850 , 2.0 ltr op lpg g3

Gestart door jacques1967, 08-12-2011 14:52:10

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

jacques1967

Ik heb een vriend en zijn vrouw (eindelijk) overtuigd van de kwaliteit van een (oudere) volvo. Echter , zij hebben hun oog laten vallen op een 96 er 850 . Deze heeft een 2 ltr blok , geen turbo! maar wel lpg g3. De bolide heeft 320000 km gelopen. Nu is het zo dat ik niets tot weinig weet van deze motorisering en de betrouwbaarheid ervan. Iemand wel bekend met deze combinatie? En wat zijn de zwakkere punten van deze motor? Voor de rest is het natuurlijk een gewone 850. Is deze 2 liter dezelfde als in v40? En heeft deze hydraulisch bediende kleppen ivm het rijden op lpg?

mvg Jacques

Walter

nee, het is een vijfcilinder. Fijne motor met een heerlijk geluid. Nu gaan hier diverse lui waarschijnlijk zeggen dat een 2 liter slecht is en te zwak voor de auto maar de meesten die dat brullen hebben er nog nooit mee gereden. Ik wel, 120000km in bijna 7 jaar. Probleemloos naar 3 ton gereden, heerlijke auto met voldoende vermogen. Ja je moet wat vaker schakelen. Maar ook met 1500kg erachter kwam ik van Maastricht naar de Randstad. Ook met 5 m/v en bagage de bergen door, geen probleem.

Voor deze auto's geldt hetzelfde als voor alle andere 850's; alles valt of staat met het onderhoud...

Facta non verba
ex-850club lid/ex-V3C lid
Volvo V70 B5244S2 AT MY02/Volvo 854 B5202F '95/Volvo 343DL '78/Volvo 360GLS B19A '83.
Nu: Volvo S80 3.2 AWD Summum MY08 + Buick Special Trunkback Sedan 1937

grijzev70tdi

het is maar wat je gewent bent. 2.0 is genoeg, maar verwacht niet te veel. Verder zijn ze net zo betrouwbaar als de 2,5 liters. Onderhoud is wel heeeel belangrijk. Maar dat is met elke auto zo
Grolsch, het klinkt al lekkerder

Luc

Ik heb ook de nodige tienduizenden km's met zo'n auto gereden. Idd vermogen genoeg, al moet je m om op te schieten wel op toeren houden, maar dan klinkt ie ook het lekkerst. Wel voor een handbak gaan, voor een automaat is het vermogen m.i. onvoldoende.
Reken op een verbruik van 1 op 8 a 9 (gas) als je netjes rijdt. Misschien iets zuiniger als je veel snelwegkm's maakt en de cruisecontrol gebruiken kan.
Toyota Auris TS, Renault 19 Cabriolet

KXS70

De 2.0 ltr. niet robuust, las ik net  ???.

Heb toch eerder al eens gelezen dat de 'gewone' 2.0 juist als meest betrouwbare, en als de Volvo met het mooiste geluid, te boek en bekend staat.

We rijden zelf een S70 met deze motor (met net 127.750 kilometer op de klok). Inderdaad is het geen vluggerd, maar eenmaal op snelheid is het prima uit te houden in deze, comfortabele en stille, wagen. Uiteraard moet je wel poken en de motor in de toeren jagen. Vind 'ie overigens helemaal niet erg  ;).

Hoewel het een S70 is, bezit onze auto nog wel het befaamde 850blok.

jacques1967

#5
Mijn maat heeft dus afgezien van de 2 ltr. Het is een 2.5 i 10V geworden op lpg g2. Niet om de motorisering maar de 2.0 ltr had een akelig verborgen gebrek , althans niet te zien op de foto,s nl, mega roest op het dakraam welke zeer slecht achteraf ingebouwd was. Hij zal zich hier tzt wel melden vermoed ik zo.. Het betreft hier een antraciet kleurige uitvoering uit 1994 . Wel airco , geen electrische raambediening, stoffen bekleding , geen roest, Motor loopt tiptop op lpg , benzinecircuit zit ergens een defect,doet soms wel soms niet op benzine,en rijdt dan goed. Komen we wel uit.   

Walter

mooi, hoop dat hij veel plezier zal beleven met deze roffel :-)

Facta non verba
ex-850club lid/ex-V3C lid
Volvo V70 B5244S2 AT MY02/Volvo 854 B5202F '95/Volvo 343DL '78/Volvo 360GLS B19A '83.
Nu: Volvo S80 3.2 AWD Summum MY08 + Buick Special Trunkback Sedan 1937