (de passing is niet meer 100%) in het geval van een cassette (de kleinere tandwielen gaan eerst). Dit werkt in de praktijk averechts. Niet doen dus. Het voorblad kan het wel hebben. Meer tandjes en dus betere krachtverdeling (minder kracht per tandje). Slijt veel minder hard. Kan in de praktijk vaak wel 3 nieuwe kettingen aan.
Bij een singelspeed (versnellingsnaaf) kan dit in de praktijk vaak wel! Deze tandwielen en ketting zijn dikker en sterker.
Je zou kunnen kijken naar een achterwiel motor variant. Die belast de keting amper. De motor drijft het wiel direct aan. Is ook efficiënter, maar rijdt heel natuurlijk net als de middenmotor.
Mijn fiets heeft inmiddels 1500Km behaald en volgens mijn ketting slijtage meter is deze nog in nieuwstaat!
Dingen kosten geen drol: https://www.mantel.com/kettingslijtagemeters
Werkt heel eenvoudig: Past die in je ketting, dan is die versleten. Maar ik rij persoonlijk door tot die erin past en ook nog ruimte overhoud. Ze passen relatief snel, maar dan zit er vaak nog wel voor ruim een jaar leven in die ketting. Ik ben immers cheap haha. ;)
Edit: Wat leesvoer: https://www.fietsvoordeelshop.nl/kennisbank/het-verschil-tussen-een-voorwielmotor-achterwielmotor-en-middenmotor
ALS je toch wilt kijken naar een andere fiets: Maak eens een testrit met een achterwielmotor fiets.
Let wel, enkel een Linkglide (nu Cues) cassette erop zetten gaat niet werken omdat de spacing tussen de tandwielen anders is (4.2mm voor Linkglide/Cues versus 3.7mm nu (hyperglide). Je hebt dus ook de bijhorende shifter nodig (met grotere pull ratio) om een soepel schakelend geheel te krijgen. Shimano heeft Linkglide nu ook laten opgaan in Cues, een nieuw naam voor alles e-bike en entry level.
10 of 11 speed zou ik niet zo van wakker liggen, de heel lichte versnelling (grootste tandwiel op cassette) gebruik je bij een (weg) e-bike toch bijna nooit... 11 speed heeft vaker nog een extra groot eind tandwiel (48-50T). Fun fact, de 2 kleinste tandkansjes zijn los en deze kan je dus apart vervangen zonder hele nieuwe cassette nodig te hebben. En net die slijten het meest (want hoogste snelheid/kracht verdeeld over minder aantal tanden).
En als fiets inderdaad enkel dient om een vast traject zo snel mogelijk af te leggen, dan is een achterwielmotor vele malen zinvoller (omdat dan inderdaad niet alle kracht altijd eerst door de ketting moet).
Dat klopt inderdaad ja! Even niet aan gedacht. Dat hebben ze inderdaad veranderd! Zelfde geintje hebben ze ook gedaan met Ultegra. Goed opletten welke serie compatibel is met wat tegenwoordig.
Let op als je teruggaat naar 10V. Dit is niet gegarandeerd dat dit zomaar kan. Dit heeft te maken met de lengte van de body. een 11V body is langer en dan drukt de sluitring de cassette niet goed meer aan, met slecht schakelen en mogelijk schade tot gevolg. Dit kan niet altijd zomaar. De body kun je natuurlijk mee vervangen, maar is wel ff een klusje. De as en de lagers moeten eruit om meestal een dikke imbus (12 uit mijn hoofd) of in sommige gevallen een meertand (soort torx, maar met meer tandjes) erin te steken en deze van de naaf af te draaien.
Natuurlijk uche, uche kun je van de oude cassette het middelste tandwiel eraf slopen en die als eerste erop doen om te gebruiken "als specer" voor je de cassette plaatst en hier de derailleur op afstellen. Dit werkt perfect!
Maar heeft wel een hoog beunhaas gehalte. ;)
Inmiddels rij ik al weer even op speedy. Bevalt nog steeds goed. Zeker met het mooie weer wat we gehad hebben hier was het heerlijk en rustgevend om te fietsen. Ik merk ook dat mijn conditie, uithoudingsvermogen positief toenemen en ik ben zelfs wat afgevallen!
