shRek! Oud lijf, jong hartje

Gestart door jrkalf, 08-04-2010 19:09:22

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 2 gasten bekijken dit topic.

jrkalf

Zo, vandaag maar even een klusje afgemaakt... het binnenpaneel van het dakraam moest nog gebeuren.

zoals al eerder gemeld had ik het binnen paneel mooi gewassen met dasty en warm water. Hierna het geheel goed laten drogen en vastgezet met 3M Scotch-Weld 77 spuitlijm.

Vandaag was het mooi weer, dus even het dakglas er vanaf gelicht en het binnenpaneel er in geschoven.

Nog even een keertje hoe je het dakraam los maakt (dit maal met de schroeven al los gemaakt).
Dakraam kantelen en de schroeven er vanaf halen:


Hierna het glas er aan de bovenkant afgehaald en het paneel op z'n plek gelegd:


Goed opletten dat de achterkant onder de afwaterings richel wordt gelegd. Anders heb je problemen met het dichtdoen van het dak.


Voordat je het binnenpaneel vast klemt, even zorgen dat hij ver genoeg naar achteren ligt. Minimaal achter het rubberen palletje wat je hier aan de linkerkant op de rails ziet liggen. Dit is geen garantie op succes. Soms moet je even het dakraam open schuiven en het paneel ook. Het paneel moet uiteindelijk met het dakraam mee schuiven.



Hierna het dakglas er terug op. Netjes afstellen om lekkage en rijgeluid te voorkomen.
shRek is verkocht!
---
Als het niet met een hamer te maken is, dan is het vast een elektrisch probleem.

jrkalf

Vandaag even gezellig in Goes geweest bij bij de Clubmeeting voor een Me(e)ten is weten.
Het resultaat is hoopvol. Na de benzine pomp wissel en de cleaning van de LMM is de AFR meting goed verlopen. Tevens zijn de gemeten PK's en Nm's op de banden en niet op de motor. (Strenge bank in Goes, 20pk lager dan in Wateringen bij Rica)

En wat ik van Ludo begreep is hij 40pk lager in Goes dan bij Fastech.


shRek is verkocht!
---
Als het niet met een hamer te maken is, dan is het vast een elektrisch probleem.

Ludo

Tja, dat is nu eenmaal het verschil tussen de verschillende banken, daar zijn al vele discussies over geweest.
Als je telkens op dezelfde bank gaat, vooral als je weer vorderingen aan je motor hebt geboekt, zie je wel beter het resultaat.
De éne bank meet aan de krukas, de andere aan de wielen, hoeveel verlies er is, blijft altijd natte vingerwerk.
Ik heb dit jaar 4 verschillende rollenbanken gedaan, met een verschil van dik 130pk tussen de minst en hoogst aangevende bank.  ;D
Gaat dus nergens over...

Het belangrijkste vind ik de AFR.
En die valt bij de meeste die gisteren gerold zijn, toch tegen.  :-\

jrkalf

Nog even en we kunnen daar ook een discussie over starten. Die zwarte T-5R had volgens mij ook geen super AFR maar bij hem werd de zonde er door de luchtdruk telkens voor meer dan de helft uit gedrukt.

Verlies berekeningen blijven lastig. Deze jongen gaf duidelijk aan dat er op de banden gemeten werd. Alleen hoe maakt hij de berekening van de pk's?

Hoe zit het met de banden maat die verschillend is per auto...
Het type rubber van de band. Er zitten daar grote rolweerstand verschillen in.
shRek is verkocht!
---
Als het niet met een hamer te maken is, dan is het vast een elektrisch probleem.

Ludo

Citaat van: jrkalf op 25-09-2011 12:01:04
Die zwarte T-5R had volgens mij ook geen super AFR maar bij hem werd de zonde er door de luchtdruk telkens voor meer dan de helft uit gedrukt.

Is dat echt?.
Jammer dat dat niet gemeld is, zo krijg je wellicht inderdaad een verkeerd beeld.

jrkalf

Zo, lange tijd geen update.

Vakantie is reeds voorbij en shRek heeft zich prima gedragen. Alles gaat lekker met het wagentje.
Laatst de wintersloffen er onder gelegd, maar helaas gaat dat niet helemaal super. Bij 120km/u zit er een trilling in het stuur.

