oliedruppels onderaan turbo

Gestart door Kootje, 11-11-2014 22:48:09

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Kootje

Hallo techneuten  :eusa_whistle:,

Een soortgelijk onderwerp is al een paar keer aan bod gekomen, maar na de zoekfunctie hier gebruikt te hebben, weet ik het antwoord nog steeds niet :eusa_think:

Mijn "probleem" is: D'r hangen flinke druppels olie onderaan mijn turbo (zie foto's) van mijn Volvo
(heb de onderkant mijn turbo/carterpan en dergelijke met remmenreiniger ingespoten, en de olie verwijdert, een flink stuk gereden, en d'r blijven druppels komen/hangen onderaan de turbo).

Het is niet de olieretourleiding van de turbo, die blijft olievrij en droog,
Mijn carterventilatie is okay, heb de olievuldop methode toegepast, en de dop blijft mooi stil liggen, ook bij gas geven.

Kortom, het is dus echt alleen de turbo die olie zweet/lekt. Mijn vraag is: Kan dit kwaad, hoe kan ik dit oplossen, hebben meerdere mensen dit ???

http://i57.tinypic.com/5dnu6r.jpg
http://i57.tinypic.com/6pyp1u.jpg

t5joost





misschien de aanvoer leiding van de olie niet goed vast/ringen vervangen

of misschien de keerringen van de turbo zelf gaar

Ludo

Enkel onderaan de turbo is normaal.
De carterventilatie voert oliedampen net voor de turbo de inlaat in.

Kootje

De olie zit ook aan de slangenklem die links van de turbo zit (zie foto 2). Ik als leek weet eigenlijk niet wat die slang voor een functie heeft.

Dennis1974

#4
Ik zou de auto toch eens op de brug zetten. Heb net zoiets met mijn T5 toen der tijd gehad. Een paar maanden ervoor was de Carterventilatie nagelopen en die was goed open. Preventief heb ik toen liggend op de grond met de auto op bokjes de pakking van de olie retourleiding vervangen.....alle slangklemmen nagelopen, maar allemaal geen soelaas.

Uiteindelijk toch de auto op de brug gezet en toen bleek in mijn geval helaas de olie uit de achterste krukas keering te komen wat door rijwind zich ophoopte aan de onderkant van de turbo....dat is helaas als je het niet zelf kan ook gelijk een dure.

Ik zeg niet dat het dat ook is...maar het is wel een mogelijkheid waar je rekening mee moet houden gezien jou bovenstaande foto's mij helaas erg bekent voorkomen.

Daarbij weet ik niet hoe groot jou olie lekkage is. Die van mij lekte toch wel "behoorlijk"... na een dag staan lag er een klein plasje onder de auto. Dat het wat zweet is idd zoals Ludo hierboven zegt normaal ivm de dampen. Als het op de grond gaat lekken is het wel een probleem.

Suc6


Volvo 855 10v;
Volvo 855 2.3 T5;
Volvo 945 Polar 2.3 LPT;
Volvo 855 10v;

Kootje

Krukaskeerring is het volgens mij niet; tussen blok en versnellingsbak is het droog/geen olie.

Dennis1974

Citaat van: Kootje op 11-11-2014 23:18:35
Krukaskeerring is het volgens mij niet; tussen blok en versnellingsbak is het droog/geen olie.

Dat is alleen maar goed nieuws natuurlijk. Ik zeg....de brug op bij een doe het zelf garage en goed schoonmaken. Dan de auto laten lopen en met de lamp erbij de lekkage opsporen.

Maar misschien hebben andere een beter idee voor jou probleem. Suc6 igg


Volvo 855 10v;
Volvo 855 2.3 T5;
Volvo 945 Polar 2.3 LPT;
Volvo 855 10v;

Kootje


Dennis1974

En check ook even of de rubberen slang aan de Turbo geen slijtplekken of kleine scheurtjes heeft...


Volvo 855 10v;
Volvo 855 2.3 T5;
Volvo 945 Polar 2.3 LPT;
Volvo 855 10v;

glenfiddich1983

Ik heb zelf ook altijd wel zo'n druppel onder aan de turbo. Ik kocht hem met een druppel eraan, en het is sindsdien nooit anders geweest. In anderhalf jaar tijd slechts één druppel op de grond gezien onder de turbo.

Citaat van: Dennis1974 op 11-11-2014 23:14:17
Daarbij weet ik niet hoe groot jou olie lekkage is. Die van mij lekte toch wel "behoorlijk"... na een dag staan lag er een klein plasje onder de auto. Dat het wat zweet is idd zoals Ludo hierboven zegt normaal ivm de dampen. Als het op de grond gaat lekken is het wel een probleem.

Olielekkage lijkt overigens altijd erger dan het is. Heb een keer een koffiekopje olie dat ik had opgevangen omgekieperd en het leek wel alsof er een heel oliecarter was leeggelopen. Zal wel komen omdat de olie anders dan water veel minder snel ergens intrekt. Onze 10klepper V70 lekt trouwens versnellingsbakolie. Na een nachtje staan lijkt het een hele plek, maar in werkelijkheid zal het over de nacht niet meer dan een of twee druppels zijn geweest denk ik. Na het bijvullen na duizend kilometer eens gepeild, en het liep er bij de vulplug nog gewoon uit. Dus zo hard gaat het niet. Er gaan veel druppels in een liter.

Maar echt plassen olie is natuurlijk een ander verhaal.
Hoofdauto: Volvo V70 2.4D (2010, Diesel, 207.000 km)
2e auto: Volvo 940 Turbo (1991, Benzine, 300.000 km)

Kootje

Het is vooralsnog geen plas, het zijn enkele druppels die op de grond recht onder de turbo belanden. Krijg wel de indruk dat in de loop van de jaren dat ik de C70 hebt, dat het steeds meer oliedruppels worden, en dat die olie door de rijwind via een draagbalk nu ook aan de andere kant onder de auto komt te liggen.

Al met al niet zo schokkend, maar ik ben een pietlut qua olielekkages  :-\

scania164


Ries van de Zilverschuit

Die olie komt bij mij, wat Ludo ook zegt, tussen de luchtinlaatbuis en de aansluiting op de turbo vandaan. Ik denk dat het oliedampen zijn uit de carterventilatie die neerslaan in die buis. De olie sijpelt precies op de aansluiting met de turbo aan de onderkant naar buiten omdat die niet helemaal oliedicht afsluit. Die olie vormt dan druppels onder aan de turbo.

Dat is althans mijn bevinding.  
Volvo V70 2.5T lpi, 1997, mt, mystic silver
Toyota Previa 2.4 Linea Sol, 2002, mt, grayish blue

855T5+

Ik heb ook zo'n druppel onderaan de turbo. Maar verder nergens en er komt ook nooit wat op de grond en wordt ook niet groter. Was ook nadat de (krukas) keerringen vervangen waren. Ik ben ermee opgehouden het druppelvrij te krijgen. "It be that way".
Volvo: Mutatis Mutandis

M a r c

Dus.....  lekker laten hangen die druppel.... als er geen druppel aan hangt is het niet goed.... dan rij je zonder olie  ;D
Vragen?  Geen PB, maar graag mailen naar:

info@europeantuning.nl