Nou Razorx-Fijne Hokken: LV-NJ

Gestart door razorx, 29-03-2008 19:58:03

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 4 gasten bekijken dit topic.

KIM

Citaat van: razorx op 03-03-2013 21:09:14
Een zinnige vraag Marcel. Ik moet nog zien wat er gebeurt al ik een belletje krijg terwijl ik naar de radio luister.
Ik zal je op de hoogte houden.

-edit- Je zal horen dat er een belletje is en dus eerst de CD knop op bv een SC-901 moeten indrukken. Helaas dus twee knoppen indrukken in plaats van één.

Zit er geen mute draad op de SC-901? Volgens mij zit er op de parrot wel een mute draad. Bij mij gaan namelijk alle 4 de speakers uit en gaat de Parrott op de voorste twee.

Het is al lang geleden dat ik het spul her-ingebouwd heb...

Ries van de Zilverschuit

Citaat van: razorx op 03-03-2013 23:30:49
Ik zie een universele nauwkeurige turbodrukmeter aankomen, voor iedere turbo wagen. Met wat extra comfort. ;)

Ik denk dat ik hem ook zie...
Volvo V70 2.5T lpi, 1997, mt, mystic silver
Toyota Previa 2.4 Linea Sol, 2002, mt, grayish blue

Ewout Schalkwijk

Ik schrijf me alvast in voor Old Faithful. Dieseltje bei de weej...
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein

razorx

#3258
Citaat van: Dirk342 op 04-03-2013 00:03:04
;D ;D Geweldig om te volgen dit Yits (en Jeroen natuurlijk ook).  Ik denk persoonlijk dat het voor het oog het rustigst is als er een wijzer zou zijn ;D.  ben ook niet zo'n voorstander van die meters in de A stijl maar zoals Stefan het heeft opgelost met de oude turbodrukmeter uit mijn auto in zijn V70 R is gewoon erg netjes te noemen.  De Kudosteun is allang opnieuw bekleed, even voor de duidelijkheid ;D

Hij heeft deze in de Kudosteun gemonteerd en daaronder zijn telefoonhouder geschroefd.

http://i1177.photobucket.com/albums/x350/stefan850/69CA9083-F4F5-4DC5-B12F-FD488DB03D23-1160-000002786EBFA294.jpg

Even dit voor degen die liever wijzertjes als op en neer gaande streepjes voor hun oog zien ;D ;D.  Absoluut en zeer zeker niet bedoeld als kritiek ofzo.
Als ik je heel eerlijk moet zeggen, Dirk, vind ik een analoge meter of iets wat daarop lijkt ook het prettigst.
Maar dat is weer strijdig met mijn ontwerp eisen/wensen:
-Het metertje moet in een blindpaneeltje passen.
-De piek turbodruk moet tegelijk met de actuele waarde te zien zijn.

-Een led streepjes indicator in de juiste kleur komt nog het dichtste bij een analoge meter.

Maak je geen zorgen ik ervaar je opmerking niet als kritiek maar als opbouwend.

Ik ontwaar, dank zij Jeroen zijn stimulans wel wat veel modernere ontwerpvormen. Een VVIS controller, een KVS temp meter een turbodrukmeter, in basis heb je er het zelfde type elektronica voor nodig. Ik beloof nog niets, ik moet wat experimenteren en hardware ontwikkeling is kleinschalig toegepast heel duur.

We zullen het zien maar de eerste experimenten zijn veelbelovend. Ik beloof nog niets.


Ries van de Zilverschuit

Citaat van: razorx op 04-03-2013 23:25:45
... hardware ontwikkeling is kleinschalig toegepast heel duur.

Ik zie een groepsaankoop...
Volvo V70 2.5T lpi, 1997, mt, mystic silver
Toyota Previa 2.4 Linea Sol, 2002, mt, grayish blue

razorx

#3260
Al brainstormende met Jeroen, komt er misschien wat aan.
Geef me wat maanden, misschien sneller.

Ik ga even uit van mijn eigen wens (V70R Classic) plus wat twijfels:
-Turbodruk. Piek en actuele waarde direct zichtbaar te monitoren via aan te schaffen precisie MAP sensor.
MAP sensor op dezelfde print of aan te schaffen door de koper?
-KVS temperatuur. In feite zijn er twee voorzichtigheids situaties: Koude motor en te warme motor.
Vervelende is hier dat Volvo t.m. Motronic 4.3 dit signaal niet op een normale manier aanbied. Er is voor die wagens een conversieslag nodig. voor de nieuwere niet. GRR
-Oliedruk. Ook weer zo een waarde die je niet comtinu hoeft te lezen. Een alarm wil je wel. Liefst hoorbaar.

Schiet er maar op. Niet alles is tegen zinnige kosten te doen, maar een all in one zou leuk zijn.

