Hakkelend optrekken na gas los

Gestart door Tjeerdk, 07-01-2005 10:58:24

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Tjeerdk

De laatste tijd heb ik een probleem dat bij lpg als ik het gas los laat voor een (ruime) bocht en er in de derde versnelling door rijd, de auto gaat hakkelen. Op de cruise control rechtuit gaat het goed, doortrekken in een versnelling ook, maar alleen bij de overgang van geen gas naar wel gas gaat hij stotteren. Op benzine gaat alles goed.

Het vreemde is dat het begonnen is toen ik vorige week bij een benzinepomp gas had getankt. De tweede keer, een paar dagen later bij dezelfde pomp leverde een nog meer hakkelende auto op. Sindsdien heb de tank twee keer bij een andere pomp bijgevuld en het probleem is veel minder. Heb het pompstation opgebeld, maar kan niet aan het gas (andere verhouding butaan/propaan??) liggen volgens hun (en zijn geen andere problemen gemeld). Misschien ligt het aan de veranderende temperatuur, maar ergens hoop ik dat het probleem vanzelf weg gaat (helaas is dat meestal niet zo) bij opnieuw tanken, dat het wel aan de pomp heeft gelegen. Zou dat kunnen?

Ik had al wat rondgesnuffeld op het forum en was (en ben) bang dat de lpi pomp het begeven heeft (heb 'm wel een paar keer leeg gereden), of anders injectoren niet goed meer etc. Op een andere threat heeft Ludo mij nog een andere mogelijkheid aan de hand gedaan, misschien is een filter vervuild. Zal het nakijken.

Nou heb ik wel al bedacht als de lpi pomp niet goed meer is om er meteen een grotere tank er in te leggen. De aantal keren dat ik moet tanken vind ik het enige probleem van mijn roffel (en soms de grootte van de auto bij parkeren). Nu begreep ik dat er 100 liter tanks te koop zijn. Zal vast niet passen in de ruimte van het reserve wiel, waar nu de twin tank in ligt. Waar wordt zo'n ding geplaatst? Los in de achterbak of wel in de ruimte voor het reservewiel en dat de laadvloer hoger wordt o.i.d?

Tjeerdk

Citaat van: Ludo op 07-01-2005 12:15:21
lekkende injectoren zorgen wel voor een moeilijke koude start maar verder... ?.

??? Ik bedoelde lpi injectoren, hij start toch op benzine?

Sorry, mijn kennis is 'beperkt' tot wat ik kan vinden (en snappen) van dit forum. Vandaar dat ik ook heel blij ben met dit forum (en snelle reakties) en op deze manier kennis kan vergaren en (hopelijk) mijn roffel lang te kunnen rijden.

TTT242

#2
Als je pomp stuk gaat merk je dat eerst bij stevig optrekken, dus daar moet je het volgens mij niet gaan zoeken. Je kunt het ook horen aan het zoemend geluid dat ie normaal maakt als je start; dan bouwt ie druk op tot een minuutje of 3; als ie dat zoemend geluid met hakkelen gaat en daarna niet meer dan is je pomp stuk. Ik was ook aan het denken richting benzine of gasinjectors, maar in principe kan dat alleen problemen geven bij de start. Let wel, er is volgens mij een groot verschil in kwaliteit van de LPG. Heb laatst ook eens een paar keer zeer goedkoop getankt en toen hield ie in bij vollast, dus niet bij het overgaan van geen gas geven naar gasgeven; dus die slechte LPG daar ligt het volgens mij ook niet aan.  Luchtfilter, gasklep, of stationair toerental regelaar of ontsteking(bougies, bougiekabels, rotor, rotorkap).
V70 Classic 2.5T LPT LPI  >>> V70N T5 Lpi Black Sapphire

Tjeerdk

Citaat van: Ludo op 07-01-2005 09:04:12
in de oude tanken zit een filtertje.
als je een vierkant dekseltje op je tank hebt zitten is dat bij jouw installatie ook.
heb je een rond dekseltje dan zit er geen filtertje.
bij vervuiling of als het filtertje verstopt is gaat de motor inhouden.
Ludo, wat bedoel je precies met 'dekseltje op je tank'. Ik zal proberen mijn LPG tanks te beschrijven (een foto zegt meer, maar heb ff geen toestel bij de hand): Het zijn 2 twin tanks die aan elkaar verbonden zijn, op een zit een langwerpig alumnium achtige connector van 25 * 10 cm met een ronde draaiknop, en waaraan een slang verbonden is. Zegt dit wat? Zal proberenfoto te maken.

TTT242

@Ludo; volgens mij zit er toch verschil op, ook al beweren ze van niet. De brandstof moet enkel boven bepaalde minimum waardes liggen. Dus kan het zeker zijn dat er sommigen beduidend beter zijn.
V70 Classic 2.5T LPT LPI  >>> V70N T5 Lpi Black Sapphire

Tjeerdk

#5
Het heeft eventjes geduurt, maar hier is de foto:

klik hier

(heb 'm even op het volvo foto album onder tjeerdk gezet, krijg het even niet voor elkaar de link in het bericht naar de foto te maken)

Ludo, voor mij is de deksel rechthoekig, maar ik begrijp wat je bedoeld. Waar zit die filter, kan ik hem zelf vervangen (hoe) en moet de tank dan leeg zijn?

