Old-timer terug belasting plichtig

Gestart door NinaPaul, 29-10-2012 18:43:43

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

rogerV701998

Citaat van: Misha op 29-04-2013 18:59:02
Met het risico om flink geflamed te worden :

Ik snap eigenlijk al helemaal niet waarom oldtimers belastingvrij waren.
Kijk, het is leuk dat dat zo was maar waarom dat zo zou moeten zijn: geen idee en idioot ook als je er objectief naar kijkt.

Elke willekeurige oldtimer vervuilt minstens voor 10 moderne auto's, het argument dat de belasting nu wel betaald is gaat ook niet op want als je rijdt slijt je de weg weg.

Ze stinken en de meeste zien er uit als wrak-van-de-weg voor een jaar.

Die mensen die echt serieus bezig zijn met hun oldtimer kijken echt niet op die paar honderd euro per jaar, en de hobby / goedkoop een tweede auto rijders (waarvan ik er zelf ook een geweest ben) tja, die hebben in ieder geval het voordeel van minder APK's en een lagere verzekeringswaarde maar een reden waarom die oude barrels minder zouden moeten betalen dan moderene auto's is natuurlijk abject.

En wellicht ook infaam.




Een Brammetje. ;D

BBS

Citaat van: Boeijke op 30-04-2013 00:25:00
Laat toch Kim.

Er zijn altijd mensen die overal tegenaan willen schoppen. En zo zijn er hier ook een paar.
Gewoon mensen die een ander zijn voordeeltje en/of hobby niet gunnen. We zullen er dan maar vanuit gaan dat dat hele brave mensen zijn die altijd alles eerlijk doen en als ze een voordeeltje kunnen halen wat een ander niet heeft dit dan natuurlijk links laten liggen omdat het anders niet eerlijk is.

Denk dat de meeste oldtimer bezitters het niet eens erg vinden dat ze iets moeten betalen. Maar om een regeling zo drastisch op de schop te gooien slaat gewoon nergens op. En dan ook nog eens met de argumenten die ze daar voor aandragen wordt het bijna lachwekkend. Zeker met die gigantische verschillen in leeftijd en brandstoftype.

En voor degene die bang zijn dat de "gewone" mrb omhoog gaat. Ik heb nieuws. Dat doet ie toch wel. Is het niet nu, dan vast binnen nu en een paar jaar.

En ja, ik blijf mijn 264 rijden. Die € 120,00 kan ik (gelukkig) missen de aankomende 3 jaar. En ja, ben ook in het gelukkige bezit van een garage zodat hij in die 3 maanden binnen kan slapen (doet hij dan toch wel, maar niet iedereen beschikt daarover en het is ook weet een idiote kronkel bij degene die dit verzonnen heeft).

Voor degene die zich aangesproken voelen.
Jammer dan,,,dit is mijn mening en dat mag toch?

8) Willem

:eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
Helemaal mee eens, niet dat ik een old-timer heb, maar wel 2 auto's voor de deur.
Maar ik vind wel dat de échte old-timer liefhebber op deze onnodig hard gepakt word. >:(
Voor diegene die zo'n oud-kwalmend-reutelend-stinkhok heeft om lekker "goedkoop" rond te rijden => Gerechtigheid.
Nu nog deel II van deze regeling afmaken en dat is alle "groene" auto's Prius/Ampere/koekblikken etc ook belasten.

Dan pas is het helemaal klaar. ;)
Volvoloos....

Turbo-Geek

#392
Het is heel simpel, de meesten die klagen zijn degenen die niet persee wat hebben met oldtimers maar lekker goedkoop willen rijden, PUNT !
Dat zijn ook de mensen die hem dan weg doen want het is niet meer te betalen en dat zijn ook vaak de stinkende knaken bakken.

Een serieuze oldtimer rijder heeft niets te klagen want die zou sowieso niet echt kosten hebben vwb belasting want die rijden doorgaans niet meer dan een kwartaal per jaar en de rest van de tijd kan hij geschorst zijn. Dit zijn de gasten die hem nooit wegdoen en de puristen rijden al helemaal niet op een andere (lees goedkopere) brandstof.

