Afslaan en niet direct meer starten

Gestart door Peultje, 04-10-2013 19:31:47

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Peultje

Nadat Henriette vanochtend een probleem, gelukkig vlak bij huis, had gehad met een R die spontaan afsloeg, eerst net meer te starten was , enkel alle lampjes branden en niks rondgaan, en een half uur later wel. was het mijn beurt. Dus net weer thuis de bolide even geprobeerd. Na tweehonderd meter ABS en EPS lampje branden. Daarna slaat de motor af en niet meer te starten. Wel alle lampjes op het dashboard aan en een klik van het startrelais maar er draait niks (dus ook geen startmotor e.d.). Na een half uur wachten startte zij zonder problemen. Voor de garage gezet en garagedeur open. Daarop, ik had hem uitgezet, weer niet te starten. Kwartiertje wachten en zij slaat aan. Dus morgen als ik vanavond het probleem niet oplos niet lekker slippen in Meppel.  Iemand een idee. Ik dacht zelf aan een aardprobleem maar dat zou permanent moeten zijn en niet na een kwartier verdwenen. Zit net nieuwe accu in dus dat kan niet. Als ie eenmaal loopt is er niks mis mee en loopt zij prima.
Rode V70 R AWD 1999 B5234T8

svenerik

Ff snel:

Relais 103
Bens pomp
Of dynamo
Waarom nieuwe accu geplaats ???

Sven


Ries van de Zilverschuit

Startblokkering, en dan met name de ring om het contactslot.
Volvo V70 2.5T lpi, 1997, mt, mystic silver
Toyota Previa 2.4 Linea Sol, 2002, mt, grayish blue

Marc O.

Zoals al gezegd in het rijvaardigheidtrainingtopic zou ik beginnen bij de massakabels. Lijkt erg op een storing die ik pas had met de 740.
...The Nile isn't just a river in Africa...

Peultje

Gisteravond de accuspanning gemeten: 11,5 volt. Aan de lader en twee uur later was de spanning 12 volt. De bolide wilde weer starten en bij stationair en 3000 toeren bleef de spanning 12 volt (zonder de lader om de critici voor te zijn). Dus de dynamo zal wel lurp zijn en de ellende veroorzaken. Vandaag de dynamo uitgebouwd. Kostte toch meer tijd dan verwacht.Zal de generator volgende week even laten reviseren Ik heb wat foto's gemaakt van de ingreep. Bestaat daar belangstelling voor?
Rode V70 R AWD 1999 B5234T8

henry classic v70

Het kan ook nog de + pool kabel zijn, wanneer deze van binnen is geoxideerd wordt de accu niet goed geladen.
Dit kun je "testen" door aan de kabel te voelen; wanneer deze flink warm/heet is nadat je een x-aantal km's hebt gereden dan is dat waarschijnlijk de oorzaak.
620.000 km 2.5 10V '99 lpg Volvo V 70
305.000 km 1.6 16V '05 lpg Citroën C4

Broabander

Of de kabel van de dynamo naar de startmotor brak. Je hebt niet toevallig met draaiende motor de spanning op de polen van de dynamo zelf gemeten?
EX: 1995 Volvo 854 2.5 10V LPG

Eindstand (07-03-2013): 650.000

Nu: '04 VW Polo 1.4 Aut.

Peultje

Als het deze kabel zou zijn dan zou er toch nog (een weinig) spanningsverhoging op de accu bij draaiende dynamo te zien moeten zijn? Enkel bij een gebroken kabel blijft de spanning bij stilstaande en lopende motor, als tenminste de dynamo naar behoren werkt, constant. Eens dat als de contacten of andere zaken van deze kabel sterk geoxideerd zijn je daarover een forse spanningsval (met warmteontwikkeling) krijgt en dus minder, maar altijd nog wat, spanning bij de accu. Bij demontage van de dynamo de kabel nagezien en die was OK. Niet geoxideerd en verder in goede staat.
Rode V70 R AWD 1999 B5234T8

Broabander

Heb je een punt ja. De reden dat ik het zeg, ik had vorig jaar ook maar 11.x volt op de accu op vakantie, nieuwe accu erin maar na een paar dagen weer hetzelfde probleem, dynamo bleek gewoon 14V te geven en de kabel aan de startmotor was rot waardoor de accu niet meer bijlaadde. Maar in mijn geval heb ik niet het spanningsverschil gemeten.
EX: 1995 Volvo 854 2.5 10V LPG

Eindstand (07-03-2013): 650.000

Nu: '04 VW Polo 1.4 Aut.

Peultje

Gereviseerde dynamo (200 euro) zit er al weer enkele dagen in. Weer mooi 14.3V over de polen van de accu bij draaiende motor. Dus weer gewoon ouderwets koersen.
Rode V70 R AWD 1999 B5234T8