hebben jullie ook zo'n moeite die nieuwe golfjes diesel bij te houden?

Gestart door Aswin, 17-06-2005 00:34:03

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Vulk

Citaat van: Maarten op 18-06-2005 16:26:24
!
Alleen vraag ik mij nu af hoe diezelfde Golf zou klinken met  376000 km op de teller??
Groet Maarten



Toch simpel? Die zijn gewoon heel stil dan.

Sbv

Ik kan uit ervaring spreken dat die nwe 2.0 tdi van Vw best wel goed lopen. Mijn lease Seat heeft 140 pk, 320 nm koppel en dat wil best wel uit de startblokken komen. Tis alleen zo een smal toerengebied. En af en toe een flinke wolk rook tussendoor. Menig auto ben je te snel af, maar een beetje 850 trekt mij er gewoon uit.

Golfjes met 376000 km geen ervaring mee, mijn tdi is weggegaan met 220000 km na 3.5 jaar die was alleen aan een behoorlijk grote beurt toe.

Yackall

Citaat van: denkweb op 17-06-2005 08:57:59
Ik heb er niet zo'n last van eerlijk gezegd.... vaak zien ze door de roet de weg niet meer ;)


Leuk om te doen: beetje aanduwen tot ze het zat zijn en vol op het gas gaan. Wel van tevoren even de cc op recirc zetten. Dan rustig de turbo er bij laten komen en exact dezelfde afstand tot hun achterbumper houden zodat ze weten dat je sneller bent......en als ze dan in hun spiegel kijken heel druk met je arm voor je gezicht gaan wapperen en overdreven hoesten....vinden ze niet leuk....  ;D  ;D  ;D

Werkt het best bij hele nieuwe kentekens.... ;)

Kingfisher

Citaat van: Joris_Scholte op 17-06-2005 01:28:10
Lekker laten gaan die gasten. Jij zit toch in een veel fijnere auto.  ;)  ;D
En die Golf is vast van de baas (lease) en jouw 850 niet ;)

tackle

Is de EGR klep. Kun je afdoppen of dichtmaken en dan roet ie helemaal niet meer.

konniekip


Joachim

Klein vraagje,

zag net dat Volvo de d5 een pepkuur heeft gegeven... 185 pk en 400 nm das evenveel als de R !!!!

Wil dat nu zeggen dat die nieuwe D5 even snel doortrekt als de nieuwe R? Als je die gaat chippen rij je toch met een bom rond... t'schijnt dat ie tss. 2000 en 5000 gaat als een speer ... en de vijcilinderroffel moet zaliggggg klinken   ;D

Wat denken jullie dat zo een nieuwe D5 doet tegen onze huidige R (850, V70)   8)

ZIE HIER HET ARTIKEL IN AUTOWEEK:

''Volvo's D5 vijfcilinder dieselmotor is vernieuwd. Met nog meer pk's en nog meer trekkracht maakt de krachtbron opnieuw indruk.

Wat een heerlijke vijfcilinderroffel maakt de D5 toch, hij geeft je eigenlijk geen moment het idee met een diesel op pad te zijn. Ja, wanneer je gas geeft vanaf 1.500 tpm, dan herinnert de gretigheid vanaf lage toeren je direct aan de souplesse van een moderne, oliegestookte commonrailmachine. Hoe meer toeren, des te mooier de klanken die de D5 laat horen. Vaak zijn de geluiden die een diesel boven de 4.000 toeren produceert, verre van prettig maar bij deze Volvo-motor zijn ze een genot voor het oor. En de vijfcilinder heeft nog een eigenschap die niet 'des diesels' is, namelijk het gemak waarmee hij 5.000 toeren draait. De wijzer van de toerenteller loopt bijna de schaalverdeling uit. Door het mooie geluid en de ongekende souplesse, trek je deze diesel veel verder door dan nodig is. We hebben zelden zo'n opzwepende zelfontbrander gereden, in dat opzicht doet Volvo's D5 denken aan de zes-in-lijn diesels van BMW.

Ingrijpend vernieuwd
De Volvo-technici lepelen een lijst met vernieuwingen op die lang genoeg is, om volgens de Zweden te spreken van een geheel nieuwe krachtbron. Dat gaat misschien wat ver, maar de vijfcilinder diesel is inderdaad ingrijpend onder handen genomen. Verbeterde injectoren, met zeven in plaats van vijf openingen zorgen voor een fijner brandstofmengsel en meer efficiƫntie. De turbocompressor beschikt over een groter compressorwiel en waterkoeling, de gasklep wordt elektronisch bestuurd en de lucht in- in en uitlaatkanalen zijn gladder gemaakt. Al die maatregelen zorgen ervoor dat het vermogen van de 2,4-liter D5-motor steeg van 163 naar 185 pk. Indrukwekkender is de toename in koppel, van 340 naar 400 Nm bij 2000-2750 tpm. Overigens kun je de S60 en V70 nog steeds met een 163 pk en 340 Nm leverende vijfcilinder diesel bestellen. Het is dezelfde 2.4 vijfcilinder, die voortaan als 2.4 D door het leven gaat. De instapper (voorheen de 2.4 D) levert 126 pk en 300 Nm. Da's de tamme versie van de D5-motor, die als S60 of V70 D door het leven gaat. De nieuwe technologie leidde niet alleen tot meer vermogen en koppel voor de meest krachtige versie, een nieuwe EGR-klep voor de uitlaatgasrecirculatie en een roetfilter maken Volvo's vijfcilinder ook schoner. Vooral die laatste doet een hoop en haalt ongeveer 95 procent van de schadelijke roetdeeltjes uit de uitlaatgassen.