--edit--
fotolink onder tekst gezet
--edit--

Tjeerdk

Ok, terug bij af.
De auto is mij verkocht als zijnde met een lpi installatie. Heb ook G3 op kentekenbewijs staan bij brandstof. Ik dacht dat G3 altijd LPi impliceert?? Voor zover ik weet is het gas meteen na aanschaf van de eerste eigenaar in '98 ingebouwd door een gasboer. Kan het nog nakijken.

Tjeerdk

In de auto ligt een boekje met handleiding volvo LPi installatie, met garantiebewijs dat op 18-5-98 bij km stand 13 een Vialle autogas systeem is ingebouwd. Op het middelste stikkertje op de foto staat 'pump inside P01' stikker niet verwijderen RDW. Dus ik ga er toch van uit dat er een lpi installatie in zit, met de pomp in een tank.
Heb de auto gestart en met mijn oor op de tank gaan liggen. Veel gezoem hoor ik niet, als ik wat hoor dan is het hooguit wat licht geknars.
In de (Volvo LPi) handleiding staat overigens dat het niet raadzaam is de lpg-tank leeg te rijden, maar dat als het gebeurd na tanken weer 'probleemloos' verder kunt rijden.

Er staat idd ook een zin in dat het LPG-filter in de appendagekast van de LPG-tank iedere 45.000 km vervangen dient te worden. Geen idee wanneer de laaste keer is dat dat is gebeurd.

Momenteel doet het hakkel-probleem zich nog sporadisch voor, ieder geval minder dan twee weken geleden. Hij hakkelt af en toe (fractie van seconde) bij optrekken, en dan vooral als de moter warm is en ik net het gas heb losgelaten (voor bocht).
Ik heb de draaiknop net los gemaakt, deksel eraf, kan ik vanavond wel even weer fotograferen.

Tjeerdk

#8
Daar ben ik weer,
foto's van het lpi systeem (ga ik maar vanuit) onder het rechoekige klepje:
klik hier voor detail


Ik heb nog nagedacht en verder op het forum gezocht, de problemen lijken erg op: klik hier
Dat zou eventueel ook kunnen verklaren waarom het erger is geweest, als het vochtiger weer is zou b.v. verdeelkap meer problemen hebben dan bij droog weer (is dat zo?, heb vroeger panda gehad, dus heb wel wat ervaring met verdeelkappen en vocht).

855-Champagne

Ik weet het niet hoor maar is dit niet en gewone AMS tank , dus geen Lpi tank.

TTT242

#10
Wat er op deze foto's achter het klepje van de gastank zat had ik vroeger ook in m'n 480 en dat was een gewoon syteem van OMVL met verdamper en zelflerende(computer) inspuiting in de luchtinlaat. Kijk eens of je koelvloeistof nog op peil is want bij een gewone verdamper is de koelvloeistof die de boel wat opwarmt (van vloeibaar naar gas) en als je te weinig koelvloeistof in je koelsyteem hebt dan kan die koelvloeistof die ook in je gasverdamper ciculeert de boel niet goed opwarmen; vooral als ie koud is.
V70 Classic 2.5T LPT LPI  >>> V70N T5 Lpi Black Sapphire

Tjeerdk

ludo, het ziet er hetzelfde uit als op je foto. Dus per cilinder een injector. Voor de zekerheid zal ik die vanavond ook nog even fotograveren. Betekent dat dat het toch lpi is? Blijft vreemd dat jullie de tank niet herkennen als lpi tank.

TTT242, ik zal vanavond de koelvloestof checken. Overigens als de moter warm is merk ik het meer dan als die koud is.

stap

ik heb precies eenzelfde tank en injectoren, ook '98 lpi...

en ja, het hakkelen heb ik ook, al 35000 km en niemand die het er uit krijgt...

Het lijkt er op dat er bevriezing bij de injectoren plaatsvind, omdat er condens rondom deze optreed.

Het hakkelen is bij mij vooral op cruise-control als ik bergje op moet of flink tegenwind heb...

groeten Mark

elmarconi

Citaat van: stap op 11-01-2005 20:54:48
ik heb precies eenzelfde tank en injectoren, ook '98 lpi...
groeten Mark

Me too.. Zelfde tank, injectoren, bouwjaar.
Maar ik heb 'm pas een halve dag dus ik kan nog niets over hakkelen zeggen.
Tijdens de testritjes heb ik niks gemerkt, en eigenlijk hoop ik ervan verschoond te blijven.

--
Autogas Inside . . .

Tjeerdk

Ik heb nog even wat foto's gemaakt:

LPi?!

Wat is dit?

Resumerend: Ik neem aan dat ik lpi heb met een tank die niet helemaal bekend is.
MIsschien een van de eerste, hoewel ik bij de beschrijving van deze:
twintank
wel wat herken.

Ik denk dat ik het nog even aankijk, en als het doorzet/blijft als ga ik als eerste in de hoek van Luchtfilter, gasklep, of stationair toerental regelaar of ontsteking(bougies, bougiekabels, rotor, rotorkap) zoeken.

Vragen die ik nog heb:
- Waar zit die lpg filter, kan ik hem zelf vervangen (hoe) en moet de tank dan leeg zijn?
ik moet koelvloeistof nog even nakijken (auto is nu even weg)

In ieder geval bedankt voor alle info tot zover.