Ik streef naar één LCD displey met een hoorbaar en zichtbaar alarm voor de "paniek" situaties.
Waarde niet in getallen maar alsof het een analoge meter is. Dus een streepje voor de actuele waarde van de turbodruk en de piek waarde.De rest allemaal alarm of waarschuwing.

UserID6342

#3261
Voor de oliedruk / olietemperatuur doe ik graag met je mee.  Mag voor mij in net zo'n opzet zijn als de huidige KVS meter die ik nu al heb Yits en offer daar graag een middenrooster voor op, zoals ik ook bij de 760 heb gedaan.

Vooral de oliedruk vind ik belangrijk in deze en zie deze toch graag constant. Wel analoog, maar voor het idee:




viking_in_shorts

Ik geloof niet dat ik een potentiële klant zou zijn, maar een hoorbaar alarm is wat mij betreft een show-stopper. Niets "origineels" in onze auto's heeft een hoorbaar alarm, waarom dit wel?

UserID6342

Omdat je juist (!) gewaarschuwd wilt worden als ineens je oliedruk wegdondert, om motorschade te voorkomen.  Zie Blog van Piet, zie het verhaal van Marcel een paar weken terug.  Beide gekomen door een eraf geklapte olieleiding naar de oliekoeler toe.

Juist in dit soort situaties wil je een keiharde rottoon, horen zodat je meteen kunt handelen.  Bij Marcel is het gelukkig goed afgelopen, maar bij Piet is zijn motor in de soep gelopen.

Marc O.

#3264
Lijkt me zeker interessant, maar wel enigszins afhankelijk van waar/hoe e.e.a. moet worden ingebouwd. KVS temp. zou ik wat minder boeiend vinden. Ik vertrouw erop dat het metertje in het dashboard aangeeft als die te hoog wordt. Olietemp. zou ik interessanter vinden.
...The Nile isn't just a river in Africa...

Broabander

Kleine tip Marc: vertrouw niet op het metertje in het dashboard ;D
EX: 1995 Volvo 854 2.5 10V LPG

Eindstand (07-03-2013): 650.000

Nu: '04 VW Polo 1.4 Aut.

Marc O.

Nee, ik snap dat die niet de exacte waardes aangeeft en binnen een range van plus/min 10 graden gewoon in het midden blijft staan. Maar ik mag er toch wel op vertrouwen dat als het metertje niét in rood staat, de temperatuur niét te hoog is? :eusa_think:
...The Nile isn't just a river in Africa...

UserID6342

#3267
Nee, daar mag je absoluut niet op vertrouwen Marc en zeker niet bij die prutsmeters die er in de 850 / x70's zitten !!  Een temperatuurverschil van ruim 25 graden laat die k*tmeter op het dashboard niet zien !  Hij laat het pas zien als het te laat is, zoals al bij velen hier op het forum is gebeurt.

Lees o.a. het verhaal van Arjen in zijn B-log; daar heeft hij nauwgezet en met foto's de echte KVStemperatuur bijgehouden en de stand van de KVSmeter op het dashboard.  Overal stond dat maffe ding op 3 uur, terwijl er temperaturen zichtbaar zijn van 104 graden en hoger.

Lees de verhalen van Yits, die de exacte tempmeter voor in onze meter heeft gemaakt.  Het is niet voor niets dat er inmiddels al heel veel forummers rijden met zo'n tempmeter erbij.

Er staat genoeg over geschreven inmiddels en ik laat het hier dan ook verder bij.  Zou zeggen, lees je goed in en vooral in die materie en neem dan een beslissing.

Overigens; een olietemperatuurmeter is voor een leek (zeg niet dat jij dit bent) absoluut niet interessant want ze weten de waarde die die meter aangeeft niet te intrepeteren.  Oftewel zinloze informatie voor een leek.

Marc O.

Ja, ik ken die verhalen, vandaar dat ik zeg dat de meter over een breed temp. bereik niet beweegt.

Citaat van: Dirk342 op 06-03-2013 11:15:57
terwijl er temperaturen zichtbaar zijn van 104 graden en hoger.

Vraag is dan of die 104 graden een probleem is....?
...The Nile isn't just a river in Africa...

Broabander

Op het moment dat je flink aan het doortrappen bent en daarna laat afkoelen misschien niet, maar zodra hij naar 104 gaat en verder omdat je kvs slang gescheurd is en je bijna droog loopt en je hebt het niet in de gaten totdat je een vastloper krijgt en je meter dán pas uit de 3 uur stand gaat komen, dat is een ander verhaal natuurlijk ;)
EX: 1995 Volvo 854 2.5 10V LPG

Eindstand (07-03-2013): 650.000

Nu: '04 VW Polo 1.4 Aut.