Nogmaals, het is in mijn ogen een keurige regeling die de echte liefhebbers ontlast en de belasting ontduikers aanpakt. Snap het relaas vab BBS hierboven dus ook niet, die heeft het voorstel kennelijk niet gelezen.
Geef maar eens aan waarom het geen eerlijke regeling is .... Juist ja, omdat men <40 jaar geen gratis Diesel/LPG MRB meer heeft, en dat zijn precies de gasten die veel km's maken om de kosten te drukken.
Zij hebben de oude regeling als het ware stuk gemaakt.  :eusa_think:


Blijf me trouwens verbazen over de naïviteit bij sommige mensen.
Ja, het is idd nog niet door de kamer, maar als je niet op een onbewoond eiland hebt gewoond de afgelopen decennia dan weet je dat zaken die de staat geld opleveren soms HEEL SNEL er doorheen komen zonder ook maar iets van weerstand .... Voorbeelden zijn er te over.
Zelfs de onaantastbare hypotheekrente aftrek was uiteindelijk toch niet heilig.
-------------------------------------------------------
  The things you own end up Owning you !
-------------------------------------------------------

UserID6342

Citaat van: Turbo-Geek op 30-04-2013 21:20:34
Het is heel simpel, de meesten die klagen zijn degenen die niet persee wat hebben met oldtimers maar lekker goedkoop willen rijden, PUNT !
Dat zijn ook de mensen die hem dan weg doen want het is niet meer te betalen en dat zijn ook vaak de stinkende knaken bakken.

Een serieuze oldtimer rijder heeft niets te klagen want die zou sowieso niet echt kosten hebben vwb belasting want die rijden doorgaans niet meer dan een kwartaal per jaar en de rest van de tijd kan hij geschorst zijn. Dit zijn de gasten die hem nooit wegdoen en de puristen rijden al helemaal niet op een andere (lees goedkopere) brandstof.

Nogmaals, het is in mijn ogen een keurige regeling die de echte liefhebbers ontlast en de belasting ontduikers aanpakt. Snap het relaas vab BBS hierboven dus ook niet, die heeft het voorstel kennelijk niet gelezen.


Wat een kraam, hoe krijg je het verzonnen ???  Ik durf mijzelf rustig, zonder blikken of blozen, een echte liefhebber te noemen !  Ja, het is een stinkende, roetende, oud gebak van 30 jaar wat mij vreselijk veel geld kost per jaar (en waar ik ook vreselijk veel plezier aan heb).  Ik heb dat ding niet omdat ik goedkoop wil rijden, want rijd er nog geen 5000km per jaar mee, maar puur omdat ik het leuk vind en een geweldig leuke auto vind.

Wat ik aan MRB 'uitspaar' zit allang vele malen hoger terug in onderhoud en verbetering van de auto.  Ben ik een purist, ja in sommige dingen echt wel.  Alles in de auto is origineel Volvo, op 2 kleine dingen na welke in mijn ogen gewoon belangrijk zijn voor het behoud ervan.  Namelijk de oliedruk- en olietemperatuurmeter, maar die zijn dan ook weeer uitgezocht, enigszins in de stijl van de auto in die tijd. Alle extra, zeer duur betaalde opties uit die tijd zitten erop (of zijn naderhand door mij gemonteerd) en ga zo maar door.

De Europese regel is ouder als 30 jaar en klaar.  Nederland moet weer eens voorop lopen en de auto is hier gewoon een melkkoe.  Maar waar is het Europa waar heel Nederland zo de bek van vol heeft nu dan ??  Nu is dat ineens niet meer belangrijk want we kunnen geld plukken en dat is het enigste waar het hier omdraait.  Ja, er moest iets gebeuren om het misbruik aan te pakken, absoluut waar, maar dit is de methode niet want je treft mensen onevenredig hard !  Bovendien het misbruik hebben ze zelf in de hand gewerkt, dat riep menigeen (ikzelf ook) een aantal jaren geleden al dat 'm dit zo niet ging worden....  En we hebben helaas gelijk gekregen maar daar kun je nu niets niets meer mee....  Merendeel van de oldtimerbezitters willen echt wel iets betalen, ikzelf ook, maar niet zo op deze manier !

Turbo-Geek

#394
Dirk, het is een originele diesel ?

Maar ff afgezien daarvan, jij hebt hem niet voor de km's maar omdat je het gewoon een leuke auto vind toch ?
Niks mis mee, maar waarom zo janken ? Omdat je nu dan moet gaan betalen voor iets wat eerst niet zo was ?
D'r zijn toch ook genoeg mensen met een moderne auto die ze hebben omdat ze die leuk vinden en moeten toch ook de volle pond betalen .. "ja maar deze regel wordt opeens verandert !" Ja, dat gebeurt weleens vaker, zie grijs kenteken ... Je moet het ook zo zien, men heeft jarenlang ervan kunnen profiteren, dat hebben mensen met een modernere hobby auto nooit kunnen doen.
Er gaan ieder jaar voordeeltjes weg in welke vorm dan ook en de aftrekposten van de belasting zijn ook bijna op 1 hand te tellen, zo gaat dat gewoon.

Ja maar Europa ..... Kijk eens naar een leuke sport auto die opeens 8000 euro duurder werd het nieuwe jaar door de slurptax, ga je dan ook praten over Europa waar men die BPM en extra taxen niet kent ? Dat is toch ook niet eerlijk ?


