Opgelost: Kachelradiator lek en een 2e Lek via het zekeringenhuis in parafaan

Gestart door marrrcel, 27-03-2012 18:24:43

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

cas

check ook even of je interier filter goed zit met afdekkap erop. als daar water door loopt, komt het in die grote witte bak onder bij je passagierstoel waar de kachelmotor inzit, als dan het slangetje voor afvoer nog dicht zit, kan het gaan lekker op een plek als deze, en ook nog eens je kachelmotor en weerstand schade toebrengen.
Soms heb je van die dromen die je wakker houden,  tot je ze uitvoert....

marrrcel

Heel vreemd, maar er zit geen interieurfilter in! Viel me tegen :-X. Komt er nog wel op hoor. Onder de parafaan kwam ik niks bijzonders tegen. Allemaal netjes en droog. Ook achter de kachelmotor was het droog.

Vandaag de kachelradiator vervangen. Hoewel ik vermoed dat het alleen de rubber ringen zijn geweest, neem ik het zekere voor het onzekere met een nieuwe. Ik zal het deze week goed in de gaten houden. Dank voor het meedenken.

Gelijk de aansturing voor de voetverwarming gefixt. Eindelijk geen 'kouwe poten' mee  :eusa_dance:.

UserID6342

Interieurfilterhouder heeft Jeffrey geloof ik nog liggen als je die mist... Zal morgen even kijken erna.

marrrcel

Top, ik houd me aanbevolen.

marrrcel

Gelukkig heb ik even gewacht met het terugleggen van de isolatie en vloerbedekking, want bij een hevige regenbui voelde ik zowaar weer nattigheid.

Dit keer geen koelvloeistof, maar water. Het lijkt via het zekeringenhuis te komen. Ik heb het huis gelicht en het afwatergootje ontstopt, voor zover dat nodig was. Vervolgens de ruimte vol laten lopen met water. Alles liep netjes weg. Vervolgens de auto gewassen en ja hoor  :o weer nat.

Moet ik het zekeringenhuis voordat ik het terugmonteer kitten? Lijkt me best lastig te bereiken. Heeft iemand dit al eerder gedaan?

Bedankt voor het meedenken.

Luc

Heb je beide afwateringsgaatjes ontstopt? Een zie je zitten, de tweede zit onder de zekeringenkast verstopt.
Toyota Auris TS, Renault 19 Cabriolet

marrrcel

Kak! Ik zag er echt maar één zitten. Dan ga ik weer zoeken. Het is best een gevecht om die kast los te krijgen. Ik krijg hem niet hoger gelicht dan de hoogte van de ruitenwisserarm.

zyra

kijk ook even je raam na, heb wel eens een 850 gehad met slechte kit tussen het ruit in waardoor het ook nat werd.. kwamen we achter bij het verwisselen van het voorruit..

Luc

Citaat van: marrrcel op 11-06-2012 10:46:21
Kak! Ik zag er echt maar één zitten. Dan ga ik weer zoeken. Het is best een gevecht om die kast los te krijgen. Ik krijg hem niet hoger gelicht dan de hoogte van de ruitenwisserarm.

Hoger dan dat krijg je m ook niet. Maar er zit echt nog een gaatje, gewoon die hele kast voorzichtig met geweld opzij duwen. En als dat stomme ding dicht zit, t zit hoger dan de afwatering vlak naast de zekeringkast. Beetje verstoppingen en zo, losse blaadjes, wie weet wat, en opeens loopt t vrolijk naar binnen. Heb het zelf gehad, niet fijn. Tis bijna jammer dat Volvo zo'n dik tapijt&isolatie gebruikt, krijg je nooit meer droog.
Toyota Auris TS, Renault 19 Cabriolet

marrrcel

Ga ik doen. Even - zoals Dirk tipte - met twee man kijken en gieteren. Onderaan de ruit zit wel wat aanslag van vocht, maar ik heb mij laten vertellen dat dat wel meer voorkomt en niet persé een lekkage hoeft te betekenen.

pieranja

Citaat van: groen V70 op 01-04-2012 23:41:48
Hallo mede roffelaars,

heel vaak is het alleen maar de aansluiting van de radiator, daar zitten 2 O ringen in die verouderen en dan gaan lekken, voor een paar euro heb je nieuwe, let wel op met vervangen er komt echt veel vloeistof uit.
de buisjes worden op hun plek gehouden door dat zwarte blokje wat weer met 1 schroef vast zit. die zou ook nog los kunnen zitten.
ik heb er 2 nieuwe O ringen in gezet en het is daarna kurk droog gebleven.

veel succes. ;D ;D

Ik heb ook een lek, maar geen vettige rommel op het raam, zeer gering verlies van koelvloeistof en er hangen ook geen groene druppels aan de radiateur oid. Ik ga ook maar eens die ringen proberen denk ik. Is dat een kwestie van het zwarte blokje loshalen en de ringen die je daar aantreft verwisselen? En heeft iemand misschien een bestelnummer voor deze ringen?

Thanx!

volvobug

Ik adviseer je de radiateur meteen me te vervangen als je toch het water aflaat en de boel losgooit. Als de ringen beginnen te lekken heeft de radiateur ook zijn beste tijd gehad. Gegarandeerd dat er al oxidatie door lekkage zit op de overgang warmtewisselaar en bovenste/onderste "kap" van de radiateur. Had zelf ook lekkage op de ringen, maar preventief de radiateur vervangen. De oude vervolgens uiteen getrokken, moet nog ergens een fotootje hebben met wat ik bedoel.
Handtekening? 85011806 en Saffronie.

marrrcel

#27
Ik heb geen onderdelennummer voor je, maar bij de volvo dealer hadden ze genoeg aan mijn kenteken en mijn uitleg. Ik sluit mij aan bij het advies van Volvobug om de radiator mee te vervangen. Er komt een hele plas koelvloeistof vrij en ik zou heel somber worden als ik een paar maanden later weer nattigheid zou voelen (trust me, I know  :eusa_think:). Het één en ander hangt natuurlijk ook af van de duur dat jij de auto in jouw bezit wil houden.

Nieuwe update; ik heb samen met Dirk de Roffel bewaterd en meest waarschijnlijk is toch de voorruit. Wordt vervolgd  :eusa_pray:.

volvobug

OK, als het via de voorruit komt is onderstaande niet meer voor je van toepassing, maar voor degene die bij een 15+ jaar oude kachelradiateur met alleen lekkende O-ringen denken er voor een tijdje af te zijn, hier foto's van hoe een originele radiateur er na 15 jaar uitziet. Wat je ziet is de aluminium warmtewisselaar die ik gescheiden heb van de onderste en bovenste kunststof kappen (op de onderste kap worden de 2 leidingen aangesloten).

Onderste aansluitingen:


Bovenste gedeelte:


Duidelijk zichtbaar rond de buisjes is de groene aanslag a.g.v. beginnende lekkage. Kwestie van tijd....
Handtekening? 85011806 en Saffronie.

pieranja

Tsja, gewoon maar de hele hap vervangen, ik ben overtuigd.

Ik verloor vandaag weer een slokje koelvloeistof, en er lag duidelijk vette zooi op de bodemplaat onder het tapijt. Toch kan ik nergens rondom de radiator een spoor of vettigheid vinden, hoe kan dat nou toch? Niet dat ik twijfel dat het de radiator is, maar ik vind het zo vreemd dat ik nergens sporen vind. Of wordt het rondom de buizen zo warm dat alles daar opdroogd?