Dus elrapido bij Thoms Autobanden langs geweest in Den Haag. Kicke om daar binnen te komen. Ouderwetse haagse huisjes, waarvan er twee omgetoverd zijn in een garage op de begane vloer. Klein, krap, maar onwijs cool om te zien.

Die prima lui hebben de auto even onder handen genomen. Uitlijnen en uitbalanceren.
Bleken m'n voorbandjes beide een fractie naar buiten te staan, dat helpt niet natuurlijk. En m'n linker voorvelg is niet helemaal netjes rond gegaan

Velgje met achteren omgewisseld. Nu is de trilling voor helemaal weg, maar toch trilt die velg nog licht voelbaar in de auto bij een 140km/u. Mogelijk tijd om toch die gehele velg te vervangen voor een andere die wel goed rond is.

Verder het euvel gehad dat m'n dashboard kastje niet meer open ging. (Nog steeds niet).

Ik ben rustig aan het zoeken naar een methode waarbij ik niet hoef te boren om hem open te maken. Dit moet wel lukken daar het plastic stuk waar de scharnieren van het klepje aan vast zitten al ral zijn. Daardoor kan ik mogelijk met een gehoekt stukje draad achter het kastje langs om hem zo open te haken. Wie weet... nog meer tips?


Gisteren lekker bij Hans op bezoek geweest met de kleine. De kleine mannen hebben lekker de gehele middag gespeeld met auto's en playmobil en de grote mannen alleen met auto's  ;D
De auto's even gewassen en Hans had een goedje om wat oppervlakkige krassen voor mij weg te werken. Mooi spul, werkt goed.


Zo, daar dus weer eens een update :)
shRek is verkocht!
---
Als het niet met een hamer te maken is, dan is het vast een elektrisch probleem.

maruska

Accessoire verzamelaar - Bijna alle essentials in bezit
T-5R

jrkalf

Citaat van: maruska op 13-11-2011 13:27:23
dat duurde ff zeg... ;D

ghe ghe.. tijd en prioriteit. Ik ben de laatste tijd veel bezig met DomotiGa (http://www.domotiga.nl/) en FS20/FHT op http://www.domoticaforum.eu/)

Het wordt eens tijd om bij jou een basiscursus elektronica te doen en daarna eens flink met BASIC Stamp of Arduino aan de slag. Er zijn leuke XBee (voor zigbee) en RFBee (voor de 868.35MHz) band beschikbaar voor domotica toepassingen :)
shRek is verkocht!
---
Als het niet met een hamer te maken is, dan is het vast een elektrisch probleem.

elianmars

Citaat van: jrkalf op 13-11-2011 13:07:23


Ik ben rustig aan het zoeken naar een methode waarbij ik niet hoef te boren om hem open te maken. Dit moet wel lukken daar het plastic stuk waar de scharnieren van het klepje aan vast zitten al ral zijn. Daardoor kan ik mogelijk met een gehoekt stukje draad achter het kastje langs om hem zo open te haken. Wie weet... nog meer tips?




http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,16410.msg325663.html#msg325663

jrkalf

Citaat van: elianmars op 13-11-2011 13:33:13
Citaat van: jrkalf op 13-11-2011 13:07:23


Ik ben rustig aan het zoeken naar een methode waarbij ik niet hoef te boren om hem open te maken. Dit moet wel lukken daar het plastic stuk waar de scharnieren van het klepje aan vast zitten al ral zijn. Daardoor kan ik mogelijk met een gehoekt stukje draad achter het kastje langs om hem zo open te haken. Wie weet... nog meer tips?




http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,16410.msg325663.html#msg325663
Duidelijk verhaal, goed te volgen. Ik ga het proberen. Thanks Marcel.

Ik denk dat dit gezien de reeds "gebroken" scharnier punten voor mij nog wel eens een makkelijke kan worden, omdat ik de scharnieren iets naar beneden kan drukken in mijn voordeel en werkruimte ;D

Top, dank!
shRek is verkocht!
---
Als het niet met een hamer te maken is, dan is het vast een elektrisch probleem.

jrkalf

Vandaag ben ik kort even bij Marco op bezoek geweest in Zwolle. Er was een "reguliere" forummeeting aan de gang.... Het schijnt er op zaterdag nog wel eens druk te zijn.

