Advies aanschaf t-5r

Gestart door JRAAF, 24-01-2012 10:01:16

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

JRAAF

Citaat van: daytonawim op 26-01-2012 12:58:24
Ik heb weinig gehoord van slechte vliegwielen bij benzine uitvoeringen.

Ook een aandachtspuntje kunnen de nivomaat schokbrekers zijn achter ( mochten deze gemonteerd zijn) die moeten
wel lekvrij zijn (becherm rubbers mogen wel kapot zijn)

Uiteraard kunnen wij hier wel boeken schrijven over onderhoud en reparatie aan de Volvo.

Persoonloijk vond ik het allemaal wel meevallen, mits je zelf je handen uit de mouwen steekt, veel klussen kan je namelijk eenvoudig zelf doen.

Top, dat van die carterventilatie had ik al ter harte genomen. Ben een doe het zelver met twee linker handen maar wel met moed, of gewoon stupide LOL.
Zodra ik in het bezit ben van een exemplaar (doelstelling dit jaar) zal ik ook lid worden van de club. Ben dan namelijk wel van plan om 'm langzaam aan helemaal weer tip top te brengen om er zo nog heel veel rijplezier van te hebben.

Groet Jurgen.

cas

Citaat van: mehn op 24-01-2012 11:57:30
Even voor alle duidelijkheid:

T-5R automaat: turbo 15G, 226 pk met overboost tot 240 pk
T-5R handbak: turbo 15G, 226 pk met overboost tot 240 pk
R automaat: turbo 15G, 226 pk met overboost tot 240 pk
R handbak: turbo 16T, 250 pk en versnellingsbak met Limited Slip Differential.

T-5R heeft in principe OBD1 (al zijn er enkele DOP in omloop met OBD2)
R heeft OBD2

JoH! wist ik niet  ;D
Soms heb je van die dromen die je wakker houden,  tot je ze uitvoert....

maruska

Accessoire verzamelaar - Bijna alle essentials in bezit
T-5R

JRAAF

#33
Gisteren naar mijn eerste 850 R Handbak wezen kijken. 1996 330 K gelopen Donkerpaars achtige met een een big brake kit. Voor z'n leeftijd wel een nette auto.

Zit nu verder te kijken en kom ook T5 uit 97 en 98 tegen welke nog met de 2.3 uitgevoerd zijn.

Vraag, is dit het zelfde blok en aanbouwdelen (turbo/downpipe etc.) als de 850 T-5r/850R met in achtneming van het 15g 16T turbo verschil onderling?
En hebben deze modellen nog niet de ecu problemen zo als de vanaf 2000 modellen (T5)??

Met vriendelijke groet, Jurgen

maruska

ee T-5 is wel echt wat anders dan een T-5R he , zeker als het een '97/'98 betreft (sv/70). Of bedoel je de R versies ? Blokken zijn redelijk hetzelfde gebleven volgens mij.
Maar wat zoek je nou precies ? Want je zoektocht begon met een T-5R, en nu zit je te kijken naar een T-5, en dan ook nog een S/V70 ?
Ergo, zoek je vermogen en een leuke auto, of specifiek een 850 T-5R/R ?
Accessoire verzamelaar - Bijna alle essentials in bezit
T-5R

jrkalf

Wat Mark hier aangeeft is wel cruciaal.

Wat verwacht je van de auto?
Ga je specifiek voor een 850 omdat je de 850 qua uiterlijk mooier vind dan de s/v70? Of ben je eerder geneigd naar de s/v70?

Als je die elementaire keuze hebt gemaakt ga je verder kijken naar wat er qua performance te behalen valt. Wil je een top of the line performance auto, of hoeft het allemaal niet zo rap en is een gewoon rappe T-5 ook voldoende? De c70 (coupe of cabrio) is zelfs alleen maar in T-5 uitgebracht en nooit in een R of AWD (zover ik weet).

De T-5R is maar voor anderhalf jaar uitgebracht (jul 94 - jan 96) en is toen vervangen door zijn opvolger de 850R. De 850R was in de handbak versie sneller dan de T-5R. Deze auto is alleen in modeljaar 1996 uitgebracht omdat men daarna de 850 lijn is gestopt en men over moest gaan naar de s/v/c/xc70 lijn. (in dit geval moest, omdat de 850 serie buiten het naamschema viel wat men voor de volvo auto's had bedacht (40,60,850,80,90). De R series zijn daarbij wel voortgezet.

De R series zijn daarom veel minder "uniek" in dat opzicht omdat er meer van zijn gemaakt dan de T-5R series. Maar, qua vermogen doen ze niet onder en zijn in de latere varianten zelfs meer vermogend.