Niet dramatisch allemaal, maar wel merkbaar. Dus dat is een leuke bonus.
Fiets heeft inmiddels een onderhoudsbeurtje gehad waar deze met vlag en wimpel doorheen is gekomen. Remblokjes heb ik zelf vervangen, want die gingen ineens hard. Mogelijk komt dit door de regen. Zit na een regenachtig tochje gelijk vol met zand wat ik op mijn werk en thuis gelijk schoonmaak.
Speedpedelec fietsen is gevaarlijker gebleken dan brommer rijden of normaal e-biken.
De reden is dat mensen de snelheid verkeerd inschatten waar ik mee aankom. Je moet goed kijken en anticiperen. Want die auto gooit hem er vast nog wel voor. En ja hoor! Remmen maar weer en kijken naar het verbaasde gezicht van de bestuurder die raar kijkt dat ik nu al bij hem ben.
Ook de gewone fietser is een bedreiging. Geen hand uitsteken maar gewoon ineens afslaan terwijl ik naast hem fiets wat tot een grote schrik ineens afgebroken moet worden. Fietsers met een mobiele telefoon die het gehele fietspad nodig hebben en zich rot schrikken als ik daardoor mijn claxon moet gebruiken om een frontale aanrijding te voorkomen gevolgt door het roepen van mij:. WEL OPLETTEN HE!!! en DOE DIE ^#%@ TELEFOON WEG!!
In Uddel reed ik op de weg en kwam een zeer grote trekker met een enorme aanhangwagen mij tegemoet. Deze was duidelijk niet bekent met de wet en regelgeving van de nederlandse wegen en vond dat ik daar niet mocht fietsen en vond kennelijk dad de enige passende straf daarop mijn dood moest zijn. Hij toeterde heel had en maakte een slinger mijn kant op waardoor ik spontaan moest uitwijken. Ik schrok me dood en had het hart in mijn keel! Als ik hem had geraakt was ik er niet meer. Ik hoop dat die idioot dat zich beseft!!!!
Gelukkig reed er op dat moment een motor achter mij die een stille politie motor bleek te zijn. Die maakte direct rechtsomkeert en deed blauw aan en ging direct achter die trekker aan op hoge snelheid. Geen idee hoe dat is afgelopen, want ik fietse gewoon door maar ik hoop dat zijn rijbewijs is ingenomen met een vette EMG maatregel in combinatie met een torenhoge boete!! Later besefte ik mij wat meer wat er bijna gebeurd is en wou ik dat ik toch achter die motoragent aan was gereden. Want ik wou een aanklacht tegen hem indienen voor poging tot doodslag. Maar daar is het nu te laat voor. Heb die trekker ook nooit meer gezien op dat traject tot op heden.
Fijn om te horen dat het nog steeds zo bevalt, ondanks de nu en dan minder fijne ervaringen!
(Die aanklacht kun je nu ook nog indienen hoor, als je dat echt wilt doorzetten)
En hoe is het met de volvo ::)
Met de volvo gaat het redelijk. Ik heb toch maar niet besloten om hem te schorsen, want ik merk dat hij hard achteruitgaat als hij lang stil staat. Dit jaar heb ik hem nog nodig voor mijn reis naar Italië in September. En ik kom liever niet 2 weken van te voren er achter dat er grote reparaties nodig zijn. Dus ik heb besloten om er van tijd tot tijd toch nog even in te gaan rijden. Is gewoon beter voor de auto. Ik heb geen echte mogelijkheid tot stalling. Dus dan staat hij 6 maanden buiten stil in de regen. Geen goed idee. Dus ik wil hem voorlopig nog minimaal 1x per week ff pakken en een groot stuk mee rijden.
Momenteel staan er wat kleine dingen op de agenda:
Recentelijk heb ik de stuurpomp vervangen en een deel van de rare geluiden zijn nu weg.
Echter kwam ik er achter dat de spanner en de geleider rol van de multieriem ook aan vervanging toe zijn.
De geleiderrol maakt vreemde geluiden en de spanner zit vol speling.
