Motorblok Wissel

Gestart door Ronin, 30-05-2010 11:51:00

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

razorx

Wat je zegt, goed nieuws.
Roffel ze!

Jack v

Klasse Ludo hopen dat je nu echt ervan af bent.


Klasse werk Marc en Tom :eusa_clap:
Opnieuw het wiel uitvinden heeft geen zin, verbeteren wel.

den dis

Ik hoop voor jou dat je er nu enkele jaren probleemloos verder kunt roffelen. :eusa_clap: :eusa_clap:

Mvg
Dennis

Vulk


Ludo

Citaat van: rogerV701998 op 19-10-2011 19:12:12
Nu bij het gas geven niet denken dat je nog in de Picanto zit... ;D

Dat kan niet missen, nu gebeurt er tenminste weer iets bij die actie.  ;D

BenC70ES

Goed nieuws Ludo!  8)

Geniet er nu maar even van  ;)

Citaat van: Jeremy Clarckson
It's the fuel of Satan man!!!!!

MarcoV

Mooi dat ie weer roffelt Ludo,geniet er van!

Marco  ;)

)()()sT

Heel fijn! Moet je nou weer "inrijden" of?
Drijfstangen zijn nieuw, lagers...? Is er nog iets aan de kop gebeurd of kon ie er zo weer op met een nieuwe pakking?

M a r c

Kop er zo weer op met nieuwe koppakking en nieuwe kopbouten. Kopbouten zou je officieel wel hebben kunnen hergebruiken, maar voor die paar tientjes extra kun je het risico niet lopen.
Vragen?  Geen PB, maar graag mailen naar:

info@europeantuning.nl

Piet

Citaat van: M a r c op 20-10-2011 17:27:41
Kop er zo weer op met nieuwe koppakking en nieuwe kopbouten. Kopbouten zou je officieel wel hebben kunnen hergebruiken, maar voor die paar tientjes extra kun je het risico niet lopen.
Zo is het maar net....., al genoeg gedoe gehad zou ik zeggen. ;)

citaat:
"Een kopbout werkt in principe als een veer. Door de kopbout voor te spannen trekt deze de onderdelen met een bepaalde kracht op elkaar. Beschadigingen zorgen voor kerfwerkingen die het begin kunnen zijn van een vermoeidheidsbreuk. Bouten kunnen onbeperkt worden gebruikt zolang ze in het elastische gebied worden vervormd en niet beschadigd zijn.


Tegenwoordig worden de bouten die voor de cilinderkop of de drijfstang worden gebruikt zover voorgespannen dat ze niet alleen elastisch, maar ook plastisch vervormen. Dat betekent dat ze na gebruik iets dunner en langer zijn geworden. Er zijn auto- fabrikanten die daarom opgeven binnen welke grenzen de diameter en lengte zich moeten bevinden om de bouten een tweede maal te kunnen gebruiken. Andere fabrikanten nemen geen enkel risico en bevelen nieuwe bouten aan. Het risico is dat als bij hergebruik de bouten met een te hoge voorspanning worden vastgezet deze breken zodra de extra belasting (bij de hoogste verbrandingsdruk of bij het hoogste toerental) op de bout komt te staan.
Er zijn twee mogelijkheden om boutbreuk te voorkomen: vernieuw de bouten na gebruik of als de fabrikant opgeeft dat de bouten onder bepaalde condities kunnen worden hergebruikt, houdt u zich daaraan. Overigens wegen de kosten van nieuwe kopbouten niet op tegen de vervolgkosten (en moeite) indien ze breken."

Ludo

Citaat van: )()()sT op 20-10-2011 08:50:14
Heel fijn! Moet je nou weer "inrijden" of?
Drijfstangen zijn nieuw, lagers...? Is er nog iets aan de kop gebeurd of kon ie er zo weer op met een nieuwe pakking?

Neuh inrijden hoeft niet, dat hebben we vorig jaar al gedaan.  ;D
Met de kop is er niks gebeurd, er was wel veel koolaanslag op de zuigers en de cilinderranden.
Tom heeft er veel werk mee gehad om dat te verwijderen.  :eusa_clap:
De oorzaak daarvan vinden is moeilijker, arm of rijk mengsel is een optie, maar ik durf dat toch echt betwijfelen.
Op de afr meter zie ik alleszins geen abnormale waarden.
Enkel in 5é versnelling vanuit laag toerental, loopt ie arm(er).
Zelf denk ik aan de olie, ik gebruik MPM 5w40, en heb daar twijfels over omdat dat zelf geen fabrikant is.
Moeilijk om informatie te vinden daarover, maar binnen enkele weken doe ik er een kwalitatief goeie olie in.
Over een 5000km dan een kijkoperatie doen, om te zien of de koolaanslag terugkomt...

Maar hij bromt wel weer lekker.   :eusa_dance:

arjen850

Wel wat laat(vakantie he) maar mooi dat hij weer loopt Ludo, ben erg benieuwd of de koolaanslag weer terug komt.

tjeu

ik heb me blok ook gewisseld ... er zater drie gaten in ..ik zal van de week ff fotos plaatsen