De rooie deinbak NU: Stotteren op benzine

Gestart door johan1989, 24-03-2014 00:36:07

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

johan1989

Na een lange tijd hier te hebben rond geneusd ga ik mezelf en mijn 'deinbak' toch maar eens voorstellen, en tegelijkertijd bijhouden wat er allemaal gebeurd met mijn auto. Ik doe dit bewust in een blog omdat ik van zinne ben om in de toekomst bij te houden wat ik doe. En net zoals de grote jongens een uitleg achter te laten voor de komende doe-het-zelvers.

Ik ben dus Johan, en inderdaad een jonge gozert van 1989. Student SPH en nu stage lopende in de dak- en thuislozen opvang. Naast mijn studie ben ik actief als directiechauffeur en maak in een jaar dus heel wat kilometers in heel wat (ook bijzondere!) auto's.

In den beginne heb ik een Ford Orion(1986) gereden die ik voor €150 heb overgekocht van mijn broer. Ik wist niets van auto's, behalve dat Volvo boven budget lag ivm gewicht. De koppeling slipte en hij zoop olie. Ach en wee, na een half jaartje heb ik hem op de sloop gezet.



Een jaartje later heb ik een bak met geld (voor toen) uitgegeven aan een 460 (€850) op benzine. Een paar jaar gereden met dat ding. Geaccepteerd dat ik het interieur schijt lelijk vond, en dat er een Frans blok in het vooronder lag..



Ik wilde wat groters. Wat eleganters, wat luxer dus ik ging me verdiepen in de 850 wereld. Uiteindelijk kocht ik de goedkoopste LPG'er van marktplaats. Een 417 S70 10v LPI 1998. Ik kreeg er nog een hout plak setje bij ook. Ik was blij, ondanks dat het een gok was. Hij haperde namelijk op LPG. Het bleek een benzine afsluiter te zijn en na 200 euro aftikken heb ik 35k in dat ding gereden zonder bijzonderheden.



Ondertussen gaf ik steeds meer toe dat het interieur me niet aan stond. Het was Oak. Gewoon niet beige, zo vond ik het. Ik had ook al geen elektrische stoelen. Ofwel, ik was een verwend studentenjoch geworden! Voor 995 euri zag ik een 418 S70 10v 1997 staan met beige elektrisch leder alcantara en.. de meest zinloze optie die de mens toch wel wil: achterbank verwarming! Ik heb die bak uiteindelijk gekocht voor 800, en de halve auto halfhalf weer doorverkocht aan een forumlid hier. Mijn doel was namelijk om alleen het interieur over te zetten en klaar. Er zaten overigens Perfo's op met dik profiel Klebers. Die set was al de helft van de aanschafprijs waard.
De rode reed echter lekkerder, was uitgebreider, netter, mooier, maar zonder LPG. De blauwe weer verkocht voor het inkoopbedrag en van dat geld LPG in de rode laten schroeven. Klaar was Klara.
Ik was de koning te rijk met mijn studentensloep. (Alleen heb ik nooit meer iets aan dat forumlid laten horen en hij niet aan mij, hiervoor alsnog mijn oprechte excuses..)
Foto's van de marktplaatsadvertentie:








Affijn, ik dus LPG in laten zetten. Deze auto zakelijk gaan rijden, dus ook alle btw aftrekken. Dat is best fijn. (ben ook directiechauffeur dus ook zakelijke kilometers)(overigens, belt u mij dus vooral als u een chauffeur zoekt! :-) )

Deze auto probeer ik zo goedkoop mogelijk te onderhouden. Het moet goed zijn voor zo min mogelijk geld. Dat is ook te zien aan de lijst met onderdelen die erin zijn gegaan.
Ik heb er USA corners in gezet, maakt hem best tof vind ik zelf.






