Afslaan van koude motor

Gestart door Paul Arnold 0101009, 14-12-2002 12:02:36

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Paul Arnold 0101009

In deze ijzijge dagen het volgende fenomeen: Mijn T5 automaat benzine start vlot. Ik rij de straat uit (200 mtr) en vervolgens hikt de auto en motor slaat af. (reageert ook niet meer op gaspedaal) na een 4 a 5 keer starten, loopt de motor weer al schokkend en stotend, na enkele honderden meters geen problemen meer ( temp meter is dan net iets opgelopen). Aan de diagnosekast geen enkele foutmelding.
Wat is hier aan de hand??

jan855t5r

#1
Bij mij komen meteen 3 gedachten op als mogelijke oorzaak:

* Bevriezend Gasklephuis. (vooral bij T5's van modeljaar '94 met de rechte intercoolerpijp over de cylinderkop heen.)
Dit is hetzelfde effect wat je vroeger had met carburateur-auto's. Het verrijkte mengsel wordt langs de gasklep gezogen, door dat zuigeffect zal de snelheid van het gasmengsel toenemen en nog meer warmte onttrekken rondom de gasklep. Gevolg: bevriezingsverschijnselen.
Hier is erg weinig aan te doen behalve misschien zorgen dat er minder rijwind de moterruimte in komt: karton voor de radiateur (70/80% afsluiten, zeker dicht voor de rechterkant van de radiateur want recht daarachter zit het gasklephuis)

* Bougies: Vetgeslagen door het erg rijke koudestartmengsel.
Kan veroorzaakt worden door een verkeerde afstelling van de electrode (door slijtage) waardoor de overslag van de vonk niet meer krachtig genoeg is.

* ergens anders in de ontstekingsinstallatie verlies je vermogen door lekstroompjes. Alle contacten en kabels  moeten perfect schoon zijn en droog (geen condensvocht)

suc6
Jan


Marcel_T-5

#2
Langs de gasklep stroomt geen mengsel, alleen maar lucht.
De 850 heeft een multipointinjectiesysteem. De brandstof wordt ingespoten in het inlaatkanaal vlak voor de cilinder.
Het mengsel wordt dan pas gemaakt, dit is dus na de gasklep.
Het bevriezen kan denk ik wel, zeker als je een T-5 hebt met een buis die van de turbo over de motor loopt.
Ik weet eerlijk gezegd niet hoe het komt dat de motor afslaat.
Maar ik wilde aleen even laten weten dat het bevriezen van de gasklep een andere oorzaak heeft dan vroeger bij de carburateur.

Marcel T-5

jan855t5r

#3
Stom, stom! natuurlijk heb je gelijk! :-[ het is een injectie-wagen. Het bevriezen kan wel voorkomen maar dan gaat het om waterdamp(luchtvochtigheid) in de inlaatlucht.

De andere punten zijn echter nog steeds de moeite waard om t checken.

Paul Arnold 0101009

#4
Allereerst bedankt voor de reacties.
De bobinekabel is vervangen, tot nog toe geen problemen meer gehad. We wachten af...

Paul.