Scherm (opklap) rti vervangen

Gestart door volvi, 11-04-2012 16:07:02

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

volvi

Hallo allen,
Het is al eerder aan de orde geweest, maar heeft er iemand ervaring met het vervangen van het (oude) opklap rti scherm (1999) door een standalone touchscreen navigatie. Ik kom er wel vragen over tegen, maar geen antwoorden.
Graag ideeën !
Dank !

Sbv

Op een Amerikaanse site heb ik ooit eens wat gezien maar dat is ook zo ongeveer het enige.

volvi

Ja, dat stond bij Volvospeed of zo, maar dat was weinig informatief.
Ik wil eigenlijk te weten komen of het überhaupt mogelijk is, welk scherm erin past en hoe e.e.a. te monteren.

Sander850T5

ik zit hier ook over te denken dus ik volg dit topic eventjes  ;D

Ik zat zelf overigens te denken aan een kleine 5" android tablet voor navigatie en via bluetooth OBD dongle alles in de gaten te kunnen houden

volvi

Hopelijk komen er nog veel reacties, Sander !
Volgens mij moet het mogelijk zijn om het scherm te vervangen door een standalone navigatiesysteem. Probleem is natuurlijk welke erin past en hoe ...

Sbv

Opmeten en dan zoeken bij huidige navigatie systemen,

vermoed dat het mooi afwerken van eea het meeste werk is

volvi

Dat lijkt mij ook ! Daarom ben ik benieuwd of er mensen zijn die er ervaring mee hebben.

Sander850T5

ik denk dat het mooi afwerken misschien nog niets eens zo'n probleem is

maar... hoe ga je ervoor zorgen dat het scherm blijkt opklappen en inklappen? en hoe krijg je je apparaat aan en uit en hoe zorg je voor de stroom voorziening? Dat zijn de drie punten waar ik me het meeste 'zorgen' om maak.

Bij al die standalone zit de aan en uit knop meestal aan de bovenkant en dat zou voor mij niet werken als je hem netjes wilt kunnen weg werken.
En dat opklappen heb ik nog geen idee van. Bij mij gaat het nu automatisch, maar met de AB kan ik helemaal niets. mijn RTI heeft cd problemen zoals wel vaker heb ik gelezen

stroom zou eventueel nog kunnen door zelf een schakelaar in te bouwen, maar daar ben ik ook nog niet helemaal uit


Sbv

Je kan een schakelaartje maken die scherm beweegt. motor zit er tenslotte al in, het is via schema juiste draden vinden, dan heb je dat opgelost

Sander850T5

stel dat ik die zou kunnen vinden, want ik heb die overigens nog niet. Maar gaat het scherm dan ook helemaal open en dicht? Of moet je dat ook op een bepaalde manier zien te regelen?

Sbv

Citaat van: Sander850T5 op 11-04-2012 17:03:39
stel dat ik die zou kunnen vinden, want ik heb die overigens nog niet. Maar gaat het scherm dan ook helemaal open en dicht? Of moet je dat ook op een bepaalde manier zien te regelen?

Hier zit het wel tussen denk ik, zoek even de juiste auto op

http://www.matthewsvolvosite.com/volvo-wiring-diagrams

volvi

Is t niet zo, dat wanneer je verder alles laat zitten dat het motortje voor het op- en inklappen gewoon blijft werken ?
De stroomvoorziening voor een standalone lijkt me ook niet zo'n probleem. Aan- uitzetten misschien wel.

Sander850T5

staat er tussen, maar dat gaat mij de pet te boven :P wat een draadjes en dingetjes zeg!

Sbv


Sander850T5