Daarbij viel het me op dat bij maximaal sturen naar rechts de auto een knakkent geluid produceert. Het is niet de homokineet, want ik heb de linker aandrijf as recenterlijk vervangen (SKF) Als ik de auto met de voorwielen van de grond opkrik en ik het wiel met de hand rachtsaf duw is de oorzaak duidelijk. De gehele draagarm word meegetrokken inclusief de schokdemper. De draagarm rubbers zijn volledig weg. Speling zit er nog niet in (vreemd genoeg), maar het geheel word gewoon uit zijn plek getrokken waardoor er erg veel spanning op de veerschotels enzo komen te staan..Even niet meer in rijden dus. Want het ziet er niet veilig meer uit.
Daarbij zit de achterstoel los RA. Het scharnierpunt onderin is weggeroest en nu zit er een gat naar buiten de wielkas. Dit wil ik van de zomer even schoonmaken, al het verrotte staal wegslijpen en er een nieuwe plaat in lassen en behandelen tegen roest.
Ik heb momenteel 2 draagarmen, stabistokjes (Beide Myle HD), geleiderrol en spanner (Beide INA) besteld bij autodoc die deze week ergens binnen komen + een scala aan filters enzo (Bosch) voor de aankomende onderhoudsbeurt.
Dit kost een leuke duit en tijd. Normaal zou ik dat helemaal niet erg vinden, maar ik merk dat ik terughoudender begin te worden met dit soort uitgaven.
Ik wil dat de auto in goede staat verkeerd, dus dit gaat gewoon aangepakt worden maar het is onduidelijk wat ik met de auto ga doen.
De auto is technisch na deze reparaties in orde. Altijd starten lopen, schakelt goed en loopt mooi. Airco is ijskoud enzo, maar kwa uiterlijk ziet de auto er niet uit. Heeft momenteel 4 kleuren. Niks wat een spuitbus niet fixt, maar voor de verkoop gaat dit lastig worden. Zeker met deze hoge KM stand. Mensen zijn tegenwoordig als de dood voor hoge KM standen. Ik vrees dat deze 850 op de sloop gaat belanden (met pijn in mijn volvo hart!) om die tijd. Dus de wil om daar in te investeren is aan het verdwijnen.
Niet om te zeiken, maar om onnodige boetes te voorkomen.
Een geschorste auto mag niet op de openbare weg staan, sterker nog hij mag niet eens zichtbaar zijn vanaf de openbare weg.
Groet,
Walter.
Oei, thx voor de tip! Nog een reden om de wagen nog even niet te schorsen.
Hoewel de auto op prive terrein staat is deze wel zichtbaar vanaf de openbare weg (was wel van plan de kenteken platen tijdelijk te verwijderen in dat geval).
Zonder kentekenplaten kunnen ze weinig denk ik.
En anders een autohoes eromheen, met de plastic dingen voor de kentekenplaten "toevallig" niet goed ervoor. En straks gewoon te koop aanbieden, want oude Volvo's mogen karakter hebben en daar vind je wel een liefhebber voor. De sloop voor een technisch goed exemplaar (met werkende airco nb.!) zonde!!!!
Heb zelf overigens een Cube Stereo Hybrid met Bosch CX middenmotor en een chipje uit Duitsland. Met fully demping en xtr afmontage prima geschikt voor veilig snel fietsen. Heb er 2 maanden als uitdaging woon-werk en al het andere op gedaan en herken me in het buiten zijn, maar los van de kms die ik met mijn huidige werk maak, was het voor mij geen blijvende oplossing tov een auto. Veiligheid is een ding, net als met motorrijden, je bent zeer kwetsbaar. Je kunt amper iets meenemen, laat staan passagiers en mijn honden haten hun fietsaanhangers. Niet voor mij weggelegd!
Excuus van mijn late reactie. Ik doe de laatste tijd weinig meer kwa volvo dus het begint al een beetje langzaam uit mijn gedachte te verdwijnen allemaal. Ik doe nog steeds alles eigenlijk op de fiets momenteel, wat nog steeds erg goed bevalt.
