startmotor-startproblemen

Gestart door hans112, 05-08-2013 13:26:29

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 2 gasten bekijken dit topic.

hans112

Geachte mede Volvo liefhebbers,

De afgelopen weken ben ik geconfronteerd met wat start problemen met mij volvo850.
Aanvankelijk werd aangenomen dat de startmotor niet meer goed was en heb de startmotor vervangen door een startmotor van de sloperij.
Na de montage hiervan kwamen de problemen die leken op een kapotte startmotor terug,na aanleiding hiervan heb ik de eerste startmotor die eraf kwam weggebracht om te laten reviseren en deze is vanmorgen gemonteerd.
En u raad het al, de problemen kwamen na 4 keer starten weer terug, bij het starten maakt de startmotor het geluid alsof de pendix ( of hoe heet dat onderdeel) bleeft hangen,het lijkt er heel erg op dat de startmotor stuk is ,het ene moment start hij zonder enig probleem en de andere keer moet je de sleutel vasthouden en dan pakt hij uiteindelijk aan met een ratelende pendix.
Als de motor is gestart loopt ie als een zonnetje.

Ik ben dringend opzoek naar mensen die ook eens te maken hebben gehad met dit probleem en ik zou adviezen van de techneuten onder ons erg waarderen.
Tevens heb ik nog een vraag een over de montage van de startmotor. Op dat kleine ronde onderdeel wat naast en aan de startmotor is gemonteerd zit achterop 1 moer, vervolgens zit er aan de auto een stekkertje en 2 kabels met aan het uiteinde een ringetje , hoe moet deze worden monteerd?? de monteur heeft er een moer extra bij op gedraaid is ging er van uit dat de moer de erop eraf word gedraaid en dat beide kabels op elkaar worden gelegd en dan van moet worden gezet en niet de ene vastzetten en dan de andere kabel met een extra moer, hoe zit dit???

jeroen74

Heb je geen versleten tanden op je vliegwiel?

Ik heb weleens een auto gehad met versleten tanden op de startmotor zelf, en dan pakte ie soms wel, soms niet.

hans112

Daar zat ik zelf ook over na te denken.
Kent iemand in dit geval de kosten voor het vervangen van de starterkrans/vliegwiel?

jeroen74

Dat zal bijzonder veel werk zijn... om het bereikbaar te maken... de versnellingsbak moet eraf...

Als je er dan toch bent, vervang gelijk de koppeling en de keerring ;D

Ik zou overigens eerst een kijken of de tanden van het vliegwiel nog in orde zijn; ik neem aan dat ze zichtbaar zijn als je de startmotor verwijderd hebt.

hans112

Woensdag gaat de auto nog een keer naar de garage om eens te kijken wat nu werkelijk het euvel is.
Het vliegwiel vervangen is een kostbare reparatie , wellicht kan de starterkrans er nieuw worden opgeperst .
Weet iemand een bedrijf die dit kan ?


jeroen74

De starterkans erop nieuw oppersen, waarom zou je dat doen als die versleten is? Gewoon een gebruikt goed vliegwieltje scoren.

petrolhead2.5

als het rondsel op de startmotor versleten was (tandwiel) dan het revisiebedrijf dit natuurlijk kunnen constateren denk ik toch  ::) werkzaamheden aan het vliegwiel zelf zijn in mijn optie onmogelijk zonder demontage van de bak  ;)

hans112

Heb al gebeld met elferink, wie kan mijn adviseren in een bedrijf die voor mij het sloop vliegwiel kan testen en meten en eventueel slijpen?

Sbv

Zou je niet eerst echt vaststellen of dat het probleem is.
Opknappen van oude zooi kost ook geld

joebar

is je bedrading wel in orde? en zal niet de eerste keer zijn dat een startrelais na een revisie ook niet goed is...
Zou eerst nog een andere sloopstartmotor proberen, kost 25 euri, en denk dat er hier op het forum wel mensen zijn die een vliegwiel voor de oud ijzerprijs of een krat bier aan je over willen doen...
nog niet gehoord hier dat er een kapot was( gegaan)

NinaPaul

Een starterkrans verdraaien is heel normaal, zeker bij oudere auto's. Een motor stopt nu eenmaal altijd op dezelfde punten.
(En ja op hoeveel punten hangt af van het cilinder aantal en 4-takt/2-takt)
"There are also two kinds of truths: truth of reasoning and truths of fact. Truths of reasoning are necessary and their opposite is impossible; those of fact are contingent and their opposite is possible."
-Gottfried Leibniz

Piere

Citaat van: NinaPaul op 05-08-2013 21:36:29
Een starterkrans verdraaien is heel normaal, zeker bij oudere auto's. Een motor stopt nu eenmaal altijd op dezelfde punten.
(En ja op hoeveel punten hangt af van het cilinder aantal en 4-takt/2-takt)

Je bedoelt dat de starterkrans verdraait ten opzichte van het vliegwiel? Ik heb er ook al over nagedacht. Ken een kerel die dat probleem had met een Saab een jaar of 2 geleden...

Ik heb namelijk exact hetzelfde probleem als de TS. Wat heb ik al vervangen?
-pluskabels
-massakabels
-kabelschoentje van de 50 aan de startmotor (voor diegenen die geen Bosch-codes kennen, de signaalkabel)
-batterij
-batterijklemmen
-startmotor
-J-relais
-relais 103
-hoofdrelais
-gaskleppotmeter
-tempsensor
-en mijn benzinedrukregelaar lekt niet.

Is het bij jou ook zo dat het probleem meer voorkomt bij een warme motor dan bij een koude trouwens?
Het eerstvolgende wat ik nu ga doen is de injectoren vervangen en als dat niet helpt ga ik originele Volvo-bougies monteren.
En natuurlijk dit topic volgen  :eusa_think:
Some people get all the Breaks, Volvo's got just what it takes.

http://plsvolvoprojects.blogspot.com/

jeroen74

Ik denk dat NinaPaul bedoelt dat de starterkans losgehaald wordt, en een paar tandjes gedraaid weer teruggeplaatst wordt. Als het klopt dat de motor altijd op dezelfde plaats(en) stopt (klinkt wel logisch...), dan zullen de tanden op die plek het meest versleten zijn, en alle andere nog als nieuw...

hans112

#13
Inmiddels is gebleken dat de starterkrans niet versleten is,normaal zou je volgens de garage aan de bendix kunnen zien of de startenkrans stuk of versleten is.

Hoe zijn jullie ervaringen hier in, kan het te maken hebben met de contact slot schakelaar , deze opmerking maakte namelijk de monteur.

Ik hoor graag van jullie.

jeroen74

Ik kan me voorstellen dat het contactslot een slecht contact heeft waardoor de solenoide op de startmotor niet genoeg sap krijgt.

Kabels/kabelschoentjes aan de startmotor kunnen ook slecht zijn. Rommel er eens aan terwijl je start; het liefst wanneer ie weer kuren heeft :)