ed

Met een R rijdt je zo'n diesel zeker op wat hogere snelheden echt zoek. Het gaat niet alleen maar over trekkracht (NM's), maar of de auto is die NM's ook in trekkracht aan de wielen om te zetten, en daar komt meer bij kijken dan alleen maar NM's. Ik had het hier al eens eerder uitgelegd.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

konniekip

IK heb gereden in de S60 D5 en kan je zeggen, dat ding trok vele malen sneller op als een GLT

elianmars

Citaat van: konniekip op 21-06-2005 22:47:40
IK heb gereden in de S60 D5 en kan je zeggen, dat ding trok vele malen sneller op als een GLT

Da's toch vreemd, want op papier moet de GLT de D5 de baas zijn, of het moet de vernieuwde D5 zijn.

Ook de vernieuwde D5 is niet supersnel. Zeker niet zo snel als een R. Zelfs de T5 kan 'm makkelijk aan.
0-100 doet de D5 in 8,2 seconden. Is natuurlijk heel rap voor een diesel, maar 't is nou niet gelijk een R.

HaRdCoRe-WeZ

Hmmm, ik rij vaak in de Leon TDI 150pk. Loopt gewoon als een kogel, zeer snel voor een diesel. Zelfs de 130pk versie maakt het mij wat lastig met de CRX. Eenmaal op snelheid pak ik ze wel...maar van 0-60...damn, stinkdiesels.

banaan

Eigenlijk niet, in mijn doodnormale 850....................zet alleen van mijn automaat de knop om van e naar s en trap hem echt onderin..............mwaaaaahhhhh komt hij toch redelijk uit de startblokken en zo,n walmende golf ziet echt alleen achterlichten.

(motor van mijn roffeltje is dan ook wel tot in de allerkleinste puntjes onderhouden.................) ;)

flap

Citaat van: Sbv6 op 18-06-2005 22:04:23


Golfjes met 376000 km geen ervaring mee

klinkt als een trekker :o, maar trekt nog steeds als een idioot zolang de luchtmassameter maar goed is. (en nooit onzuiniger dan 1:15)

Yackall

Citaat van: ed op 21-06-2005 21:35:38
Met een R rijdt je zo'n diesel zeker op wat hogere snelheden echt zoek. Het gaat niet alleen maar over trekkracht (NM's), maar of de auto is die NM's ook in trekkracht aan de wielen om te zetten, en daar komt meer bij kijken dan alleen maar NM's. Ik had het hier al eens eerder uitgelegd.

En naast het hoge koppel van de benzine-turbo-motoren wordt er ook nog steeds 240 pk (of meer) uitgebraakt.....en da's toch nog wel even een klappie meer dan 180. Sinds de diesels moderner zijn geworden en turbo's hebben gekregen, wordt er alleen nog maar 'koppel' gesproken alsof pk's er niet meer toe doen. Denk toch niet dat je dat gegeven volledig kunt wegvlakken. Of wel?

thuur

Citaat van: Yackall op 22-06-2005 12:09:22
Citaat van: ed op 21-06-2005 21:35:38
Met een R rijdt je zo'n diesel zeker op wat hogere snelheden echt zoek. Het gaat niet alleen maar over trekkracht (NM's), maar of de auto is die NM's ook in trekkracht aan de wielen om te zetten, en daar komt meer bij kijken dan alleen maar NM's. Ik had het hier al eens eerder uitgelegd.

En naast het hoge koppel van de benzine-turbo-motoren wordt er ook nog steeds 240 pk (of meer) uitgebraakt.....en da's toch nog wel even een klappie meer dan 180. Sinds de diesels moderner zijn geworden en turbo's hebben gekregen, wordt er alleen nog maar 'koppel' gesproken alsof pk's er niet meer toe doen. Denk toch niet dat je dat gegeven volledig kunt wegvlakken. Of wel?

Nee zeker niet. Maar sinds de 'turbo diesel' is de verhouding pk/koppel flink doorgeschoten naar de Nm's.

Wat eveneens zwaar blijft tellen is gewicht en cw waarde. Ik dacht dat iedere 100 kilo gelijk staan aan 10 pk. Cw waarde is bij de meeste auto's wel dik in orde. Soms verassend laag zelfs als je naar sommige 'personenbusjes' van tegenwoordig kijkt..


Gr 8)