Speedy staat nu bij de fietsenmaker ivm een kapot achterwiellager wat onder garantie vervangen gaat worden plus een nieuw trappertje, want die begon los te zitten. Ik rij er toch 10.000Km per jaar mee als ik hem alleen al voor woon-werk verkeer ga gebruiken. :)
Ik heb besloten de wagen toch nog even niet te gaan schorsen. Ik zie gewoon dat de wagen achter ruitgaat als deze niet gebruikt word. Een hoes was inderdaad een goed idee geweest! Maar ik blijf er nog gewoon mee rijden van tijd tot tijd. Dus hij blijft gewoon in het RDW systeem staan voorlopig. Daarbij ga ik dit jaar weer naar Italie ermee voor het goede doel! Dus ik wil niet hebben dat kort voor die tijd ineens een berg verrassingen om de hoek komen kijken door het lange stilstaan.
Vorige week hebben Ruurd en ik nog even een sleuteldagje gehad!
We hebben de draagarmen, stabistokjes vervangen van mijn wagen en een LPG lekkage bij zijn wagen gefixt plus nog wat kleine dingetjes hier en daar.
Rijdt weer als een trein! Geen geknak meer bij stuen en ligt weer heel wat stabieler op de weg nu, dus daar ben ik blij mee!
Ook heb ik een week daarvoor alle filters vervangen en versie motorolie er weer in gedaan (MPM 10W40 half-synthetisch).
Ik heb de wagen nu bij de garage gezet. Het is weer tijd voor een APK'tje (verloopt eind deze maand. De 26e uit mijn hoofd). Ben benieuwd. Altijd weer spannend. :)
Ik had het erover met de eigenaar dat ik de auto in 2026 weg ga doen.
Nou, hij wou deze tegen die tijd graag van mij overnemen zei hij. Hij schijnt al 10 jaar lang grote vraag te hebben naar klassieke volvo's en hij knapt ze ook volledig op (er staan inderdaad regelmatig klassieke auto's van allerlei merken bij hem op de brug)!
Dus het lijkt erop dat de wagen verkocht is in 2026!
Daar ben ik blij mee dat hij een goed huisje gaat krijgen.
En ik moet zeggen dat omdat ik steeds minder met de volo bezig ben de laatste tijd het afscheid makkelijker lijkt te worden voor mij van wat ik begin te merken.
Wel wil ik als de auto weg is nog actief blijven op dit forum. Ik weet niet alles, ben geen automonteur, maar ik denk dat ik altijd nog wel mensen kan helpen met mijn opgedane ervaringen met de 850 10V series. Ik heb veel geleerd van het meer dan 10 jaar zelf sleutelen aan mijn eigen 2 volvo 850's. (voor deze had ik ook een 10V 850 met AUT). En ik ben handig met elektra (mijn originele vak richting voor ik me ging laten omscholen tot fietsenmaker. Wat ik met veel plezier doe). Dus ik kan vast nog wel een bijdrage geven denkik. :)
Mijn auto heb ik moeten laten afkeuren.
De gehele dorpel rechts is weggerotvan voor naar achteren inclusief de wielkast thv de bevestiging van de achterbank. Hier zit een groot gat waarmee ik zo de weg op kan kijken.
Ik baal flink. Ik heb hem maar opgehaald van de garage, want dit word te duur. Daarbij gaven ze an er niet veel zin en tijd voor te hebben om te lassen. Dit snap ik. Want dit is zeker wel 1,5 dag werk schat ik in. Het schoonmaken, slijpen, dan erachter komen dat er nog meer verrot is, dat weer verder schoonmaken en slijpen, het op maat en vorm maken van het nieuwe plaatstaal en weer passen en aanpassen indien nodig, dan het eindelijk erin lassen en dan afwerken en roestbestenig maken.
Pfffffff. Ik heb hier helemaal geen zin in eigenlijk. :(
Maar het moet maar........ Daar gaan mijn plannen voor de avonduren na werktijd..... Ik heb de auto dit jaar nog gewoon echt nodig.
Is een goed onderhouden andere 850 geen betere optie? Dan moet je tegenwoordig ook wel met 2000 euro klaar zijn, denk ik. En als je hem toch al in 2026 weg wil doen...
Haal je de goede onderdelen eraf en hou je in reserve. De rest naar de sloop.
