4 dan wel 5 pitten?!

Gestart door Roffelred, 13-04-2005 14:07:44

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 2 gasten bekijken dit topic.

Roffelred

Begin maart naar Tignes op vakantie geweest. Vlak voor die week even nieuwe bougies gestoken. Doe ik iedere 15.000 km dus nu ook. Bij aankomst in Tignes na 1100 km en 15 uur! rijden ging de motor heel onregelmatig lopen. Zelfs op 4 poten  :-[. Bij overschakelen op benzine ging het iets beter maar nog lang niet goed. Bij vertrek een week later ging het bij koude motor wel redelijk maar zodra de motor echt warm werd weer zeer onregelmatig lopen. Tussen de 1000 en 2000 toeren veel stoten etc. Echter weer terug in Nederland en onderweg geen problemen ??? Ik heb de dag erna gecontroleerd of alle bougiekabel vast zaten en of ik iets vreemds aan de bougie en bougiekabels zag. Niets vreemds.

Na twee weken zonder problemen na een zware regenbui weer precies hetzelfde probleem. Bij stationair draaien sloeg ie gewoon af. De dag erna was dit probleem weg. Toen was het ook weer droog. Het heeft dus waarschijnlijk iets met vocht te maken, maar de hele ontsteking ziet er droog uit ???

Nou een heel verhaal ;) maar ik hoop dat iemand een oplossing weet

NB. Nu heeft het Roffeltje dik 321.000km gedraaid en heb ik hem 1,5 jaar terug gekocht met 235.000km en heb nooit bougiekabels vervangen. Zou dit de oorzaak kunnen zijn wanneer moet je die vervangen en wat kosten die?

daytonawim

Ik zou zeker de rotor, verdeler en rotorkap eens vervangen, en het verwisselen van de bougie's, schijnt om de 60000 km nodig te zijn.
Mijne zitten er ook al weer 50000 km in :-)

En als je toch lekker bezig bent even de vlamdover en gasklep en stationair regelaar reinigen.

ed

Op lpg houden de standaard boegies het zeker geen 60.000 km uit.

Ik zou het probleem ook inderdaad in de ontsteking zoeken. Dus zowiezo roter en verdelerkap vervangen plus bougies. Als de klacht daarna aanhoudt ook de bougiekabelset.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

M a r c

Ik ken geeneen bougiekabels die het +300.000 kms volhoudt... dus als het nog de originele kabels zijn: vervangen!
Vragen?  Geen PB, maar graag mailen naar:

info@europeantuning.nl

Hen3

Citaat van: Ludo op 13-04-2005 18:13:58
accu kan ook de oorzaak zijn met dit soort symptomen.
als de accu geen 12 volt geeft kan vervolgens de bobine ook geen spanning van 14000 volt naar de bougies kunnen overbrengen.

als de motor loopt doen de bobines het echt wel hoor, ook al heb je een zwakke accu..... tenzij je dynamo stuk is natuurlijk....