De Silversand Schicht

Gestart door Lammert, 30-05-2012 22:07:24

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Lammert

#45
1. Close-up van de oude bumper:


2. De boel gedemonteerd:


3. De schroefdraad van de veerpoten was helaas niet heel standaard, dus waar vind je op zondag in Nijmegen nog onderstaande verzameling boutjes en moeren en ander kleine ijzerwaren:

Juist! Bij de noodservice van Breng (OV maatschappij), briljante ingeving van Dirk  :eusa_clap: !

4. Nieuwe veerpoten! (op de R veren na dan)


5. Gescheurde ashoes


6. Maar een nieuwe ashoes lag er ook zo weer op mt Dirk zn ghostbuster-gun


Lammert

Na een hoop onduidelijkheid mbt de distributieriem maar besloten dat er een nieuwe op komt! De 27e staat ie bij Dirk in de planning  :eusa_dance:

De huidige riem zit er 6 jaar en (pas) zo'n 60.000 km in. Bij nadere bestudering vertelde mijn Italiaanse serviceboekje (lijkt origineel, stempels komen overeen met dealer-sticker op de auto) mij dat de Schicht om de 75.000 km een nieuw riempje nodig had, zonder overigens een tijdsinterval erbij te vermelden, maar dat zou 5 jaar zijn volgens andere bronnen. De 21mm versie dus. Echter, volgens de dealer alsook de webshop, gebaseerd op motornummer, zou er een 23mm in moeten. Uiteindelijk maar de boel opengehaald en opgemeten en wat blijkt... 23mm zit er in, dus 23mm komt er ook in terug.

Qua km-stand kan de huidige dus nog wel even mee, maar hij begint wel al aardig op leeftijd te raken, vandaar toch maar besloten om de hele boel te vervangen, incl waterpomp, spanner, rollen etc. In maart moet de Schicht op en neer naar de Alpen met vrouw, 3 kids en bagage en dan kan 'ie maar beter in goeie staat zijn  :police: Een nieuwe 23mm kan in ieder geval weer 120.000 km mee straks. Nog even en de motor is helemaal stage-0...

Ook nog een hondenrekje overgenomen van Arjen om een einde te maken aan rondvliegende bagage...

elianmars

Heel verstandig om de riem toch aan te pakken. Het zekere voor het onzekere.

UserID6342

Foei Lammert, dat biertje wat je laatst meebracht was errug lekker ;D ;D.  Kan ik daar een kratje van bij je bestellen ? ;D.  Dan pakken we er samen 1, als de distributiewissel gedaan is ;D.

arjen850

Hondenrek gaat dinsdag met Dirk mee Lammert;)

Lammert

Citaat van: arjen850 op 14-01-2014 10:53:08
Hondenrek gaat dinsdag met Dirk mee Lammert;)
Hij is gemonteerd Arjan, bedankt!

@Dirk: dat biertje hou je tegoed... klotekap gister!

Lammert

#51
Klaar voor de volgende 120.000 km! Dankzij Dirk liggen er een gloedjenieuwe distributieriem, waterpomp en rollen op de wagen.

Na alle assen in de juiste stand gezet en geklokkeerd te hebben bleek dat de roffel al 6 jaar (waarvan 2,5 met mij) precies 1 tandje verkeerd getimed rondrijdt sinds de vorige wissel. Geen ramp naar t schijnt, maar dit is uiteraard wel verholpen nu. Wel een erg handig, zo niet noodzakelijk, volvo gereedschap dat Dirk daarvoor gebruikt :eusa_clap:



Alles leek voorspoedig te gaan, ondanks dat je met zo'n turbo toch wel veel meuk uit moet bouwen. Na dichtbouwen de roffel gestart en meteen lopen natuurlijk, maar... niet met een roffel maar meer met een soort "schraap". Distributiekap zat niet lekker en liep aan tegen een tandwiel. Waarschijnlijk iets verbogen met uitbouwen, en natuurlijk met geen mogelijkheid terug te buigen. Uiteindelijk maar met een tiewrap vastgezet en toen klonk die weer als vanouds  :eusa_dance:

Tevens nog een hondenrek ingebouwd, kunnen we lekker bagage stouwen op vakantie zonder dat dit ons en de kleintjes rond de oren vliegt bij onverwacht remmen. Door een afbrekend boortje nog een mooi 3mm gaatje in mn duim aan overgehouden  :eusa_shhh: gaat vanzelf over  ;D

CleVol

Altijd weer fijn gevoel zo'n verse distributie.

