Nette aux in voor SC-901, hobby project met potentie!

Gestart door WubboZ, 02-10-2013 13:23:46

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

WubboZ

Hoi Allemaal,
Ik ben al jaren trotse bezitter van een V70R AWD (en tegenwoordig ook een groene T-5R  :eusa_dance:), maar ik zit al tijden te klooien met de muziek. Een paar jaar terug heb ik zelf een poging gedaan om met de info op internet een CD-wisselaar te emuleren zodat de CD-6 ingang gebruikt kan worden.
Dit werkte opzich wel, maar het had gammele zelf gesoldeerde elektronica en een laptop nodig ::)
In de tussentijd heb ik nog een andere auto gereden waarin ik een autoradio met bluetooth heb ingebouwd en dat beviel me zo goed dat ik een paar maanden terug begonnen ben met het ontwerp van een bluetooth interface voor mijn SC-901.
Het voordeel van bluetooth audiostreaming is dat het een intelligente communicatie maakt tussen mijn iPad of iPhone (Android werkt natuurlijk ook ;D). Zo kun je via bluetooth de MP3-speler ook bedienen en bijvoorbeeld doorspoelen of nummer skippen.

Goed, de huidige status: ik heb een werkend prototype bestaande uit een microcontroller die een CD-wisselaar emuleert, eerst zat er een koptelefoonkabeltje aan en kon ik op die manier mn muziek aansluiten. Nu heb ik er vorige week een bluetooth module aan geknutseld en nu kan ik via bluetooth muziek streamen :D
Na wat kleine aanpassingen in de code en wat extra soldeerwerk heb ik ook de mogelijkheid om wat bluetooth functies te bedienen. Nu kan ik de de play/pause functie bedienen als ik op '1' druk en skippen naar het volgende nummer als ik op '2' druk.
Ik zal binnenkort een keer een foto/filmpje maken ;)

De vraag is nu:
1. Zijn er mensen die interesse hebben om ook zo'n ding te hebben? Het is nu bokkiewokkie zelfbouw tool (met de nodige imperfecties), ik kan er ook echt iets moois van maken zodat andere mensen het ook kunnen gebruiken.
2. Welke inputs? Alleen bluetooth, of ook nog 1/2/veel analoge inputs voor bijvoorbeeld CarPC/Navi. USB of SD cards ga ik sowieso niet aan beginnen, dat is veel werk voor iets wat toch nooit goed gaat werken...

Waar ik zelf nog erg mee zit is: wat is handig om te bedienen? De knoppen 1 tm 6 kan ik makkelijk gebruiken, de spoel en skip knoppen moet ik nog uitwerken, maar dat kan ook wel.
Ik zit te denken aan: disconnect bluetooth/wissel van bluetooth device (voor als je twee gepairde devices in de auto hebt liggen), shuffle, volgende album etc.
Misschien kan ik er ook nog een microfoon input op maken en kan het ook direct als carkit functioneren. Is dat interessant? Ik wi zelf eigenlijk niet gebeld kunnen worden als ik in mn R aan rijden ben :)

tackle

#1
interesse wel, ligt ook een beetje aan de kosten, ons ben zuunig :D en of het een kant en klaar ding is. Ik ben nl niet zo van de soldeer. Hoewel een waterleidinkje mij goed af gaat....
overigens ; werkt dit ook op een sc805?

Ries van de Zilverschuit

Ik vind het zeker interessant, gebruik nu een Yatour met usb-stick op mijn SC-805. Geluidskwaliteit houdt niet over, werkt verder redelijk. Liever zou ik inderdaad mijn android-toestel via een bluetooth interface aansluiten. Daar bestaan al systeempjes (ben de naam even kwijt) met en zonder bluetooth. Die zijn echter vrij prijzig, dan is een moderne radio met alles er op en eraan niet ver weg meer. Kosten spelen dus ook mee.

Ik weet trouwens niet of de ingang voor de cd-wisselaar bij een SC-901 anders werkt. En of dat eventueel makkelijk aan te passen is.

In het verleden zijn zulke acties wel eens eerder een succes geworden.
Volvo V70 2.5T lpi, 1997, mt, mystic silver
Toyota Previa 2.4 Linea Sol, 2002, mt, grayish blue

Arnie82

'08 V50 2.0D / Summum / Electric Silver 477 / VolvoTune(d) / Dynaudio / RTI / 17" Freja dark grey