Ondertussen heb ik het volgende gedaan op volgorde:
Rubberen mattenset gelegd Volvo (marktplaats junge)
Kachelradiateur, Hella
Bougies, Volvo
Follow me home relais geplaatst
Houten versnellingspook geplaatst (uit een 960 vermoed ik, foto volgt)
Alle lampjes in dashboard, Volvo / Philips
Aaalle knoppen ontdaan van het op den duur o-zo-vieze soft-touch spul
Bougies, luchtfilters, brandstoffilter, olie + filter, Volvo
Brandstofpomp, Volvo - 2ehands
Gereviseerde remklauw LV+RV, Volvo - marktplaats
Stabistangetjes, Bölk
Remklauw LA+RA, Volvo - 2ehands
Remschijven plus blokken achter, Bosch
Zoektocht voor sleuteltje van trekhaak. Gelukt!
SC802 (lekker cheap, CD's zijn niet meer nodig dus ik plan een Grom setje)
Antennering, Volvo
Brandstofdrukregelaar Volvo – 2ehands
Bougiekabels + bobinekabel, Volvo (niet zelf)
Rotor + kap, Volvo (niet zelf)
Thermostaat, Gates
Distributieset, Conti + waterpomp, Dolz (niet zelf)
Multiriem, Gates (niet zelf)
Spanners, SKF (niet zelf)
Luxe mattenset beige gelegd, Volvo
Sleepring vervangen ivm knipperlichtschakelaar, Volvo - 2ehands
Stappenmotor schoonmaken
Stappenmotor, Chinatown erop geschroefd, maar geen verschil. Die eerste was dus prima.
Condensor Hella Behr, Droger Hella Behr
Gaskabel, Volvo
Accu, vSchokdempers voor, Meyle HD
Veerpootrubbers, Meyle HD
Draagarmen, Meyle HD
Bakkeerring bestuurderszijde
Grom Audio USB2 + Bluetooth Done, maar nog niet 100% werkend
Antenne gerepareerd

Todo:
Orifice Bölk + compressor van Arjen850
Schokdempers achter Sachs supertouring of .. jawel, nivomats - todo
Remschijven + blokken voor Bosch - binnen
Speakers achterdeur plaatsen - binnen
Versterkers aansluiten op SC802
Hemel vastzetten onder 3e remlicht
Achteruitrijsensoren inbouwen

Mankementen:
- Toerental zakt in op benzine. Geen vermogen behalve in hoog toeren, stotteren.
- Airco doet het nog steeds niet > compressor vervangen
- Lelijke scheur in bestuurders stoel
- Gat in achterbumper, zoek dus nog een 418 bumpert en een trekhaak haak.

Zo, en nu maar even afronden en naar bed, want morgen een paar daagjes weg: Groningen. Ik ben benieuwd.

Later in de week zal ik nog e.e.a. posten zoals filmpje hoe we een liter benzine uit de cylinders hebben gekregen ivm lekke brandstofdrukregelaar.

UserID6342

Mooie voorstelling :).  Wat was het geklapper nu van de voortrein Johan ?

volvobug

Citaat van: Dirk342 op 24-03-2014 07:36:00
Mooie voorstelling :).  Wat was het geklapper nu van de voortrein Johan ?
Ik heb de auto afgelopen vrijdag gezien Dirk, veerpootrubbers zijn compleet door. Daarbij alle dempers op hun eind en de draagarmen zitten er aan te komen.
Handtekening? 85011806 en Saffronie.

johan1989

Dat dus inderdaad :)
Dus ik zoek nog een setje R-veren zodat ik de voorkant ook gelijk kan verlagen als alles dan toch los ligt..
Doen veren aan slijtage? Want dan is het misschien beter om een nieuwe set veren aan te schaffen.

KIM

Ik ken die kassen...
Volgens mij heeft mijn collega die blauwe van jou gekocht. Ik zal morgen even een kentekencheck uitvoeren.

janwillem7

Staat idd goed die USA knippers voor. Bestaan die er ook voor een 850 alter 1 uit 1992? :)

johan1989

Citaat van: janwillem7 op 24-03-2014 20:58:11
Staat idd goed die USA knippers voor. Bestaan die er ook voor een 850 alter 1 uit 1992? :)

Als ik op internet zoek zie ik ze niet staan met oranje vlak.. Dus ben bang van niet :(

