Thor velgen et 49

Gestart door Bouke, 06-10-2013 16:51:14

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Bouke

Ik vroeg mij af of Thor velgen op een v70 awd passen ook qua et waarde(49) of is dat te veel. Ik heb nooit wat van die et waarde iets gesnopen maar dat ligt aan mij haha.

mehn

Ik probeer het even uit te leggen ;)

De band heeft bijvoorbeeld een breedte van 205mm, als je daar de helft van zou pakken (het midden van de band zeg maar) dan heb je het (denkbeeldige) middelpunt van de velg te pakken.
De ET waarde is de afstand van dit denkbeeldige middelpunt tot aan het aanslagpunt van de velg aan de remschijf.

Als deze afstand kleiner wordt betekent dit dat het aanslagpunt van de velg aan de remschijf dichter bij dat denkbeeldige middelpunt ligt. Wordt de ET waarde groter, dan...vul zelf maar in.

Bij ET49 is deze afstand dus 6 mm groter dan bij ET43 wat betekent (en nu komt ie) dat de binnenkant van de velg 6 mm dichter bij de auto zit dan bij ET43. De buitenkant natuurlijk ook.
Als je een lagere ET neemt dan komt de velg verder naar buiten, neem je een grotere ET waarde komt de velg verder naar binnen.
Dit alles natuurlijk bij velgen met gelijke breedte.

Een hogere ET waarde kun je opvangen door een spacer. Hierdoor wordt de hoge ET waarde ongedaan gemaakt.

Als je een bredere velg neemt (bijvoorbeeld 6,5J tegenover 7,5J) dan speelt er natuurlijk ook iets anders.
Bij gelijkt ET waarde komt de 7,5J sowieso al verder naar binnen én verder naar buiten omdat de velg breder is.

Meestal zit het probleem met aanlopen aan de binnenkant van de velg. Dan is dus niet alleen de ET waarde van belang, maar ook de eventuele afwijkende breedte van de velg.


Als voorbeeld een geleend plaatje:

850R: Ferrita - PLX - Koni - Intrax - Android 4.4 Kit Kat
XC60 D4 AWD:

Bouke

Oke thanks Maikel dat is een duidelijk verhaal , een thor komt eigenlijk te ver naar binnen bij mij ivm de 320 remmen die er opkomen ;)

Sbv

Thor is toch zelfde ET waarde als Pegs ? beide van V70n/S60

StefanCJ

Duidelijk verhaal Maikel, plaatje helpt ook. Het begint mij nu ook te dagen.

san

Mijn  Thor's zijn ET 43.

san

Mss 2 verschillende,er staat ook gewoon volvo in met een nummer.Staan trouwens weer op MP... ;)

san

Weet iemand het ordernummer van de Thor velgen kleurcode 936 Bright Sliver? Kan dat lijstje wat ergens op het forum staat nergens vinden....alvast bedankt

Sbv

Citaat van: san op 25-03-2014 21:29:40
Weet iemand het ordernummer van de Thor velgen kleurcode 936 Bright Sliver? Kan dat lijstje wat ergens op het forum staat nergens vinden....alvast bedankt
Ik dacht 9162391 voor bright silver en 30660592 voor Black Chrome

san

ok,thx dan weet ik welke ik moet bestellen bij de dealer.

Sbv

Citaat van: san op 25-03-2014 21:41:43
ok,thx dan weet ik welke ik moet bestellen bij de dealer.
Vraag het voor de zekerheid wel na of het echt klopt. Maar men kan toch zo het juiste nummer geven ? Ik heb net even snel in Vida gekeken

san

Dat navragen doe ik zeker...heb alleen wel vaker wat besteld en bleek achteraf niet het goede te zijn bij navraag op het forum meteen het goede nummer ;)

san

Kom net van de dealer...2 busjes van 250 ml €65.95.🙍 duur spul.

LQDI

bij et 49 heb je wel min 5mm spacerts nodig

t5joost

Die heb je vorige keer aan mij gegeven of heb je nog een setje