Stefan`s S60 T5, de ombouw naar enkel massa vliegwiel

Gestart door stefanhuijser, 17-08-2011 18:55:14

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

cas

Citaat van: stefanhuijser op 14-01-2012 10:37:30
Dat gaan we dan maar eens doen Joost ;)

Nu eerst even andere problemen.. Tijdens het verwijderen van de intercooler krijg ik de bout van de radiateur aan de bestuurderskant niet los.
De moer die aan de carrosserie vastgelast hoort te zitten is afgebroken..
Gister al even zitten klooien met de griptang maar je komt er nogal slecht bij door de kabelboom die er ongeveer overheen loopt..  :eusa_wall:

Zometeen maar weer de schuur in, loskomen zal ie!!  ;D

Gr. Stefan

ik heb slijptol gedaan  ;D succes! goed bezig  ;)
Soms heb je van die dromen die je wakker houden,  tot je ze uitvoert....

stefanhuijser

Ga eens kijken of dat wil, gister leek dat niet te gaan zonder het kunststof van de radiateur te slopen.
Misschien kwam dat ook wel door de "klus biertjes"  ;D

Gr. Stefan
(854 2.5 20V 1994 AUBERGINE)+(V70R AWD 1998 NBP)+S60 T5

stefanhuijser

Hij ligt er tussenuit! Wat een gefrot zeg.. Maar de intercooler en de radiateur liggen er naast..
Wat een prutsers zijn de mannen die het gemonteerd hebben! De beugels met de klemmetje die de intercooler vast houden zaten volledig los.  :eusa_wall:

Dit is de bout die de problemen veroorzaakte, misschien de volgende keer toch langer in laten weken in de WD40. Haastige spoed..
Gelukkig is ie er hier af...



Morgen verder met de vacuumslangen en terugbouwen..

Gr. Stefan
(854 2.5 20V 1994 AUBERGINE)+(V70R AWD 1998 NBP)+S60 T5

stefanhuijser



Zo de vacuumslangen liggen en ik ben meteen maar begonnen met een klein projectje voor de "looks". De intercooler buis gestraald en daarna geborsteld.. Vind het zelf wel wat hebben, maar misschien maak ik hem ook wel weer gewoon zwart.

Daarnaast vanochtend even een mini-meet gehad bij Volvo Zoetermeer en Martijn_B voorzien van een keurig vloerbedekking voor zijn DOP R.
En Mitchelli als je dit leest, ik vind je lampen in het echt best wel fraai met die folie!

Nu maar weer even lekker op de bank met een filmpje.

Gr. Stefan
(854 2.5 20V 1994 AUBERGINE)+(V70R AWD 1998 NBP)+S60 T5

Martijn_B

Volvo 850 T-5R, MT. Mod's: Wiseco zuigers, H-profiel drijfstangen, S60 2001 cilinderkop, 3-angle valve seats, M59H met sper, GTX3071r turbo, 650cc Bosch injectoren, 60mm IC, 3" custom in-en uitlaat, Schutten Software

stefanhuijser

Goedenavond,

Ik heb net mijn mooie nieuwe bovenste motorsteunrubbers uit de verpakking gehaald.
Nu blijkt dat er 2 inhammen in zitten, hoe nu te monteren?
Ik heb alleen nog maar de originele geplaatst maar nog nooit 1 van IPD..

Wie weet raad?

Gr. Stefan
(854 2.5 20V 1994 AUBERGINE)+(V70R AWD 1998 NBP)+S60 T5

Robster480

Citaat van: stefanhuijser op 27-01-2012 20:19:01
Goedenavond,

Ik heb net mijn mooie nieuwe bovenste motorsteunrubbers uit de verpakking gehaald.
Nu blijkt dat er 2 inhammen in zitten, hoe nu te monteren?
Ik heb alleen nog maar de originele geplaatst maar nog nooit 1 van IPD..

Wie weet raad?

Gr. Stefan

Over bovenste motorsteunrubbers vervangen gesproken; is dat goed zelf te doen?
1997, 417 Nautic Blue Pearl S70R
1995, 318 Paris Blue 480 GT <Sold>
1994, 235 Red 480 S <Sold>

Martijn_B

Stefan is dit die dikke blauwe helemaal boven op het blok richting de paravan?
3 bouten aan zijkant vant blok (bev beugel) en diegene die bij je klepdeksel zit plus de bout bij de motorsteun zelf.
Volvo 850 T-5R, MT. Mod's: Wiseco zuigers, H-profiel drijfstangen, S60 2001 cilinderkop, 3-angle valve seats, M59H met sper, GTX3071r turbo, 650cc Bosch injectoren, 60mm IC, 3" custom in-en uitlaat, Schutten Software

RyanB

He Steef, lekker aan het hobbyen?
Het wordt hoog tijd dat ik die V70R van jou een keer kom bewonderen.
Het motorsteunrubber is niet zo heel moeilijk , de inhammen van de rubbers geven ruimte aan de beugel die tussen de motor en het schutbord komt.
Met andere woorden, als je de inhammen richting het schutbord plaatst (dus in dezelfde richting als de steun gaat) dan wijzigt het zich vanzelf ;)!

stefanhuijser

Ik ben erachter, op de nieuwe steunbus staat ook stiekem een pijltje  :eusa_wall:

Nu blijkt alleen de bus die ik heb voor het schutbord te groot, helaas had ik de oude er al uit gebrand dus morgen maar eens een belletje wagen.
Het is namelijk een powerflex bus waar op het doosje 850/v70/s70 staat.
En in mijn 854 20V zit echt dezelfde als in mijn V70R.