Citaat van: Ries van de Zilverschuit op 05-07-2024 21:11:06Is een goed onderhouden andere 850 geen betere optie? Dan moet je tegenwoordig ook wel met 2000 euro klaar zijn, denk ik. En als je hem toch al in 2026 weg wil doen...
Haal je de goede onderdelen eraf en hou je in reserve. De rest naar de sloop.
Een goed onderhouden 850 voor €2000? Dat is toch wel wat moeilijker geworden hoor tegenwoordig. Een niet verrotte apk waardige V70 classic is nog wel te vinden voor dat geld als je goed zoekt.
I feel your pain, ik heb bij die van mijn ook nog steeds niet (durven) kijken naar de toestand van de dorpels of onder de modderkuipen van de achterwielen...
Dit lijkt toch wel de achilleshiel te worden voor onze auto's. Heel zijn leven buitenstaan en/of veel pekel tijdens de wintermaanden zal er niet aan helpen.
Ik heb daar inderdaad ook aan zitten denken. Om deze auto weg te doen en tijdelijk een andere te kopen (niet eens zozeer een 850).
Maar aan de andere kant is deze auto technisch in orde. En ik weet de staat ervan. Ok, de dorpel en het spatbord is weg en dit is heel veel werk, maar het enige wat het mij feitelijk kost is tijd + 2 bussen bitemenspray, wat nadenkit en een stuk plaatstaal. Al en al ongeveer €50,- en wat tijd. Helaas heb ik nog even een auto nodig voor Energy4all in Italie.
Dus...... Aan de slag dan maar........
Mijn werkgever was weer zo aardig dat ik zijn werkplaats, brug en las apparaat mog lenen. Ik heb thuis alleen maar een electrode lasapparaat. Hoewel ideaal voor dik staal is dit niet geschikt voor plaatstaal. Brand er direct doorheen. Op mijn werk heb ik een MIG/TIG lasapparaat. Hier kan ik zelfs colablikjes mee lassen. Dus daar ben ik super blij mee.
Dus erst ff de schade bekijken. Yup, zo rot als een deur. :(
En volledig terecht afgekeurd!
(https://i.ibb.co/Gcd3d1S/IMG-0622.jpg) (https://ibb.co/Gcd3d1S)
Onder de passagiersdeur
(https://i.ibb.co/SQ3G6Cw/IMG-0623.jpg) (https://ibb.co/SQ3G6Cw)
Achterkant thv de wielkast. Je ziet dat het hier kleddernat is. Dit zat ook vol modder wat vast werd gehouden door de dorpelkap.
Dat is natuurlijk de reden dat dit gebeurd.
(https://i.ibb.co/pyKtTVh/IMG-0627.jpg) (https://ibb.co/pyKtTVh)
De onderkant met de dorpelkap eraf. Alles wat roest is heb ik uiteindelijk weg geslepen.
En dat is altijd meer dan je wil. :(
Wat een rotgevoel is dat zeg, een slijptol in je 850 zetten. :'(
(https://i.ibb.co/8NtM6gX/IMG-0631.jpg) (https://ibb.co/8NtM6gX)
Met de achterbank eruit (binnenzijde). De achterbank zat niet eens vast onderin.
(https://i.ibb.co/xzhbH0L/IMG-0635.jpg) (https://ibb.co/xzhbH0L)
Rotte stukken uit de wielkast geslepen en nieuw plaatstaal erin gelast en afgewerkt met nadenkit.
De kit is om 3 redenen:
(1: Het is zeker weten waterdicht.
(2: Het is een extra beschermende laag tegen steenslag.
(3: Het dicht ook de onderste rand van ongeveer 2cm waar ik niet kan lassen (het aanlopende stuk is van kunststof, wat ik niet makkelijk kan verwijderen).
(https://i.ibb.co/D1xVTf8/IMG-0636.jpg) (https://ibb.co/D1xVTf8)
Nog even 2 oogjes onder de dorpel lassen. Want de rand voor de dorpelkap is weg. Anders kan ik deze nu niet meer terugplaatsen.
(https://i.ibb.co/4SLBXpG/IMG-0637.jpg) (https://ibb.co/4SLBXpG)
Afwerken met 3 lagen bitumenspray tegen roesten.
