De Roetmeeuw

Gestart door Taranis, 29-11-2008 20:34:08

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

grijzev70tdi

Huh? Ik snap het ff niet.

Je zegt als de kleppen krom zijn dat je een oorzaak hebt gevonden waarom de riem is gebroken. Maar kromme kleppen is toch juist het gevolg van een gebroken riem?
Grolsch, het klinkt al lekkerder

EdenAli

Dat lijkt mij ook.

Taranis

Citaat van: grijzev70tdi op 15-03-2013 14:42:00
Huh? Ik snap het ff niet.

Je zegt als de kleppen krom zijn dat je een oorzaak hebt gevonden waarom de riem is gebroken. Maar kromme kleppen is toch juist het gevolg van een gebroken riem?

Citaat van: Taranis op 28-02-2013 20:22:59
Na wat brainstormen met Arjen denk ik dat de spanner uitgesteld geweest is door foute montage van de distributieriem (niet op kamertempeatuur), daardoor teveel speling op de riem (motor moet wel rot gelopen hebben), daardoor de zuiger een klep een kusje gegeven en dus de riem gebroken. Maar als iemand betere ideeen heeft dan hoor ik het graag.

;)

MVeldhuis

Ik denk dat je die theorie wel overboord kunt gooien Ronald.

arjenT5R

ehm ja... ik zal wel weer een biertje teveel op gehad hebben ofzo...

Iig als een niet vrijloper distributieriem er af loopt.... kop trekken logisch  :D
Liquid propane, knock free, ice cold " go fast fuel "!!

Sbv

Voor zover ik begrepen heb is er 1 kromme klep. Revisie kop ligt reeds al klaar, alleen verkeerde koppakking meegekregen. Vanmiddag andere

Kop licht er momenteel naast. Mannen hebben het wat koud.


Bouke

Het is ook akelig min koud weer :(

Sbv

Oorzaak van breken riem is waarschijnlijk een losse nokkenas poelie geweest, deze was met de hand los te draaien

grijzev70tdi

klinkt aannemlijk ja.
Grolsch, het klinkt al lekkerder

Taranis

Tuurlijk gaat de oude poelie terug, waarom niet?

Straks andere koppakking en blokkeertools ophalen, planning is morgen lang dagje en dan moet ie 't weer doen.

grijzev70tdi

Zie ook niet in waarom de oude poelie niet terug zou kunnen. Het was alleen de bout die niet goed vast zat toch?
Grolsch, het klinkt al lekkerder

KIM

Wordt niet de krukaspoelie bedoeld?
Die zijn toch infaam vanwege het kapotgaan; of was het de bout?

grijzev70tdi

Citaat van: Lunadust op 20-03-2013 15:17:36
deze heeft losgezeten, waarschijnlijk zit er geen spiebaan in, heeft deze meegedraaid?
dan ben je de (conische) passing kwijt, en zal deze weer loslopen.

de 2.5 tdi blokken zoals Volvo deze gebruikt ben ik niet heel erg bekend mee, maar de VW blokken (bij mijn weten zijn ze gelijk) gaat dit vaak niet goed.

Maar dan zal dit toch ook bij de nokkenas het geval zijn? Die spiebaan zal er ook niet beter op worden denk ik. Dan zal er ook een andere nokkenas in moeten toch? Of zie ik dat verkeerd?
Grolsch, het klinkt al lekkerder

Sbv

Die komen nog wel hoor. Ik heb ze zelf niet, daar ik 125 km verderop zit momenteel

Sbv

Citaat van: Lunadust op 20-03-2013 16:35:59
141.03...
tenminste, als ze in Goes zitten...
Nee, Vlissingen oost