Bi-Fuel (Koltec Necam) onderhoudsvraag

Gestart door peter1977, 25-03-2011 14:57:48

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

peter1977

Beste medeforumleden,

Afgelopen woensdag ben ik naar de gasspeacialist geweest. Deze heeft aan mijn (verdamper)installatie (Koltec Necam) de volgende punten gediagnostiseerd:

1. Het gasverdeelhuis zit wederom vol sludge. Het verdeelhuis is een half jaar geleden vernieuwd en we zijn nu zo'n 15.000 km verder. Advies: Reviseren (bedoelen ze schoonmaken?)

2. De verdamper zit ook vol met sludge. Advies: Verdamper vervangen.


Totale kosten voor dit geintje: €652,- Daar komt nog eens €130,- bij omdat de vlotter voor de 80% vulling niet lekker meer functioneert. Hierdoor kan ik 15 liter minder gas tanken dan normaal en dat scheelt in de actieradius toch zo'n 130-150 km.  Bij elkaar kost me dit alles dus net geen €800,- :o


Gevoelsmatig vind ik dat het gasverdeelhuis te snel weer vol met zooi zit. Volgens de gasboer zorgt de verdamper ervoor dat het vuil in mijn installatie blijft ???

Mijn vraag aan jullie: snijdt dit verhaal 'n beetje hout, of is dit een kwestie van schoonmaken?
Alvast bedankt voor de reacties!


Met vriendelijke groet,

Peter

Ludo

Dat snijd inderdaad wel hout ja.
Ik weet niet of je erbij hebt gestaan en wat er is gecontroleerd, maar als de gasspecialist de gasslang naar verdamper heeft losgehad, had je erin kunnen kijken.
Die slang moet droog zijn, nat betekent verdamper stuk, een simpele diagnose.
Verdamper vol met sludge schrijft je, dan zal het dus wel eerder naar de natte kant trekken...

Het verdeelhuis is pas een half jaar vernieuwd, echter verdamper en filters gereinigd een jaar eerder lees ik.
Dat is niet zo slim geweest, beter ook nog eens tegelijk met de inbouw van verdeelhuis gedaan.

Citaat van: Ludo op 30-06-2010 10:47:24
Mooi.  :D
Ik zou de verdeler nu wel regelmatig (laten) reinigen om hetzelfde te voorkomen.


Citaat van: peter1977 op 09-06-2010 10:52:53
In september 2009 is de verdamper helemaal schoongemaakt en zijn de gasfiltertjes vervangen door de gasspecialist in Bellingwolde. We zijn nu ongeveer 15.000 km verder.

Citaat van: Ludo op 09-06-2010 11:33:10
15000km geeft geen sluitende garantie dat er niet weer sludge opgehoopt kan zitten.

peter1977

Citaat van: Ludo op 25-03-2011 17:50:36
Het verdeelhuis is pas een half jaar vernieuwd, echter verdamper en filters gereinigd een jaar eerder lees ik.
Dat is niet zo slim geweest, beter ook nog eens tegelijk met de inbouw van verdeelhuis gedaan

Ludo, dat ben ik met je eens. Ik had eerlijk gezegd wel verwacht dat de gasspecialist de filters tegelijk met het verdeelhuis had vervangen. Misschien is dit ook het geval geweest. Zal ik even op de factuur moeten kijken. Verdampertje zit er alweer hele tijd in, ik schat zo tussen de 160.000 - 200.000km. Deze hebben ook niet het eeuwige leven, dus als het vervangen moet worden, dan moet dat maar ;)

Gj-070

Beste Peter,

Heb zelf goede ervaringen met Verdampere.nl, wel een eind kachelen voor mij maar altijd goed geholpen. Je kunt de verdamper + gasverdeelhuis ook opsturen, kun je ze gereviseerd terug krijgen of ruilen als je haast hebt.

Een verdamper reviseren, reinigen met nieuwe pakkingen + ruil gasverdeelhuis, reinigen met nieuwe o-ringen. Opsturen en zelf monteren zal (schatting) 200 euro kosten.
Je kunt het daar ook laten doen, tel er dan een uur werkloon bij.

