Inhouden, stotteren en pingelen in het middengebied.

Gestart door Pistonpen paultje, 26-06-2012 00:54:51

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Pistonpen paultje

Heren!

De patiënt in deze is een 850 T5 2.0 op LPI van 1996. Afgelopen weekend ben ik met mijn geliefde (Dit keer gaat het niet over de auto;-)) naar Parijs gereden. Een prachtig mooi weekend gehad! Alleen de T5 kwam vond de rit minder leuk.

Op de heenweg na ong. 200km begon de auto ineens vanuit het niet te hikken bij 120. Ik ben oldtimers gewend, dus een keer proesten mag. Maar vanaf dat moment bleek de motor echt in te houden, te pingelen en te stotteren in het midden gebied. Op gas erger dan op benzine, maar ook op benzine is het merkbaar.

Onderin en stationair loopt de auto prima. Tot 3000 toeren is vollast zelfs geen probleem. Daarna beginnen de problemen. Echter, boven de 4500/5000 toeren lijkt het weer gewoon over te zijn.

Kortom, vage klachtjes, en ik hoop op een typisch eenvoudig 850 kwaaltje of iets dergelijks. De patiënt spaart alle typische 850 klachtjes zo lijkt tot nog toe namelijk.  Het lambda lampje ging pas branden toen we alweer bijna thuis waren. Niet gek ook, uitlezen ga ik binnekort wel even doen. Echter ik verwacht eerder dat daar gevolgen uit voortkomen ipv. oorzaken.

Heeft een van jullie een idee?

Even ter verduidelijking:
- Onlangs distributie vervangen
- Bougiekabels en rotor/verdelerkap zijn n paar weken oud
- vacuumslangen zijn net vervangen.

Dus die dingen zou ik voor n heel end uit kunnen sluiten. Een distributieriem verspringt niet zomaar en het zou mij verbazen. Toch overweeg ik het te checken. Maar ik had ergens verwacht dat onder én bovenin dan ook klachten zouden moeten optreden.

Pistonpen paultje

Ik heb me even wat ingelezen. Hoofdverdachten op dit moment zijn:

- TPS
- LMM

Heeft iemand misschien dergelijke delen liggen om even uit te proberen(Liefst in de buurt van Nijmegen/Venray/Arnhem)? Klakkeloos overal nieuw op drukken is mij naast alle andere puntjes die de wagen rijk is, even te duur.

MrCain

Heb je je foutcodes al uitgelezen? meestal als het "lambda" lampje gaat branden heb je er wel 1 of meer.......
Volvo 855 T-5: nog bijna origineel ;)

Citaat van: een wijze man
De Engelse auto bouwers waren echte prutsers....
Daarin tegen zijn Italiaanse autobouwers weer ingenieuze prutsers!

Piet

Lijkt op een ontstekingsprobleem toch.
Bobine? Bougies?
Alle pas vervangen bougiekables, rotor/ verdeelkap nog goed op hun plek?

ulkeman



ook lid van de firma list en bedrog.
afdeling dalfsen

Pistonpen paultje

@MrCain: Nee nog niet. Gaat wel snel gebeuren. De tester waar ik beschikking toe heb kan hem niet aan (ivm. OBD 1,5). Dus daar moet ik nog even naar zoeken. Ik vermoed overigens dat die de oorzaak niet 123 gaat weergeven. Anders zou die wel direct of vrij snel gaan branden.

@ Piet: Bobine niet uitgewisseld uiteraard, de rest wel bekeken. Zit allemaal netjes.

@ Ulkeman: Check, dat is het niet.

Boemeltje

Citaat van: Pistonpen paultje op 26-06-2012 13:22:42
@MrCain: Nee nog niet. Gaat wel snel gebeuren. De tester waar ik beschikking toe heb kan hem niet aan (ivm. OBD 1,5). Dus daar moet ik nog even naar zoeken. Ik vermoed overigens dat die de oorzaak niet 123 gaat weergeven. Anders zou die wel direct of vrij snel gaan branden.

@ Piet: Bobine niet uitgewisseld uiteraard, de rest wel bekeken. Zit allemaal netjes.

@ Ulkeman: Check, dat is het niet.

Ik heb wel een uitleeskabel liggen, moeten we 'm mee aan de computer kunnen hangen lijkt me ;)

Boemeltje

Oh, ik zie dat dat ook niet altijd even goed werkt. Nouja, proberen kost niets in ieder geval, dus je bent welkom ;)

MrCain

#8
Ziet je bobine er toevallig en beetje zo uit :


Met witte vlekken op het zwarte bij het metaal.
Dan zou het kunnen dat de bobine stuk is => doorslaat naar het metaal.
Maar net wat Piet en Ulkeman al zeggen : het loont de moeite om ff alles van je ontsteking en benzine systeem te controleren.

BTW: je kan via de OBD ook de ECU met knippercode mbv een 12v ledje de foutcodes uitlezen  ;)
Volvo 855 T-5: nog bijna origineel ;)

Citaat van: een wijze man
De Engelse auto bouwers waren echte prutsers....
Daarin tegen zijn Italiaanse autobouwers weer ingenieuze prutsers!

volvobug

Een TPS heb ik hier nog wel op reserve liggen in Arnhem. En ergens in Nijmegen schijnt een soort van centraal volvo magazijn te zijn waar ze in Beesd niets van in het systeem hebben staan....  :eusa_shhh:
Handtekening? 85011806 en Saffronie.