-------------------------------------------------------
  The things you own end up Owning you !
-------------------------------------------------------

UserID6342

Hehehe Lars, we begrijpen elkaar !  Zeker is je laatste zin niet eerlijk en dat geeft precies ook aan waarom ik deze politiek ook zo zat ben !!  In hun straatje is alles Europa, maar andersom dus in het voordeel van de burger is het niets Europa !

Waar ik boos over ben inzake de oldtimerregeling is dat in Europa gesteld word, alles ouder als 30 jaar is vrijgesteld, klaar.  En ja, natuurlijk heb je gelijk dat het hele autobezit in Nederland aan alle kanten rammelt vergeleken met de buurlanden.  Net wat jezelf al opnoemt; BPM, slurptax, (ik ken er nog wel meer), etc.

Iedere, zichzelf welbewuste, oldtimerbezitter, wilt graag meebetalen aan deze absurde regeling omdat iedereen zich beseft dat het zo ook niet verder kan (de meesten weten dit al ruim 5 a 6 jaar VOORDAT de laatste regeling werd doorgedrukt), maar niet op deze manier.  Dit lijkt nergens meer op.  Ja, er zijn ook oude dieseltjes van > 40 jaar en die rijden ook geen 5000 km per jaar.

En ja, het tractortje van mij is een origineel dieseltje van 30 jaar oud.  Daar is niets, maar ook niets, aan geknutseld !

Turbo-Geek

Dirk, Europa geld wanneer het uit komt.
Op auto gebied loopt men met NIETS in de pas, niet alleen de belastingen (CO2, Slurptax, BPM, MRB,etc), maar ook zaken zoals APK zijn anders.
Dat laatste is wellicht het enige waar wij wellicht iets beter af zijn qua regels maar het zal een kwestie van tijd zijn voordat die aangepast worden.

In de regel kun je stellen dat je met de EU in Nederland de lasten draagt en de lusten vaak achterwege blijven want dan geld de binnenlandse politiek opeens.

Lars is trouwens Turbobiker ;)
-------------------------------------------------------
  The things you own end up Owning you !
-------------------------------------------------------

Hans Duiven

Citaat van: Turbo-Geek op 30-04-2013 22:28:25
Dirk, Europa geld wanneer het uit komt.
Op auto gebied loopt men met NIETS in de pas, niet alleen de belastingen (CO2, Slurptax, BPM, MRB,etc), maar ook zaken zoals APK zijn anders.
Dat laatste is wellicht het enige waar wij wellicht iets beter af zijn qua regels maar het zal een kwestie van tijd zijn voordat die aangepast worden.

In de regel kun je stellen dat je met de EU in Nederland de lasten draagt en de lusten vaak achterwege blijven want dan geld de binnenlandse politiek opeens.

Lars is trouwens Turbobiker ;)

En u heet?

Turbo-Geek

Kom op Hans, niet zo flauw doen ....
-------------------------------------------------------
  The things you own end up Owning you !
-------------------------------------------------------

Hans Duiven

Zo moeilijk is het noemen van je naam toch niet ?  ;D

Ik voel een heel eind met je mee in deze discussie, omdat je de pijnpunten bloot legt.


Het lijkt een beetje op het grijs kenteken verhaal.

KIM

TG, ik ben ook zo'n klager.
Bij mij gaat het om de 3e en 4e auto; dat zijn mijn klassiekers. 1 van de twee valt binnen de regeling want die is van 1936, maar de ander is van 1980. Deze auto was vrij van wegenbelasting en is dat nu niet meer.

Het is niet ernstig, maar zoals ik al zei het is de volgende lastenverzwaring die ik deze periode voor mijn kiezen krijg. Ik betaal al voor 2 auto's serieus veel wegenbelasting (200 / maand); mag ik mijn klassiekers dan vrijgesteld hebben voor die paar dagen dat ik ze per jaar rij?

Moeten we dan alles maar willoos door onze strot laten duwen?

Turbo-Geek

Citaat van: Hans Duiven op 30-04-2013 22:39:28
Zo moeilijk is het noemen van je naam toch niet ?  ;D

Ik voel een heel eind met je mee in deze discussie, omdat je de pijnpunten bloot legt.


Het lijkt een beetje op het grijs kenteken verhaal.


Sergio voor de ingewijden ;)

Grijskenteken is ook een slachtoffer van zijn succes en het viel uiteindelijk in Den Haag ook op dat niet alleen loodgieters ermee rond reden.
Als je kijkt naar de cijfers van de oldtimers dan zie je dat die in 5 jaar omhoog geschoten zijn en ook oldtimers met een splinternieuw kenteken (import) vallen op.
Tja, zoals met alles wordt dat wat boven het maaiveld uitsteekt vakkundig weg gemaaid na verloop van tijd, en al met al heeft men toch redelijk wat jaren met young timers goedkoop kunnen rijden.

