Nou Razorx-Fijne Hokken: LV-NJ

Gestart door razorx, 29-03-2008 19:58:03

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 2 gasten bekijken dit topic.

Jack v

Opnieuw het wiel uitvinden heeft geen zin, verbeteren wel.

UserID6342

Whoehhahhaa, geweldig !  Heb ergens nog wel een flesje staan Cavia, kom maar halen :evil: ;D

razorx

Nrfh 301dkm KVS Thermometer, luchtfilter en prutleds

Groedenavond,

Enige tijd terug benaderde Jack mij met het idee eens een fatsoenlijke thermometer te maken voor onze 850's.
Eéntje die wel aangeeft wat er gebeurt. Dus samen wat leuks bedacht. Maar eerst wat geneuzel over een K&N inlegfilter.

Geneuzel over een K&N inlegfilter
Over de winst die je met zo'n filter boekt kan je discusseren, doe ik niet. Ik had zo'n ding nog liggen en vond het zonde hem na één keer te gebruiken weg te doen.
Zaterdag avond kwam het reinigings setje binnen,


Als je het leuk vindt om op zaterdagavond vliegenlijkjes te verwijderen is dit een mooi klusje.


Het filter royaal doordrenkt met reiniger. Volgens mij niets anders dan een verdunde vetoplosser. Een afwasmiddeloplossing zal vermoedelijk het zelfde doen. Daarna het filter uitgespoeld met koud water en laten drogen.
Na reiniging kon je niet meer van het filter eten.


Het oliëen van het filter.


Vervolgens de olie in laten trekken en overtollige olie met een doekje verwijderd. Sommige mensen zijn bang voor hun LMM bij gebruik van deze filters, maar als je er geen vette zooi van maakt is er niets aan de hand. Wel even 20 min of meer laten drogen.

Thermometer
Goed, terug naar ons leuke progectje.
Een Velleman thermometertje gekocht (9,95). Een digitaal paneelmetertje had ook gekund of was zelfs simpeler voor de eerste test.
Het leuke van een echte thermometer is dat de het symbool voor graden Celcius ook op het display ziet.


Sonde er afgeknipt.


Tja waar ga je meten: De kvs temperatuur sensor is een verre van lineair. Sterker nog gaat dicht richting een kwadratische karakteristiek.
Niet fijn voor een goede meting. Jack kwam op het idee om op A26 te meten. Hier is de waarde van de temperatuur sensor omgezet in een frequentie.
Goed idee. Bij nazoeken in Vida staat daar dat de frequentie recht evenredig is met de temperatuur. Klap op het voorhoofd van degene die dat typte.
Omgekeerd evenredig dus. Hogere temperatuur geeft een lagere frequentie. Maar wel een lineair verband.

Tijd om de tellerunit uit de roffel te halen.
Dit was een leuk moment om mijn custom led's eens te vervangen door Autostyle plug and play leds. Wat voor leds je ook gebruikt, zorg voor een extra voorzorg buiten de normale serieweerstandjes. Het boordnet heeft zeer smerige spanningspieken.
10Ohm in serie met de dimmer


En een transzorb of goede zener over de 12V

Anders kan je ze over een paar maanden of een jaar weer vervangen.

De volgende ronde gaan die Autostyle leds met speciale lens er weer uit. Wat een prutzooi. Alleen het midden van de teller werd verlicht.
Wil je toch met leds werken, koop dan zeer heldere 5mm leds, plaats die dicht tegen de print met een 470 ohm weerstandje in serie en dremel de ronde lens er af.


Terug naar de KVS termometer.
Aftappingkje op A26 van de tellerunit.


Geïmproviseerde trekontlasting.


Eerste opzet van de passieve frequentie naar stroom omzetter.


Wat concreter.


Een spannend moment en mijn eerste "ijkpunt"


Het wordt al leuker.


Ghe ghe.


