weer terug dus weer voorstellen Erikb1971 met mijn v70 TDI 160pk

Gestart door erikb1971, 27-11-2013 15:30:44

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

erikb1971

Goedendag!

Na een tijdje afwezigheid op dit forum sinds een maand weer in het bezit van een echte auto! Een volvo V70 tdi uit 1998, toen ik hem kocht 316.000km op de teller.
Ik denk dat ik drie maanden gezocht heb naar een net exemplaar, maar dat viel nogal niet mee. Heel veel bagger gezien, maar uiteindelijk in het verre oosten van dit land (onder Enschede) dit exemplaar gescoord:




Jullie snappen dat ik zeer trots ben! Minpuntjes zijn het licht met kleurverschil overgespoten linker voor spatboard, geen leer en kleine beschadigingen op de bedieningen voor de ramen en de airco.
Het eerste wat ik er mee gedaan heb is naar Michel Mol van Mol Carservice in Zoelen (bij Tiel) rijden om de auto een supergrote beurt te geven. http://www.molcarservice.nl/#/home/
Michel is een held, kent deze auto's van binnen en van buiten en heeft een belachelijk laag uurtarief en is ook nog eens een keer een erg aardige vent!

Bij Michel is het volgende geregeld:
Algehele check up van de auto, binnen en buiten en boven en onder
Winterbanden (lachen jullie maar om mijn 15" velgen, 320 euro voor 4! Goodyear beste getest door consumentenbond winterbanden! Ha!)  
Ruitenwisserbladen voor en achter
Slot van linker voordeur (lampje interieur ging niet uit als de deur dicht was)
Olie- lucht- en interieurfilters
Olie ververst
Airco schoongemaakt en ontsmet
Forte fuel guard aan de benzine toegevoegd
Nieuwe koplamp units (waren wat donker geworden van binnen)
Nieuwe knipperlicht units (zagen er opeens sneu uit naast de nieuwe koplamp units)
Oude nokia carkit uitgebouwd, nieuwe radio ingebouwd
Rubberen mat (origineel volvo) in de achterbak, heeft zijn geld al dubbel opgebracht.

Na deze grote beurt is de auto bijna zo goed als nieuw, het enige dat mij nog te doen stond was een ritje naar Haaksbergen om de 140 pk diesel motor door Fasttech een schop onder zijn hol te laten geven. Goede gasten, besloten is om niet per se het maximale er uit te halen, maar vooral te gaan voor wat meer koppel en souplesse. Resultaat: 160 pk en 350 NM (was 140 en 290). Geen enorm verschil, maar je merkt het wel degelijk! Op de autobahn zonder problemen:

(klopte precies met de opgave van de TomTom), en het kon zeker nog wel een stuk harder. Lekker vlot door accelereren, lui rijden en nog steeds vlot zijn, kortom: een echte aanrader!  

Het enige dat er dus nog rest is:

1. een spoiler op de achterklep (sorry, eigenlijk fout maar ze knappen er echt van op vind ik, en bovendien: hij is getuned, dus het mag).
2. nieuwe bediening voor ramen aan bestuurderskant
3. fixen ruitenwissers koplampen
*** edit*** 4. originele uitlaatpijp einde dinges!

Deze eerste twee zaken worden door Michel Mol voor me in de gaten gehouden, maar als iemand van jullie nog wat heeft liggen: graag! De ruitenwissers moet ik nog een keer maken, maar niet de hoogste prioriteit!

Oh ja. Verbruik:

1:15 woon werkverkeer zonder snelweg
1:18 normaal snelweg verkeer
1:9 dwars door Duitsland tussen de 150 en 200 km/u. Het was het waard :-)

Dus. Fijn om er weer te zijn. Fijn om weer een echte auto te hebben!  

hathü

Goed bezig, ziet er goed uit. Ik zie een vreemd uitlaat piepke, lijkt me niet het originele.

The Volvoboy

Welkom terug 8) Nette V70 heb je daar :) Veel plezier ermee! Je bent al goed bezig :D
'98 - Volvo V70 2.3 T5 SE - LPi - Garnet Red metallic - 17'' Comets - 702.000km
'00 - Volvo V70 2.4T AWD Nordic - LPG - Venetian Red metallic - 16" Helium - 418.000km
'95 - Volvo 850 2.3 T-5R Aut. - Black Stone Solid - 17" Titans - 392.000km
'96 - Volvo 960 2.5 24V aut. Oxford - Dark Olive Pearl - 16" Uranus - 356.000km

erikb1971


erikb1971

Citaat van: hathü op 27-11-2013 15:46:26
Goed bezig, ziet er goed uit. Ik zie een vreemd uitlaat piepke, lijkt me niet het originele.

je hebt gelijk! Aangepast in eerste post

Ries van de Zilverschuit

Welkom terug! Wel jammer dat je op je zoektocht zoveel hokken (dat is blijkbaar inmiddels ook het lot van de classics) hebt gezien, maar fijn dat je een nette hebt kunnen vinden.
Volvo V70 2.5T lpi, 1997, mt, mystic silver
Toyota Previa 2.4 Linea Sol, 2002, mt, grayish blue

erikb1971

Citaat van: Ries van de Zilverschuit op 27-11-2013 16:26:07
Welkom terug! Wel jammer dat je op je zoektocht zoveel hokken (dat is blijkbaar inmiddels ook het lot van de classics) hebt gezien, maar fijn dat je een nette hebt kunnen vinden.
Danku!

Heeft denk ik ook te maken met de prijscategorie waarin ik op zoek was. Onder de 2000 is het echt niet veel soeps, maar de nette classics bestaan nog zeker... en deze blijft een classic!

850blues

Welkom terug.

Mooie v70 zo op het oog!

Pas je wel op bij het tanken, het is een tdi  ;)

Citaat van: erikb1971 op 27-11-2013 15:30:44
Forte fuel guard aan de benzine toegevoegd
2016 => ....         | V70 2.5 10v classic '98 | 218dkm --> ....
2004 => 2016 | 854 2.5 10v '96                  | 118dkm --> 249dkm

erikb1971

Citaat van: 850blues op 28-11-2013 08:15:42
Welkom terug.

Mooie v70 zo op het oog!

Pas je wel op bij het tanken, het is een tdi  ;)

Citaat van: erikb1971 op 27-11-2013 15:30:44
Forte fuel guard aan de benzine toegevoegd

hahaha smart ass! vandaar dat ie zo vloog in Duitsland!


ricks

Leuke auto!

Als je nog op zoek bent naar een vollederen setje, ik heb nog wel wat staan  ;D Ietwat instapschade aan de bestuurdersstoel, maar wel voor en achter verwarmd en een elec. verstelbare bestuurdersstoel.

Verder heb ik geregeld wat liggen, dus ik houdt je topic in de gaten wanneer je weer iets zoekt  :angel:

Veel plezier en succes met de auto!

blauweroffel

Welkom terug Erik,

Mooie kleur, ook een gehad.


Groet BR