The Volvoboy

Citaat van: janwillem7 op 24-03-2014 20:58:11
Staat idd goed die USA knippers voor. Bestaan die er ook voor een 850 alter 1 uit 1992? :)

Die zijn er ook voor een Alter 1, big ben heeft ze ook.  ;)


Mooie S70! 8)
'98 - Volvo V70 2.3 T5 SE - LPi - Garnet Red metallic - 17'' Comets - 702.000km
'00 - Volvo V70 2.4T AWD Nordic - LPG - Venetian Red metallic - 16" Helium - 418.000km
'95 - Volvo 850 2.3 T-5R Aut. - Black Stone Solid - 17" Titans - 392.000km
'96 - Volvo 960 2.5 24V aut. Oxford - Dark Olive Pearl - 16" Uranus - 356.000km

KIM

Citaat van: KIM op 24-03-2014 18:03:19
Ik ken die kassen...
Volgens mij heeft mijn collega die blauwe van jou gekocht. Ik zal morgen even een kentekencheck uitvoeren.

En ja hoor:


johan1989

Citaat van: KIM op 25-03-2014 12:54:55
En ja hoor:

Inderdaad! Toevallig heb ik vorige week nog met em geappt over hoe het met de auto ging.
Overigens herkende ik je auto toen je zei dat je weleens bij ons geweest bent :)
Beter vervangt hij de kentekenplaat aan de voorzeide, dan ziet de auto er ineens heel wat frisser uit!

johan1989

'bakkeerring bestuurderszijde - todo'
Weet hier iemand een uitleg/meer info over te staan? Als ik zoek zie ik paaaagina's met krukaskeering verhalen. Wil deze mee vervangen met de draagarmen.

Morgen naar Dirk, even het stroom circuit goed doormeten. Sta te vaak zonder prik. Dynamo reeds aangeschaft en uit elkaar geschroefd ter learing ende vermeack.. :) Nu nog ff bedenken waar ik de spanningsregelaar en het lager ga halen.

Sbv

als je toch bij Dirk bent neem dan gelijk de keerring mee.

KIM

Ach, voor mijn collega is het meer een vervoermiddel.
Zijn passie is een kever met Subaru blok er in.

johan1989

Zeau, wachtend bij CarCool Systems Uden.
Ze hebben wifi, stroom, gratis koffie en dropjes.
Toppie.

johan1989

#14
Na lange tijd toch maar weer eens een update.
Ondertussen is er weer veel aan de auto gedaan, wat ik bij heb gevuld in de begin post.

Ik wil al mijn foto's nog eens uploaden enzo, maar komt er nog niet van.
Nu toch maar even de vragen stellen die ik niet zonder straffe kan uitstellen: APK probleempjes.
Uit de APK keuring kwam:
1. Achterbandje te weinig profiel, wist ik al, verwachtte al lijstje met mankementen
2. ABS lampje brand (in maart is de wet aangepast, lampje eruit halen mag niet meer, als de optie erin zit moet het lampje al branden bij auto op contact)
3. CO waarde te hoog

Die laatste wil ik graag even over sparren.
Het lambda lampje brand. Na wat zoeken kom ik regelmatig de opmerking tegen, "als het lambda lampje brand ligt dat zelden aan de lambda zelf".
Hoe zit dat met de CO waarde? Deze moet volgens de APK meester op de 4-gas tester rond de 0.9 en 1.0 zitten. Wat hij zit.
APK meester stelde adhv metingen (zie volgend bericht) zeker te weten dat de Lambda goed is en uitlaat dicht. Kan ik dit aannemen?

Waarvan ik vermoed dat de CO waarde verband mee houdt:
De auto loopt slecht op benzine (sinds LPG inbouw), maar prima op LPG. Stappenmotor is schoongemaakt en 3 anderen geplaatst: stappenmotor uitgesloten.
Heb met remmenreiniger op de slangetjes gespoten om vacuumlek te vinden. Geen effect: vacuum uitgesloten.

Zit er op een 10v trouwens 1 of 2 lambda sensoren? En welke zou ik dan moeten vervangen als het toch de Lambda kan zijn?