(https://i.ibb.co/YT1LHPr/IMG-0638.jpg) (https://ibb.co/YT1LHPr)
Ook de dorpel onder de bitumenspray zetten.
Al en al heb ik een stuk van 86cm lang erin moeten lassen.
Maar grote stukken zijn beter dan kleine stukjes. Gewoon alles wegslijpen en dan met een groot stuk ineens alle fixen.
Dit gaat sneller dan meerdere kleine stukjes, maakt de kans op verder roesten kleiner en is uiteindelijk netter. Dus alles wegslijpen en in 1x alles weer afbakken en braden.
Zoals ik al dacht was dit precies 1,5 dag werk. Ik ben er persoonlijk blij mee!
Niet slecht voor een amateur schadehersteller. :)
De 15e gaat hij nogmaals voor de APK. Op dit na was hij verder in orde kwa APK en kan ik voor minder dan €100,-. toch weer ff verder tuffen. :)
Dit is inderdaad een zwak punt van de Volvo wagens gebouwd op het P80 frame. En ook de V70 schijnt dit probleem te kennen.
Het probleem van de dorpel word veroorzaakt door de kunststof clips die de dorpelkap onderop op zijn plek houden.
Hier komt speling in na de loop der jaren en dat schuurt de lak weg. Dus dat gaat rotten.
De wielkast word op dezelfde manier veroorzaakt wat ik kan vinden. De kunststof kap die boven hier wiel zit trilt en schuurt de lak (die hieronder ook nog eens dunner is) weg. En weer krijg je roest. Dit word APK afkeur, omdat op een gegeven moment de achterbak los komt te zitten en de gordel bevestiging onder los laat (die 14mm bout).
Dus ik kan zeer zeker adviseren dit toch even goed te bekijken! Als je er op tijd bij bent is het een kwestie van schoonmaken en nieuwe bitumen eroverheen en je bent klaar. Daarna moet je lassen. Dat is heel veel werk, want ware roest komt van binnenuit. Na 1 rotte laag, zie je dat het daaronder ook allemaal weggerot is. :(
Dit is DE reden waardoor onze wagens op de sloop belanden. Als roest eenmaal begint..... Je zou het kunnen vergelijken met een tumor in de mens. Het is nooit echt weg en het kan zo weer opduiken op een andere plaats. :'(
Mijn andere wielkast heeft ook roest. Maar gelukkig is die kant niet door! Die hoefde ik alleen maar schoon te maken.
Wel lekker als je dit zelf kan, zeg! Maar desondanks best nog veel werk. De kosten zijn het inderdaad niet.
Inderdaad gaaf om dat zelf te kunnen. Bij mijn S70 ben ik er ook een beetje bang voor. Ik zie hier en daar al wat. Binnenkort maar eens die plastic dorpelkap eraf halen...
Bij jou kan het in ieder geval weer even mee. :)
Wow, en al gelijk aangepakt en opgelost! Hulde :eusa_clap: :eusa_clap:
En 1.5 dag valt me ook nog wel mee...
Netjes! Inderdaad de beste en goedkoopste oplossing, met een andere auto koop je ook weer andere mankementen :)
Dank jullie wel allemaal! :)
Achteraf ben ik inderdaad toch blij dat ik even heb doorgezet. En nu kan hij er hopelijk inderdaad weer een hele poos tegenaan! En ik durf hem later ook met een goed gevoel wel te verkopen.
1,5 dag valt inderdaad nog wel wat mee uiteindelijk. Het was voor mij meer dat ik er tegenop zag en er geen zin in had. Ik weet dat dit toch een aardige klus is en dat ik de auto toch van de hand ga doen rond 2026 en dan heb je uiteindelijk toch niet echt de puf meer om er nog wat groots aan te doen "want hij gaat toch weg". Dus waarom nog zoveel tijd erin steken?
Maar al en al ben ik er toch blij mee en kan ik er zowiezo nog even van genieten! Als ik weer onder de A28 rij onder het viaduct en accelereer met de ramen over en ik hoor die diepe roffel van een 10V lekker galmen krijg ik altijd een glimlach op mijn gezicht en is alles weer goed. :)
Mijn dank gaat ook zeker uit naar mijn werkgever wie zo aardig was dat ik van het weekend en in de avonduren gebruik mag maken van zijn brug en gereedschap.