Vernieuw of reinig ook de slang van verdamper naar gasverdeelhuis en plaats er meteen een nieuw gas filtertje (ca 15 euro) tussen 

peter1977

#4
Bedankt voor de tips. De S70 breng ik dinsdag weg voor:

- Nieuwe verdamper
- Revisie gasverdeelhuis
- Vervangen gasfilters
- Vervangen vlotter 80% afstelling in gastank


Komende vrijdag gaat ie weg voor nieuwe achterveren.

larsw

Die 80% afsluiter had ik er gewoon uitgehaald. Zeker handig op vakantie in het buitenland!
Niet voltanken en daarna wegzetten! (zo en nu eens kijken welke forummers er compleet uit hun dak gaan vanwege deze illegale tip!);)

peter1977

#6
Citaat van: larsw op 04-04-2011 13:28:00
Die 80% afsluiter had ik er gewoon uitgehaald. Zeker handig op vakantie in het buitenland!
Niet voltanken en daarna wegzetten! (zo en nu eens kijken welke forummers er compleet uit hun dak gaan vanwege deze illegale tip!);)
Bedankt voor de tip, maar die afsluiter zit er mijns inziens niet voor niets in ;) Daarnaast ben ik kritisch wat betreft auto's. Alles wat erop en eraan zit moet het gewoon doen. Dan kost het maar wat geld om het te repareren/vervangen. Dat "gasgeintje" gaat me ongeveer 800 euro kosten. Maarja, dat moet dan maar...

Nieuwe zwaardere achterveren zitten er inmiddels onder. De S70 staat weer recht op z'n pootjes en de trekhaak hangt niet meer op het asfalt met 2 volwassenen achterin ;D

Ludo

Citaat van: larsw op 04-04-2011 13:28:00
Die 80% afsluiter had ik er gewoon uitgehaald. Zeker handig op vakantie in het buitenland!
Niet voltanken en daarna wegzetten! (zo en nu eens kijken welke forummers er compleet uit hun dak gaan vanwege deze illegale tip!);)

Bwah, we hoeven niet uit ons dak te gaan hoor.
We zijn er al lang achter dat bij alle soorten mensen, grote idioten zijn, die hun verstand in de kleinste teen hebben zitten.
Het ergste daarvan is dat ze door hun, vaak ook nog arrogante, idioterij, denken dat ze nuttige tips hebben voor hun medemensen...  :eusa_wall:
Als het fout loopt, zijn diezelfde idioten wel nergens te vinden.  ::)


Excuus Peter, voor het off topic in je topic.  ;)

peter1977

Citaat van: Ludo op 04-04-2011 17:13:22
Excuus Peter, voor het off topic in je topic.  ;)

Geen probleem Ludo ;)
M'n blauwe S70 is nu onder het mes. Hopelijk ga ik vanmiddag heel erg blij worden.

peter1977

Zo, gisterenmiddag de auto weer opgehaald. Hij rijdt weer superlekker en licht. Bij de eerste tankbeurt kon er weer 57 liter in de tank, naast de liters die er al inzaten. Ben dus blij!

Gj-070

 ??? Volgens mij kan er in de standaard bi-fuel, af fabriek, lpg ringtank maar 47 liter of zo. Meer krijg ik er in ieder gaval nooit in.

Ludo

Citaat van: peter1977 op 06-04-2011 12:47:45
Zo, gisterenmiddag de auto weer opgehaald. Hij rijdt weer superlekker en licht. Bij de eerste tankbeurt kon er weer 57 liter in de tank, naast de liters die er al inzaten. Ben dus blij!

Mooi.  :D
Persoonlijk zou ik minimum 1x per jaar alles laten reinigen en filters vervangen.
Kost een stukje minder dan ieder 1,5/2 jaar 800 euro.  ;)

Ludo

Citaat van: Gj-070 op 06-04-2011 17:29:48
??? Volgens mij kan er in de standaard bi-fuel, af fabriek, lpg ringtank maar 47 liter of zo. Meer krijg ik er in ieder gaval nooit in.

Hij heeft een S70, cilindertank van 70 liter bruto, tegen de achterzetel.

Gj-070

Dat is wel lekker 58 liter gas voorraad ipv 47 liter, de beperkte actie radius is nu niet altijd even prettig, wat dat betreft is een roetmachine dan zo gek nog niet. 

Ludo

Citaat van: Gj-070 op 06-04-2011 21:34:08
de beperkte actie radius is nu niet altijd even prettig,

Dat kan inderdaad soms een nadeel zijn.
Maar dan ook echt "soms", er zit bij wijze van spreken op iedere straathoek wel een tankstation.