WubboZ

Ik weet niet wat jullie qua kosten redelijk vinden, maar het zal zeker een fractie zijn van wat ze op gromaudio.com vragen. Ik heb zelf ook wel eens naar dit soort producten gekeken en toen geconcludeerd dat het te duur was. Ik zit zelf de denken aan max 50, afhankelijk van dingen zoals behuizing, zelf assembleren/solderen of kant en klaar.
Ik heb zelf ook een SC-805 in de 850, maar daar heb ik het nog niet mee geprobeerd, ik moet nog even de documentatie nakijken, volgens mij gebruikt die weer een ander protocol. Het protocol wat gebruikt wordt door de SC-901 wordt volgens mij naast de SC-9xx serie ook gebruikt door BMW's waar alpine wisselaars aan kunnen. Als ik de site van Yatour zo zie dan zal de SC-8xx het zelfde protocol gebruiken en dan zal deze (misschien met kleine aanpassing) toch ook werken.
Ik weet niet wat de functionaliteit van die gromaudio en yatour oplossingen precies is, qua bediening vooral. Ik zie dat beide ook een bekabelde iPod/iPhone aansluiting leveren. Volgens mij is dat ook wel in elkaar te klussen, én dat is iets waar ik zelf ook belang bij heb. Ik zei het in mijn eerste post ook al, maar om functionaliteit om muziek van SD kaartjes en USB-sticks af te spelen te bouwen lijkt mij een beetje zonde van de tijd.
Wat de geluidskwaliteit betreft, ja uh, stukken beter dan de FM modulator die ik hiervoor gebruikte, beter dan FM radio, eigenlijk gewoon even goed als CD. Er zitten nu nog wat schoonheidsfoutjes in, maar op den duur zal het audio deel en de besturing zoveel mogelijk los gekoppeld worden.
Qua hardware kan het nooit heel duur worden, de hoeveelheid componenten tot nu toe is minimaal, op het punt dat er daadwerkelijk iets geproduceerd gaat worden moet ik even kijken wat de prijs precies wordt, want een hoger aantal bied toegang tot goedkopere methodes. De grootste kosten zullen zitten in de afwerking:assamblage, behuizing, kabels

T5-4life

Leuk project! Interesse heb ik zeker. Geluidskwaliteit gaat voor bedieningsgemak, maar van een goede combi ben ik ook niet vies  ;).  Ik heb ook een sc901 en we gebruiken iphone/ipod.
C70 T5 coupe LPI 1998 413 dkm
C70 T5 cabrio 2000 236 dkm
S80 D5 2005 325 dkm

Marc O.

Heb toevallig een paar weken geleden een Grom gekocht. Door een slecht contact in de aansluiting van de wisselaar is het me nog niet gelukt om hem aan de gang te krijgen, maar dat wordt hopelijk binnenkort opgelost. Het schijnt overigens dat de interface van een SC-805 gelijk is aan die van een SC-901 en alle andere SC's.

Leuk project, had wat mij betreft 3 weken eerder mogen komen ;D
...The Nile isn't just a river in Africa...

Ries van de Zilverschuit

#7
Wat de functionaliteit betreft: als ik via mijn smartphone en bluetooth muziek kan overdragen naar mijn SC-805 via de cdcharger-knop vind ik dat prima. Voor het afspelen kan ik dan de muziekplayer van de smartphone gebruiken. Als de skip- en spoelknoppen op de radio ook nog bruikbaar zijn, nog mooier zijn. En als je tussen albums kan wisselen met bijvoorbeeld de 1 en 2 knop: nog beter. Usb-aansluiting is dan overbodig.

Een goede geluidskwaliteit vind ik eigenlijk ook het belangrijkst: daar laat de yatour het een beetje afweten, het hoog is nogal schel.  
Volvo V70 2.5T lpi, 1997, mt, mystic silver
Toyota Previa 2.4 Linea Sol, 2002, mt, grayish blue

WubboZ

Sorry Marc O. :-\
Misschien moet ik tzt dan een Yatour van iemand lenen. Ik ben zelf erg te spreken over de qualiteit van deze oplossing, mar vooradt ik zeg dat het beter is dan Yatour moet ik het wel even vergelijken :)

Ries van de Zilverschuit

Je mag altijd komen luisteren hoor! De Yatour hangt hier dus aan een SC-805 met Dynaudio-luidsprekers en een versterker HA-7400 (100 watt). Geen verkeerd setje, vind ik zelf (afgezien van de Yatour dan, maar die heb ik meer voor de proef aangeschaft.)  en deze combinatie wordt hier meer gebruikt. Al hangt er dan vaak een SC-90x aan.
Volvo V70 2.5T lpi, 1997, mt, mystic silver
Toyota Previa 2.4 Linea Sol, 2002, mt, grayish blue

volvobug

ik volg dit met belangstelling, heb ook nog steeds behoefte aan een afdoende, kwalitatief goede oplossing voor de combi iPhone - SC-805.
Handtekening? 85011806 en Saffronie.

Piet

Zeer interessant. Vooral ook als bediening met de knoppen van de SC901 mogelijk is.
Ik wil zeker meedoen hiermee.

Broabander

Citaat van: Ries van de Zilverschuit op 03-10-2013 10:17:17
Een goede geluidskwaliteit vind ik eigenlijk ook het belangrijkst: daar laat de yatour het een beetje afweten, het hoog is nogal schel. 

Ik dacht al dat het aan de iPhone equalizer lag, maar dit merk ik idd ook met de Yatour in mijn Ibiza. Schel aan je oren idd als je hem wat harder zet.
EX: 1995 Volvo 854 2.5 10V LPG

Eindstand (07-03-2013): 650.000

Nu: '04 VW Polo 1.4 Aut.

Robster480

Hier een Grom audio adapter icm Dynaudio en HA-7400 4x100 watt op een SC-901.

Heerlijk geluid ;D
Vanaf zaterdag ook streamen via bluetooth.
1997, 417 Nautic Blue Pearl S70R
1995, 318 Paris Blue 480 GT <Sold>
1994, 235 Red 480 S <Sold>

Ries van de Zilverschuit

Hoe gaat het verder met dit project? Ik ben serieus geinteresseerd.
Volvo V70 2.5T lpi, 1997, mt, mystic silver
Toyota Previa 2.4 Linea Sol, 2002, mt, grayish blue