De auto is voorzien van 302mm brackets en nieuwe schijven+blokken. Tevens is er voor een vers setje staalomvlochten remleidingen opgezet. Mooi spul van Racingbrick.

Ik zal zo wat foto's plaatsen.

shRek is verkocht!
---
Als het niet met een hamer te maken is, dan is het vast een elektrisch probleem.

jrkalf

Zo, eindelijk even de rust om m'n berichtje te schrijven.  ;D

Vanochtend om 9:15 stond ik op de stoep in Zwolle en kon het feest beginnen. De auto is van 285mm remschijven naar 302mm remschijven gegaan en we zijn de nodige verrassingen tegen gekomen.

Links achter wilde al niet goed meer op de handrem aanspannen. De band kon gewoon doordraaien, dus dat was niet echt super. Nadat we de schijf er van los hadden kwam het hele feest er als volgt uit vallen:


Iets wat niet geheel zo hoort te zijn. Op veler verzoek van Peter ook maar een "arty" foto geschoten van de hele set oude remschoenen:

Normaal horen er maar 4 dingetjes te liggen en horen de "blokjes" van de remschoenen op de remschoenen zelf vast te zitten. Maar af en toe slijten ze zo hard dat er blokje wat al te los op het schoentje zit zich ergens vast grijpt en af breekt. Wat er met de rest van het blokje is gebeurt is overigens een raadsel. We hebben alleen dit kleine stukje terug gevonden:


Voor het plaatsen van de nieuwe schijven hebben we uiteraard een paar nieuwe handremschoenen geplaatst. Dit is echt state-of-the-art spul. De verpakking deed ons doen geloven dat er zelfs ABS op zit. Als je goed zoomt zie je de logo's zitten:


Hierna Nog even een mooie shot van de oude en nieuwe remschijven aan de achterzijde. De ouden waren goed op:


Zo ziet het er toch weer een stuk fatsoenlijker uit:


Voor was er nog een groot probleem met het ontluchten van de remleidingen. We hebben de spullen van Racingbrick mooi kunnen aansluiten, maar de ontluchtingsnippel op de bracket bleek ral te zijn. Bij het ontluchten kwam er bijna geen olie door de nippel heen en al helemaal geen lucht. Dit leek niet echt goed te zijn. Na veel werk van marco is de nippel uiteindelijk goed los gekopen en heeft marco er een vervangende nippel van een reserve klauw op gezet. <Veel dank hiervoor! Anders had ik met de fiets naar huis gemoeten.> Dit is hoe een verrotte nippel er ongeveer uit ziet:

of zonder arty randje: http://boom.kalf.org/images/auto/T-5R/2011-12-03_remschijven-Zwolle/orig/IMG_1424.JPG

Daarna een tweetal proefrondjes gereden en alles goed opgepoetst in de werkplaats. <Alles wel netjes schoon achter laten...>

en nog even een arty kiekje ala KIM:

shRek is verkocht!
---
Als het niet met een hamer te maken is, dan is het vast een elektrisch probleem.

KIM

Haha.
Dat rood bij mij is serieus niet geshopt. Het ontstond doordat de flitser op het rode scherm gericht was.
Deze bewerkingen zijn ook wel gaaf; heb je daar een speciaal progje voor?

jrkalf

Ja, de foto's zijn met een iPhone 4S geschoten. Als foto applicatie heb ik Hipstamatic gebruikt. Dit is een fotocamera app waarbij je zelf kan aangeven welk type lens, filmrol en flitser je wilt gebruiken. Vastgestelde variabelen die in bepaalde combinaties hele mooie foto's opleveren.
shRek is verkocht!
---
Als het niet met een hamer te maken is, dan is het vast een elektrisch probleem.

elianmars

Citaat van: jrkalf op 04-12-2011 00:35:02
Ja, de foto's zijn met een iPhone 4S geschoten. Als foto applicatie heb ik Hipstamatic gebruikt. Dit is een fotocamera app waarbij je zelf kan aangeven welk type lens, filmrol en flitser je wilt gebruiken. Vastgestelde variabelen die in bepaalde combinaties hele mooie foto's opleveren.

Gaan daar filmrolletjes in?  :o :o