Totdat Ford in al haar wijsheid een paar jaar geleden Volvo heeft geinstrueerd design los te koppelen van vermogen. Nu is het mogelijk om de goedkoopste en minst krachtige motor van allemaal te selecteren en er als nog een r-design pakket tegen aan te kunnen gooien. Ziet er hip uit, maar zelfs je oma in haar fiat punto rijdt je helemaal zoek.


Dus een paar basis keuzes zijn cruciaal. Wat zoek je:
- Welk uiterlijk vind je het mooiste (854/855 of s70/v70 of v70xc)
- Wat moeten de prestaties zijn
- Past het in je budget.
shRek is verkocht!
---
Als het niet met een hamer te maken is, dan is het vast een elektrisch probleem.

rifwachter

#36
Even een aanvulling,

C70 heeft keuze uit 3 motoren.

-2.0T 163 pk
-2.4T 193 pk
-T5 240 pk
Volvo S70 2.5, Volvo 850R, Volvo S60R, Volvo V70 D5, Volvo S60 D5, Volvo C70 D5 en een citroën CX 2500 prestige turbo

JRAAF

Lol,

Vind de styling van de 850 het mooist. Ik houd van dat hoekige.
Voorts moet het een 2.3 blok zijn en het liefst een T-5r of een R. Kleur voorkeur gaat van geel, rood, zwart(donker paars?) naar groen. Dus back on track, ja een 850.

Kwam er alleen achter dat er ook 'vroege' T5's zijn met dat 2.3 blok. Vandaar de vraag.
Eerste keus is dan ook een CY of een rode 850 T-5r 850 r.

Dank voor alle verheldering overigens.
Mvg Jurgen

maruska

#38
klopt, de T-5 was er eerder dan de T-5R. Uit mn hoofd sinds eind 1993 of begin 1994. Daarna kwamen ze met de ultime 850, de T-5R ;D
eerst geleverd in geel en zwart (eind 1994), daarna kwam groen erbij (vanaf begin 1995) (Cream Yellow, Black Stone, Dark Olive Pearl). De opvolger, de R, is in diverse en andere kleuren geleverd. Overigens is CY een unieke kleur voor de 850. Zwart en groen waren ook leverbaar op andere modellen.
Accessoire verzamelaar - Bijna alle essentials in bezit
T-5R

michiel

Een T-5 heeft in principe altijd een 2.3 liter blok. Tenzij deze oorspronkelijk is geleverd in bananenrepublieken als bijvoorbeeld Italie of Belgie (zoekt dekking) waar om de een of andere duistere reden auto's met een motorinhoud van meer dan 2 liter buitensporig veel zwaarder worden belast. Dat zijn dus 2 liter (1995cc dacht ik) blokken. En daarvan heb ik er nu 1. Qua vermogen kom je -indien getuned- niets te kort, alleen het koppel is wel beduidend minder.
Voorheen: DOP 855 T-5R met 18T, 3"Ferrita downipe, K&N Hpi, roze (paarse?) injectoren, MTE ECU-flash, 18" OZ Superturismo, 330mm WPPro BBK, Koni adjustables, APEX-veren, IPD-stabikit. Nu DOP 855R 2.0 mt onbekende map, IPD stabi's, Koni's en 302 met OPD blokken

jrkalf

Ik moet de eerste "af fabriek" geleverde rode T-5R nog zien. Heeft er iemand ooit zo een gezien? ;D

Anyway, je _kan_ een T-5R overslaan en gewoon voor een 2.3L T-5 gaan als je het "goedkoop" wil houden. Het voornaamste technische verschil is de "softwarematige" overboost van 226 naar 240(41,42,43,50)pk voor 30 seconden.
De T-5R heeft er een stukje (mede door de eigenaren opgeworpen) niche omheen zitten en de originele onderdelen worden zeer schaars omdat de auto in een dubieus gelimiteerde oplage is geproduceerd. (de echte eindtelling wil Volvo niet vertellen omdat het meer dan 5500 stuks is. Gerucht is ergens richting de 6800-7000 volgens wikipedia).

De 850R als handbak is een ander verhaal. Hier ligt echt een andere turbo onder en een andere schakelbak. Deze is ook goed voor standaard meer pk's en koppel dan de T-5R.
shRek is verkocht!
---
Als het niet met een hamer te maken is, dan is het vast een elektrisch probleem.

Ludo

Citaat van: jrkalf op 30-01-2012 20:54:02
Ik moet de eerste "af fabriek" geleverde rode T-5R nog zien. Heeft er iemand ooit zo een gezien? ;D

Wel een T-5R wannabee: http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,30408.0.html

volvo fan

Heb je er inmiddels al ééntje gevonden naar je zin? ???