Dit was mij thuis buiten op de parkeerplaats ook niet gelukt. Ik was er nooit goed bijgekomen met de wagen op een krik en Mig lassen in de buitenlucht is en blijft erg lastig (de wind blaast je beschermingsgas weg waardoor je las mislukt en direct oxideert. Er mag namelijk geen zuurstof bijkomen). Elektrodelassen heeft dit probleem niet (hell, daar kun je zelfs mee onderwater lassen met de juiste apparatuur!) Maar dat is niet geschikt voor dun plaatstaal (mij lukt het in ieder geval niet).
Controleer het inderdaad maar even goed Menno3274. Hopelijk is er niks aan de hand bij jouw wagen en anders ben je er hopelijk nog op tijd bij en kun je erger nog voorkomen.
Edit: Owja. Nog ff een tipje wat ik heb ontdekt voor de dorpelplaat los te maken:
Ik weet niet of de bevestiging bij een S70 anders is dan bij een 850. Maar als de plaat vast zit met kunststof clips waar je het middelste pennetje uit moet trekken.
Probeer niet te hard aan dit middelste pennetje te trekken als dit zwaar gaat. Door de ouderdom zit dit te goed vast en breken ze af. Pak een klein dun dremeltje en vriemel die via de achterkan van die kap aan de achterzijde van deze clip op die pen die je eruit zou moeten trekken. Tik er voorzichtig met een klein hamertje tegenaan om voorzichtig dat pennetje omhoog te tikken. Zo voorkom je dat die afbreekt.
En mocht doe het toch niet overleven? Een trekbandje kan deze eventueel prima vervangen (je ziet het toch niet). :) Estate heeft ze wel, maar het huismerk is ets van €2,- per stuk. Wat ik persoonlijk aardig aan de prijs vindt voor zo'n klein plastic ding.
Knap werk hoor! Al blijft het schrikken.
5 jaar geleden heb ik even onder de kunststof kappen gekeken en toen was er een klein spatje roest zichtbaar. Dat is toen behandeld.
Binnenkort ga ik de kappen er opnieuw afhalen en opnieuw bekijken. Een gelegen moment om de dorpels te behandelen met een conserveringsmiddel.
Roest, een ernstige vijand van onze auto's...
Dank je wel Vulk! Het was zeker even goed schrikken. Dit verwacht je ook eigenlijk niet. Onze wagens staan niet bekend als roest probleem auto's.
Ik weet ook pas sinds kort dat de dorpel en wielkasten achter een probleemplek is.
Maar al en al is de wagen uit 1996 met ongeveer 800.000Km op de klok. Het heeft dus vrij lang geduurd voor dit een ding werd.
Vorige week mijn auto opnieuw voor de APK gebracht. En wat denk je!
Hij staat nog steeds bij de garage. :)
Maar geen zorgen. Er is niks aan de hand. Mijn fiets is terug van de fietsenmaker met uiteindelijk een nieuwe motor wat onder garantie is vervangen (kom ik later op terug. Lang verhaal).
Hij belde mij en zei dat hij een spoedklus tussendoor kreeg waar hij prio aan moest geven en of het goed was de auto op een ander moment even te keuren. Dat was prima zei ik. Hij heeft nog een geldige APK tot de 30e. En ik heb speedy weer terug en het was en is schitterend fietsweer.
Dus de auto staat er nog steeds. Heb nog niks vernomen, maar ik kon de wagen van de week toch niet ophalen, gezien de garage al dicht is voor ik uit mijn werk kom. Ik zal hem aanstaande maandag ff bellen of er ff langs wippen. Ik werk van di t/m za. Dus maandag heb ik er weer tijd voor.
Vandaag een telefoontje gehad van de garage!
Mijn auto is met wimpel en vlag door de APK heen gekomen! :eusa_dance: :eusa_dance:
Ik kreeg zelfs complimenten van de keurmeester over het herstelwerk. Niet slecht voor een amateur schadehersteller/beunhaas. ;D
Ik ben blij dat het allemaal op zijn pootjes terecht is gekomen.