Stabilisator stang voor vervangen.

Gestart door Tranquilo, 24-03-2011 13:20:08

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Tranquilo

Hoi mijn stabilisator stang rammelt. Nou wil ik hem graag vervangen, bij de dealer kun je alleen een hele stang kopen voor 135 euro. Het zijn eigenlijk alleen de rubbers die versleten zijn. En aan 1 kant het kogeltje van de reactie arm; 57 euro bij de dealer.

Mijn vraag is, weet iemand deze stabilisator stang (voorkant) goedkoper uit te halen? En 2de vraag hoe krijg je dat reactie stangetje tussen de veerpoot en stab. stang los? Want als je eraan draait, draait de kogel mee.

Bas850

Je kan op Ebay.de er een heleboel vinden, meestal binnen 3 dagen in huis en een setje (2x) kost zo rond de 30-40 euro.

Los halen kan op 2 manieren: of er zit ruimte tussen het rubber waar je een steeksleutel op kan zetten,
                                                of een imbus sleutel in het draadeind en dan met een steek/ringsleutel losmaken.

Of zoals Dirk volgens mij altijd doet de slijper erop.
"to finish first, you first have to finish"

Tranquilo

Hoi Bas bedankt voor de tip! Ik ga meteen even zoeken.

Nou lees ik hier oa dat mensen er een dikkere R stabilisator stang op monteren. Lever je dan  wat comfort betreft in?
En moet je dan voor en achter pakken?

Bas850

"to finish first, you first have to finish"

pwassink

#4
Als je echt lekker strak wilt sturen vervang je hem voor een exemplaar van IPD, die is een stuk dikker en zwaarder,
en komt samen met hardere rubbers en steunen + ongeloofelijk vaag plakvet. Et heeft die wel liggen.
Die (ipd) hebben er ook een voor achter, dat icm een stel frisse endlinks en een veerpootbrug levert een auto
op die veel strakker stuurt, minder rolt en minder zoekerig wordt met fiks op t gas en dergelijke .


Plaatje van de IPD stangen, onder op deze foto een zwarte en een blauwe IPD achterstabistang.

Ik zou dan wel beide endlinks wisselen, geldt eigenlijk voor alle zaken die beweegbaar aan de auto zitten
dat je die per twee of per as vervangt.

Houd er wel rekening mee dat je om die stabistang voor te kunnen wisselen het hele stuurhuis los moet nemen van het subframe, het blok opvangen met een takel / evenaarbalk en het subframe moet lossen.
De enige manier dat die stang eruitwil is achterwaarts tussen subframe en bodem vd auto door.

Fouten moet je niet gaan herhalen, dat hindert evolutie 🙂

Tranquilo

Hoi P bedankt voor de duidelijke info. Komt toch meer bij kijken als wat ik dacht. Wat kost zo'n IPD set voor en achter? Eh hoe kan ik contact opnemen met ET?


Sbv

Citaat van: Tranquilo op 25-03-2011 13:48:19
Hoi P bedankt voor de duidelijke info. Komt toch meer bij kijken als wat ik dacht. Wat kost zo'n IPD set voor en achter? Eh hoe kan ik contact opnemen met ET?


http://www.europeantuning.nl/ eens bezoeken

Bas850

Citaat van: Bas850 op 24-03-2011 14:41:36
Hier bijvoorbeeld:

Koppelstange
Ik dacht dat je deze bedoelde maar je wil degene die Pwassink bedoeld
"to finish first, you first have to finish"

Joeri

En heeft iemand dat weleens zonder "evenaarbalk" gedaan, bijvoorbeeld met een krikje onder het blok? Ben benieuwd of dit iets is wat ik zelf zou kunnen doen  :eusa_think:  ;D
Travel is the only thing you buy that makes you richer.

pwassink

Citaat van: Joeri op 25-03-2011 14:29:19
En heeft iemand dat weleens zonder "evenaarbalk" gedaan, bijvoorbeeld met een krikje onder het blok? Ben benieuwd of dit iets is wat ik zelf zou kunnen doen  :eusa_think:  ;D

Lijkt me een enge toestand, t stuurhuis en de subframe bouten loshalen red je niet zonder er flink onder te kruipen,
Die willen ook nog wel eens vreselijk vastzitten, dat EN een blok optillen met een krik van een auto die op bokjes staat ?
Plaatsing van die bokjes is ook een doordenker, subframe en subframe bevestiging vallen ja af ..  :eusa_think:

Denk niet dat ik dat zo zou willen, is mogelijk wel een manier om in de krant te komen met een randje..
Fouten moet je niet gaan herhalen, dat hindert evolutie 🙂

arjenT5R

Ik zei de gek! Heb een automaat gewisseld op die manier
groot blok hout onder de pan en een krik er onder
oh ging best hoor  ;)
Liquid propane, knock free, ice cold " go fast fuel "!!

Thys