C70 2.3 T5 stoomt en verbruikt wat koelvloeistof

Gestart door Robin Visser, 14-06-2011 11:24:29

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Robin Visser

Beste forummers,

Graag zou ik wat ervaringen met stoom uit de uitlaat. Ik heb al het één en ander gelezen. Ik heb echter niet exact dezelfde klacht gevinden. Het betreft de auto van mijn vriendin, een C70 2.3 T5. We hebben de auto met ongeveer 160.000 km op de teller uit Duistland gehaald en nu staat er iets van 15.000 meer op de teller. Het is nooit een lekker probleemloze auto geweest. Best jammer. Ik heb er ook één en ik vind het een heerlijke kar. Het begon met een gescheurd koelvloeistofvat (met groene dop). Dat werd gemaakt. Toen was er geen sprake van stoom uit de uitlaat. Nu stoomt de auto af en toe. Laatst stond ik er met mijn neus bovenop en wat me verbaasde was dat het lichte rook, een vleugje blauw. De auto verbruikt wat koelsvloeistof. De olie is voor zover ik het kan beoordelen goed van kleur en dat verbruikt de auto niet. De temperatuur is ook steeds in orde. Ik heb zelf een keer een gescheurde kop gehad en toen had ik echt witte rook. Het bizarre is dat de auto niet continue stoomt. Voor de rest ben ik van de C70 gewend dat die altijd in een kwart slag al start. Deze doet er iets langer over, drie kwart slag. De motor is afgeperst, maar daar kwam niks uit. Vanwege eerdere tekst en uilteg bij een Volvo-specialist verbaast me dat overigens niet. Met afpersen schijnt bij lange na de druk niet te worden behaald die met regulier gebruik wordt behaald. Dat is me tenminste zo verteld.  De auto is hiervoor al een paar keer bij de garage geweest, bij een specialist en bij een dealer. Er werd niks gevonden. Is er aan de hand van deze symptomen een diagnose te vertellen ?
Wat een feest zo'n dakloze T5!

v40pokemon

Verbruikt de wagen ook koelvloeistof?

Robin Visser

#2
Ja, een beetje. Sorry. Had ik nog niet gemeld en bedacht me het erbij te moeten zetten. Ik heb mijn eerste bericht tegelijkertijd met je vraag aangepast.
Wat een feest zo'n dakloze T5!

mehn

Heb je olie in het water of water in de olie?

850R: Ferrita - PLX - Koni - Intrax - Android 4.4 Kit Kat
XC60 D4 AWD:

daytonawim

Hoe is het gesteld met je Radiator, kijk eens goed in de hoek links bovenaan als je er voor staat, daar wil ook
wel eens wat zweten, met wat verbruik tot gevolg.

Eventueel even de lekbak anex windvanger er onderuit halen, dan kan je zien of daar iets lekt, anders komt het in  je
vangbak en merk je er eigenlijk niks van.

Is het toevallig een automaat ?

Robin Visser

De olie heeft volgens mij een gewone kleur, wat licht bruin. Hoe kleurt die als het mis is ? Aan de koelvloeistof kan ik ook niks zien. En ook wat dit betreft, hoe ziet het eruit als het niet goed is. Ik ben geen techneut overigens.

De radiator is er nieuw opgezet bij een eerder geconstateerde lekkage. Rondom de radiator is volgens mij alles droog.

Het is inderdaad een automaat.
Wat een feest zo'n dakloze T5!

MEN-O

Citaat van: mehn op 14-06-2011 13:18:09
Heb je olie in het water of water in de olie?

Idd, vind het lichtelijk vreemd dat ie geen olie verbruikt, mijn auto is in orde volgens mij, en toch verbruikt ie wel een litertje olie elke 4 a 5000 km.

Robin Visser

De diagnose van de garage is dat de turbo kapot is. De turbo is besteld en wordt eind deze week gemonteerd.Ik ben benieuwd of de problemen met de nieuwe turbo zullen zijn opgelost. Voor nu ben ik mijn C70 even een paar dagen kwijt.
Wat een feest zo'n dakloze T5!

mr-officer

Mocht je nou nog steeds hetzelfde probleem hebben, controleer alle slangen waar koelvloeistof doorheen gaat. Misschien is er eentje lek en door de warmte van het blok verdampt je koelvloeistof dat eruit lekt.

Een turbo stoomt niet echt, mnaar rookt als een gek. Hoe ruikt de stoom die eraf komt?

Hoeplijk is het niets ernstigs.

Groet, Vé

Robin Visser

Zodra de auto terug is, meld ik wat er was en hoe de auto het doet.
Wat een feest zo'n dakloze T5!

Robin Visser

De auto is terug en rookt niet meer. Er was, zo lijkt het vanwege nieuwe en oude schroefjes door elkaar, ooit al een andere turbo in gekomen. Het zou maar zo kunnen dat dit vlak voor de verkoop is gebeurd, gewoon fixen met niet al te best spul. Zo langzamerhand is het een dure C70 geworden. Maar het is wel een fijne kar. En ach, een leuke beetje zeldzame nieuwe kar van vergelijkbare stijl en kwaliteit, dat schrijft af. Dus per saldo past dit wel.
Wat een feest zo'n dakloze T5!

mr-officer

Citaat van: Robin Visser op 20-06-2011 11:42:12
De auto is terug en rookt niet meer. Er was, zo lijkt het vanwege nieuwe en oude schroefjes door elkaar, ooit al een andere turbo in gekomen. Het zou maar zo kunnen dat dit vlak voor de verkoop is gebeurd, gewoon fixen met niet al te best spul. Zo langzamerhand is het een dure C70 geworden. Maar het is wel een fijne kar. En ach, een leuke beetje zeldzame nieuwe kar van vergelijkbare stijl en kwaliteit, dat schrijft af. Dus per saldo past dit wel.

Dus probleem verholpen??

Mooi man!

Nu ervan genieten!

Groet, Vé

Robin Visser

Het probleem is verholpen. Nu maar hopen dat er voorlopig niks nieuws komt. En daar houd ik m'n hart wel een beetje voor vast. Het lijkt erop dat er met de auto is geragd en dat het onderhoud niet tiptop was ondanks het feit dat uit de aanwezige onderhoudsboekjes wat anders bleek. Ik denk dat ik de auto binnenkort 'ns te leen ga vragen, gewoon even een dagje ruilen met die van mij. En dan heerlijk over de Duitse baan heen scheuren. Dat moet met een coupé een stuk fijner gaan dan met mijn cabrio.  :)
Wat een feest zo'n dakloze T5!

daytonawim

Mm, vaag turbo verhaal hoor, met 160k al aan de 3e turbo ???

Robin Visser

Dat gevoel bekruipt me ook. De auto heeft ooit een aanrijding gehad aan de voorkant. Dat is te zien vanwege al de daar vervangen delen. Daar denk ik dan aan. Ik denk ook aan afgetrapt en geen juiste diagnose. Vandaar ook mijn reserve en het uitspreken van de hoop dat het nu is gedaan met de storingen. Ik ben er nog steeds niet gerust op wat betreft de koppakking. Die reparatie wil je natuurlijk het liefst vermijden. Onderhand vraag ik me af of er niet teveel rondom wordt gezocht en verholpen, terwijl daar de crux niet zit. De toekomst zal het uitwijzen......
Wat een feest zo'n dakloze T5!