Dit is een thermometer die geen zaken voor je verborgen houdt of in stapjes reageert.
Dit was een proof of concept. Om het goed te doen zal er een leuk chipje gebruikt worden dat zowel voor een thermo paneelmetertje als een volt paneelmetertje geschikt is.
Een omgebouwd VVIS printje smeekt om deze toepassing.
Hier zijn natuurlijk talloze chipjes voor.

Tevreden groet en op naar een LPG.
Proost!

The Volvoboy

Mooi hoor Yits!

Zou je zo'n thermometer ook kunnen gebruiken om je olietemperatuur weer te geven?
'98 - Volvo V70 2.3 T5 SE - LPi - Garnet Red metallic - 17'' Comets - 702.000km
'00 - Volvo V70 2.4T AWD Nordic - LPG - Venetian Red metallic - 16" Helium - 418.000km
'95 - Volvo 850 2.3 T-5R Aut. - Black Stone Solid - 17" Titans - 392.000km
'96 - Volvo 960 2.5 24V aut. Oxford - Dark Olive Pearl - 16" Uranus - 356.000km

Jack v

Opnieuw het wiel uitvinden heeft geen zin, verbeteren wel.

UserID6342

Geweldig Yits !  Noteer er maar vast eentje voor mij dan, kosten maken niet uit.  Vind die tempaanduiding zoals Volvo die in onze auto's heeft toegepast echt helemaal niets waard. Het zal wel zijn reden hebben allemaal, maar ben nog steeds een heel groot voorstander van het ouwerwetse systeem.  Je kon tenminste zien wat er gebeurde qua temperatuur.

Misha

Trekontlasting.. is dat een ander woord voor ejaculaat ?
:eusa_think:


Leuk gedaan hoor, nu nog integreren in de boordcomputer.. :evil:
Ben benieuwd, zeker als je het gaat integeren met VVIS print.

Citaat van: ClaudiaMisha snapt het. :azn:
Citaat van: Marc O. op 16-08-2013 20:42:45Ja, zie je wel, Misha snapt het

razorx

#1852
Dat idee van die boordcomputer en een extra schakelaar passeerde ook de revu.
Als hij buitentemperatuur kan meten, zou hij toch ook de kvs temperatuur kunnen meten?

Het meet berijk is echter verkeerd. 2V staat bij de BC voor 20 graden.
10V zou dus voor 100 graden staan, en dat komt mij net iets te dicht bij de 12V voedingsspanning.
Als ze een deler in de BC hebben gebruikt kan het, anders is het niet raadzaam.

Ik ga het niet integreren in het VVIS progect, maar het VVIS printje is met een modificatie een zeer nauwkeurige frequentie- spanning of frequentie-stroom converter.
Scheelt weer printjes bestellen/bakken.

En trekontlasing is inderdaad het smerigste woord dat ik ken.  ;D

Ludo

#1853
Knap gedaan Yits.  :eusa_clap:
edit, Jack dus óók.  :eusa_clap:  ;D

razorx

Dank dank.
Maar het idee en het meetpunt kwamen van Jack.

Ik vond het wel meteen een goed idee, want beiden verbaasden we ons over het hoge aantal kvs gerelateerde ernstige problemen de laatste tijd.
Je zou kunnen denken aan een extra indicator die aanblijft als de temperatuur eenmalig een bepaalde waarde overschrijdt.
Denk hierbij aan wat je meet als je kvs weg is. We moeten het nog even laten gisten, maar dit kan een leuke extra veiligheid worden.

Mooie tijd voor gisten overigens.

Jack v

Ophouden Yits ik word verlegen, jij hebt het meeste en moeilijkste denkwerk gedaan . Dus alle kudo's zijn voor jou :eusa_clap:
Opnieuw het wiel uitvinden heeft geen zin, verbeteren wel.

viking_in_shorts


Jack v

Opnieuw het wiel uitvinden heeft geen zin, verbeteren wel.

arjen850

Maar wel mooi bedacht en gemaakt, dit lijkt mij ook wel wat :D

razorx

Wordt weer een leuk projectje.
Er is wel een groot verschil tussen een "proof of concept" en iets dat echt af is.
We gaan er mee aan de gang.   :D