Volvo 850 Forum

Technische/Tuningsboards => Techniek Algemeen => Elektrisch/Electronisch => Topic gestart door: Anton Meindertsma op 18-11-2025 17:54:15

Titel: C70 T5 1999 Coupé kofferbak slot ontsluit vaak niet.
Bericht door: Anton Meindertsma op 18-11-2025 17:54:15
Hallo,
Het betreft een C70 Coupé T5 1999. De kofferbak kan ontsloten worden met zowel het hendeltje in de bestuurdersdeur, als de afstandsbediening en met de sleutel in het sleutelgat rechts op de kofferklep. In al deze gevallen hoor je het relais (of motortje?) inslaan. Maar in 3 van de 4 keren ontgrendeld de kofferbak niet. Aangezien er, volgens mij, geen handmatige manier is om de kofferbak te ontgrendelen bestaat de kans dat de kofferdeksel straks helemaal niet meer open te krijgen is....
Eenmaal open heb ik het openingsmechanisme in de kofferklep in de dichte stand geduwd. Met bijvoorbeeld de AB ontgrendeld het mechanisme met de kofferbak open probleemloos, ook na een aantal keren. Noch in het ontgrendel mechanisme noch in de slotvanger is er merkbare speling of vuil aangetroffen. Ik heb het mechanisme gesmeerd met wat vet maar dit lijkt niet de oplossing. Het is net alsof het "haakje" van het open/sluit mechanisme niet goed los komt van het slotvanger. Maar nogmaals, er is geen speling of slijtage voelbaar op het "haakje".

Vraag 1: Wat zou de oorzaak/oplossing van dit probleem kunnen zijn?
Vraag 2: als de kofferklep helemaal niet meer open te krijgen is, is er dan toch nog een alternatieve mogelijkheid? Immers, de kofferbak ruimte is van binnen niet te benaderen (skiluikje is veel de klein).

Graag jullie suggesties.
N.B. het betreft een C70 Coupé uit 1999 en dus niet het 2004 of later model. Mogelijk dat het slot mechanisme hetzelfde is als een S60 uit dezelfde periode?

Bedankt alvast en groet, Anton
Titel: Re: C70 T5 1999 Coupé kofferbak slot ontsluit vaak niet.
Bericht door: Ries van de Zilverschuit op 01-12-2025 11:50:37
'k Zou een ander slot halen bij een demontagebedrijf, bijvoorbeeld bij Rima of Hunterparts. Kost de wereld niet, baat het niet dan schat het niet. Lijkt mij wel dat je het daar moet zoeken.

Het belangrijkste is dat je hem met de sleutel nog kan ontgrendelen. Anders heb je een probleem, ja. Want ik neem niet aan dat de achterbank naar beneden kan om bij de kofferruimte te komen. Maar dat zal je allemaal we bekeken hebben.  ;)