Het zal vast wel goedkomen..

In ieder geval bedankt voor de reacties!

Gr. Stefan
(854 2.5 20V 1994 AUBERGINE)+(V70R AWD 1998 NBP)+S60 T5

stefanhuijser

En Ryan, hij begint nu ergens op te lijken.
Als je in de buurt komt moet je het maar even laten weten!

Gr. Stefan
(854 2.5 20V 1994 AUBERGINE)+(V70R AWD 1998 NBP)+S60 T5

stefanhuijser

Waarschijnlijk is het zo dat de bussen die ik heb gekocht voor een 50mm schutbordsteun zijn. Wie o wie heeft er nog zo 1 liggen?? Mag dus helemaal gaar zijn, er komt toch een nieuwe bus in ;)

Dit is de ge-upgrade variant van de 36 (?)mm variant die op mijn 854 en v70r zitten..

Gr. Stefan
(854 2.5 20V 1994 AUBERGINE)+(V70R AWD 1998 NBP)+S60 T5

stefanhuijser

@Robster de rubbers vervangen zelf is niet zo moeilijk, voor er terugpersen van de originele rubbers heb wel even een stukje draadeind en twee staalplaatjes nodig (of een goede pers natuurlijk).

Als je de sportieve rubbers van powerflex of IPD plaatst heb je geen pers nodig, deze bestaan namelijk uit twee delen.

Voor het demonteren van de rubbers gebruik ik altijd een ijzerzaag. Ik zaag ze even in en wrik ze er dan uit.

Gr. Stefan
(854 2.5 20V 1994 AUBERGINE)+(V70R AWD 1998 NBP)+S60 T5

stefanhuijser

Nou vandaag weer lekker een dagje roffelklussen gehad met mijn maatje Rogier.

Allereerst begonnen om de R af te maken. Vers oliefiltertje eronder (gelukkig had ik een filtertang mee van mijn werk) en lekkere verse action olie erin om het blok eens even schoon te spoelen. De bedoeling is om er 5000 km mee te rijden en dan nogmaals de olie te wisselen voor dure olie.

Als je dan alleen begint met vullen van je blok, nadat de radiateur los is geweest, moet je niet vergeten ook de olie plug terug te draaien...
Nu lag er dus een grote plas van anderhalve liter olie onder de auto..

Helaas kwamen we er tijdens het afvullen van de koelvloeistof achter dat de thermostaat toch nog lekt. Ik ben twee weken bezig geweest met de firma Brezan om een thermostaat te krijgen maar het antwoord was helaas : "nee meneer, die kunnen we toch helaas niet meer leveren".
Nu maar 1 besteld bij de dealer, maar helaas is van de oude dus het afdichtingsrubber niet helemaal fris meer.

Toen de R maar even gelaten voor wat het was en eens even gaan kijken naar de 854 kilometervreter. Ze is op dit moment grijs van de pekel, de kentekenplaten zijn niet meer te lezen, maar roffelen doet ze! Ik ben zelf in het "wie ben jij" topic al gespot met een grijze (!) Volvo ;)
Toch heeft ze met een koude motor last van stotteren, vooral op gas. op benzine is het namelijk haast niet merkbaar. Nu het alleen zo koud is wil ze zo nu en dan wel een afslaan. Als ik daarna weer start loopt ze meteen weer.

Wat ik nu allemaal al heb gedaan is best een boel, het is alleen nog steeds niet verholpen. Een poos geleden heb ik nieuwe bougies geplaatst, de kabels vervangen voor kabels uit 2008 en de bobine vervangen.
Daarnaast heb ik met Dirk al de lambda sensor vervangen voor een goede andere, waarbij we dat dus ook uit hebben gesloten.

Vandaag heb ik de luchtmassameter eens gewisseld. Dit had geen merkbaar resultaat, daarnaast heb ik voor de zekerheid maar even relais 103 vervangen. Daarna hebben we de stationair regelaar losgehaald en deze even een uurtje een remmenreiniger/WD40 behandeling gegeven. Als ik hem schud hoor ik keurig het klepje bewegen. Het vervelende is dat ik alleen nog maar een goede heb liggen van R en van mijn oude 10V en deze zijn helaas allebei anders..

Eerlijk gezegd ben ik een beetje "out of options", misschien nog de brandstofdrukregelaar? Heb er nog 1 liggen van een 10V maar ik weet niet of deze hetzelfde is. Het vervelende is dat ik natuurlijk geen nieuwe injector rubbers heb liggen en dat de LPG bende dan ook allemaal aan de kant moet..

Nu zo maar eens een hapje eten halen en dan morgen maar weer lekker doorroffelen..

Groet Stefan
(854 2.5 20V 1994 AUBERGINE)+(V70R AWD 1998 NBP)+S60 T5

thuur

Bij een nieuwe thermostaat zit een nieuwe pakking.

Waarom vervang je de verdeelkap en rotor niet dan met deze klachten bij de grijze?


Gr ;)