Nürburgring Nordschleife 2013

Gestart door R o b, 02-04-2013 11:01:45

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

grijzev70tdi

caravan nog heel? Wel geweldige combi ;D
Grolsch, het klinkt al lekkerder

saffron

YaBB

Broabander

Zo, ik ben net terug van een rondje ;D


Was rond 3 uur vertrokken vanaf Tilburg, was om half 6 daar, de file stond tot ver voor de rotonde/slagbomen (30 minuten van de StomStom tijd afgereden onderweg trouwens :eusa_whistle: ), even bij het loket een rondje gehaald en de baan op! Rustig aan begonnen, hoewel ik bij Tiergarten al wel gelijk de topsnelheid van het rondje gehaald heb (geloof 185 ofzo). Bij Hatzenbach lekker links/rechts slalommen, ondertussen nog een paar auto's ingehaald die bij elke flauwe bocht in de ankers gingen.

Bij Schwedenkreuz even goed van het gas af want ik had geen zin om gelanceerd te worden, met die slappe schokbrekers merk je echt dat je bij het uitveren nul komma nul stuurcorrectie kan geven; je gaat toch dezelfde richting uit ;D

Adenauer Forst zat er een langzame motor voor me die extreem ging remmen terwijl er een Porsche door de binnenbocht kwam duwen dus ik miste de lijnen compleet, maar daarna in de tweede bocht weer lekker het gas erop en die motor voorbij.

Exmühle had ik even wat moeite om hem binnen de lijntjes te houden, te vroeg ingestuurd en dus veel te wijd gegaan, reed gelukkig niet zo hard de bocht in, Breidscheid lekker gas erop en piepende bandjes ;D

Bergwerk plankgas erop maar halverwege even opgeschakeld want de olie begon weer een beetje warm te worden. Porsches links, rechts, voor en achter. Vanaf hier reed ik overigens (toen de Porsches weg waren) vrijwel alleen over de rest van de baan. Kesselchen en Hohe Acht een beetje hetzelfde verhaal.

Tsja, de Carrousel... Induiken, driekwart gas erop, vergeten terug te schakelen en de turbo begint te blazen terwijl je weer bijna horizontaal staat is geen goed idee ;D Had even heel veel moeite om hem uit de vangrail te houden daar, volgende keer gewoon terug naar de 2 en pas met de wielen bijna recht het gas erop gooien.

Wipperman lekker rustig aan gedaan om niet van de baan te schieten, en Brünnchen genomen als een oma'tje in een brommobiel... Noem me een schijterd, maar ik heb het daar op Youtube al iets te vaak fout zien gaan ;D

De rest lekker doorgereden, nu lekker de rust (niemand om je heen) om een beetje op lijnen te rijden en de grenzen van de auto op te zoeken. Rechte stuk stond file, dus plankgas naar de 170 om een of andere opgetjoende Opel voor te blijven en toen langzaam uitrollen om de remmen wat af te koelen.

Note to self: éérst nieuwe schokbrekers rondom, dán pas weer de baan op!

Goed, toen even de auto af laten koelen, had de DSLR mee dus wilde wel even een paar plaatjes gaan schieten, helaas heb ik een uur lang rondgereden in de buurt maar kon ik nérgens die parkeerplaatsen vinden in de spannende bochten. Tot 19:00 dan, toen had ik Brünnchen gevonden maar toen bleek het circuit dicht, dus dat was het voor die dag.


Desalniettemin is het daar een erg mooie omgeving en een uurtje scheuren over die bosweggetjes en door de haarspeldbochten is zeker geen straf!

Om half 8 bij Brünnchen vertrokken richting huis, topsnelheid van de Ibiza getest (218 op de GPS op een vlak stuk, toen kwam er een auto naar links, is 1 km/u langzamer dan de 850 bergaf ;D ) en net was ik rond 22:45 weer thuis!


Ga het zeker nog vaker doen, circuit is erg uitdagend maar je krijgt wel iets meer 'rust' tussendoor dan op Zandvoort, daar vlieg je echt van bocht naar bocht en heb je alleen op het rechte stuk effe wat rust, en die hoogteverschillen geven er echt een extra moeilijkheidsgraad aan, een gevoel dat je moet ervaren om het te begrijpen!


EX: 1995 Volvo 854 2.5 10V LPG

Eindstand (07-03-2013): 650.000

Nu: '04 VW Polo 1.4 Aut.