Lammert

Na de wissel liep de schicht stationair niet meer helemaal lekker. Sloeg niet af ofzo, maar zakte soms tot 600 toeren, trilde even en klom weer op tot de 900. Na inleren van de ECU (spanning was eraf geweest natuurlijk) waren de symptomen grotendeels verholpen, maar het onderliggende probleem natuurlijk niet. Dus toch maar mn stationairregelaar een nachtje laten weken in de remmenreiniger. Nu loopt ie stationair weer 100%  :eusa_dance:

Lammert

#54
Vandaag weer even gesleuteld met Dirk. Weer een paar stappen dichter bij stage-0

  • nieuwe lambda-sonde
  • nieuwe temperatuurmeter
  • nieuwe thermostaat
  • verse olie + filter

De lambda-sonde mag zichzelf gaan terugverdienen, benieuwd of ik t merk de komende tijd. Het afgelopen half jaar is mijn verbruik gestegen tot zo'n 10,5 l/100km, waar dat de anderhalf jaar daarvoor eigenlijk altijd tussen de 9,5 en 10,0 was.

De temperatuurmeter op het dashboard staat ook weer fier horizontaal (binnen enkele minuten) en hangt niet meer op 5:00 uur, wel zo lekker voor t blok. Over een weekje mag de schicht zichzelf weer gaan bewijzen met een retourtje Frankrijk.

Verder nog een lekke band gehad vrijdg, voor de eerste keer in de 15 jaar dat ik rij. Bij het uitstappen was een behoorlijke pssssss..... te horen, 3x raden dus. Was een net gat (4 mm breed, recht er in op t loopvlak) en de lokale fietsenboer had m zo weer geplugd.

Volgende klus wordt de benzine tank slangen/rubbers etc weer benzine-dicht maken, maar kan nog wel ff duren... eerst die vakantie  8)

Lammert

Oh, en vraag Dirk maar niet naar het torxboutje op t thermostaathuis. Allemachtig zeg, kost toch aardig wat moeite om een stalen boutje dat 20 jaar in aluminium heeft gezeten los te krijgen  :eusa_eh:

UserID6342

:evil:  Dat koste dus een torxbit 40 en 3/8 dop 11 die ik er op vastgelast had om die kreng los te krijgen....

Fijne vakantie Lammert en na je vakantie pakken we de tank aan.

Lammert

Zo, de boel is gepakt. Nu nog ff een paar uurtjes slaap pakken en dan later vannacht richting La France om een weekje lekker te snowboarden met de family!

Wel leuk zo'n 850 (vorige wintersport was in een Daihatsu Sirion): papa, mag de slee mee? Tuurlijk schat, gooi maar achterin! En dan nog steeds over alle bagage heen kunnen kijken :D

elianmars

Rij voorzichtig en heel veel sneeuwplezier gewenst  8)

Lammert

Is het alweer zo lang geleden die update :o

Nou, de wintersport is dus perfect gelopen, de schicht heeft ons (5 pers + bagage + snowboards) 1800 km op en neer gereden. In de bergen is die turbo wel erg prettig, zeker als je afgeladen vol zit.

Sinds de nieuwe lambdasonde is het verbruik trouwens gedaald van 10,5 naar 9,2 liter per 100 km  8). De kosten heb ik er nu dus na zo'n 6000 km wel uit.

Wel nog iets bijzonders meegemaakt met de roffel laatst: hij heeft me nog nooit laten staan, maar uitgerekend op mn trouwdag 2 weken terug... :eusa_wall:
Wat bleek: ik had hem de avond ervoor even gewassen en moest hem een klein stukje verplaatsen (1 m) omdat de tuinslang te kort was. Dus starten, 1m rijden en meteen weer uitzetten. Blijkbaar kan je daarmee een 850 verzuipen  :eusa_shifty: Als je hem daarna nog 3x probeert te starten en (in mijn afwezigheid) ook nog een aantal familieleden en buren, dan is het feest compleet en zit er 2 liter vloeibare benzine in je cylinders.

De schicht dus met de sleepkabel achter Dirk zijn "uitlaat met auto" gehangen, alle benzine uitgehoest, en hij deed het weer, maar ik was wel even "not amused". Ik wist dat ze rijk starten, maar niet dat dit kon.

Sindsdien rijdt ie weer prima. Klein incidentje nog gehad op de autobahn: een dakstrip woei eraf met zo'n 180km/h :eusa_doh:, geen achterliggers, maar dat kan nog best gevaarlijk zijn. Leek me wel een goed moment om V70 strips te monteren ivm verbeterde waterafvoer en via Gijsbert-5 heb ik een setje kunnen overnemen. Bij de dealer maar nieuwe klemmetjes halen, want ik wil dus dat ze echt goed vastzitten.

Met wat geluk tikt 'ie nog de 3 ton aan voor het einde van het jaar