omschakeltijd benzine/gas vialle LPI systeem?

Gestart door gvz, 06-04-2014 01:28:20

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

waver

#60
Volgens mij is het LPI-gebeuren gewoon iets waar je ECHT verstand van moet hebben als je er aan wilt gaan sleutelen. De LPE rekent aan de hand van een hele bult variabelen uit wanneer hij moet omschakelen, inspuiten, bijregelen etc. Elke van die variabelen heeft invloed. In originele en nieuwstaat is alles een harmonisch samenwerkend geheel wat doet wat het moet doen. Als na verloop van tijd 1 van die variabelen gaat afwijken krijg je problemen. Uitzoeken van wat er precies aan de hand is, is specialistenwerk. Dus zoals al eerder aangegeven in de discussies hierover.

Je hebt drie mogelijkheden.

1. Je brengt de auto naar de expert, laat hem repareren ,betaald er voor en rijdt vrolijk verder
2. Je gaat zelf aan de gang, zoekt wekenlang internet af, meet alles door, vervangt wat jij denkt dat vervangen moet worden, hoopt dat dat het goede is, betaald ervoor en rijdt vrolijk verder
3. Je doet niks, neemt het late omschakelen voor lief, betaald de extra brandstokosten, klaagt hier af en toe wat op het forum en rijdt vrolijk verder.

Of heb ik het mis? ;D
V70 2.5 20v automaat 1997 460000km G3 -08-2016
V70 D5 automaat 2003 434000km diesel 2018,
 V50 T5 270pk 363000km benzine 2021
XC70 ocean race 05-2025  - -20-1-2026

gvz


Ik blijf me in het onderwerp verdiepen, de manual aan het doorspitten, en duidelijk is
dat de omschakeltijd door 3 factoren bepaald:

de lpe omgevingstemp. door de NTC weerstand.[beyond softwareversie 205908]

de motortemp. door de NTC en lambda-s signaal, maar er zijn 3 scenarios; koude motor, warme motor,
en gedeeltelijk warme motor.

bij een koude motor wordt door de NTC vastgesteld welke temp.traject geldt.
bv. -20>  240 seconden
     0>     120  ''''''
'  +20'>     60   ''''''
  +40>     10    ''''
en dan nog het scenario : motor minder dan half uur uitgeschakeld: dus warme motor, dan volgt een vaste omschakeltijd van ca. 5 sec. dit zou dan voor iedere toepassing mbt het omschakelmanagement
gelden, zonder beïnvloeding van lambdasonde etc.

dan het gedeeltelijke warme motor scenario, hier wordt weer naar alle parameters gekeken, maar er staan een paar voorwaarden bij die ik niet goed begrijp, zoals "runtime of the engine in the last drive cycle", en elapsed time since the engine has stopped", en ook nog deze: "loan during last driving cycle".
en dan natuurlijk de lambda en ntc en motortemp.

Een ingewikkelde materie, ik ben er nog niet uit mbt mijn probleem.

Mijn  LPE signaleert dus een ijskoude motor van -20 >, en leest dus de lambdasonde niet en
de NTC ook niet.
Het halfuurscenario werkt ook niet want zelfs na 1 seconde motor uitgeschakeld begint weer de
hele procedure van 4-5 minuten op benzine., vooral dat warme motorscenario dat bij mij niet werkt
begrijp ik niet zo, want dat zou een vaste tijd moeten zijn [if the engine has stopped for less than half an hour, the engine has fixed switching time, this time is programmed for each apllication, ca. 5 sec. not affected bij the lambda signal], dat zou dus misschien betekenen, dat in mijn geval in dat "warme motor", scenario de NTC de doorslag geeft in mijn LPE-probleem.

wordt vervolgd

gvz


Beste waver je reactie, kruiste mijn bericht.

Ik denk ook dat ik nog maar eens naar een lpgspecialist ga. voor een second opninion.

het is wel een erg interessant onderwerp, inderdaad met veel "variabelen",
maar ja als iets niet werkt wil ik wel graag weten waarom, en het gaan snappen.

ik denk toch aan een elektrische storing, in de bedrading, mijn rode en groene ledlampjes branden
soms heel zwak, flikkeren wat en na een paar keer indrukken, en switchen gaan ze uiteindelijk
helder branden, vooral het groene ledje dat knippert in de switchfase is nauwelijks te zien,...maar goed
ik hou het hier maar weer even bij.

waver

Tis inderdaad een hele puzzel en je moet niet vergeten dat de elektronica ook al gauw 15 jaar en heeeeeeel veel kilometers meegaat.

Een draadraadbreukje of slechte soldering is dan zomaar ontstaan. Toen het spul er werd ingezet werd vast niet gedacht dat het na zoveel jaar nog steeds geacht wordt onberispe;ijk te werken. Verder zijn er nog de overgangsvolvo's oude en 'nieuwe motronic, lpe 3 en 4 etc.
In mijn v70 zat een computer die wel op tijd omschakelde maargeen toerental meer regelde. Nu zit er een lpe in die wel toerental regelt maar geen omgevingstemperatuur of motortemperatuur of Lambda binnenkrijgt. Veel zoek-, meet en puzzelwerk gedaan maar er niet uitgekomen. Heb het uiteindelijk maar zo gelaten. Op internet slingert nog ergens een pdf met heel veel info over "ons" systeem
http://kontvlieg.webs.com/school/LPI%20Vialle.pdf
V70 2.5 20v automaat 1997 460000km G3 -08-2016
V70 D5 automaat 2003 434000km diesel 2018,
 V50 T5 270pk 363000km benzine 2021
XC70 ocean race 05-2025  - -20-1-2026

hansie1968

Wij zijn al jaren bezig met gas autos.
Vaak waren het de gangbare ouderwetse systemen, maar de laatste jaren veel autos uitgevoerd met gasdaminjectie.
das de voorloper van LPI, maar wordt nog steeds toegepast.

we hebben de probleem gevallen vaak doorgestuurd naar http://www.jansen-automotive.nl/
deze man is echt een topper met gassystemen en volgens mij zijn ze op temp, tijd of toerental aan te passen.

Bijna alle systemen starten op benzine en gaan na bepaalde tijd op gas.
Bij enkele systemen kun je na de auto op contact gezet te hebben, het omschakelknopje  4-5 seconden ingedrukt houden en dan start hij meteen op gas. Vaak werkt dat alleen bij warme motor, maar wil het toch ff melden.

Zouden de gasrijders hier eens een testje kunnen doen bij hun auto?

Groetjes hans

waver

Dat met dat knopje heb ik al eens geprobeerd. Gaatie heeeeeeeeeeeel raar van doen. Op benzine en lpg tegelijk lopen afslaan etc.
Waag ik me niet meer aan. Jansen-automotive is geen vialle daeler
V70 2.5 20v automaat 1997 460000km G3 -08-2016
V70 D5 automaat 2003 434000km diesel 2018,
 V50 T5 270pk 363000km benzine 2021
XC70 ocean race 05-2025  - -20-1-2026