Knisperend geluid uit dashboard

Gestart door OVE, 05-08-2012 22:47:58

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

OVE

Sinds kort hoor ik een raar geluid vanuit het dashboard komen. Het geluid lijkt het meest op het geluid van het contact dat een mobiele telefoon wel eens over de radio kan maken alleen dan wat harder. Het geluid kan lang duren en dan ineens weg zijn om na een paar minuten weer terug te zijn. Het maakt niet uit of de ECC wel of niet aanstaat ook de stand van de blower maakt niet uit.
Ik begrijp dat het lastig is om via een forum hierover iets te zeggen maar misschien zijn er mensen die dit herkennen.

Rutger

Kan van alles zijn natuurlijk, maar maakt het toevallig iets uit als je de temperatuurknop(pen) helemaal hoog of laag zet? Het zou 1 van de temperatuurklep verstelmotortjes kunnen zijn. Ik heb ook iets dergelijks gehad, komt wel een beetje overeen met jouw verhaal. Geen problemen met de ecc, en/ of verschillende temperaturen links en rechts?

OVE

Het heeft geen invloed op de werking van de airco/ventilatie.
Ik ga wel proberen op aan de knoppen te draaien

Galactica

Hmmm..ik heb datzelfde knisperende geluid ook.
Dacht eerst dat het aan het electrische gedeelte contactslot kwam.
Dit heeft Dirk voor mij vervangen maar knisperend geluid is er nog steeds.
Ik ga van het weekend eens bij de relais boven de pedalen kijken of ik daar iets kan vinden.

Werffs

Als we over het zelfde praten heb ik het geluid ook.
Zelf denk ik dat het de kleppen zijn die continu verstellen. (kleppen voor het regelen van warme/koude lucht)

Ik ga er vanuit dat er een een standmelding op de kleppen zit, misschien dat deze potmeter ruis heeft.
Of het zou natuurlijk kunnen zijn dat de ECC-unit defect is.

Als ik de temperatuur van de bijrijderskant verstel (van bijv. 20 gr. naar 24 gr.) houdt het geluid (het verstellen van de kleppen) op
vandaar mijn theorie. (bij heeft het dus te maken met de kleppen die de lucht regelen aan bijrijders zijde)

Ik wil er ook nogsteeds eens een keer naar kijken.
Ben benieuwd of iemand een oplossing heeft.

Gr. Simon

OVE

Ik merk ook dat bij het verstellen van de temperatuurknop aan de bijrijderskant naar max. het geluid ophoudt.
Toch die klepjes?
En weet iemand wat dat zou kosten om te verhelpen/vervangen?