importeren van een Italiaanse T5

Gestart door blauweroffel, 10-12-2012 22:29:34

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

blauweroffel

Wellicht kan iemand van het forum advies geven over importeren van een italiaanse
Gaat over een V70 "99 T5 uit Italië:
In dit geval gaat het om een 2.3 liter, 20 klepper T5 met 239 pk. Hij is van medio 1999 en zou (slechts) 108.000 km gelopen hebben. Foto's zien er goed uit en het is verder helemaal de uitvoering die wordt gezocht

Dat klinkt dus allemaal interessant, zeker gelet op de prijs die de verkoper vraagt. Hij klinkt oprecht genoeg (even afgezien van de taalproblemen). Heb ik nu gewoon geluk of wordt ik bij het been genomen ? Misschien klinkt het wel té mooi. Ik twijfel dus om het vliegtuig te pakken naar Milaan. Hoe kan ik meer zekerheid verkrijgen ?
Ik heb kopietjes gekregen van de papieren en het onderhoudsboekje. Kan er echter eigenlijk niet zó veel wijs uit.
Het motornummer klopt wél met een T5, maar de op het kenteken aangegeven PK's en max snelheid weer niet. Volgens verkoper zou hij de tweede eigenaar zijn, maar op de papieren zie ik zó al drie namen staan. Ik heb van verkoper nog geen goede verklaring gekregen voor de lage meterstand
.Jij zegt dat je dat via de OBD kunt controleren, maar dat lukt natuurlijk allen bij een (Volvo)garage ?
Volgens verkoper kost het overschrijven op je naam trouwens circa 900 euro (!). Dat lijkt me nogal extreem. Als dat waar is, zou dat een verklaring kunnen zijn voor de lage prijs en de (blijkbaar) geringe belangstelling.

Export-papieren zouden maar rond de 80 euro kosten. Het komt er eigenlijk op neer dat ik een zeperd wil voorkomen en ik zou meer willen weten over de exportprocedure (het invoeren kan ik wel terugvinden op de site van de RDW). Mocht iemand bij het forum hier iets over kunnen/willen zeggen, dan houd ik me aanbevolen ! Bedankt voor jullie hulp !!

Dus:
Wie heeft ervaring met het importeren uit Italië?

BR

Rob850turbo

#1
Overschrijven 900 euro???

kenteken klaar maken voor export duurt volgens mij een paar dagen en kan idd een paar euro kosten.

let wel op , afspraken maken met die mensen is een probleem.

Waar moet de transporteur zijn , waar staat de auto? uiteindelijk staat de auto ergens anders.

The Demon

Ik zal morgen onze Italiaaanse vriend eens vragen hoe of wat met exporteren.
En ik zal ook de andere vriend in Milaan (heeft een garagebedrijf) proberen te contacten.
Misschien dat die wat duidelijkheid kunnen scheppen.

Groet,
The Demon.

blauweroffel

#3
Jongens, bedankt voor het meekijken en denken!
Tips over omport uit Italië blijven zeer welkom, de desbetreffende auto is inmiddels verkocht aan iemand anders.....


overigens ging het over deze auto (zolang de link nog werkt)
http://www.autoscout24.nl/Details.aspx?id=222299046&sbs=ListEne

BR

Sem

Hou er rekening mee dat Italie het land is waar ze het terugdraaien van de km-teller bijna hebben uitgevonden. Buiten het feit dat de wegen er een stuk beroerder zijn dan in NL en de zon vaak ook niet heel veel goeds meebrengt lijkt me de kilometerstand te mooi om waar te zijn. De kilometerstand zou gewoon klip en klaar, duidelijk en helder toonbaar moeten kunnen zijn d.m.v. boekjes en rekeningen. Is dit niet het geval en moet je het doen met een "verklaarbaar verhaal" dan zou ik er geen seconde moeite in steken.

Op één of andere manier hebben al die Italiaanse Volvo's allemaal prachtig lage kilometerstanden... hmm..  :eusa_think: Hoe zou dat toch kunnen.

Tik voor de grap op MP eens in de zoekfunctie een 850 in met een kilometerstand van minder dan 180.000km. Je komt bijna alleen maar 2.0 T-5's tegen... Allemaal importjes uit Italie. Mij te verdacht. ;) Liever een V70 met 250.000km en een volledige kloppende historie.. :)

Je moet het zelf weten natuurlijk. ;)

BenC70ES

Citaat van: Sem op 11-12-2012 19:15:04
Hou er rekening mee dat Italie het land is waar ze het terugdraaien van de km-teller bijna hebben uitgevonden.

Ach ja, hier staat ook altijd dezelfde plaat op hoor...  ::)

Mijn C70 cabrio ben ik ook zelf in Italië gaan halen, ook met lage km-stand, maar die klopt gewoon 100%!    Kan je aan verschillende onderdelen merken (staat en productiedatum enz...).   

Waar ze het echter minder nauw nemen, is met de staat van het koetswerk:  'zeer mooi', 'ik zie geen enkele beschadiging' moet je echt wel met een hele schep zout nemen.

Je kan eventueel met het chassisnr hier bij een dealer checken, en die kunnen dan toch al de km-standen bij eventuele garantiegevallen checken.  Bij mij kwam dat mooi overeen met het jaar-gemiddelde met de toenmalige km-stand als ik hem kocht.
Je kan als je mensen kent in Italië ook bij een locale dealer checken achter de onderhoudshistorie.

Verder zit er in Italië ook geen Eurpees gelijkvormigheidsattest meer bij, ik weet niet of je dat in Nederland nodig hebt bij import, maar in België wel, en dat kost bij de dealer ongeveer 140 Eur.

Verder kan ik het alleen maar aanraden, het is een erg leuke testrit van Italië naar huis  ;D
Je gewoon heel goed informeren op voorhand!

Ook moet ik zeggen dat de Italianen erg correct en stipt waren!   :o   :D

Dat je ze wel vaak ziet, is omdat de T5 Volvo's wel erg populair waren in Italië en die met hoge km-standen al lang op de sloop liggen.
Bij mij was de reden vooral omdat het een motor met hydraulische kleppen was, die je in de cabrio nauwelijks kan vinden, dus maakte me niet zoveel uit in welk land hij stond.

Citaat van: Jeremy Clarckson
It's the fuel of Satan man!!!!!

Hiker

Ik heb een italiaanse roet-roffel...natuurlijk waren er mensen die zeiden...."mmm met die stand en bij die handelaar....dat zou wel eens mis kunnen zijn".....

Gekocht met een stand van 157.000 in 12/2009.....nu 12/2012 staat ie op 312.000. Weinig tot geen problemen, op normaal onderhoud na.....
De boekjes klopten (op een gat van 20k na....qua datum laatste beurt enz....)

Maar voor hetzelfde geld heeft ie al 5 ton+ achter z'n kiezen. Maar dat zal ik nooit weten. Hij blaast nog steeds heelijk door

Hij was wel erg vies van binnen, maar dat is een kwestie van goed schoonmaken....
"There is no way to happiness. Happiness is the way."
"Success is not the key to happiness. Happiness is the key to success. If you love what you are doing, you will be successful."― The Buddha