Aan alles komt een einde.
-------------------------------------------------------
  The things you own end up Owning you !
-------------------------------------------------------

UserID6342

#402
Citaat van: Turbo-Geek op 30-04-2013 22:28:25
Dirk, Europa geld wanneer het uit komt.
Op auto gebied loopt men met NIETS in de pas, niet alleen de belastingen (CO2, Slurptax, BPM, MRB,etc), maar ook zaken zoals APK zijn anders.
Dat laatste is wellicht het enige waar wij wellicht iets beter af zijn qua regels maar het zal een kwestie van tijd zijn voordat die aangepast worden.

In de regel kun je stellen dat je met de EU in Nederland de lasten draagt en de lusten vaak achterwege blijven want dan geld de binnenlandse politiek opeens.

Lars is trouwens Turbobiker ;)
Sorry, ff een foutje tussendoor, moet kunnen toch Sergio ? ;D.  Maar je hebt helemaal gelijk wat je nu zegt, ben ik dan ook volledig mee eens.  Ook met een hoop dingen qua APK kan het (wat mij betreft) veel beter en strenger want wat zich hier voordoet als APK is gewoon een lachertje en niets als geldklopperij (alweer !).  Maar is een ander issue als de verkapte geldtrekkerij van nu inzake de oldtimertjes.

Turbo-Geek

Citaat van: KIM op 30-04-2013 22:48:32
TG, ik ben ook zo'n klager.
Bij mij gaat het om de 3e en 4e auto; dat zijn mijn klassiekers. 1 van de twee valt binnen de regeling want die is van 1936, maar de ander is van 1980. Deze auto was vrij van wegenbelasting en is dat nu niet meer.

Het is niet ernstig, maar zoals ik al zei het is de volgende lastenverzwaring die ik deze periode voor mijn kiezen krijg. Ik betaal al voor 2 auto's serieus veel wegenbelasting (200 / maand); mag ik mijn klassiekers dan vrijgesteld hebben voor die paar dagen dat ik ze per jaar rij?

Moeten we dan alles maar willoos door onze strot laten duwen?

Nee dat moeten we zeker niet maar wij doen daar geen bips aan. De automobilist is altijd al de klos geweest en dit is wederom een extra inkomstenbron.
Ik begrijp de frustratie hoor want ik heb zelf 3 auto's (waarvan nu 1 rijd, 2x geschorst) dus weet wat de kosten zijn en de rompslomp maar ik kan niet ontkennen dat dit een regeling is die FAIR is.
Vergeet niet dat men het helemaal wilde schrappen ! Dit is een regeling die de echte klassiekers (ja sorry, in mij ogen is een >1975 auto geen echte klassieker) tegemoed te komen.
We weten allemaal best dat jaren 80 auto's nog prima voldoen in de meeste gevallen en soms ook bomvol kunnen zijn en prima als dailydriver kunnen dienen en nauwelijks iets te maken hebben met echte classic cars.
-------------------------------------------------------
  The things you own end up Owning you !
-------------------------------------------------------

Turbo-Geek

Citaat van: Dirk342 op 30-04-2013 22:50:45
Citaat van: Turbo-Geek op 30-04-2013 22:28:25
Dirk, Europa geld wanneer het uit komt.
Op auto gebied loopt men met NIETS in de pas, niet alleen de belastingen (CO2, Slurptax, BPM, MRB,etc), maar ook zaken zoals APK zijn anders.
Dat laatste is wellicht het enige waar wij wellicht iets beter af zijn qua regels maar het zal een kwestie van tijd zijn voordat die aangepast worden.

In de regel kun je stellen dat je met de EU in Nederland de lasten draagt en de lusten vaak achterwege blijven want dan geld de binnenlandse politiek opeens.

Lars is trouwens Turbobiker ;)
Sorry, ff een foutje tussendoor, moet kunnen toch Sergio ? ;D.  Maar je hebt helemaal gelijk wat je nu zegt, ben ik dan ook volledig mee eens.  Ook met een hoop dingen qua APK kan het (wat mij betreft) veel beter en strenger want wat zich hier voordoet als APK is gewoon een lachertje en niets als geldklopperij (alweer !).  Maar is een ander issue als de verkapte geldtrekkerij van nu inzake de oldtimertjes.

Nou de APK vind ik prima zo, 1x per 2 jaar was nog beter geweest ;)  Nee, het strenge beleid zoals in Belgie vind ik maar niks. Dan kan je helemaal niks meer doen of je hebt heel veel werk om jaarlijks alles weer terug te bouwen.
-------------------------------------------------------
  The things you own end up Owning you !
-------------------------------------------------------