rap in en uitschakelen

Gestart door BK, 28-05-2012 10:05:31

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

BK

Heren en dames ook,

Nu de temeperatuur eindelijk de verlangde waardes aanneemt merk ik dat de airco  (vorig jaar nagekeken en afgevuld) zalig NIET koude lucht blaast......iig niet de airco temp. die ik ken. nu springt die magneetschakelaar elke 3-5 sec aan en uit  ?? Terwijl de magneetschakelaar in 850 van mijn vriendin na een een sec. of 3 inschakeleld en gewoon lekkeer blijft meelopen ???
Is de speling op de schakelaar in mijn 850 dan niet correct ?

Ik hoor graag even van jullie

Groet Bert

KIM

Ik ben bang dat je een lek in je systeem hebt. Geen koude lucht i.c.m. hoge frequentie inslaan van de pomp duidt vaak op te weinig koudemiddel in je systeem.

volvobug

Lek of gewoon heel lang geen servicebeurt gehad (zoals de meeste airco's), dus, eerst maar eens druktesten, bijvullen etc. Gewoon reguliere aircoservicebeurt bij gekwalificeerd persoon/bedrijf.
Handtekening? 85011806 en Saffronie.

BK

os vorig jaar gedaan geheel nagekeken en afgevuld.....en zet hem wel uit om ellende te voorkomen.

Groet Bert

THIJS-V70

Ik denk dat je een ring van je magneetkoppeling moet verwijderen. Deze slijten namelijk in waardoor je dit krijgt.
Ik rij net zo goed op gas als ik kan koken ;)

Theostek

De speling van de koppelingsplaat is al vaker de reveu gepasseerd, dus kan door even zoeken en zelf opmeten uitsluitsel geven.
Als de speling werkelijk te groot is, zal de koppelingsplaat los laten onder het rijden en niet meer vast grijpen.

In deze ga ik met de vermelding van Kim en Volvobug volledig mee.

Houdt het "Cool" airco is onze zorg en specialiteit.

MrCain

#6
Zelfde probleem vorig jaar ook gehad, dacht eerst ook de koppeling en deze afgesteld zonder resultaat (oke, compressor schakelde wel wat minder heftig in  :P)maar bij mij zat er dus te weinig koudemiddel in het systeem => dus een lek. Was bij mijn volvo de verdamper ("radiateur" in het dashboard, dit was goed te zien toen ik de aanjager motor achter het dashboard kastje had gedemonteerd : deze zag vuil/zwart en groen van de contrast vloeistof en toen ik de ultra violet lamp er in hing lichte deze alien groen op....). Deze vervangen  (samen met de droger, orifice en de nodige rubbertjes) en rijd al weer een jaartje probleemloos rond  :eusa_dance:

Maar misschien wel verstandig om eerst je koppeling te bekijken/ op te meten.. om dat iig uit te sluiten... en dan rap naar een airco specialist toe!!!
Volvo 855 T-5: nog bijna origineel ;)

Citaat van: een wijze man
De Engelse auto bouwers waren echte prutsers....
Daarin tegen zijn Italiaanse autobouwers weer ingenieuze prutsers!

BK

thanks peeps, ga deze week mee doende want met 25+ graden is het niet prettig zonder

Groet Bert

BK

Airco is bijgevuld en werkt weer. Magneetschakelaar is verslijtende ( speling ) dus zit er een keer aan te komen.

Laat de zomer maar komen!!

Groet Bert

Theostek

Speling nu oplossen, kans dat je in de zomer te maken krijgt met een te grote speling.
Houdt het "Cool" airco is onze zorg en specialiteit.

kobus

hallo allemaal ik heb een 850 en mijn airco was kapot (radiateurtje).dat heb ik vervangen,is gevuld en afgeperst werkt weer als nieuw maar nu slaat de fan van mijn koelsysteem steeds aan wat kan hiervan de oorzaak zijn?

ramonmartin

Citaat van: kobus op 30-06-2012 08:19:39
hallo allemaal ik heb een 850 en mijn airco was kapot (radiateurtje).dat heb ik vervangen,is gevuld en afgeperst werkt weer als nieuw maar nu slaat de fan van mijn koelsysteem steeds aan wat kan hiervan de oorzaak zijn?

Dat is normaal, is om de airco radiator te koelen, hij zal wel bij hogere temperaturen meteen gaan draaien als je de airco aanzet of niet?

Henk855

Citaat van: BK op 08-06-2012 10:57:59
Airco is bijgevuld en werkt weer. Magneetschakelaar is verslijtende ( speling ) dus zit er een keer aan te komen.

Laat de zomer maar komen!!

Groet Bert

In je startpost schrijf je dat de airco vorig jaar was gecontroleerd en opnieuw was afgevuld.
Nu heb je hem weer laten vullen maar hoeveel koudemiddel zat er nog in want dat vermeld je niet? Als je airco binnen een jaar weer gevuld moet worden dan krijg ik toch het idee dat er ergens een lek zit. Je hebt per jaar wel een verlies van koelmiddel maar nooit zoveel dat de airco het niet meer doet. Is er een lektest gedaan en heeft men visueel met UV licht gecontroleerd op lekkage?
855R

Meeting foto's www.volvo850meetings.nl

Foto's kan je sturen naar: sjors855@gmail.com

BK

hoeveelheid weet ik echt niet maar op lekkage is gecontroleerd et UV licht dat had ik nl gevraagd =-)

Groet Bert

Theostek

De hoeveelheid kun je niet weten, dat moet je vermeld worden met bewijzen ? het zelfde met controle UV ? je kunt er naar vragen...die vraagt krijgt antwoord.. is het ook werkelijk uitgevoerd ?
Je weet nu nog niet of het systeem lek dicht is..?

Het spijt me om te moeten zeggen,  heel veel mensen zijn al tevreden als de airco weer werkt door alleen terug af te vullen..of er een lek in zit ! wat maakt dat verder nog uit.
Moest er een lek in zitten en er ontstaat gevolg schade ! waar ga je die verhalen, bij beun het broer van steun, die niets heeft gecontroleerd en alleen op jouw vragen antwoord heeft gegeven, waarmee jij tevreden bent.
Leert of steekt iemand hier in de klas (airconditioning) nog iets op van het advies wat wordt gegeven,..

Houdt het "Cool" airco is onze zorg en specialiteit.