Broabander

Citaat van: Martijn_B op 12-08-2013 08:15:00
Was een geslaagde dag, helaas weinig Holländer gezien maar lekker gereden. Wel erg druk, na de 2 bocht lag er al een nieuwe Jag van €130k compleet in elkaar..


http://www.autogespot.nl/jaguar-xj-ring-taxi-crasht-tijdens-touristenfahrten-op-nurburgring


Ziet deze er bekend uit? ;D
EX: 1995 Volvo 854 2.5 10V LPG

Eindstand (07-03-2013): 650.000

Nu: '04 VW Polo 1.4 Aut.

Martijn_B

Jup.... dat is hem. Vage crash..
Volvo 850 T-5R, MT. Mod's: Wiseco zuigers, H-profiel drijfstangen, S60 2001 cilinderkop, 3-angle valve seats, M59H met sper, GTX3071r turbo, 650cc Bosch injectoren, 60mm IC, 3" custom in-en uitlaat, Schutten Software

Nordschleife850R

Het lijkt erop dat ie de baan niet eens kent of hij heeft zich verkeken :eusa_wall:

Martijn_B

Het is een ring taxi, die gasten kennen de baan toch wel?
Volvo 850 T-5R, MT. Mod's: Wiseco zuigers, H-profiel drijfstangen, S60 2001 cilinderkop, 3-angle valve seats, M59H met sper, GTX3071r turbo, 650cc Bosch injectoren, 60mm IC, 3" custom in-en uitlaat, Schutten Software

Johann

Citaat van: Martijn_B op 14-08-2013 10:52:14
Het is een ring taxi, die gasten kennen de baan toch wel?

Gaat iets met de remmen niet goed. Dikke rook bij het rechter achterwiel lijkt me niet helemaal zoals het hoort bij een auto met ABS, EBA en EBD . . .

Martijn_B

Precies, blokkeert compleet lijkt wel.
Volvo 850 T-5R, MT. Mod's: Wiseco zuigers, H-profiel drijfstangen, S60 2001 cilinderkop, 3-angle valve seats, M59H met sper, GTX3071r turbo, 650cc Bosch injectoren, 60mm IC, 3" custom in-en uitlaat, Schutten Software

Pakkie

#39
Citaat van: Broabander op 13-08-2013 23:25:58
Goed, toen even de auto af laten koelen, had de DSLR mee dus wilde wel even een paar plaatjes gaan schieten, helaas heb ik een uur lang rondgereden in de buurt maar kon ik nérgens die parkeerplaatsen vinden in de spannende bochten. Tot 19:00 dan, toen had ik Brünnchen gevonden maar toen bleek het circuit dicht, dus dat was het voor die dag.
Ik ben nieuw op dit forum en vanaf komende vrijdag in bezit van een V70 Classic dus zal me dan wat uitgebreider voorstellen. Ik heb zo'n vaag vermoeden dat een aantal mensen hier mij wel kennen :)

Ik kom ook "wel eens" op de Ring en (inmiddels zo'n 1.700 rondjes gereden) en heb daar toevallig ook een site over met allerlei informatie: ring-world.nl. Onder het kopje informatie vind je dan ook routebeschrijvingen naar allerlei kijkpunten op de Ring. Dat scheelt je zoekwerk bij een volgend bezoek :)

Uiteraard zal de V70 ook wel een keertje over de Ring gestuurd worden, maar hij zal meer als werkpaard dienen om de circuit-auto die kant op te sleuren. Hieronder wat actiefoto's van auto's die ik nu in bezit heb en waar ik mee op de Ring rij.






Wout309t

2011 V70 2.0T R-Design MT

Pakkie

Helemaal goed, zelfs met een K :eusa_clap:

Bostel

Yup, ik ken jou wel. Heb je al wel eens gezien bij breidscheid.
Mijn broer Dries ken je misschien iets beter van op nurburgring.nl, die heeft ook al eens met je 205 mee mogen rijden.
Wie zijn kind benzine voert, mag niet roken als het boert!

Broabander

Handig Pakkie die lijst van spottersplekken! ;D Ga ik zeker even uitdraaien de volgende keer.


Ohja en welkom hier :)
EX: 1995 Volvo 854 2.5 10V LPG

Eindstand (07-03-2013): 650.000

Nu: '04 VW Polo 1.4 Aut.

pwberg

Citaat van: Wout309t op 14-08-2013 12:56:25
Paskal dus?

Citaat van: Pakkie op 14-08-2013 13:08:53
Helemaal goed, zelfs met een K :eusa_clap:

Paskal van DF, als ik me niet vergis?

gr PasCal  ;)
(\_/)
(O.o)
(> <) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.