AC systeem check voor vullen

Gestart door Ardi, 04-08-2013 22:01:16

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Misha

Citaat van: jeroen74 op 05-08-2013 16:18:52
Lekkage lijkt dus een groot probleem te zijn, en dus een zwak punt. Blijkbaar is het lastig om de afdichtingen goed te krijgen, of het is van een minder goede constructie of kwaliteit.

Ik hoef mijn koelkast ook niet elk jaar opnieuw te laten vullen :eusa_sick: (maar goed... daar zijn alle aansluitingen/koppelingen gesoldeerd, geen klik-verbindingen).

Ik vermoed dat lekkende afdichtingen een inherent probleem zijn van koelinstallaties, ze daarom gesoldeerd worden bij een koelkast, wat denk ik geen constructie-technisch geen haalbare kaart is in een auto. Waardoor jaarlijkse controle noodzakelijk is.

Uiteraard speelt de leeftijd van onze 850 wel een rol.
Wel grappig dat je dat nu opschrijft, ik zat laatst ook te denken dat ik eigenlijk nooit een lekke of lege koelkast of vriezer heb gehad in de afgelopen 40 jaar en dat de gesoldeerde airco's in kantoorgebouwen iig eigenlijk ook nooit gevuld  of afgeperst hoeven te worden behalve bij de aanleg.
Citaat van: ClaudiaMisha snapt het. :azn:
Citaat van: Marc O. op 16-08-2013 20:42:45Ja, zie je wel, Misha snapt het

KIM

En dat is omdat, zoals Sbv al zegt, omdat een koelkast zijn hele leven stil kan staan en dus geen koppelingen nodig heeft.

Ik snap niet wat het probleem is hoor, want motorolie moet ook regelmatig ververst worden; dat hoeft bij een fiets toch ook niet? :P

jeroen74

Koelvloeistof daarentegen hoort/moet ook niet regelmatig ververst te worden, en is elke verloren druppel reden voor een diepgaand onderzoek. Waarom is lekkage bij een airco blijkbaar wel acceptabel?

Als dat komt door de noodzakelijke koppelingen, waarom gebruik(t)en ze dan geen betere koppelingen?

<conspiracy mode>Of is het gewoon een manier om meer dealerbezoek te genereren?</conspiracy mode>

Sbv

natuurlijk puur voor dealer traffic, daarom zijn auto's ook zo onzuinig, puur om ons vaker bij de pomp te krijgen ;D

Als je regelmatig onderhoud aan je airco installatie laat plegen, dan vervang je rubber ringen etc ook tijdig en loop je koppelingen na.

KIM

Wat denk je dat je aan LPG verdampt langs alle koppelingen.
En benzine?
Alleen al aan de pomp. Boeven zijn het!

jeroen74

Daar noem je wat... hoeveel LPG en benzine gaat er dagelijks verloren op die manier?

StefanCJ

Citaat van: KIM op 05-08-2013 22:10:14
Wat denk je dat je aan LPG verdampt langs alle koppelingen.
En benzine?
Alleen al aan de pomp. Boeven zijn het!

Aha, daarom die 1 op 7.5. Bij Renault werken minder grote boeven dan bij Volvo blijkbaar want die Twingo doet 1 op 17  :eusa_think:

Ardi

Citaat van: StefanCJ op 06-08-2013 07:40:32

Aha, daarom die 1 op 7.5. Bij Renault werken minder grote boeven dan bij Volvo blijkbaar want die Twingo doet 1 op 17  :eusa_think:

Hmm...  Renault.. Ga eens 5 ton rijden in een Renault... Dan heb je dus 2,5 Renault's nodig....

Maar on Topic.

Ik ga de foutcodes uitlezen, en controleren of alles mechanisch goed vast zit. Ik vrees dat er verder niets anders op zit dan vullen en zoeken...
Volvo C70 Cabriolet 1999
Volvo 850 TDI 1996