airco uitzetten voor het parkeren?

Gestart door Volvo S70, 28-08-2011 12:09:05

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Volvo S70

ik hoor weleens dat je de airco een paar minuten voor het stoppen moet uitzetten, dit zou ervoor zorgen dat de airco langer meegaat en dat de "compressor" of leidingen droog geblazen moeten worden,omdat die dus vochtig zijn als de airco aan staat.

moet dit nou echt of maakt het niets uit?

Theostek

Heb je goed gehoord..
De leidingen of compressor worden niet droog geblazen, daar bevind zich koudemiddel.
De voornaamste reden is dat een koelproces abrupt wordt afgebroken, op de verdamper ontstaat altijd condensvorming in zomer tijden meer dan in winter periode.
De condensvorming op de verdamper moet afgevoerd (kunnen) worden, dit gebeurt niet meer als de ac installatie in gebruik is en de motor wordt stil gelegd d.m.v. de contactsleutel om te draaien.
Condens blijft achter op de verdamper en is een bron voor bacteriën/schimmels die zich erop gaan huisvesten, d.m.v. de airco uit te schakelen een 5 á 10 minuten van tevoren voordat de plaats van bestemming is bereikt, zorgt de natuurlijke luchtstroom ervoor dat de verdamper gedroogd wordt en voorkom je stinken van de airco, ook zal het behoud of de levensduur van de verdamper hierdoor verlengd worden.

Of het nu ecc of handmatige airco is maakt niets uit, de werking ervan is precies hetzelfde, ecc heeft niets te maken met automatische airco door deze aan te laten staan en uit te schakelen door de motor stil te leggen.
Op een stofzuiger zit ook een aan/uit knop, stofzuiger gaat uit door deze rechtstreeks van het spanningsnet te halen, of d.m.v de aan/uit schakelaar.

Houdt het "Cool" airco is onze zorg en specialiteit.